Медицински център за репродуктивно здраве Ню Лайф (In Vitro New Life) - Тема 4

  • 20 115
  • 197
  •   2
Отговори
  • Мнения: 164
Добре дошли в новата тема 😊

Нека споделяме опит и си помагаме!!!
Пожелавам на всички много вяра, положителни тестове и сладки бебоци на финала ❤

Тема 1:
https://www.bg-mamma.com/?topic=807093

Тема 2:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1013045

Тема 3:
https://m.bg-mamma.com/?topic=1097034

Официален сайт на клиниката:
https://newlifeclinic.bg/

# 1
  • Мнения: 1 221
Успех на всички в новата тема. Сбъдване на мечтите на всички!

# 2
  • Мнения: X
Добър ден, девойки! Някоя от вас правила ли е консултации с Доц. Конова (имунолог) и дали може мнение? Ако може да споделите координатите ( телефон, адрес за град Пловдив). Благодаря ви! Хубав и усмихнат ден!

Последна редакция: вт, 24 авг 2021, 20:44 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 68
Здравейте, дами . Може ли да споделите отзиви от д-р Гаджева?

# 4
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
Здравейте, дами . Може ли да споделите отзиви от д-р Гаджева?
Тя е единствения лекар, от който съм доволна в Ню Лайф. Тя откри проблемите на ММ и ни насочи как да продължим напред.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 212
Здравейте, имам въпрос. От Бургас сме. И ще кандидатстваме по фонда. Ще отидем в клиниката в Бургас и от там ше попълним документите и ще ги пратят. Въпроса ми е заплаща ли се нещо при положение че те ще ги попълват и действат?

# 6
  • Мнения: 47
Здравейте, имам въпрос. От Бургас сме. И ще кандидатстваме по фонда. Ще отидем в клиниката в Бургас и от там ше попълним документите и ще ги пратят. Въпроса ми е заплаща ли се нещо при положение че те ще ги попълват и действат?

Информация от миналата година -  видях че в ценоразписа пишеше 20 лв., но не знам дали няма промяна. Звънни в клиниката за всеки случай. 🙂

# 7
  • Мнения: X
Март тази година кандидатствах по фонда. От клиниката ми дадоха документите, аз си ги попълних и платих 20лв за това,че те ще ги изпратят в ЦАР.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 212
Март тази година кандидатствах по фонда. От клиниката ми дадоха документите, аз си ги попълних и платих 20лв за това,че те ще ги изпратят в ЦАР.

А знаете ли дали веднага ги пращат? Аз ще ходя на 07.09 да попълваме и се чудя дали ше хванем заседанието през септември

# 9
  • Мнения: 681
Здравейте. Дълго ли се чака за първоначален преглед. В момента сме в столична клиника, но ако не успеем със ЗЕТ до ноември , ще се местим в Ню лайф за ДЯ. Затова се чудя, кога да се обаждам.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Здравейте. Дълго ли се чака за първоначален преглед. В момента сме в столична клиника, но ако не успеем със ЗЕТ до ноември , ще се местим в Ню лайф за ДЯ. Затова се чудя, кога да се обаждам.
Избирате си специалист, при когото искате да започнете процедурата и записвате час. При мен беше за след 2 семцици часа. Предполагам, че и сега е така, но най добре се обадете и попитайте. Успех с ЗЕТ и дано въобще не се стигне до клиниката Heartbeat

# 11
  • Мнения: 240
Здравейте,
аз съм нова в тази материя. Четох доста коментати назад в предишните теми, но не намерих това, което ме интересува.
Само накратко за моята история - все още нямам уточнена диагноза и съм в процес на търсене на решение за затрудненото ми забременяване. Наскоро си смених и гинеколога, като се оказа че предишния ми е поставил диагноза ПКЯС само на база ехограф без допълнителни изследвания. След ОГТТ изключихме ИР, защото отклонението на 1-я час е само 0,5. Насочихаме към ендокринолог и сега си чакам реда за консултацията. Гинекологът ми предположи, че ще си почакам за час при ендокринолог (в моя град тези специалисти са кът) и ми препоръча междувременно да направим СГ за да проверим дали няма проблем при мъжа ми, като ни насочи към клиника New life за това изследване.
Прочетох изискванията преди изследването (въздържание от 3 до 5 дни, без алкохол и лекарства), но мен по скоро ме интересува самата процедура, когато отидем в клиниката - спазват ли се часовете или има забавяния, какви са условията в клиниката, разширено иследване ли да пусна, колко се бавят резултатите и дали мога да ги получа по поща или само лично и такива неща. ММ е много притеснителен и аз трябва да съм подготвена и спокойна и за двама ни, а за сега няма да правя консултация или друго изследване в клиниката за да мога да се подготвя за това, което ни чака.
Ще съм благодарна да получа отзиви, защото виждам има много хора, запознати с процедурите сред вас, които могат да ми кажат от първо лице какво ни чака. Ще следя темата и в бъдеще, защото може (недай се Боже) да се наложи да се подложа на инсеминация или in vitro и съм се насочила към тази клиника, макар все още в мен да тлее надежда нещата да се случат естествено.

# 12
  • Мнения: X
Март тази година кандидатствах по фонда. От клиниката ми дадоха документите, аз си ги попълних и платих 20лв за това,че те ще ги изпратят в ЦАР.

А знаете ли дали веднага ги пращат? Аз ще ходя на 07.09 да попълваме и се чудя дали ше хванем заседанието през септември

На 1 март бях в клиниката с попълнените документи и бях одобрена на мартенската комисия( на 17март си видях от сайта на ЦАР,че съм одобрена). На 1 април си получих заповедта по куриер.
7 септември може би е късно, но момичетата са  много любезни и обясняват всичко подробно, попитайте ги.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Здравейте,
аз съм нова в тази материя. Четох доста коментати назад в предишните теми, но не намерих това, което ме интересува.
Само накратко за моята история - все още нямам уточнена диагноза и съм в процес на търсене на решение за затрудненото ми забременяване. Наскоро си смених и гинеколога, като се оказа че предишния ми е поставил диагноза ПКЯС само на база ехограф без допълнителни изследвания. След ОГТТ изключихме ИР, защото отклонението на 1-я час е само 0,5. Насочихаме към ендокринолог и сега си чакам реда за консултацията. Гинекологът ми предположи, че ще си почакам за час при ендокринолог (в моя град тези специалисти са кът) и ми препоръча междувременно да направим СГ за да проверим дали няма проблем при мъжа ми, като ни насочи към клиника New life за това изследване.
Прочетох изискванията преди изследването (въздържание от 3 до 5 дни, без алкохол и лекарства), но мен по скоро ме интересува самата процедура, когато отидем в клиниката - спазват ли се часовете или има забавяния, какви са условията в клиниката, разширено иследване ли да пусна, колко се бавят резултатите и дали мога да ги получа по поща или само лично и такива неща. ММ е много притеснителен и аз трябва да съм подготвена и спокойна и за двама ни, а за сега няма да правя консултация или друго изследване в клиниката за да мога да се подготвя за това, което ни чака.
Ще съм благодарна да получа отзиви, защото виждам има много хора, запознати с процедурите сред вас, които могат да ми кажат от първо лице какво ни чака. Ще следя темата и в бъдеще, защото може (недай се Боже) да се наложи да се подложа на инсеминация или in vitro и съм се насочила към тази клиника, макар все още в мен да тлее надежда нещата да се случат естествено.
Доколкото разбирам от поста ти ще пуснете само спермограма на ТМ. Съветвам те да бъде разширена, нека се види ако има нещо, също така, за спермограма не мисля, че има изискване за часове. Просто се качваш горе, отиваш на регистратурата и казваш за какво си, и те те насочват към стаичката и там си вършиш работата и си отиваш. После чакаш резултати, ние винаги сме ги взимали лично, но не мисля, че ще е проблем да ви бъдат изпратени по имейл. Мисля, че стават за 24 часа. Пожелавам ви всичко да ви е наред и скоро да се похвалите с добри новини.

# 14
  • Мнения: 240
Здравейте,
аз съм нова в тази материя. Четох доста коментати назад в предишните теми, но не намерих това, което ме интересува.
Само накратко за моята история - все още нямам уточнена диагноза и съм в процес на търсене на решение за затрудненото ми забременяване. Наскоро си смених и гинеколога, като се оказа че предишния ми е поставил диагноза ПКЯС само на база ехограф без допълнителни изследвания. След ОГТТ изключихме ИР, защото отклонението на 1-я час е само 0,5. Насочихаме към ендокринолог и сега си чакам реда за консултацията. Гинекологът ми предположи, че ще си почакам за час при ендокринолог (в моя град тези специалисти са кът) и ми препоръча междувременно да направим СГ за да проверим дали няма проблем при мъжа ми, като ни насочи към клиника New life за това изследване.
Прочетох изискванията преди изследването (въздържание от 3 до 5 дни, без алкохол и лекарства), но мен по скоро ме интересува самата процедура, когато отидем в клиниката - спазват ли се часовете или има забавяния, какви са условията в клиниката, разширено иследване ли да пусна, колко се бавят резултатите и дали мога да ги получа по поща или само лично и такива неща. ММ е много притеснителен и аз трябва да съм подготвена и спокойна и за двама ни, а за сега няма да правя консултация или друго изследване в клиниката за да мога да се подготвя за това, което ни чака.
Ще съм благодарна да получа отзиви, защото виждам има много хора, запознати с процедурите сред вас, които могат да ми кажат от първо лице какво ни чака. Ще следя темата и в бъдеще, защото може (недай се Боже) да се наложи да се подложа на инсеминация или in vitro и съм се насочила към тази клиника, макар все още в мен да тлее надежда нещата да се случат естествено.
Доколкото разбирам от поста ти ще пуснете само спермограма на ТМ. Съветвам те да бъде разширена, нека се види ако има нещо, също така, за спермограма не мисля, че има изискване за часове. Просто се качваш горе, отиваш на регистратурата и казваш за какво си, и те те насочват към стаичката и там си вършиш работата и си отиваш. После чакаш резултати, ние винаги сме ги взимали лично, но не мисля, че ще е проблем да ви бъдат изпратени по имейл. Мисля, че стават за 24 часа. Пожелавам ви всичко да ви е наред и скоро да се похвалите с добри новини.
Благодаря много за отговора, както и за пожеланията.
Наистина се надявам поне при ММ всичко да е наред, че при мен нещата не са розови. Доста се надявах приридата да си свърши работата, но ще се наложи да я побутна.
Дано за всички да има добри и радостни новини!

# 15
  • Мнения: 84
Здравейте! Имах назначени изследвания от д-р Петрова, изпратих ги на имейл в Пловдив, но вече седем дни нямам отговор. Как се процедира след като се направят изследванията. Звъннах да попитам какво да правя, казаха че ще проверят и нямам отговор няколко дни

# 16
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
Здравейте! Имах назначени изследвания от д-р Петрова, изпратих ги на имейл в Пловдив, но вече седем дни нямам отговор. Как се процедира след като се направят изследванията. Звъннах да попитам какво да правя, казаха че ще проверят и нямам отговор няколко дни
Когато аз бях пациент на клиниката, ходех на място Петрова да ми ги разчете. Ако не сте се уговорили изрично, не знам дали ще стане по мейл. Аз ги пусках през тях, в лаборатория, с която те работят. Те си ми вземаха кръв на място и изпращаха изследванията и резултатите си пристигаха директно при тях. Никога не са ми връщали обратна информация с коментар на лекар. Винаги ходех следобедите, че има по-малко хора. Ако сега са създали някаква организация те да си ги коментират и да връщат отговор, супер, но не вярвам.

# 17
  • Мнения: 1 221
Не мисля, че има кой да ги разчете по имейл. Или по Вайбър към Докторката, или на място.

# 18
  • Мнения: 272
Здравейте. Дълго ли се чака за първоначален преглед. В момента сме в столична клиника, но ако не успеем със ЗЕТ до ноември , ще се местим в Ню лайф за ДЯ. Затова се чудя, кога да се обаждам.
Здравейте,
когато се обаждате за час препоръчвам да кажете че става въпрос за процедура с ДЯ. Тези процедури имат приоритет в записването на часове. И да, може да се насочите предварително към лекар . За др. Петрова се чака най-много.
Късмет!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Здравейте! Имах назначени изследвания от д-р Петрова, изпратих ги на имейл в Пловдив, но вече седем дни нямам отговор. Как се процедира след като се направят изследванията. Звъннах да попитам какво да правя, казаха че ще проверят и нямам отговор няколко дни
Когато съм имала назначени изследвания, след това винаги съм ходила лично. Има ден за коментар по изследвания, дали не беше в петък следобед?! Звънни на регистратура и попитай. На имейл до сега никога нищо не съм изпращала.

# 20
  • Мнения: 424
Март тази година кандидатствах по фонда. От клиниката ми дадоха документите, аз си ги попълних и платих 20лв за това,че те ще ги изпратят в ЦАР.

А знаете ли дали веднага ги пращат? Аз ще ходя на 07.09 да попълваме и се чудя дали ше хванем заседанието през септември

На 1 март бях в клиниката с попълнените документи и бях одобрена на мартенската комисия( на 17март си видях от сайта на ЦАР,че съм одобрена). На 1 април си получих заповедта по куриер.
7 септември може би е късно, но момичетата са  много любезни и обясняват всичко подробно, попитайте ги.

Изпращат ги от клиниката веднъж седмично , а заседанията в ЦАР са между 10то и 15то число от месеца. Успех момичета!

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 212
Да от ЦАР ми казаха че от клиниката пращат 2 пъти в седмицата.

# 22
  • Мнения: X
Здравейте. Някоя от вас, ако е запозната с имунологичните изследвания би ли разтълкувала този резултат антикардиолипинови антитела IgM 356 🤔😱?
Дали е нещо притеснително? Чакам цитогенетичните ми изследвания за тромбофилия, след което ще ходя за консултация при док, но до тогава незнам как ще издържа.

# 23
  • Мнения: 189
Здравейте! За първи преглед при подготовка за ЗЕТ трябва да отида на втория ден от цикъла. Въпроса ми е ако се падне в неделя, как се процедира? Да отида в понеделник когато ще ми е трети ден или трябва да пропусна този месец и да отида следващия?

# 24
  • Мнения: 1 221
Понеделник, никакъв проблем не е

# 25
  • Мнения: 98
Здравейте,
преди време д-р Петрова ми назначи противозачатъчни за таймиране на цикъла преди стимулация.
В момента ми се налага отново таймиране, но не откривам рецептата си. Спомням си, че ми бяха
назначени противозачатъчни, ако не се лъжа Logest от 2-ри ден на МЦ за 8 дни по 2 хапчета (сутрин и вечер).
Бих помолила ако на някоя от вас е правено подобно таймиране да сподели с кой точно препарат е било
и брой дни прием и дозировка. Предварително благодаря!

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 212
Аз съм на Регулон 10 дни 2 пъти по 1 табл. От 17 до 26. 10 включително

# 27
  • Мнения: 98
Аз съм на Регулон 10 дни 2 пъти по 1 табл. От 17 до 26. 10 включително

Благодаря!
От 1-ви или 2-ри ден на МЦ трябваше да се започнат? .Д-р Петрова ми беше обяснила, че по този начин се успокояват яйчниците и след това биха реагирали по-добре на стимулция.

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 23:17 от Venera_iv

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 212
Аз съм на Регулон 10 дни 2 пъти по 1 табл. От 17 до 26. 10 включително

Благодаря!
От 1-ви или 2-ри ден на МЦ трябваше да се започнат? .Д-р Петрова ми беше обяснила, че по този начин се успокояват яйчниците и след това биха реагирали по-добре на стимулция.

 Ами на мен ми казаха от 3 ден да ги почна

# 29
  • Мнения: 98
Аз съм на Регулон 10 дни 2 пъти по 1 табл. От 17 до 26. 10 включително

Благодаря!
От 1-ви или 2-ри ден на МЦ трябваше да се започнат? .Д-р Петрова ми беше обяснила, че по този начин се успокояват яйчниците и след това биха реагирали по-добре на стимулция.

 Ами на мен ми казаха от 3 ден да ги почна

Благодаря!

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 212
Здравейте.  Знаете ли дали клиниката работи декември месец?

# 31
  • Мнения: 1 221
Досега всяка година са работили, не вярвам да има промяна

# 32
  • Мнения: 68
Здравейте , някой наясно ли колко излиза една инсеминация в клиниката плюс изследванията за нея ?

# 33
  • Мнения: 31
Около 1000 лв

# 34
  • Мнения: 240
Купих си ваучери за изследвания в лаборатория Кандиларов (който не знае има изгодни оферти за яйчников резерв, полови хормони и др. на omed.bg).
Аз съм си леко шматка и от няколко дни издирвам къде се намира лаборатория им в Пловдив, но като че ли ми проблясва спомен, че на първия етаж в сградата на клиниката се помещава именно тази лаборатория. Моля някой по-наблюдателен да ме осветли дали се бъркам или е точно там?
Ще съм ви много благодарна!

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Купих си ваучери за изследвания в лаборатория Кандиларов (който не знае има изгодни оферти за яйчников резерв, полови хормони и др. на omed.bg).
Аз съм си леко шматка и от няколко дни издирвам къде се намира лаборатория им в Пловдив, но като че ли ми проблясва спомен, че на първия етаж в сградата на клиниката се помещава именно тази лаборатория. Моля някой по-наблюдателен да ме осветли дали се бъркам или е точно там?
Ще съм ви много благодарна!
Точно там е на първия етаж

# 36
  • Мнения: 240
Купих си ваучери за изследвания в лаборатория Кандиларов (който не знае има изгодни оферти за яйчников резерв, полови хормони и др. на omed.bg).
Аз съм си леко шматка и от няколко дни издирвам къде се намира лаборатория им в Пловдив, но като че ли ми проблясва спомен, че на първия етаж в сградата на клиниката се помещава именно тази лаборатория. Моля някой по-наблюдателен да ме осветли дали се бъркам или е точно там?
Ще съм ви много благодарна!
Точно там е на първия етаж
Благодаря много за бързия отговор!

# 37
  • Мнения: 94
Добро утро момичета.
Предсой ми процедура с ДЯ,но напоследък чета само отрицителни мнения и много се притеснявам още преди да е започнала процедурата.
Ще помоля момичетата успели  и не успели с ДЯ да споделят мнения.
Благодаря предварително.
Дано всички сбъднем мечтите си за детенце🤗🤗🤗🤗🤗

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 212
Здравейте, искам да попитам тези които се подготвяте за ин витро в Ню Лайф, масова практика ли е да изписват противозачатъчни? И след преглед на ехограф на 2 ден ако всичко е наред нога ли да започна стимулация без тези противозачатъчни?

# 39
  • Мнения: 47
Здравей, monitooo90. Моята процедура ин витро беше март месец и също бях на противозачатъчни след преглед на ехограф на 2-ри ден от цикъла. Изписаха ми ги за 10 дни 2х1, като ми беше обяснено че ще ми се успокоят яйчниците преди стимулацията. Пет дни след последното хапче ми дойде и на 2-ти ден бях отново на преглед и стартирахме процедурата. 🙂

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 212
Аз ги пих по същата схема. Но ми излезе положителен за уреаплазма. Лекуваме я и сега на 16 ще пусна контрола. И трябва да ми дойде на 25. Мисълта ни беше дали ако нямам задържан фоликул и всичко е наред дали има вариант да искам да започнем като ми дойде без да ги пия противозачатъчните. А ако трябва задължително да се пият това означава че ще стартираме януари защото до 20 декември гледали да приключат с трансферите и ние няма да сварим....

# 41
  • Мнения: 47
Предполагам лекаря ще прецени за януари, щом гледат да приключат процедурите преди празниците. При мен имаше лека хиперстимулация и задържани фоликули след пункцията, като също пиех противозачатъчни през цялото време. Правихме първи Зет трансфер на трети цикъл след пункцията - неуспешен. Сега съм бременна в 16 г.с. след втори Зет през август. Пожелавам успех, търпение и спокойствие! 🍀🍀🍀

# 42
  • Мнения: 8
Здравейте, искам да попитам има ли сред Вас, които са пили противозачатъчни и след това фемара за стимулация? На следващия цикъл имаше ли задържан фоликул и възможно ли е  , ако всичко е наред да минем към инсеминация?
Благодаря!

# 43
  • Мнения: 189
Здравейте! Тъй като масово се изписва фраксипарин след трансфера, а е изчерпан в аптеките и складовете, успявате ли да намерите? Дали все още го има някъде? Или евентуално ще сме само на аспирин протект.

# 44
  • Мнения: 703
Здравейте! Тъй като масово се изписва фраксипарин след трансфера, а е изчерпан в аптеките и складовете, успявате ли да намерите? Дали все още го има някъде? Или евентуално ще сме само на аспирин протект.
Ако нямаш тромбофилия може да си на аспирин само. Иначе проверете в аптеките покрай болниците би трябвало да има някаде по складовете.

# 45
  • Мнения: 189
Здравейте! Тъй като масово се изписва фраксипарин след трансфера, а е изчерпан в аптеките и складовете, успявате ли да намерите? Дали все още го има някъде? Или евентуално ще сме само на аспирин протект.
Ако нямаш тромбофилия може да си на аспирин само. Иначе проверете в аптеките покрай болниците би трябвало да има някаде по складовете.

Нямам тромбофилия, само намалено с 30 % усвояване на фолиева киселина, но ми го изписаха през ден и имах успешен трансфер. Обаче бих се радвала ако може само на аспирин, защото ми се получаваха бучки и сърбеж от него и едвам издържах да го слагам.

# 46
  • Мнения: 703
Здравейте! Тъй като масово се изписва фраксипарин след трансфера, а е изчерпан в аптеките и складовете, успявате ли да намерите? Дали все още го има някъде? Или евентуално ще сме само на аспирин протект.
Ако нямаш тромбофилия може да си на аспирин само. Иначе проверете в аптеките покрай болниците би трябвало да има някаде по складовете.

Нямам тромбофилия, само намалено с 30 % усвояване на фолиева киселина, но ми го изписаха през ден и имах успешен трансфер. Обаче бих се радвала ако може само на аспирин, защото ми се получаваха бучки и сърбеж от него и едвам издържах да го слагам.
И аз съм със същата мутация без тромбофилия, и го стартирах чак в 7 месец като се дигнаха стойностите. Просто трябва да се следят по-изкъсо.

# 47
  • Мнения: 189
Здравейте! Тъй като масово се изписва фраксипарин след трансфера, а е изчерпан в аптеките и складовете, успявате ли да намерите? Дали все още го има някъде? Или евентуално ще сме само на аспирин протект.
Ако нямаш тромбофилия може да си на аспирин само. Иначе проверете в аптеките покрай болниците би трябвало да има някаде по складовете.

Нямам тромбофилия, само намалено с 30 % усвояване на фолиева киселина, но ми го изписаха през ден и имах успешен трансфер. Обаче бих се радвала ако може само на аспирин, защото ми се получаваха бучки и сърбеж от него и едвам издържах да го слагам.
И аз съм със същата мутация без тромбофилия, и го стартирах чак в 7 месец като се дигнаха стойностите. Просто трябва да се следят по-изкъсо.

Аз правих изследвания и го спрях в 12 седмица, така ми каза д-р Петрова. Не съм имала проблеми до края.

# 48
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
В друга клиника към, но това няма особено значение. Имам същата мутация, на Клексан съм от деня на трансфера. Само че при мен се налага поддържаща терапия с Утрогестан, който още слагам, нищо че съм в 35 г.с. През цялата бременност до момента следим коагулация всеки месец и стойностите са в норма. Евентуално след 36 г.с. ще ми го спрат, но това ще разбера след няколко дни на прегледа. До тогава докторът твърдо каза - слагаш го. Още в 15 г.с. го уточнихме този въпрос, когато ми спря една част от лекарствата и ми намали Утрогестана на 2х1. Освен това пия и Аспирин протект.

# 49
  • Мнения: 36
Здравейте на всички.За сега само ви четях,но най-накрая реших и аз да пиша.Преди месец получих заповедта си и миналата седмица бях при д-р Петрова.Каза ми да отида на втори ден от предстоящата ми менструация.Преди това ме попита дали искам да започваме или да изчакам празниците.Аз казах,че започваме.От прочетеното,обаче оставам с впечатление,че не се започва направо със стимулация,а с противозачатъчни.
Притесних се,ако е така дали няма да се проточи и по време на празниците.
При всички ли се започва с прием на противозачатъчни?
За мен ще е първо и инвитро.

# 50
  • Мнения: X
Здравейте на всички.За сега само ви четях,но най-накрая реших и аз да пиша.Преди месец получих заповедта си и миналата седмица бях при д-р Петрова.Каза ми да отида на втори ден от предстоящата ми менструация.Преди това ме попита дали искам да започваме или да изчакам празниците.Аз казах,че започваме.От прочетеното,обаче оставам с впечатление,че не се започва направо със стимулация,а с противозачатъчни.
Притесних се,ако е така дали няма да се проточи и по време на празниците.
При всички ли се започва с прием на противозачатъчни?
За мен ще е първо и инвитро.
От това,което чета явно е масова практика в клиниката да се изписват противозачатъчни преди започване на процедурата. Края на Април месец приемах Ясмин след, което на 2 МЦ се започна стимулацията ми. Обясни ми се ,че е добре да пия противозачатъчни, за да си починат яйчниците и да няма задържани фоликули.
Желая успех на всички!

# 51
  • Мнения: 36
Тя само ми каза да отида на втория ден -гладна и жадна в 8:00.
Не ми обясни как ще започнем.Каза ми,че всеки път ще ми обяснява по малко.След това ме заведе при сестрите,за да ми оформят картон.
Не знам дали планува да ми изписва противозачатъчни,защото ако е така със сигурност ще се проточи до празниците.
Успех на всички.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 212
И аз съм в същото положение в клиниката в Бургас. Искат да започваме януари защото ако започна противозачатъчни няма да успеем декември заради празниците. Но ще се опитам да убедя др да започнем без противозачатъчни. Явно си е практика в тази клиника да ги изписват защото не навсякъде е така...

# 53
  • Мнения: 36
При мен,погледна календара и не ми предложи януари.
Надявам се да е преценила да започне директно със стимулацията.
Тази седмица ще пускам TSH.
Разбрахме се да и го занеса и ще я питам.

# 54
  • Мнения: X
Здравейте! Някоя от вас дали си е вливала Октагам? Ако да, от къде се е снабдила с медикамента? Трябва ми спешно. След консултация с доц. Русев ми е изписано вливка с имуноглобулин 5 ге, но д-р Петрова не иска българския имуновенин, който го намерих , Ами иска Октагам. Но уви, никъде не го намирам. 🤔😭

# 55
  • Мнения: 1 221
Момичета, има причина да изписват противозачатъчни. Като човек вървял по този път четири години, ще ви кажа: имайте търпение и не пришпорвайте нещата. Не можете да си представите колко малко време е един месец в сравнение с времето, което ще чакате след пункция, след трансфер. Не се месете в работата на лекарите от нетърпение.
Клексан/Фраксипарин се изписва на всички жени след стимулация, поради риск от кръвосъсирване от високи хормони. Поне за свеж трансфер винаги е така

# 56
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
Да допълня teri. Изписват се и след ЗЕТ, заради високите дози прогестерон, който приемаме и който сгъстява много кръвта. В 36 г.с. съм и още го слагам, другата седмица вече ми го спират, но аз спрях Утрогестана преди 2 дни. Аз вземах и АП, него ми го спряха преди 2 дни също.

# 57
  • Мнения: 68
Здравейте, предстои ми инсеминация плануваме я за следващия цикъл. Въпроса ми е ако вторият ден от цикъла ми се падне събота или неделя ,има ли дежурни мед.лица в клиниката които могат да ми вземат необходимите изследвания или трябва да чакам следващ цикъл ?

# 58
  • Мнения: 36
Здравейте, предстои ми инсеминация плануваме я за следващия цикъл. Въпроса ми е ако вторият ден от цикъла ми се падне събота или неделя ,има ли дежурни мед.лица в клиниката които могат да ми вземат необходимите изследвания или трябва да чакам следващ цикъл ?
На мен д-р Петрова ми каза,че ако е събота,винаги има дежурни лекари,но да отида към 9 часа,а не в 8.А ако се падне в неделя,ми каза да ида в понеделник.
Сега чакам да ми дойде,никога не съм била толкова нетърпелива:grinning:

# 59
  • Мнения: 68
Здравейте, предстои ми инсеминация плануваме я за следващия цикъл. Въпроса ми е ако вторият ден от цикъла ми се падне събота или неделя ,има ли дежурни мед.лица в клиниката които могат да ми вземат необходимите изследвания или трябва да чакам следващ цикъл ?
На мен д-р Петрова ми каза,че ако е събота,винаги има дежурни лекари,но да отида към 9 часа,а не в 8.А ако се падне в неделя,ми каза да ида в понеделник.
Сега чакам да ми дойде,никога не съм била толкова нетърпелива:grinning:
Благодаря ви за отговора , тъй като вече два месеца пропускам инсеминация точно заради това кога ми идва за следващия месец , вече ще знам. Благодаря ви и ви пожелавам успех и положителен резултат.

# 60
  • Мнения: 164
Здравейте, искам да попитам колко продължава цялата инсеминация в самия ден, в който се прави? Ако съм там в 12:30, до кога ще ме държат? Колко се лежи след процедурата?

# 61
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
Здравейте, искам да попитам колко продължава цялата инсеминация в самия ден, в който се прави? Ако съм там в 12:30, до кога ще ме държат? Колко се лежи след процедурата?
Около 2-2.5 часа е цялото нещо. Първо има документи за попълване, после се чака около 30-40 мин да обработят материала. След това те настаняват в реанимация и там изчакваш малко да те вземат. Самата процедура е 5-10 минути. После се лежи 30 мин и те пускат.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 212
Има ли някой който е на противозачатъчни и  чака цикъл  след това за да започне стимулация?

# 63
  • Мнения: 36
Има ли някой който е на противозачатъчни и  чака цикъл  след това за да започне стимулация?
Аз бях вчера при д-р Петрова на втори ден от цикъла.Каза ми да започна с Ясмин от 29.11.2021 до 31.12.2021.Очаква да ми дойде около 2-3.01.2021. и на вторият ден ме вика за да започнем стимулация.Междувременно трябва да пуснем изследванията с моя мъж между Коледа и Нова година,но все още не знам кои ден ще е работен.Разбрах се със сестрата ,когато наближи да звънна и да питам.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 212
Има ли някой който е на противозачатъчни и  чака цикъл  след това за да започне стимулация?
Аз бях вчера при д-р Петрова на втори ден от цикъла.Каза ми да започна с Ясмин от 29.11.2021 до 31.12.2021.Очаква да ми дойде около 2-3.01.2021. и на вторият ден ме вика за да започнем стимулация.Междувременно трябва да пуснем изследванията с моя мъж между Коледа и Нова година,но все още не знам кои ден ще е работен.Разбрах се със сестрата ,когато наближи да звънна и да питам.

Ами аз трябва около 7 8. 12 да съм на преглед и хормони при др Петрова. И ако всичко е нарвд да започна стимулация. Но май съвпада с коледните празници.... Как процедират в такъв случай? Имат ли дежурни ако съвпадне пункцията с празниците?

# 65
  • Мнения: 36
Има ли някой който е на противозачатъчни и  чака цикъл  след това за да започне стимулация?
Аз бях вчера при д-р Петрова на втори ден от цикъла.Каза ми да започна с Ясмин от 29.11.2021 до 31.12.2021.Очаква да ми дойде около 2-3.01.2021. и на вторият ден ме вика за да започнем стимулация.Междувременно трябва да пуснем изследванията с моя мъж между Коледа и Нова година,но все още не знам кои ден ще е работен.Разбрах се със сестрата ,когато наближи да звънна и да питам.

Ами аз трябва около 7 8. 12 да съм на преглед и хормони при др Петрова. И ако всичко е нарвд да започна стимулация. Но май съвпада с коледните празници.... Как процедират в такъв случай? Имат ли дежурни ако съвпадне пункцията с празниците?
Незнам ,но предполагам,че го е предвидила.
При мен доста смяташе с календара и ми каза,че е по-добре да изчакам празниците да минат,за да не съм в очакване точно на Коледа.
Заради това ми изписа Ясмин до 31.12.
Сега,обаче като прочетох страничните реакции ми стана зле.На някой изписвали ли са аспирин,едновременно с противозачатъчните,за да се намали риска от тромбози.
На мен не ми изписа,а аз имам придобита тромбофилия.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Има ли някой който е на противозачатъчни и  чака цикъл  след това за да започне стимулация?
Аз бях вчера при д-р Петрова на втори ден от цикъла.Каза ми да започна с Ясмин от 29.11.2021 до 31.12.2021.Очаква да ми дойде около 2-3.01.2021. и на вторият ден ме вика за да започнем стимулация.Междувременно трябва да пуснем изследванията с моя мъж между Коледа и Нова година,но все още не знам кои ден ще е работен.Разбрах се със сестрата ,когато наближи да звънна и да питам.

Ами аз трябва около 7 8. 12 да съм на преглед и хормони при др Петрова. И ако всичко е нарвд да започна стимулация. Но май съвпада с коледните празници.... Как процедират в такъв случай? Имат ли дежурни ако съвпадне пункцията с празниците?

Ще споделя при мен как беше, отидох на втори ден и от следващия започнахме стимулация, която продължи 8 дни, след още 2 дни ми беше пункцията на яйцеклетките, след още 3 дни ми беше трансфера на ембриончето. Като ги смятам общо 10-12 дни (това за стимулация и пункция), но пак зависи от много фактори. Така, че предполагам всичко ще се случи дори преди празниците. Иначе имат дежурен лекар за събота, по време на празниците не знам как ще си организират нещата. Имайте предвид, че по време на стимулацията ще ви викат през 2-3 дни да проследяват хормоните и как се развиват фоликулите.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 212
Има ли някой който е на противозачатъчни и  чака цикъл  след това за да започне стимулация?
Аз бях вчера при д-р Петрова на втори ден от цикъла.Каза ми да започна с Ясмин от 29.11.2021 до 31.12.2021.Очаква да ми дойде около 2-3.01.2021. и на вторият ден ме вика за да започнем стимулация.Междувременно трябва да пуснем изследванията с моя мъж между Коледа и Нова година,но все още не знам кои ден ще е работен.Разбрах се със сестрата ,когато наближи да звънна и да питам.

Ами аз трябва около 7 8. 12 да съм на преглед и хормони при др Петрова. И ако всичко е нарвд да започна стимулация. Но май съвпада с коледните празници.... Как процедират в такъв случай? Имат ли дежурни ако съвпадне пункцията с празниците?

Ще споделя при мен как беше, отидох на втори ден и от следващия започнахме стимулация, която продължи 8 дни, след още 2 дни ми беше пункцията на яйцеклетките, след още 3 дни ми беше трансфера на ембриончето. Като ги смятам общо 10-12 дни (това за стимулация и пункция), но пак зависи от много фактори. Така, че предполагам всичко ще се случи дори преди празниците. Иначе имат дежурен лекар за събота, по време на празниците не знам как ще си организират нещата. Имайте предвид, че по време на стимулацията ще ви викат през 2-3 дни да проследяват хормоните и как се развиват фоликулите.
Ами силно се надявам всичко да мине преди празниците. Защото ние се местим от клиниката от Бургас....

# 68
  • Мнения: 4
Здравейте! Вероятно е задаван въпроса, но ме интересува каква е актуалната цена на спермограмата?
Благодаря на отзовалите се Simple Smile

# 69
  • Мнения: 94
Здравейте! Вероятно е задаван въпроса, но ме интересува каква е актуалната цена на спермограмата?
Благодаря на отзовалите се Simple Smile
120 лв.

# 70
  • Мнения: 84
Задължително ли е, спермограмата да се правят при тях и разширена ли трябва да бъде?

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Задължително ли е, спермограмата да се правят при тях и разширена ли трябва да бъде?
Задължително за какво? Ако е за преглед не мисля, че има нещо задължително, хубаво е да носите някакви документи, за да се разгледа случая ви.
Ако питате за фонда мисля, че са нужни 2 спермограми от различни лаборатории.

# 72
  • Мнения: 84
Задължително ли е, спермограмата да се правят при тях и разширена ли трябва да бъде?
Задължително за какво? Ако е за преглед не мисля, че има нещо задължително, хубаво е да носите някакви документи, за да се разгледа случая ви.
Ако питате за фонда мисля, че са нужни 2 спермограми от различни лаборатории.
Трябва да пуснем контролна спермограма, след прием на витамини. За тов питам. Има клиники които държат изследванията да се правят при тях

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Задължително ли е, спермограмата да се правят при тях и разширена ли трябва да бъде?
Задължително за какво? Ако е за преглед не мисля, че има нещо задължително, хубаво е да носите някакви документи, за да се разгледа случая ви.
Ако питате за фонда мисля, че са нужни 2 спермограми от различни лаборатории.
Трябва да пуснем контролна спермограма, след прием на витамини. За тов питам. Има клиники които държат изследванията да се правят при тях
Когато сме пускали контролна след витамини винаги е била в Ню Лайф и е била разширена. Защото трябва да се видят показателите, които са се подобрили (дано да са се подобрили). Мисля дори, че Ню Лайф не правят други спермограми освен разширени.
Ако все пак се колебаете, може да звъннете на лекаря и да попитате.

# 74
  • Мнения: 66
Здравейте, момичета! Може ли някоя да сподели мнение за д-р Андрей Минчев за проследяване на бременност и къде мога да видя ценоразпис за прегледите? Благодаря предварително

# 75
  • Мнения: 205
Здравейте. Може ли да споделите как се справят в клиниката с мъжкия фактор? Правят ли MACS, ембриолозите добри ли са?

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 212
Здравейте, има ли някой който се е самофинансирал? Имам въпрос

# 77
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
Здравейте, има ли някой който се е самофинансирал? Имам въпрос
Аз, но в друга клиника. Ако мога да помогна, насреща съм.

# 78
  • Мнения: 14
Здравейте, има ли някой който се е самофинансирал? Имам въпрос

Аз

# 79
  • Мнения: 36
Здравейте.
Предстои ми започваме на стимулация.Пих Ясмин последно на 31.12.2021.
Още снощи ми зацапа,а днес продължава само да ми зацапва съвсем леко.
Според вас трябва ли да броя днешният ден за първи или не.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 412
Не не се брои, когато изкървиш хубаво от тогава започваш да броиш.

# 81
  • Мнения: 36
Не не се брои, когато изкървиш хубаво от тогава започваш да броиш.
Благодаря!

# 82
  • Мнения: 84
Здравейте! Ползвали ли сте донорски материал. Предлагат ми донори от Кавказ!

# 83
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
Здравейте! Ползвали ли сте донорски материал. Предлагат ми донори от Кавказ!
Ползвала съм, бяха си нормални европейци, предимно датчани. До преди година и половина работеха с Европейската спермална банка, може да им разгледате сайта. След регистрация се вижда подробна информация за донорите и семействата им+техни детски снимки. Когато ние бяхме в Ню Лайф, списъците бяха с доста богат избор.

# 84
  • Мнения: 189
Здравейте! Предстои ми зет, предния месец го отложихме заради бактерии в микробиологията. Сега съм в подготовка отново с Климара, но пък излязоха друг вид бактерии 😳. Взимам отново антибиотик. Докторката твърди, че има време ако след лечението мб излезе чиста да направим трансфера. Казва, че до 21ви ден може да продължи естрогеновата фаза, т е трансфера да се направи на 24ти ден от цикъла. Някоя от вас правила ли е толкова късен трансфер и какъв е бил резултата?

# 85
  • Мнения: 205
Какви са цените на донорските яйцеклетки и на донорските сперматозоиди в тази клиника? Има ли успели с ДЯ или ДС?

# 86
  • Мнения: 84
ДС са 850лв
Ако се стигне до донор и сме по Фонда, всичко ли се поема освен донора или се заплаща оплождането и всичко след това?

# 87
  • Мнения: 4
Моля, препоръчайте ми добър специалист в клиника Ню Лайф, Пловдив. Предстои ми четвърти последен опит, финансират от ЦАР.
Насочих се към тази клиника заради локацията и за да сведа фактор стрес до минимум, но не съм избрала лекар.
Моля за мнения и насоки. Благодаря Ви!

# 88
  • Мнения: 1 221
Здравейте! Предстои ми зет, предния месец го отложихме заради бактерии в микробиологията. Сега съм в подготовка отново с Климара, но пък излязоха друг вид бактерии 😳. Взимам отново антибиотик. Докторката твърди, че има време ако след лечението мб излезе чиста да направим трансфера. Казва, че до 21ви ден може да продължи естрогеновата фаза, т е трансфера да се направи на 24ти ден от цикъла. Някоя от вас правила ли е толкова късен трансфер и какъв е бил резултата?
Един от положителните ми тестове е с късен трансфер. При мен само, че лечението на бактериите отне 2 години и 11 подготовки за трансфер. Всичко пробвахме: антибиотици, мазане с някакво лекарство, което поръчаха за мен от Германия, хомеопатия, почивка от лечения, пробиотици. Накрая им теглихме майната и забременях и родих с бактерии.

# 89
  • Мнения: 10
Здравейте! Предстои ми зет, предния месец го отложихме заради бактерии в микробиологията. Сега съм в подготовка отново с Климара, но пък излязоха друг вид бактерии 😳. Взимам отново антибиотик. Докторката твърди, че има време ако след лечението мб излезе чиста да направим трансфера. Казва, че до 21ви ден може да продължи естрогеновата фаза, т е трансфера да се направи на 24ти ден от цикъла. Някоя от вас правила ли е толкова късен трансфер и какъв е бил резултата?
Един от положителните ми тестове е с късен трансфер. При мен само, че лечението на бактериите отне 2 години и 11 подготовки за трансфер. Всичко пробвахме: антибиотици, мазане с някакво лекарство, което поръчаха за мен от Германия, хомеопатия, почивка от лечения, пробиотици. Накрая им теглихме майната и забременях и родих с бактерии.
teri_90 Излекува ли бактерията? И аз вече 3 месеца не мога да излекувам бактерията и не можем да направим трансфера

# 90
  • Мнения: 2 614
Здравейте момичета, какви бактерии имате, на мен ми излезе трихомонас и се лекувах с флажил миналия месец. Мисля, че не съм излекувана, но карам доста кофти ковид в момента и не знам кога ще отида на лекар.

# 91
  • Мнения: 189
Здравейте! Предстои ми зет, предния месец го отложихме заради бактерии в микробиологията. Сега съм в подготовка отново с Климара, но пък излязоха друг вид бактерии 😳. Взимам отново антибиотик. Докторката твърди, че има време ако след лечението мб излезе чиста да направим трансфера. Казва, че до 21ви ден може да продължи естрогеновата фаза, т е трансфера да се направи на 24ти ден от цикъла. Някоя от вас правила ли е толкова късен трансфер и какъв е бил резултата?
Един от положителните ми тестове е с късен трансфер. При мен само, че лечението на бактериите отне 2 години и 11 подготовки за трансфер. Всичко пробвахме: антибиотици, мазане с някакво лекарство, което поръчаха за мен от Германия, хомеопатия, почивка от лечения, пробиотици. Накрая им теглихме майната и забременях и родих с бактерии.


Благодаря за отговора! Аз имам успешен трансфер на 17ти ден от цикъла и затова сега се притесних като каза толкова късно.
Възможно ли е да се направи трансфер ако не е чиста микробиологията? Или ти поне за кратко си ги изчистила?
При мен се изредиха Клебсиела, Ентерококи, Ешерихия коли.

# 92
  • Мнения: 68
Моля, препоръчайте ми добър специалист в клиника Ню Лайф, Пловдив. Предстои ми четвърти последен опит, финансират от ЦАР.
Насочих се към тази клиника заради локацията и за да сведа фактор стрес до минимум, но не съм избрала лекар.
Моля за мнения и насоки. Благодаря Ви!
Препоръчвам ви Д-р Петрова

# 93
  • Мнения: 1 221
Аз ги въртях всякакви различни бактерии. Сега 4 години по-късно все още съм с бактерии. Нито веднъж не ги изчистих, затова имам над 10 отложени в последния момент трансфера. Но аз съм някакъв тежък случай, повечето жени се изчистват, но сякаш чак, когато спрат антибиотиците и организма се пребори сам. Аз съм изпила над 20 антибиотика, затова и моите бактерии вече нямат лекуване

# 94
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
Възможен е трансфер под лечение. Аз забременях и родих така, но в друга болница. През цялата бременност нямах проблеми с бактерии. Най-добре е да си чиста, но не винаги се получава.

# 95
  • Мнения: 36
Здравейте,утре ми предстои пункция .Забравих да питам ,дали трябва да си нося нещо (нощница,чехли).Предполагам ,че не ,но реших все пак да питам и вас.
Благодаря предварително

# 96
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! И така започва дългото чакане за теста ми за бременност, 2 ден след ЗЕТ съм. На самоинициатива си пуснах прогестерон в деня на ЗЕТ и стойността ме притесни 12.66nmol/l. Тъй като чета по форумите за къде къде по високи стойности. Писах на док, каза да продължавам с терапията без промяна. Има ли някой с успешен резултат с такива стойности? ☹️😇🤲🍀
Успех на всички!

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 212
Здравейте. В петък ми предстои пункция. С МФ сме. Само че забравих да говоря с др Петрова относно ИМСИ.,МАКС. Ако има някой който е правил може ли да каже. В петък мога ли да им кажа че искаме? Цена също ако знаете. Благодаря предварително

# 98
  • Мнения: 635
Добро утро момичета.
Предсой ми процедура с ДЯ,но напоследък чета само отрицителни мнения и много се притеснявам още преди да е започнала процедурата.
Ще помоля момичетата успели  и не успели с ДЯ да споделят мнения.
Благодаря предварително.
Дано всички сбъднем мечтите си за детенце🤗🤗🤗🤗🤗
Писах ти ЛС

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 212
Здравейте, да попитам след положителен тест за след колко дни ви дават час за преглед?

# 100
  • Мнения: 84
Можете ли, да ми кажете хотел или квартира в близост до МЦ в Пловдив? Също и тел. за контакт

# 101
  • Мнения: 82
Хотел Интелкооп е на 10 - 15 минути пеша, 3-5 минути с кола. Изглежда приличен и добри цени.

# 102
  • Мнения: 47
Ние със съпруга ми, колкото пъти ни се е налагало да спим преди или след процедура там, сме отсядали в A&M Hotel до ж.п.гарата и бяхме на 5 мин. с кола. 😊

# 103
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
Ние със съпруга ми, колкото пъти ни се е налагало да спим преди или след процедура там, сме отсядали в A&M Hotel до ж.п.гарата и бяхме на 5 мин. с кола. 😊

Не съм отсядала, понеже съм от Пловдив, но само ще допълня, че през подлеза на ж.п. гарата се стига за 5 мин пеша до Ню Лайф. Ако някой е без кола, удобна локация е. Също две от автогарите са в непосредствена близост.

# 104
  • Мнения: 413
Моля ви някой да сподели каква е прицедурата за получаване на донорски яйцеклетки. Някъде се записваме и чакаме да ни одобрят ли? И каква е цената? Не откривам никаква информация?

# 105
  • Мнения: 94
Моля ви някой да сподели каква е прицедурата за получаване на донорски яйцеклетки. Някъде се записваме и чакаме да ни одобрят ли? И каква е цената? Не откривам никаква информация?
Здравей,цената е 12450 лв.
Първо се плащат 450 лв.за да се включиш и след това ти изпращат да си избереш донор.
След като си избрала те ти казват кога да преведеш 8600 лв.като срока е около два месеца за получаване на яйцеклетките.
А останалите 3400 лв.се плащат в диня на оплождане на Я.

# 106
  • Мнения: 413
Деси, благодаря за инфото. Много благодаря.

# 107
  • Мнения: 189
Егати цените! Тези добре ли са? Като се има предвид, че не е собствен генетичен материал, то по-добре човек да осинови.

# 108
  • Мнения: 36
Здравейте,аз в момента съм в подготовка за зет.
Слагам климата по 4 бр.през 4 дни и естрофем по 1 бр вагинално.В петък обаче ми се обадиха от клиниката,че са изолирани ентерококи в микробиологията.Утре ми е 15 ден от цикъла и съм на преглед.Според вас ще ми отложи ли трансфера или има шанс да се изчистят.
Незнам до кои ден най-късно може да се прави трансфера,но предполагам ,че няма да имам достатъчно време за лечение

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 212
Здравейте,аз в момента съм в подготовка за зет.
Слагам климата по 4 бр.през 4 дни и естрофем по 1 бр вагинално.В петък обаче ми се обадиха от клиниката,че са изолирани ентерококи в микробиологията.Утре ми е 15 ден от цикъла и съм на преглед.Според вас ще ми отложи ли трансфера или има шанс да се изчистят.
Незнам до кои ден най-късно може да се прави трансфера,но предполагам ,че няма да имам достатъчно време за лечение

Здравей. При мен също бяха изолирани ентерококи. Др Петрова ми изписа аугментин за 5 дни. След това ми беше трансфера и не сме пускали контрола.

# 110
  • Мнения: 36
Здравейте,аз в момента съм в подготовка за зет.
Слагам климата по 4 бр.през 4 дни и естрофем по 1 бр вагинално.В петък обаче ми се обадиха от клиниката,че са изолирани ентерококи в микробиологията.Утре ми е 15 ден от цикъла и съм на преглед.Според вас ще ми отложи ли трансфера или има шанс да се изчистят.
Незнам до кои ден най-късно може да се прави трансфера,но предполагам ,че няма да имам достатъчно време за лечение

Здравей. При мен също бяха изолирани ентерококи. Др Петрова ми изписа аугментин за 5 дни. След това ми беше трансфера и не сме пускали контрола.
Много благодаря за отговора.Значи има надежда.Аз се бях отчаяла.
Хубав ден.

# 111
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
Моят ЗЕТ беше под лечение със Зинат, но бях в друга клиника. Излезе ми Клебсиела, лекувахме я, но пак се появи. Пих АБ за 7 дни преди и след трансфера, после МБ ми бяха чисти през цялата бременност. Така че е възможно, стига докторът да разреши в конкретния случай.

# 112
  • Мнения: 84
Здравейте! Винаги ли трансферите са на трети ден? Защото на пункцията още ми казаха, че ще ме извикат след три дни, за трансфер

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 212
Здравейте! Винаги ли трансферите са на трети ден? Защото на пункцията още ми казаха, че ще ме извикат след три дни, за трансфер
До колкото знам да. По преценка на ембриолозите е всичко... И моя беше на 3 ден

# 114
  • Мнения: 703
Здравейте! Винаги ли трансферите са на трети ден? Защото на пункцията още ми казаха, че ще ме извикат след три дни, за трансфер

И моят беше на 3 ден, успешен. Ако много държиш може да се каже специално че искаш до 5 ден, но зависи от качеството и броя на ембрионите

# 115
  • Мнения: 1 221
По стандарт са на трети ден. При мен не се стигаше и до имплантация. Затова настоях да рискуваме ембрионите и да чакаме до бластоцист, за да видим развиват ли се изобщо. Имам два трансфера на бластоцисти и двата пъти имплантация. Но наистина си беше риск, свалям шапка на ембриолога. Бяха ми останали 2 ембриона от 7 и казах, че искам да ги чакаме до пети ден. По презумпция последните два са с най-ниско качество. Отгледа ми ги и двата до бластоцисти

# 116
  • Мнения: 20
Моля ви някой да сподели каква е прицедурата за получаване на донорски яйцеклетки. Някъде се записваме и чакаме да ни одобрят ли? И каква е цената? Не откривам никаква информация?
Здравей,цената е 12450 лв.
Първо се плащат 450 лв.за да се включиш и след това ти изпращат да си избереш донор.
След като си избрала те ти казват кога да преведеш 8600 лв.като срока е около два месеца за получаване на яйцеклетките.
А останалите 3400 лв.се плащат в диня на оплождане на Я.

Здравейте, знаете ли дали в момента медицинския център работи с донорски яйцеклетки?

# 117
  • Мнения: 94
Моля ви някой да сподели каква е прицедурата за получаване на донорски яйцеклетки. Някъде се записваме и чакаме да ни одобрят ли? И каква е цената? Не откривам никаква информация?
Здравей,цената е 12450 лв.
Първо се плащат 450 лв.за да се включиш и след това ти изпращат да си избереш донор.
След като си избрала те ти казват кога да преведеш 8600 лв.като срока е около два месеца за получаване на яйцеклетките.
А останалите 3400 лв.се плащат в диня на оплождане на Я.

Здравейте, знаете ли дали в момента медицинския център работи с донорски яйцеклетки?
Мисля че да,в сряда бях на преглед и говориха с едно момиче за  ДЯ.

# 118
  • Мнения: 635
Моля ви някой да сподели каква е прицедурата за получаване на донорски яйцеклетки. Някъде се записваме и чакаме да ни одобрят ли? И каква е цената? Не откривам никаква информация?
Здравей,цената е 12450 лв.
Първо се плащат 450 лв.за да се включиш и след това ти изпращат да си избереш донор.
След като си избрала те ти казват кога да преведеш 8600 лв.като срока е около два месеца за получаване на яйцеклетките.
А останалите 3400 лв.се плащат в диня на оплождане на Я.

Здравейте, знаете ли дали в момента медицинския център работи с донорски яйцеклетки?
Мисля че да,в сряда бях на преглед и говориха с едно момиче за  ДЯ.

Работят, да. Ние избрахме донор преди седмица и сега ни казаха да преведем 8600 лв.Не знам кога яйцеклетките ще са тук и кога може да започнем опита и т.н

# 119
  • Мнения: 20
Работят, да. Ние избрахме донор преди седмица и сега ни казаха да преведем 8600 лв.Не знам кога яйцеклетките ще са тук и кога може да започнем опита и т.н
[/quote]

Знаете ли каква е националността на донорките?

# 120
  • Мнения: 635
Работят, да. Ние избрахме донор преди седмица и сега ни казаха да преведем 8600 лв.Не знам кога яйцеклетките ще са тук и кога може да започнем опита и т.н

Знаете ли каква е националността на донорките?
[/quote
Украинки

# 121
  • Мнения: 20
Здравейте, използвали ли сте Климара лепенки? Лекичко се чувствам като идиот гледайки ги - в пакетчето има една свободна лепенка и една залепена за фолиото. Какво се прави с тази свободната? Тя е прозрачна и е само лепенка.

# 122
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
Здравейте, използвали ли сте Климара лепенки? Лекичко се чувствам като идиот гледайки ги - в пакетчето има една свободна лепенка и една залепена за фолиото. Какво се прави с тази свободната? Тя е прозрачна и е само лепенка.
Тази, която е в пакетчето, има залепени за нея едни пластмасови предпазители. Отлепваш внимателно едния, залепяш там, където си преценила и внимателно издърпваш и другия, така че лепенката да се залепи хубаво за кожата. Целта е да не пипаш лепящата част с пръсти, за да залепне хубаво. Къпеш се с нея,  спиш с нея и сменяш на колкото денонощия са ти казали. Най-лесно се сваля в банята след душ. Лепи се около пъпа, като се сменя мястото на всяка лепенка. Аз лепях веднъж отляво, веднъж отдясно.

# 123
  • Мнения: 635
Моля ви пишете ми с информация какво се случва след като яйцеклетките са вече в клиниката. Притеснявам се, защото само ми казаха ела на 2ри ден с мъжа си.
Какъв им е протокола на ден 2,какви изследвания и неща правят? Много ни е важно, защото ние никога не сме били в клиниката досега, просто поръчахме яйцеклетки, но не са ни разяснявали подробно какъв е плана за действие. Искам да съм сигурна, че всичко необходимо ще бъде направено за да е успешен трансфера. Друг лекар ми казва задължително да направя микробиология на влагалищен секрет с микроскопски препарат както и PCR на цервикален секрет. Също и нк клетки.
Моля момичета, които имат опит с ню лайф да ми обяснят как стоят нещата след идване на яйцеклетките и отиване на преглед на ден 2.

# 124
  • Мнения: 68
Здравейте , искам да попитам миналите по този път когато се стартира процедура по инвитро от пункцията или от трансфера мога да взема болничен и за какъв период може да е той ?

# 125
  • Мнения: 153
Здравейте , искам да попитам миналите по този път когато се стартира процедура по инвитро от пункцията или от трансфера мога да взема болничен и за какъв период може да е той ?
Можеш да си вземеш болничен. Мен след пункцията ме попитаха дали искам болничен, но на мен не ми трябваше. Попитай в клиниката.

# 126
  • Мнения: 635
Здравейте , искам да попитам миналите по този път когато се стартира процедура по инвитро от пункцията или от трансфера мога да взема болничен и за какъв период може да е той ?
И аз много се интересувам от този въпрос. Ще съм благодарна да се включат момичетата. Бих искала да ползвам болничен , надявам се от клиниката да издават и ако издават за колко дни и т.н Благодаря предварително!

# 127
  • Мнения: 47
Здравейте, момичета. Миналата година март месец стартирах стимулация по къс протокол. Взех си болничен от клиниката след пункцията и след трансфера, но при мен беше Зет 2 месеца по-късно понеже направих лека хиперстимулация. И двата пъти болничния беше 14 дни с диагноза- Женско безплодие, свързано с мъжки фактори.

# 128
  • Мнения: 20
Здравейте, ако сте правили хистероскопия в Ню лайф дали може да споделите каква е подготовката преди това? Дали се слагат глобули или се правят промивки?

# 129
  • Мнения: 540
Здравейте! Как успявате да запишете час?  На посочения телефон никой не вдига. Имам регистрация, но не помня паролата. Thinking

# 130
  • Мнения: 635
Здравейте! Как успявате да запишете час?  На посочения телефон никой не вдига. Имам регистрация, но не помня паролата. Thinking
Писала съм имейл и са отговаряли на деня, на телефоните в Интернет също съм успявала.

А аз имам друг въпрос към момичетата, изследват ли ви ТСХ преди трансфер? Моят беше ок преди подготовката, но по време на прием на естрофем се е качил на 3.1,а не пия никакви хапчета. Изобщо следят ли тези неща в клиниката или всеки сам си следи

# 131
  • Бургас
  • Мнения: 212
Не ги следят. Пуснаха ми ги на 2 ден от цикъла и започнах стимулация. От там нататъка следят естроген, прогестерон и LH ама не съм сигурна за LH

# 132
  • Мнения: 635
Не ги следят. Пуснаха ми ги на 2 ден от цикъла и започнах стимулация. От там нататъка следят естроген, прогестерон и LH ама не съм сигурна за LH
[/quote
Ужас... И какво аз сама трябва да им дам резултати. Това е несериозно наистина. Другото, което е преди начало на подготовка тсх ми е бил ок, нямам проблеми с щитовидната. Няма как да знам, че ще се качи, сега съжалявам, че не започнах хапчета предварително Sad

# 133
  • Мнения: 71
Здравейте. Предстои ми процедура по инвитро в клиниката, с мъжки фактор сме. Въпроса ми е какви начини за обработване на материала предлагат и въобще предлагат ли нещо или те както преценят Може ли да се доплати за някой метод на обработка? Също така имате ли среща с лекаря, който ще селектира сперматозоидите, за са се обсъди ?

# 134
  • Мнения: 540
Здравейте! За изследване на хормони в 3-ти ден от цикъла, и започнало течение вечерта, от кой ден да започна на броя.

# 135
  • Бургас
  • Мнения: 212
Здравейте! За изследване на хормони в 3-ти ден от цикъла, и започнало течение вечерта, от кой ден да започна на броя.

Щом ти е дошло вечерта. Това се брои за нулев ден ако ти е дошло снощи значи днес ти е 1 ден

# 136
  • Мнения: 68
Здравейте , ако има някой който е правил ICSI с максимално финансиране от фонда, може ли.да сподели горе долу колко е излезнала процедурата ?

# 137
  • Мнения: 153
Здравейте , ако има някой който е правил ICSI с максимално финансиране от фонда, може ли.да сподели горе долу колко е излезнала процедурата ?
Здравей,
аз миналата година правих по фонда. Нищо не съм доплащала по процедурата. Платих само задължителните първоначални изследвания на мен и на мъжа ми, които бяха около  300 лв. и замразяването на останалите ембриони. Вече за втория трансфер доплатихме около 250лв. май.

# 138
  • Мнения: 68
Здравейте, някой започнат ли е , когато се започва инвитро за периода на стимулация клиниката издаван ли болничен или само от пункцията ?

# 139
  • Мнения: 42
Здравейте, някой започнат ли е , когато се започва инвитро за периода на стимулация клиниката издаван ли болничен или само от пункцията ?
От деня на пункцията 14 дни болничен дават.

# 140
  • Мнения: 635
За колко дни излиза серология/вирусология в Ню лайф Пловдив ?В повечето лаборатории е на деня..Притеснявам се,че няма да е готова до деня на оплождането на яйцеклетките (донорска програма сме).Ако не там къде другаде можем да пуснем за по-бързо?Благодаря предварително!

# 141
  • Мнения: 635
Колко ембриона нормално трансферират на 3ти ден по донорска програма?Питаха ни дали 1 или 2,не бяхме мислили по въпроса, избрахме 2,но не знам дали е по-добре така..

# 142
  • Мнения: 105
Аз не бях по донорска програма, но пак бях с 2, по-добре е така. Желая ти успех.

Колко ембриона нормално трансферират на 3ти ден по донорска програма?Питаха ни дали 1 или 2,не бяхме мислили по въпроса, избрахме 2,но не знам дали е по-добре така..

# 143
  • Мнения: 109
Здравейте.
При положителен тест, къде се следите , недай си боже се наложи болничен престой, къде оставете и къде раждате като пациенти на клиника ню лайф?

Последна редакция: нд, 04 сеп 2022, 16:06 от gvenag

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
При мен се наложи болничен престой и тъй като беше по спешност лежах в хирургиите. Знам, че лекари от Ню Лайф израждат в Пълмед, аз лично раждах в Селена. Цялата ми бременност проследих в Ню Лайф при д-р Матеева (прекрасен професионалист), но тя не изражда и бях при друг лекар за самото раждане.

# 145
  • Мнения: 44
Продължих да се следя в клиниката при д-р Минчев (той ми прави и трансфера). Бях изключително доволна от всичко и родих нормално при него в Пълмед, от където също съм повече от доволна.
Здравейте.
При положителен тест, къде се следите , недай си боже се наложи болничен престой, къде оставете и къде раждате като пациенти на клиника ню лайф?

# 146
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
За всичко, което не могат те да поемат, препращат към Пълмед. Имайте предвид, че само Минчев работи на двете места. Така че, вероятно ще Ви поеме друг лекар там, ако не сте при Минчев.

# 147
  • Мнения: 7
Здравейте,

Бихте  ли споделили  актуална цена на  ICSI  в Ню Лайф

# 148
  • Бургас
  • Мнения: 212
Здравейте искам да попитам правят ли трансфер в неделя?

# 149
  • Мнения: 68
Здравейте искам да попитам правят ли трансфер в неделя?
Доколкото знам в неделя клиника не работи.

# 150
  • Бургас
  • Мнения: 212
Здравейте отново. В понеделник ще ми бъде трансфера. По фонда сме. Въпросът ми е искаме да замразим 3 ембриона. Какво се плаща за тях? Фонда поема ли заразяването?

# 151
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Здравейте.Интерисувам се дали д-р Крумов работи в клиниката?

# 152
  • Мнения: 25
Здравейте искам да попитам тези които са били с донорска яйцеклетка кога ви спряха естрофема и дуфастона

# 153
  • Мнения: 7
Здравейте момичета Simple Smile Аз съм при д-р Минчев. Забелязах, че много от нещата не ми ги казва и не ми дава въобще информация. Добре,че чета тук във форума. Сега до колкото разбрах ще пробваме стимулация с Фемара (5дни по 1 хапче) три пъти и чак след нова година ще ми прави цветна снимка.
 Сега съм на втория опит с Фемара, но ми се наложи да отменя часа за преглед (трябваше утре да види дали са порастнали фоликулите).
 Предния път д-ра ми спомена,че Януари месец ще правим цветна снимка. Тъй като Коледа и Нова Година няма да съм в Пловдив ,какво бихте ме посъветвали?

# 154
  • Мнения: 163
Здравейте, дами . Може ли да споделите отзиви Ню Лайф, от  д-р Давидова.

# 155
  • Мнения: 956
Здравейте, дами . Може ли да споделите отзиви Ню Лайф, от  д-р Давидова.
Не препоръчвам. При мен - неправилно преценена дата за пункция. Фоликулите се спукаха преди това, пълно фиаско. Тя приема инструкциите от Пловдив, но явно нещо не се получи схемата. Иначе е любезна.

# 156
  • Мнения: 71
Здравейте, дами . Може ли да споделите отзиви Ню Лайф, от  д-р Давидова.

Здравейте, аз съм много доволна от д-р Давидова.Много е мила, обеснява всичко, не претупва пациенти. Ако имаш някакви конкретни въпроси пиши на лично Simple Smile

# 157
  • Мнения: 205
Има ли някой успявал с ДЯ?

# 158
  • Мнения: 635
Има ли някой успявал с ДЯ?

В 22 гс след ин витро с ДЯ в ню лайф Пловдив при др Петрова

# 159
  • Мнения: 205
Има ли някой успявал с ДЯ?
[/quote]

В 22 гс след ин витро с ДЯ в ню лайф Пловдив при др Петрова
[/quote]

Чудесно, късмет, от първия път ли успяхте?

# 160
  • Мнения: 635
Има ли някой успявал с ДЯ?

Да, от първи опит с ДЯ и първи трансфер

В 22 гс след ин витро с ДЯ в ню лайф Пловдив при др Петрова
[/quote]

Чудесно, късмет, от първия път ли успяхте?
[/quote]

# 161
  • Мнения: 25
Има ли някой успявал с ДЯ?
Да аз от първия път , бременна съм в 15 седмица с близнаци

# 162
  • Мнения: 7
Здравейте,
Някоя дама скоро да е  правила  инвитро на ЕЦ ? Може ли да ми кажете  ориентировъчна цена

# 163
  • Мнения: 24
Здравейте, предстои ми инсеминация в New Life в Пловдив при д-р Петрова. Тя е убедена че трябва да да опитаме 4 бр инсеминации преди ин витро. Има ли положителни отзиви и + тестове от инсеминации в тази клиника?

# 164
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
Аз съм с две неуспешни инсеминации с донорски материал и уж хубави тръби и никакви други проблеми. Тоест, нямаше причина да не стане. Чиста загуба на пари и време. Три години ми загуби в сладки приказки.
Преместих се в Селена, направиха ми диагностична лапароскопия. Оказах се с много трудно пропускащи тръби под високо налягане и под 5% шанс да забременея с инсеминация. Направихме инвитро, като забременях от първия опит. Дъщеря ми е на 1.5 г. Съжалявам, че си загубих времето с Петрова.

# 165
  • Мнения: 68
Здравейте, предстои ми инсеминация в New Life в Пловдив при д-р Петрова. Тя е убедена че трябва да да опитаме 4 бр инсеминации преди ин витро. Има ли положителни отзиви и + тестове от инсеминации в тази клиника?


Покрай падабни групи се запознах с момиче, което е бременна от втора инсиминация. Зависи какъв е проблема. Аз имам една неуспешна , две нястартирали . След това ни насочиха инвихро с мъжки фактор и се получи.

# 166
  • Мнения: 24
Аз съм с две неуспешни инсеминации с донорски материал и уж хубави тръби и никакви други проблеми. Тоест, нямаше причина да не стане. Чиста загуба на пари и време. Три години ми загуби в сладки приказки.
Преместих се в Селена, направиха ми диагностична лапароскопия. Оказах се с много трудно пропускащи тръби под високо налягане и под 5% шанс да забременея с инсеминация. Направихме инвитро, като забременях от първия опит. Дъщеря ми е на 1.5 г. Съжалявам, че си загубих времето с Петрова.

Д-р Петрова ли прецени, че тръбите ви са проходими? Без цветна снимка?

# 167
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
С ЦС, но тя даже не я погледна. В Селена докторът ми обясни къде е проблема още като погледна ЦС и лапарото го потвърди.

# 168
  • Мнения: 2 614
С ЦС, но тя даже не я погледна. В Селена докторът ми обясни къде е проблема още като погледна ЦС и лапарото го потвърди.
кой ви е доктора? Насочвам в момента една приятелка, която вече изпуска влака. И тя се мотаеше доста до Петрова. И при нея уж всичко им е наред

# 169
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
С ЦС, но тя даже не я погледна. В Селена докторът ми обясни къде е проблема още като погледна ЦС и лапарото го потвърди.
кой ви е доктора? Насочвам в момента една приятелка, която вече изпуска влака. И тя се мотаеше доста до Петрова. И при нея уж всичко им е наред
При д-р Ангел Ставрев бях, но буквално хванах последния влак с него. Той спря да работи с пациенти, когато бях бременна в 6 м. Д-р Даниел Ставрев, д-р Матев са прекрасен избор. При първия следих бременността си и родих, а за втория имам добри отзиви от познати.

# 170
  • Мнения: 754
По фонд ли правихте инвитрото в Селена? На мен ми казват и от двете места, че с такава диагноза най-вероятно няма да ме одобрят по фонд, защото все пак пропускат, било то и трудно.

# 171
  • Мнения: 413
Аз ви препоръчвам да не ходите в Селена. Там загубих три години.С най- добри чувства към Блу ейнджъл. Ембрилогията им е трагедия. В Ню лайф ембриологът е много добър. Доктор Петрова е с гаден характер, но все пак има и други лекари в Ню лайф. Ако влезете във форума в бг мама на Селена, ще видите, че там лошо мнение за Селена няма. Няма, защото се трият.  Влезте в групата във фбк- Дългият път наречен ин витро. Най- полезната група. Всякакви клиники се коментират. Ще видите какви са мненията за Селена и ще се хванете за главата. По - добре си пстанете в Ню лайф, ако толкова държите на Пловдив. Успех. Моята снимка също е правена в Пълмед, тъй като дпктор Петрова работи с тях. Пишеше, че нямам проблем. След две години правих лапаро за махане на миома и … наистина нямах проблем с тръбите. Аз успях в София, но това е друг въпрос.

# 172
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
По фонд ли правихте инвитрото в Селена? На мен ми казват и от двете места, че с такава диагноза най-вероятно няма да ме одобрят по фонд, защото все пак пропускат, било то и трудно.
Самофинансирано беше моето инвитро.
Kaia Trifonova, всеки е доволен от там, където е успял. Следя темата за Селена, никой нищо не е изтрил, мненията са реални. Аз успях от първи опит инвитро при тях. Ембриологът на Ню Лайф може да е добър, но първо хубаво ще те изцоцат, после ще ти предложат инвитро. Добре, че се усетих да се махна на 3тата година след 2 неуспешни инсеминации. С шанс под 5 % в моето състояние, Петрова си правеше инсетата, а аз си плащах като поп обречени на неуспех процедури. Съжалявам, но нещо, което лекарят в Селена видя за секунди на снимката, тя даже не се потруди да погледне. Имам много познати успели там при инвитро. Но на мен ми загуби времето. Д-р Ангел Ставрев още като чу от къде идвам, веднага поиска снимката и я прегледа на компютъра си. Подробно ми обясни какво се вижда на снимката и че заключението няма нищо общо с реалността. Може да е грешка в заключението, но на мен тази грешка ми струваше скъпо. Съжалявам, че ми е такова мнението. През цялото време Петрова ме убеждаваше, че сме ОК и ще се получи. Да не говоря, че 3 години едни бактерии не успяха да излекува. Накрая ме докараха до резистентност тъм всички АБ.
Но! Да са живи и здрави! Имат си достатъчно пациенти, дано няма повече опарени като мен.
Аз съм благодарна, че въпреки трудностите, имам дъщеря си. Споделям този опит не за да очерня някого, а да насоча момичетата да са бдителни и да потърсят още едно мнение, ако нещо ги съмнява. Аз вярвах сляпо на сладки приказки и се опарих.

# 173
  • Мнения: 413
Мнения мои и на още две момичета, които познавам, относно липсата ма трансфери в Селена, липса на цени на лабораторията, цената на болничния от 100.00 лева в Селена, безумните цифри на други неща по време на ин витро и след това… всички тези мнения във форума на бг мама за Селена се трият след около 20 минути. Ако държите на Пловдив, останете в Ню лайф! Влезте в групата на фбк, която писах по- горе, и вижте мненията на хората с имената и снимките си стоят зад думите. В Бг мама рицарите на Селена са две три и са много активни, не се подвеждайте.
Блу ейнджъл, радвам се, че преди три години си успяла от раз в Селена, но псвен теб и още една дама, не четем за други успели. Постът ми не е към теб, моля да не ме разбираш погрешно. И аз споделям опит също като теб. Нали така

# 174
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
Изобщо не го приемам лично, няма за какво. Нямам нищо общо с болницата, нито личен интерес. Единственото нещо, което ме свързва с тях, е прекрасната ми дъщеря. Съжалявам, че не си успяла там. Коридорите на 4ти етаж се пукаха по шевовете от бременни момичета през тази една година, в която аз посещавах болницата. С доста момичета се запознах, пациентки на различни доктори. Избор има, и в Пловдив, и в София, ако не, в Турция. Не всяко семейство успява в Селена или Ню Лайф, че ако щеш и в БГ. Всичко е и известна доза късмет, никой никъде не обещава 100 % успеваемост, нали така? Аз до последно вярвах, че в Ню Лайф ще ми решат проблема, затова и изкарах близо 4 години при тях. И не ме е яд за друго, а за неглижирането на проблемите. Да, за тях може да са банални бактерии, за мен бяха спирачка за задействане на процедурите. А отношението на Петрова, когато видя, че не може да се справи с едни уж банални бактерии, беше под всякаква критика. Накрая ми каза, че аз съм си виновна, че не може да ме излекува. Това нормално отношение ли е? Може да е добра в определени неща, но точно това неглижиране съсипа здравето и изгуби времето и парите ми. Ако се бях вързала да правя още две инсета и после да кандидатствам по фонда, както тя ми предлагаше, щях да съм си платила доста повече от 1 инвитро и да съм загубила още кой знае колко време.
Цените на Селена не са тайна, както и на всяка друга болница или лаборатория. Задължени са да ги обявяват публично и го спазват. Винаги съм знаела за какво точно плащам и колко ще ми струва. Ако не съм била наясно, съм питала. А относно размера, това е частна болница. Който си мисли, че има нещо безплатно, лъже се. Инвитрото ми е самофинансирано и цената, която платих, въобще не е толкова висока спрямо това, което съм чела или чувала от познати.

# 175
  • Мнения: 413
Да бе Блу вйнджъл разбрахме всички, болницата се пука по шевовете не от жени забременели там. А и е елементарно да се види статистиката на ЦАР и къде е Селена. Основно за Селена тебе слушаме от три години насам. Основно ти и още две дами. Нови няма. Спри да ме надговаряш, защото нямаш никакви аргументи. За цените в Селена и че не са за всеки, а за баровки като теб ще кажа, че аз съм оставила 16 х лв там. Халал да са им. Но понеже имам доста по- голям опит от теб, ще кажа така- пълно е с жени, неуспели по два пъти в Селена и успели от раз другаде след това. Вижте статистиката на ЦАР. Спри да рекламираш Селена в деуги теми, ставаш съмнителна. Който иска да се запознае с историята ти може да я прочете през страница я има в почти всяка тема. Много си полезна с някои неща, но с тази Селена просто става вече абсурдно. Има си тема, пиши си там. И без това другите мнения се трият.
Моят съвет към всички момичета в Ню лайф- направило сте по- добрият избор за Пловдив, най малкото защото ембриологията е на ниво, защото е прозрачно всичко. Статистиката на ЦАР Ню лайф е с много добри резултати, по- добри от горната болница. Ако не успеете до два пъти, преместете се в друга климика. Успей на всички и вярвайте. Това че дамата по- горе не е успяла в Ню лайф и мнението й е на всяка втора страница, не значи че за вас ще е така. Повече са доволните от Ню лайф. Успех на всички, Блу ейнджъл желая ти всичко добро. Отдавна съм се убедила, че не може да се надговори никоя от вас трите фенки на Селена. Без аргументи, просто си намилате едно и също и така до откат.

# 176
  • Мнения: 116
Здравейте, включвам се и аз с отрицателен отзив за Селена. Имам 6 опита в клиниката и 4 стимулации.  Последния опит бе направен с ембриони преместени от Селена в клиника Адела, които казаха, че за тях това не са добри ембриони. А в Селена бяха с отлично качество. Случайно попаднан на д-р Минчев в Ню лайф. И реших при него да направя следващия си опит. Никога в Селена хормоните ми не бяха добри за пресен трансфер. Как винаги прогестерона завишен още от втори ден? Как не съм се осъмнила в резултати от клиниката? Правих опити при д-р Минев и д-р Ставрев в Селена. Започнах да посещавам клиника Ню лайф и там при измерването на хормоните се случи чудо - прогестерона е добре. Направихме стимулация, след която също се запази с добри стойнасти и последва 7ми пресен трансфер, който се оказа успешен. Ние сме с мъжки фактор. Когато правих цветна снимка в Селена заключението доста се различаваше от действителността. Там пишеше, че тръбите ми са изкривени, слабо пропускат, но реално не е така. Успех на всички!

# 177
  • Мнения: 413
Аз имам близка приятелка на 41 г., която забременя от втора инсем. При мен не се получи, но пък при нея си стана бързо. Успех.

# 178
  • Мнения: 56
И аз съм от недоволните от Селена. Точно от др. А. Ставрев. С мъжки фактор сме. Имаме 2 процедури, напълно еднакви. Единствената разлика е, че първият опит беше със ЗЕТ, а вторият със СЕТ. Аз също мисля, че ембриолозите там не са най-добрия вариант, особено за мъжки фактор. Ставреви- старши, младши и дъщеря, не ни помогнаха, нямахме късмет с тях. Отидох там, защото работят събота и неделя, имат денонощен спешен кабинет и имат много добра апаратура. НО трябва да има и специалисти, които да работят с тази техника...

Не съм пациент и на Ню Лайф, но ако трябва да избера репродуктивна клиника сега, бих я избрала.
Селена може би да са добър вариант за раждане, проследяване на бременност, не мога дам личен отзив.

Извинете, че оспамих темата. Но щом се трият коментари в темата на Селена....

# 179
  • Мнения: 474
Здравейте момичета Simple Smile

Включвам се тук, тъй като ми предстои преглед при д-р Петрова. Моят случай не е изяснен все още официално, но вероятно съм с ИЯР. АМХ е ниско (0.19), инхибин норма (85).
Мога ли да очаквам обстоен преглед , обяснява ли всичко?
За сега търся опция за замразяване на яйцеклетки, не планирам забременяване, нямам партньор и съм на 40 години.

# 180
  • Мнения: 474
Момичета, пакетните цени в Ню Лайф не ви ли се струват доста завишени? Току що звънях да питам, ориентировачни цени за процедура по замразяване на яйцеклетки и ми обявиха цена за някакъв пакет от 2500 лв , който не разбрах какво толкова включва(освен пункция и изследвания), при положение, че се заплащат допълнително стимулациите, замразяването и съхранението?
Честно казано малко съм объркана, защото например в "Надежда" цената на пункцията е 250 лв, а изследванията около 120-150 лв. Там също не е ясно колко ще излезе цялата процедура (зависи от стимулации и т.н), но ми се вижда грандиозна разлика? Не знам как човек може да и извади една проста сметка колко пари ще му трябват и дали може да си го позволи...

# 181
  • Мнения: 37
Здравейте момичета Simple Smile

Включвам се тук, тъй като ми предстои преглед при д-р Петрова. Моят случай не е изяснен все още официално, но вероятно съм с ИЯР. АМХ е ниско (0.19), инхибин норма (85).
Мога ли да очаквам обстоен преглед , обяснява ли всичко?
За сега търся опция за замразяване на яйцеклетки, не планирам забременяване, нямам партньор и съм на 40 години.

Добър ден! От почти година съм при д-р Петрова и да кажа честно досега толкова добро отношение не бях срещала. Абсолютно съм доволна от нея, всичко ми обяснява, а аз съм доста любопитна хаха. И без час съм ходила никога не ме е връщала. Докторите също са хора и може да е имала някой по-изнервен момент или нещо друго и затова да е била по-остра, както някои от момичетата тук споменаха, но реално кой не е? Адекватни изследвания ми назначи още с първия преглед. Този месец пак съм на преглед при нея. Добър избор сте направили и няма да съжалявате. Simple Smile

# 182
  • Мнения: 1
Здравейте!
Макар да имам регистрация отдавна и да чета темите, досега оставах пасивна. Бих искала обаче и аз да ви споделя моя опит с д-р Добринка Петрова. Бях чела отзивите за нея тук, предимно положителни- но и предимно от 2017 г. Е, моето преживяване не беше ни най-малко положително.
  След година мотаене в New Life – Бургас, миналия октомври пристъпихме към инсеминация в Пловдив. Беше първият- и последен път, в който стъпихме там.
  Възможно е аз да съм свръхчувствителна и капризна и да се говори на „моето момиче“  и „бе“ на жените там да си е норма и хората да са ок с това.
Д-р Петрова нито се представи, нито се поинтересува коя съм или как съм- по време на процедурата беше доста груба и рязка като чисто физически движения- но пък за сметка на това не я вълнуваше особено състоянието ми  и след като видя, че ми е очевидно некомфортно и болезнено. По-важно беше да се бистрят клюките с акушерката.
Бистренето на клюките продължи и после, по време на 20 минутния ми престой след процедурата, пред мен и още 5-6 дами- обсъждане на бивши пациентки, на лични взаимоотношения… Изключително грозно, непрофесионално и неуместно.
 Когато накрая трябваше да си тръгвам и акушерката ми връчи една рецепта без никакви обяснения, а аз попитах за какво е, тя ми се сопна- „Ми нали искаш да забременяваш, бе? Ще ги пиеш!“
Та, това е моят опит с д-р Петрова и компания- нула емпатия и човешко отношение, каруцарски език и непрофесионализъм.

# 183
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
Според нея, цитирам:Само в кафенето не боли!

# 184
  • Мнения: 956
roberta_brava, подкрепям мнението ти с 2 ръце. На мен ми се разкрещя преди пункция защо съм вдигнала кръвно. Като съм се притеснявала, да ставам и да си ходя. Също бях пациентка от Бургас и за първи път я виждах. Ужасно отношение. Горещо НЕ препоръчвам.

# 185
  • Мнения: 635
Нямам мнение относно др Петрова като специалист, да, като човек е шантава. но аз успях по донорска програма в клиниката при нея, трансфера ми направи др Матеева.

# 186
  • Мнения: 134
Здравейте, колко струваше процедура по инсеминация в Ню Лайф? Аз съм с колебливо мнение за доктор Петрова и се колебая още дали да продължаваме в Ню лайф. Не ми направи почти никакви изследвания и въобще не се задълбочава в търсене на проблеми.

# 187
  • Мнения: 956
За цена не знам, но те съветвам да не си губиш времето там. Още повече, ако не ти пускат изследвания.
Здравейте, колко струваше процедура по инсеминация в Ню Лайф? Аз съм с колебливо мнение за доктор Петрова и се колебая още дали да продължаваме в Ню лайф. Не ми направи почти никакви изследвания и въобще не се задълбочава в търсене на проблеми.

# 188
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 810
Преди три години беше към 1500 лв с донорски материал.
Но и моят съвет е същият. Само мили приказки и нищо по същество. Успях другаде от първи опит инвитро. Тя си настояваше за следващо инсе при две неуспешни. Добре, че не го направих, защото и то щеше да е обречено на неуспех. Оказах се с много трудно пропускащи под високо налягане тръби. А според нея всичко ми беше "чудесно".

# 189
  • Мнения: 24
Цената е 550 лв само самата процедура, всички изследвания и прегледи се заплащат отделно.


Здравейте, колко струваше процедура по инсеминация в Ню Лайф? Аз съм с колебливо мнение за доктор Петрова и се колебая още дали да продължаваме в Ню лайф. Не ми направи почти никакви изследвания и въобще не се задълбочава в търсене на проблеми.

# 190
  • Мнения: 16
Нека и аз да споределя разочарованието ми от Newlife Бургас. 1во цените абсурдно високи, да отидем за 5 вида изследвания и при всяко разчитане да вземат още пари. Цветна снимка с поставена диагноза - запушена тръба,(която сама разчетох, но ме извикаха след 1 мес за да ми я разчете доктор, който даже не отвори диска, а каквото пише на листа) а на диска 1 снимка, на която не се вижда нищо запушено, което доведе до 2ра снимка в друга клиника за да са сигурни какво се случва. От ден 1, се говори само за инвитро процедура.. Не препоръчвам..

# 191
  • Мнения: 8
Здравейте,записвам се и аз .На 43г. И аз съм пациентка на Д-р Петрова ,аз съм с изчерпан яйчников резерв,записахме се за ДЯ.Моля ако някой е минал да сподели като дойдат яйцеклетките какво следва.

# 192
  • Мнения: 635
Здравейте,записвам се и аз .На 43г. И аз съм пациентка на Д-р Петрова ,аз съм с изчерпан яйчников резерв,записахме се за ДЯ.Моля ако някой е минал да сподели като дойдат яйцеклетките какво следва.

Тогава ще можете да започнете подготовка за трансфер, правят се изследвания микробиология и още някакви. Оплождат се яйцеклетките с материал от мъжа ви и на 3ти ден ми беше свежия трансфер при мен, може и до 5ти да се чакат също. Ако имате конкретни въпроси питайте

# 193
  • Мнения: 8
Благодаря ви много ,утре ще ходя на 2 ден от цикъла,и ми е интересно пак ли ще се почват всички иследвания докато дойдат яйциклетките.Незнам и аз какво следва.А при вас от първия път ли се получиха нещата,и след колко време доставиха яйциклетките.На нас ни казаха че сега края на месеца ще ги поръчат.

# 194
  • Мнения: 635
Благодаря ви много ,утре ще ходя на 2 ден от цикъла,и ми е интересно пак ли ще се почват всички иследвания докато дойдат яйциклетките.Незнам и аз какво следва.А при вас от първия път ли се получиха нещата,и след колко време доставиха яйциклетките.На нас ни казаха че сега края на месеца ще ги поръчат.

В месеца, който се предполага да ви правят трансфера тогава се следят пак хормони и се пият неща за подготовка на лигавицата и се ходи често на преглед.
По спомен пристигнаха за около 3 месеца, но тогава беше началото на войната и сигурно е имало допълнително забавяне. При нас се получи с първия трансфер

# 195
  • Мнения: 8
Ами дай боже всичко да е наред и да се случат нещата,казаха че до 1 месец може да  стане работата.Сега накрая на седмицата ще превеждам 8600лв.и си мисля че към средата на април може да са тук.Значе Д-р Петрова може би от утре ще започне подготовката.Вие едно ембрионче ли си избрахте или 2.

# 196
  • Мнения: 635
Ами дай боже всичко да е наред и да се случат нещата,казаха че до 1 месец може да  стане работата.Сега накрая на седмицата ще превеждам 8600лв.и си мисля че към средата на април може да са тук.Значе Д-р Петрова може би от утре ще започне подготовката.Вие едно ембрионче ли си избрахте или 2.

Сложихме 2 ембриона, захвана се един.
Това решение се взима като ембриологът и лекарят ви дават зелена светлина дали изобщо може повече от един и дали ви го препоръчват и после вече семейно вие си решавате.

Успех ви желая! Simple Smile

# 197
  • Мнения: 8
Благодаря ви много. Дай боже и при нас да е всичко успешно.

Общи условия

Активация на акаунт