От ритниче на ритниче, ДЕКЕМВРИ наближава с нашето мъниче! (Тема 5/2021)

  • 23 867
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 786
Мерси за темата, дано да е пълна само с добри новини!Айде и аз,бабет , съм тук.При нас всичко е ок,мамчето е добре,момата шава , правим списъци вече за пазаруване,някой от основните неща дори са купени.
   Редактирах се,защото писах през телефона, а редакторът си прави шеги с мен понякога.

Последна редакция: ср, 25 авг 2021, 09:15 от марулета

# 16
  • Мнения: 442
Като казахте за кошмарите, преди 2 дена цяла нощ сънувах колички, та чак се събудих в 5 и нещо сутринта с тревога, че още не сме избрали и повече не можах да заспя. Grinning  Същия ден така се случи, че я купихме и се успокоих. Тази нощ обаче сънувах само кошари и пак същото притеснение, че не знам каква ще изберем. Grinning

# 17
  • London
  • Мнения: 580
Още от началото започнах да сънувам всяка нощ и да ги помня (с подробности! 😂) ама напоследък зачестяват кошмарите 🤨
Все си мисля, че е някакъв подсъзнателен страх от наближаващата среща с малките, ама пък егати 😂 Преди няколко вечери сънувах, че съм на Титаник и взехме, че вярно започнахме да потъваме, а аз исках да си довърша статуса във фейсбук! 😂

# 18
  • Мнения: 978
Още от началото започнах да сънувам всяка нощ и да ги помня (с подробности! 😂) ама напоследък зачестяват кошмарите 🤨
Все си мисля, че е някакъв подсъзнателен страх от наближаващата среща с малките, ама пък егати 😂 Преди няколко вечери сънувах, че съм на Титаник и взехме, че вярно започнахме да потъваме, а аз исках да си довърша статуса във фейсбук! 😂
Лео беше ли там? Ако  да- влизам в тоя сън, че съм го нарочила от 7 годишна Grinning

# 19
  • Мнения: 1 088
Преди няколко вечери сънувах, че съм на Титаник и взехме, че вярно започнахме да потъваме, а аз исках да си довърша статуса във фейсбук! 😂

Това е невероятно 😂😂😂

# 20
  • Мнения: 149
Rainbow, разсмя ме с твоя сън Smiley виждам, че и други момичета имат промяна в сънуването, не съм била само аз - сънувам ярки сънища, които запомням, и по 2-3 на нощ, понеже и често се будя. Не са кошмари, ама са тревожни, обикновено нещо тръгвам да правя, ама не довършвам, или тръгвам занякъде, ама се отклонявам по пътя, такива ми ти работи.
Скрит текст:
И два-три пъти сънувах, че кървя, тези не са в горната графа
Явно си обработваме страховете нощем..

# 21
  • Мнения: 1 041
Аureos чакаме те с добри новини Flowers Four Leaf Clover Аз още не съм с кошмари  само се пробуждам през нощта са се обърна, но хълбуците ме болят определено.

# 22
  • Мнения: 63
И аз сънувам много странни неща, понякога кошмарни, понякога не.

Да ви разсмея малко и аз, последно сънувах, че съм на поредния преглед и накрая лекарите ми казват: ами, знаете ли какво, вие всъщност сте мъж 🤣 но не напълно, защото все пак сте бременна 😄 и като станах от акушерски стол и се погледнах, си бях аз, но с бременния корем, но с мускули и татуировки 😄🤣 поне това е сигурно, че няма как да се случи 😄😄😄

# 23
  • Мнения: 2 682
Записвам се в новата тема. Започнахме да правим детската стая за бъдещата кака и малко ви изпуснах през последната седмица. От утре ще съм 3 дни на обучение и пак ще ви поизтърва.

И аз започнах да се филмирам с връщането на работа и пустите болести, но поне кошмари не сънувам (за сега). Повече ме притеснява да не спрат пак ЖК, че в Бургас сме вече в червената зона...

# 24
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Едва ли ще спрат ЖК, това не е нещо, което търпи отлагане. Само тази лудост остана да направят. Уж нещата сега са по-отработени, би трябвало да не ни затварят като първия път. Предполагам, че ще затегнат още мерките относно достъпа до медицински заведения най-вече на придружителите и посетителите. Първият път доста бързо разрешиха инвитро процедурите и ЖК.

# 25
  • Мнения: 4 518
Аз по принцип сънувам много, сега не сънувам почти.
Минавам да се отчета след прегледа днес. Госпожиците са добре, шийката или не е мръднала или е с 2мм по-къса, и в двата случая е ок. Мислех да използвам калкулатора, но ги изкараха малко по-малки отколкото очаквах и не искам да се панирам. Освен това наистина и аз видях, че пише процента и на снимчицата на (или поне пише някакъв процент).
Не мисля, че ще спрат ЖК, най-много да затегнат придружителите там, където са отпуснали нещата. Аз имах някаква надежда да пускат мъжете да си видят бебетата или поне жените, но явно няма да ме огрее. Нищо, и сами ще се справим.
Ние вече имаме и кошара, взета от сестра ми. Боядисаме я, трябва да купим водачи за чекмеджето и е готова. Много е хубава и само съжалявам, че няма да намерим втора такава. Започнах да се замислям вече и за по-драбните покупки, защото по-хубаво няма да стане Ковид положението и аз по-слаба и подвижна няма да стана. За жалост нищо не разбирам...

# 26
  • Мнения: 149
Момичета, благодаря за палчетата Flowers Four Leaf Clover, идвам на отчет, мина ФМ. Всичко е наред, бебето е чудесно, 486 грамов мъж, върви си почти точно със седмиците и дните, ден е напред. Има си всичко, носът продължава да е забележителен (на татко си се е метнал Smiley), ама беше се сгушил с лицето към плацентата, и го криеше и с ръчичка, та най-хубавата снимка за таткото е половин личице и една ръка Smiley Иначе плацентата и водите са без забележка, както и шийката, която е 43 мм, за нея се притеснявах заради контракциите последните дни, ама явно държи. Засега се справям с въглехидратите явно, въпреки ИР, и няма индикация за гестационен диабет. Разбрахме се с доктора да ме поеме и за раждането, абе много съм доволна и щастлива Blush
На всички момичета пожелавам такива хубави новини Simple Smile

# 27
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Феъри, в някои болници има организация да показват бебетата през прозорче на татковците. Не се влиза при самите бебета, а акушерката ги вади и ги показва през стъкло на таткото. Проучи там, където ще раждаш, дали имат такава практика.
За Селена знам на 100 %, че така практикуват. От регистратура на родилното питат има ли близки на родилката и насочват къде може да се види бебето.

# 28
  • Мнения: 4 518
Феъри, в някои болници има организация да показват бебетата през прозорче на татковците. Не се влиза при самите бебета, а акушерката ги вади и ги показва през стъкло на таткото. Проучи там, където ще раждаш, дали имат такава практика.
За Селена знам на 100 %, че така практикуват. От регистратура на родилното питат има ли близки на родилката и насочват къде може да се види бебето.
Мисля, че в Токуда нямат такава практика, а избрах Токуда заради неонатологията, което ни е по-важно. Би било хубаво, но в крайна сметка ще го прежаля това, пък после ще ги гледа денонощно, ако иска.

# 29
  • Мнения: 1 088
Браво за хубавите новини! Все така ❤️

Аз май все попадам на лекари с голямо его, хаха. На платено бях при няколко и сега ЖК. Попитах за водите на ЖК, че досега не са коментирани. Отговорът беше уж възпитан, но ненужно остър според мен. 'Не знам какво работите, но на нас ни трябва тишина докато преглеждаме'. После не ми каза за тях, а нали щяхме накрая да коментираме.

Всички тези впечатления почват да ме товарят. Обиколих на частно доста в стечение на обстоятелствата, било то за 2ро мнение, докато дойде някой друг час и тн. Пропусках през другото ухо неща, които не ми допадаха, но започнах да се товаря, защото трябва и някой да изражда. Нямам против характери като всичко е наред, но се замислям, че трябва и да ми е по-приятно, когато дойде моментът... Повечко го взимам навътре отколкото трябва, но искам да усетя доверие и вяра в човека, а не да ми е притеснително да задам въпрос? Особено с първо бебе - нищо още не знаеш и се учиш в движение.

Тези, които харесах, или не израждат, или се занимават само с ранна бременност. Следващите ходения ще взимам решение за последно и повече няма да се чудя. Само да се роди живо и здраво бебето и мястото да има окей оборудване, ако се наложи.

Общи условия

Активация на акаунт