От ритниче на ритниче, ДЕКЕМВРИ наближава с нашето мъниче! (Тема 5/2021)

  • 23 853
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 518
Дее, къде си? Това е ужасно и си в правото си да искаш това. Моята следяща последните седмици замества колеги, записват по две жени в един и същи час, но си задавам въпросите спокойно, а тя отговаря без никакви тъпи реакции. Изключително спокойна е, даже днес на цялата лудница акушерката направи нещо и изтри размерите на бебетата. АГ-то каза само "няма нищо, пак ще ти ги продиктувам" и толкова.
Ако не беше толкова уравновесена може би щях да си плюя на петите. Няма как аз да съм спокойна при положение, че някой нервничи.
Според мен си търси твоя лекар, дори и да не ти е на 10мин с кола.

# 31
  • Мнения: 1 041
Стария АГ ме претупваше напоследък и отделно не изписа витамините веднага като се видя бременност, а изчака... Имах една инфекция в първите седмици на бременността и той реши да я лекува с Полижинакс... Е след тези събития се преместих при друга АГ, за момента съм доволна. Може да си плащам, но важното е да се роди бебчо жив и здрав. В момента целия център е в отпуска с вчера 2 пъти и звънях е жената ми вдигна, въпреки, че е извън страната... Не се хваля излишно. Идеята е декември месец по Коледа да сме трима вкъщи. Пожелавам това на всички мами в групата Blue Heart Heart Blue Heart

# 32
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Феъри, болницата е най-важна, разбира се. На първо място е оборудване, неонатология, лекари. Другите глезотии са си бонус. Аз го споменах между другото, предполагайки, че и другаде може да се практикува. Пък и сега времената са други, има безброй начини тате да види бебето преди изписването, макар и да не е наживо.
Dee, много кофти да не ти дават инфо. Нали за това ходим на тези прегледи, да си тръгваме спокойни от кабинета, че всичко с нас и бебовците е добре. Никога не са ми отказвали отговор на въпрос по време на прегледа. Даже докторът сам си обяснява какво вижда и мери в момента. Коментира шийка, води, плацента, бебе, всичко. Ако аз нещо се сетя, питам веднага и той веднага си ми отговаря. За мен това е много важно - да има доверие между лекар и пациент и пациентът да си тръгва от кабинета удовлетворен от вниманието.

# 33
  • Мнения: 1 088
Благодаря за подкрепата, дами. Повечето частни досега бяха с добро отношение към мен, само досадно ми беше което бях писала и преди, че има конкуренция между бизнесите и те разчекват при кого си ходила и защо например си си пуснала всички тези изследвания. Защото не съм мед. лице и отивам на лекар да ми обясни. Или защо гледам хомоцистеин, а не съм пускала нещо друго - как може. Проучвам, ходя, питам и пак пропускам нещо, не
трябва ли лекарите да кажат. Обадете се на съответния колега и му кажете забележката, не да се обяснявам 10 мин. все едно аз съм с диплома за АГ. Rolling Eyes

Фейри, за пръв път съм при този АГ на ЖК и може би ще дам втори шанс преди да напиша отзив. От втората част на прегледа останах доволна. Може би защото и си смених малко тона на по-твърд. Иначе винаги се старая на всички да казвам постоянно моля, благодаря, извинете, както ви е удобно, както кажете. Едва ли не, кланям ви се Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 25 авг 2021, 00:24 от dее92

# 34
  • Мнения: 3 140
Dee ти не ходеше ли в МЦ Сигридов? Защо не се следиш при Ковачев, той също изражда, ако раждаш в София де. Напоследък само позитиви чета за него, включително от раждали. Аз също много го харесах, просто не искам да раждам в Шейново, бях си решила да е в Майчин дом.
Габи Полижинакс по принцип се изписва за инфекции, не знам ти точно какво имаш предвид, че не било правилно

# 35
  • Мнения: 4 518
Дее, какъвто и тон да си имала това, което написа не е адекватен отговор. Дори да ѝ трябва тишина, може да го каже по друг начин. Не го приемам това отношение да нормално. Работила съм с хора и знам, че не е лесно, но когато учиш 10 години за да работиш с пациентки в такова състояние би трябвало да осъзнаваш в какво се забъркваш.
Ако пък чак нещо толкова с тона... Даваш ли частни уроци?

# 36
  • Мнения: 1 189
Момичета, не мога да ви изчета! Честита ни нова темичка! Още две- три и ще сме на финала, дай Боже живи и здрави! Ще почнат да валят бебоци на снежинки! 🔆🌝
Филмирахте ме сега с тия разстояния между приемите на медикаменти. Аз сутрин като стана, нареждам десетина хапченца на масата и в движение ги изпивам, за има няма 15 мин 😕 Луда работа...

# 37
  • Мнения: 1 088
Али, да, там ме пое д-р Чучумишев, който беше симпатичен. Май че не изражда. Веднъж ме пратиха и при Ковачев. И от него останах с добри впечатления. Не го мислих като вариант понеже само бегло се видяхме, но напоследък и за него се сещам. Обръща ти внимание, определено.

Фейри, да, много ме жегна този коментар. Разбирам идеята, така работи и после коментира. Затова и не им бърборя на главите докато гледат, просто 1-2 въпроса ако задам. Ама начина на изказ беше...

Имах предвид, че смених тона след коментара му. Спрях да съм толкова мека и се държах повече като клиент, който изисква нещо, а не като зависим плах пациент. Макар и да не престъпих възпитания изказ, явно усети, че ми стана неприятно. Започна да ме ухажва повече да остана за следене при него, ти да видиш.

# 38
  • Мнения: 4 518
Ясно...
И все пак не мисля, че трябва да се задоволяваме с нещо по-малко отколкото заслужаваме и очакваме. В крайна сметка си плащаш.

# 39
  • Мнения: 1 088
Мда.. Ако нямаш търпение, лекарската професия не е съвсем подходяща. Вярвам, че далеч по-стреснати и питащи за всичко пациентки има. Трябва да си готов да успокояваш и да отпускаш пациент, камо ли шашнати бременни.

Страшно ми хареса подходът на д-р Маринов при феталната ехокардиография. Страхотен ми се стори, отпуска, говори и обяснява и толкова ти е ясно, че нямаш нужда от въпроси. Успокоява веднага, ако някоя дума звучи страшно. Преглежда и деца, супер начин на работа. При МЦ Сигридов много добре усетих и д-р Калчев, който ме подготви. Почувствах го като приятел.

# 40
  • Мнения: 1 041
Dee ти не ходеше ли в МЦ Сигридов? Защо не се следиш при Ковачев, той също изражда, ако раждаш в София де. Напоследък само позитиви чета за него, включително от раждали. Аз също много го харесах, просто не искам да раждам в Шейново, бях си решила да е в Майчин дом.
Габи Полижинакс по принцип се изписва за инфекции, не знам ти точно какво имаш предвид, че не било правилно

Да, изписва се за инфекции, но до колкото знам не и по време на бременност и то в първите седмици.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 460
По темата с лекарите, винаги съм смятала че отношението на голяма част от тях е причина за занижената профилактика в България. Frowning1

В интерес на истината моята АГ не е от лекарите, които ти държат ръката и чувстваш като приятел, но ходя при нея от 4-5 години и ѝ имам доверие. Винаги ме е вмествала в графика си, дори и да е пълен. Вдига телефона по всяко време на деня, въпреки че дава и нощни дежурства и отговаря на всички въпроси кратко и ясно. Освен това ми харесва, че не поставя непотвърдени диагнози и не стряска.

В годините съм попаднала и на страшно симпатични лекари - мили, усмихнати, разговорливи, но за съжаление безскрупулни търговци или не дотам добри специалисти.

Истината е, че и в моята работа съм попаднала на страхотни професионалисти, които обаче са ужасни темерути. Simple Smile

Dee92, дано намериш лекар, с който да се чувстваш спокойна. Hug

# 42
  • Мнения: 3 140

Да, изписва се за инфекции, но до колкото знам не и по време на бременност и то в първите седмици.

Една инфекция (ако такава е доказана) е много по-опасна от Полижинакс или друго локално лекарство независимо по кое време на бременността. Но както ти писах и на лично, инфекциите се потвърждават или отхвърлят чрез съответните изследвания.
То и аз искам да пускам пак микробиология и стерилна урина за собствено успокоение, въпреки че нямам симптоми, защото инфекциите могат да са доста опасни.

# 43
  • Мнения: 1 041
Да, една нелекувана инфекция е много опасна...

# 44
  • Мнения: 1 088
FB, как си, май не съм те срещала скоро тук?

Както преди казахте, да ни е късметлийска темата! И сладка групичка сме се събрали 😊

Общи условия

Активация на акаунт