АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 6)☀

  • 22 715
  • 743
  •   1
Отговори
  • Мнения: 771
🌸 ЗАПОВЯДАЙТЕ В НОВАТА ТЕМА 🌸

🤰🏻Сега разбираме пола, радваме се на добри резултати от прегледите и започваме да усещаме нашето бебе!  🤱🏼

📲 ЛИНК КЪМ СТАРАТА: https://m.bg-mamma.com/?topic=1409457
📲 ФЕЙСБУК ГРУПА: Пишете на ЛС на Неозвестна16






R.T.J 20.08 🤱🏼

Manoela_ 28.07 🤱🏼 момиче🎀👚

Королева 12.08 🤱🏼 момиче 🎀👚

summer20 21.08 🤱🏼

ancho_82 04.08 🤱🏼

Bool 03.08 🤱🏼момче💙👕

Kateto-S 01.08 🤱🏼

yoanna789 01.09 🤱🏼

Диди Б. 28.07 🤱🏼момиче🎀👚

Magic1720 01.08 🤱🏼 момче💙👕

ShukM 10.08 🤱🏼

Елънче 11.08 🤱🏼момче💙👕

Rosinkaaaaa 24.07 🤱🏼

bolibon 20.08 🤱🏼момиче 🎀👚

Милото 07.08 🤱🏼момиче🎀👚

Mariela Savova 707772 22.08 🤱🏼момиче 🎀👚

Amélie 22.08 🤱🏼 момиче🎀👚

Неизвестна16  09.08 🤱🏼

Yana.GG 05.08 🤱🏼 момче💙👕

desk@t@2808 05.08 🤱🏼

Lucinda12 06.08 🤱🏼момче💙👕

Moni_9797   08.08 🤱🏼момче💙👕

ancho_82 04.08 🤱🏼момиче🎀👚

Ivka13 24.08 🤱🏼момиче 🎀👚

p.miteva 02.08 🤱🏼момче💙👕

Нели Илиева 711853 02.08 🤱🏼

Ester Georgieva 28.08 🤱🏼

Medelin13 14.08 🤱🏼

Mimkemz 06.08 🤱🏼момче💙👕

M_lady 14.08 🤱🏼 близначки🎀👚 & 👚🎀🤱🏼

krasi_tv 09.08 🤱🏼

HrisMartinova 12.08 🤱🏼момче👕💙

i.skela 08.08 🤱🏼момиче🎀👚

Орехче 09.08🤱🏼момиче 🎀👚

M.Angelovaaa 12.08 🤱🏼момиче🎀👚

Konstantina 22 🤱🏼момче💙👕

Нина Райкова 710396 05.08 🤱🏼момче 💙👕

Dachinka 04.08 🤱🏼момче💙👕

Десислава Стоева 15.08 🤱🏼

Plamingo__ 05.08 🤱🏼 момиче 🎀👚

katherineskrl 16.08 🤱🏼момиче🎀👚

Cloudi 22.08 🤱🏼

Cinnamon Cookie 02.08 🤱🏼момче 💙👕

famma_vanila 02.08 🤱🏼 момиче🎀👚




Майчино здравеопазване:   https://pravatami.bg/4625/2
Изчисление майчинство:   https://kik-info.com/trz/maichinstvo.php











Лека и успешна бременност! 🧸


НИЕ ВСИЧКИ СМЕ КРАСИВИ 🌸


МИЛИ ДАМИ,
Смятам, че би било полезно вече на почти половината от бременността да напишем засега кой къде планува да ражда и да обсъдим и лечебните заведения. Ако искате напишете това!

Последна редакция: ср, 02 мар 2022, 15:52 от Королева

# 1
  • Мнения: 701
Чудесна нова тема. Аз съм пациентка на болница Надежда от 3-4 години. Тук правих инвитро процедурите, тук и ме следят. Така че  си мисля и тук да раждам. Четох за тяхната неонатология, много добри отзиви. Имат и 8 кувиоза. Общо взето грижата за малките човечета е на високо ниво. При близнаци, в моя случай ще има 2 екипа, които по отделно да се погрижат в първите секунди за бебетата. Да, парите са повече, от колкото в държавните болници, но за мен е важно да ми е спокойно.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 865
Ние там правихме ин витрото и ме следяха до 3- тия месец. Доволна съм, но ни е доста далечко и се следя в Плевен, че ни е по- близко.

Чудесна нова тема. Аз съм пациентка на болница Надежда от 3-4 години. Тук правих инвитро процедурите, тук и ме следят. Така че  си мисля и тук да раждам. Четох за тяхната неонатология, много добри отзиви. Имат и 8 кувиоза. Общо взето грижата за малките човечета е на високо ниво. При близнаци, в моя случай ще има 2 екипа, които по отделно да се погрижат в първите секунди за бебетата. Да, парите са повече, от колкото в държавните болници, но за мен е важно да ми е спокойно.

# 3
  • Мнения: 771
Аз засега съм се насочила към Майчин дом - Варна. Има ли някой друг там?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Благодаря за пореден път, Королева 🥳

За сега съм се насочила към Хирургиите (Пловдив) Била съм там за друго, а и най-близо е до нас.Чакам да има отворени врати, та да видя за какво всъщност става въпрос.Като за първи път изобщо не съм наясно с нищо.Съседната болница, много добрата, не ми е вариант, понеже им сърбах попарата с инвитрото, та тя отпада гаранция.Много ми е далече като план, понеже аз дори не съм се почувствала бременна още 😅 Корем имам, ма и преди това си имах.Сега просто не мога да го гълтам. 😄

# 5
  • Мнения: 606
Лелееее, докато се шлая да си купя нещо за обличане за бременни вие сте писали, писали, не мога да ви изчета 🤣
Благодаря за новата тема!
За Биозин мама питай доктора, които ти го е изписал. Имаше ли някаква причина? Предната бременност го пиех, защото зимно бебе, то все нос течеше или някой около мен беше болен. Тази ми го включиха към Ковид терапията и казаха после да изпия още 1 опаковка и да го спирам.
В предната тема имаше въпрос за болничен или отпуск. Ако си била на постоянен трудов договор си защитена до навършване на 3г на детето. Няма как да те изгонят,овен ако не разпишеш, че напускаш по свое желание.
По- скоро, ако си на високи осигуровки се посъветвай с някой близък или познат занимаващ се в сферата на ТРЗ или счетоводство, как ще ти се отрази финансово на следващото майчинство. 😉

# 6
  • Варна
  • Мнения: 891
Аз засега съм се насочила към Майчин дом - Варна. Има ли някой друг там?

Да, аз. Даже сега в четвъртък съм на преглед. Предния месец се записах и живот и здраве ми се иска там да си остана до края, включително и раждането.

# 7
  • Мнения: 856
Аз се следя в Авис Медика в Плевен. Живот и здраве мисля АГ, който ми води ЖК да бъде и издраждащия ми лекар. От първия преглед съм при нея и ще ми е най-спокойно да съм при лекар, който познавам и е запознат с бременността ми.
За дрехите за бременни, в събота откачих 😁😁 планирахме дълга разходка навън, обаче на мен всички клинове и анцузи ми стягат. Ходих в два квартални магазина, клинове за бременни няма, ядосах се и си поръчах от fashion days. Изобщо не ми се буташе в мола. А на разходка излязох с плътен чорапогащник и дълго яке 😂😂😂 изобщо не ми се инвестира в дрехи за бременни, но без два клина и един панталон няма да мина. Поръчах си и чехли, прецених, че лятото ще ми е по-добре да ги нахлузвам, вероятно няма да ми е удобно (може и да не мога 😂) да се навеждам да закопчавам сандали.

# 8
  • Мнения: 606
За раждането съм супер дезориентирана към момента. Предния път раждах в Окръжна-Св. Анна, при лекаря, който си ме следеше. Сега пак съм се записала по ЗК при него, но той вече е в Шейново. Мислех да съм си пак при него за раждане, НО с 2 прокъряявания и ходения до там, попаднах на едни мед. лица, от които никак не съм очарована. След това се записах да се следя в Щерев при Арабаджи. За сега съм с добри впечатления. Ако не ме разочароват нещо, може би ще си остана при тях и за раждане. Ако не се разберем ще ида към края на преглед и тонове в Токуда и ще видя там, как ще е. В краен случай ще си отида пак в Окръжна, при завеждащата Жекова. Тя е изключен специалист. Държи отделението много из късо. Аз нямам никакви оплаквания от там, освен от храната, но си е държавна болница, няма какво да се иска в това отношение . Иначе всички бяха любезни, чистичко е. Проявяваха разбиране и загриженост през целия престой. Имам приятелка, която ражда там на скоро и потвърди, че няма промяна.
Трудно ще ми е този път да го измисля май 😁

# 9
  • Мнения: 3 945
Аз ще раждам в окръжна в София, както и предните два пъти. Изключително доволна съм от АГ там, не ми се рискува да сменям в последния момент.
Може ли да оправите пола на бебето - записали сте ме с момче и розова панделка, а съм с момиче Simple Smile

# 10
  • Мнения: 606
При кой доктор си раждала там? Нормално или секцио? С избор или без на екип?
И аз не ги отхвърлям, като вариант, защото бях супер доволна. Но предния път бебето беше на антибиотик и стоях 7 дни. Влизаха при мен, носеха ми храна и тн, а сега с този ковид и тази изолация навсякъде не знам как ще.
Аз ще раждам в окръжна в София, както и предните два пъти. Изключително доволна съм от АГ там, не ми се рискува да сменям в последния момент.
Може ли да оправите пола на бебето - записали сте ме с момче и розова панделка, а съм с момиче Simple Smile

# 11
  • Мнения: 771
Аз засега съм се насочила към Майчин дом - Варна. Има ли някой друг там?

Да, аз. Даже сега в четвъртък съм на преглед. Предния месец се записах и живот и здраве ми се иска там да си остана до края, включително и раждането.

Аз съм утре на преглед. И аз водя ЖК там. Засега съм доволна. Нямам много отзиви, обаче, за раждане там. Малко от моите приятелки са раждали въобще и ми е трудно да се ориентирам. Даже не знам дали мога да родя при доктора, който ме следи, но ми е неудобно да питам, защото може да задам тъп въпрос. 😀

Единственото, което не ми харесва в МД е, че постоянно ми казват “всичко е наред” и нищо повече като информация. Може и да е положително това, но дори и БХС не съм си виждала. Знам само, че “всичко е наред”. Не знам дали е стратегия да не се притеснявам. При теб как е?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 891
Аз засега съм се насочила към Майчин дом - Варна. Има ли някой друг там?

Да, аз. Даже сега в четвъртък съм на преглед. Предния месец се записах и живот и здраве ми се иска там да си остана до края, включително и раждането.

Аз съм утре на преглед. И аз водя ЖК там. Засега съм доволна. Нямам много отзиви, обаче, за раждане там. Малко от моите приятелки са раждали въобще и ми е трудно да се ориентирам. Даже не знам дали мога да родя при доктора, който ме следи, но ми е неудобно да питам, защото може да задам тъп въпрос. 😀

Единственото, което не ми харесва в МД е, че постоянно ми казват “всичко е наред” и нищо повече като информация. Може и да е положително това, но дори и БХС не съм си виждала. Знам само, че “всичко е наред”. Не знам дали е стратегия да не се притеснявам. При теб как е?


Хмм, би трябвало всички лекари да израждат, специално там де - не мисля, че има някой, който само следи. Все пак може да попиташ по някакъв начин. Но наистина мисля, че всички израждат. Друг въпрос е, че може би някои предпочитат секцио, но това нищо не означава в момента. На мен повечето ми познати, които са родили са били в АГ, главно заради неонатологията и притесненията, но аз съм някак спокойна, особено ако няма някакви рискове. А и доста си харесах лекаря, така че ми вдъхва доверие, въпреки че съм ходила само няколко пъти и ми се иска да остана в МД.

БХС аз си го открих в сайта на НГЛ София - https://ngl1.infoart-bg.net/cgi-bin/WebAccess/AssyChk - ако знаеш в кой ден са ти взели кръв, би трябвало да излезе всичко. Мен малко ме дразни, че за изследванията не ти казват нищо, а само "ако има нещо, ще звъннем", но предполагам, че сега ще си ги видим в картона на следващия преглед. Дори да не са извън норми, би било супер да може да се виждат някъде онлайн.

Иначе приятелка лежа няколко дни в Майчин дом по друг повод и е много доволна - каза, че отношението е супер, че постоянно идват лекари, всички са мили, шегуват се доста, обяснявали са й какъв е нейния казус и т.н. Също похвали доста храната и че има избор от меню всеки ден.

И при мен засега е било "всичко е наред", но предполагам просто, че наистина е било наред, а не че не искат да ми кажат, ако има нещо. Аз нямах много въпроси предния път, даже изобщо, но сега ще се опитам повече разговор да завържа.

# 13
  • Мнения: 701
Все си мисля, че докато дойде време да раждаме, вече няма да има ковид. Ето и сертификатите отпадат от 20 март.
При кой доктор си раждала там? Нормално или секцио? С избор или без на екип?
И аз не ги отхвърлям, като вариант, защото бях супер доволна. Но предния път бебето беше на антибиотик и стоях 7 дни. Влизаха при мен, носеха ми храна и тн, а сега с този ковид и тази изолация навсякъде не знам как ще.
Аз ще раждам в окръжна в София, както и предните два пъти. Изключително доволна съм от АГ там, не ми се рискува да сменям в последния момент.
Може ли да оправите пола на бебето - записали сте ме с момче и розова панделка, а съм с момиче Simple Smile

# 14
  • Мнения: 754
Благодаря за новата тема! ❤

Общи условия

Активация на акаунт