Термин Май 2022

  • 25 876
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 102
р.m.yanakieva, тоест ти не си от Варна и за транспорт си платила 150лв + тези 99$ за самото изследване? Наистина доста ниска цена. 🤔 Къде звъня и пита за този тест, в болницата във Варна ли?

# 721
  • Мнения: 113
Този тест как може да се направи за хора не от морската столица?

# 722
  • Мнения: 40
Може ли малко повече обяснено как да си го направя този тест за 99$? Аз се следя в Шумен, но и Варна ми е близо.

# 723
  • Мнения: 47
Да, не съм от Варна и специално ходих за теста там. Записва се предварителен час на тел: 052/978 649, като ми казаха че изпращат проби в понеделник и четвъртък. Намират се в основната сграда на болницата на ет.2, стая 260. От лабораторията ми казаха, че са само посредници, но и те изпращат заключение на изследването, преведено на български. . От техен профил в сайта на Invitae се заявява изследването, а след това пациента си прави негов профил, за да плати изследването и да проследява резултата. Предполагам, че получават някакъв %, така че е възможно и други лаборатории да го предлагат.

# 724
  • Мнения: 113
Да, не съм от Варна и специално ходих за теста там. Записва се предварителен час на тел: 052/978 649, като ми казаха че изпращат проби в понеделник и четвъртък. Намират се в основната сграда на болницата на ет.2, стая 260. От лабораторията ми казаха, че са само посредници, но и те изпращат заключение на изследването, преведено на български. . От техен профил в сайта на Invitae се заявява изследването, а след това пациента си прави негов профил, за да плати изследването и да проследява резултата. Предполагам, че получават някакъв %, така че е възможно и други лаборатории да го предлагат.
Благодаря!
Аз съм от София  и Варна ми е в повече Simple Smile. Логично е да не се работи само с едно място за пробовземане. Ще поровя, ако намеря инфо, ще споделя тук.

# 725
  • Мнения: 111
Тъй като аз съм още в процес на проучване,исках да попитам и Вас и другите бъдещи майки(и татковци,разбира се,предполагам обсъждано е било) -Защо избрахте допълнителните тестове? Мислите ли,че феталната морфология не е достатъчна или имате и други съображения,накланящи везните? На мен всички ми казват,че предвид невисоката възраст,здравословното ми състояние,естественото забременяване и липсата на фамилна обремененост и от двете страни- по-сериозните(и скъпи) тестове са излишни.Бих се радвала да прочета повече мнения
Здравейте, момичета! Обещах да дам информация, като излязат резултатите от теста Invitae. Дадох кръв на 04.10 и днес сутринта ми ги бяха изпратили на имейл. През цялото време следях товарителницата, докато стигне до лабораторията, а след това в моя акаунт в техния сайт. Ако някой се интересува от повече подробности, нека ми пише. 😊
За щастие всички резултати са отрицателни и мога спокойно да си отдъхна вече! Чакаме момченце! 💙💙💙

# 726
  • Мнения: 126
Тъй като аз съм още в процес на проучване,исках да попитам и Вас и другите бъдещи майки(и татковци,разбира се,предполагам обсъждано е било) -Защо избрахте допълнителните тестове? Мислите ли,че феталната морфология не е достатъчна или имате и други съображения,накланящи везните? На мен всички ми казват,че предвид невисоката възраст,здравословното ми състояние,естественото забременяване и липсата на фамилна обремененост и от двете страни- по-сериозните(и скъпи) тестове са излишни.Бих се радвала да прочета повече мнения
Здравейте, момичета! Обещах да дам информация, като излязат резултатите от теста Invitae. Дадох кръв на 04.10 и днес сутринта ми ги бяха изпратили на имейл. През цялото време следях товарителницата, докато стигне до лабораторията, а след това в моя акаунт в техния сайт. Ако някой се интересува от повече подробности, нека ми пише. 😊
За щастие всички резултати са отрицателни и мога спокойно да си отдъхна вече! Чакаме момченце! 💙💙💙

Лично мое мнение,че ако няма анамнеза,млади сте ,нямате в рода случаи на генетични увреждания,и ФМ е добра и най-важното е обаче специалиста,който я извършва,няма място за притеснение!!!
Преди 10 години и повече нямаше изобщо такива тестове,да не говорим че нямаше и Фетални специалисти,но времената в които живеем в момента промениха доста анамнезата на една бременност,дори и в млада възраст,което е жалко 😔

# 727
  • Мнения: 47
Здравей, k0k0s4e! Моята най-основна причина да искам да направя тест, освен БХС и фетална морфология, е че както при много жени бременността ми е много чакана - почти 4 години и е факт след втори трансфер инвитро. През това време имах един спонтанен аборт в 8 г.с. и много отрицателни резултати от домашни опити, инсеминации и един неуспешен трансфер през м.май. Бях си обещала, че ще направя всичко възможно, включително и изследвания, ако видя положителен резултат. Допълнително след стреса от кървенето в 5 и 6 г.с и дали ще се задържи на 100% затвърди решението ми. Иначе аз съм на 31 години, но решението е индивидуално! Успех! 🍀

# 728
  • Мнения: 113
 Момичета, имате ли вече записани часове за ФМ, записали ли сте се за ЖК. Споделете къде сте се насочили. Благодаря!

# 729
  • Мнения: 111
Стискам палци всичко да минава леко и безпроблемно от сега насетне!
Здравей, k0k0s4e! Моята най-основна причина да искам да направя тест, освен БХС и фетална морфология, е че както при много жени бременността ми е много чакана - почти 4 години и е факт след втори трансфер инвитро. През това време имах един спонтанен аборт в 8 г.с. и много отрицателни резултати от домашни опити, инсеминации и един неуспешен трансфер през м.май. Бях си обещала, че ще направя всичко възможно, включително и изследвания, ако видя положителен резултат. Допълнително след стреса от кървенето в 5 и 6 г.с и дали ще се задържи на 100% затвърди решението ми. Иначе аз съм на 31 години, но решението е индивидуално! Успех! 🍀

# 730
  • София
  • Мнения: 1 150
p.m.yanakieva, честити сини гащи! Прекрасен реултат на теста, благодаря, че сподели информация за него - мисля, че цената му няма аналог в България.
Аз, въпреки възрастта и инвитрото, мисля да направя първоначално БХС и според резултата да преценявам, ако е необходимо, да правя ли неинвазивен тест или амниоцентеза. Наясно съм, че заради годините ми резултатите от БХС-то няма да се цветущи, въпросът е колко лоши ще са.

Момичета, темите в този раздел се изписват до 50-та страница включително, след което трябва да се направи нова тема. Има ли желаещ да се заеме с тази неблагодарна и досадна задача и да оформи новата темичка (всъщност задачата е бавна и досадна, в случай че се слага полезна иформация, термини на момичетата и т.н. "гъдели" в залавния пост, разбира се, иначе е една минута работа, ако просто се отвори нова тема и само се даде линк към старата в нея)? Ако се намери ентусиаст, нека даде знак.

Последна редакция: вт, 12 окт 2021, 15:03 от *Lorena*

# 731
  • Мнения: 161
Момичета, имате ли вече записани часове за ФМ, записали ли сте се за ЖК. Споделете къде сте се насочили. Благодаря!
На 30ти съм на ФМ, а ме записаха на ЖК на 1ви. Във Варна съм аз.

# 732
  • Мнения: 102
Lorena, ще се пробвам с темичката. Имам въпрос, след като я създам има ли начин да редактирам тези "гъдели". Ако е така ще се постарая да я направя, а ще ви помоля да ми пишете на лично информация за термин и полезни връзки, ако се сещате. Simple Smile

# 733
  • София
  • Мнения: 1 150
Lorena, ще се пробвам с темичката. Имам въпрос, след като я създам има ли начин да редактирам тези "гъдели". Ако е така ще се постарая да я направя, а ще ви помоля да ми пишете на лично информация за термин и полезни връзки, ако се сещате. Simple Smile
За оформлението и полезното инфо може да видиш примерно заглавния пост на тази тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1372605 . Иначе за редактирането на заглавния пост - в повечето раздели на форума редактирането на заглавния пост се прави до 24 часа след написването, но мисля, че в раздела "Бременност с термин месец..." се допуска неограничено във времето редактиране на заглавния пост /но не мога да кажа със сигурност, не съм правила досега тема в този раздел/.

# 734
  • София
  • Мнения: 87
Момичета, а какво мислите след време да се преместим във Фейсбук и да си направим и там затворена групичка. Отчетната ми група със сина ми е едно най-милите и полезни неща за последните 5 години, започнала също от БГ мама.

Общи условия

Активация на акаунт