ОКТОМВРИ не е толкова далече, скоро ще се гушнем с малкото човече! - тема 12

  • 31 256
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 404
Water_nymph стискам палци и чакаме добри новини ♥ Момичета вие какви шишета избрахте. Аз силно се надявам всичко да е наред и да имам кърма,но мисля да си взема 1-2 шишета за всеки случай. Колебая се между тези на  Avent anti colic, Avent natural ,Tommee Tippee.......😳🤔

Първия път купих комплект ма Томи Типи /стерилизатор, шишета, и машина за подгряване. Ползвах ги само защото давах капки за колики, които трябваше ДА разтварям в малко мляко. Този път няма да купувам предварително. Каквото ми трябва ще е в движение .

# 721
  • Мнения: 116
Дано всичко да е наред мила! Всички вярваме, че всичко ще мине като по вода и ще имаш едно силно, здраво и борбено бебче 😇😇😇

# 722
  • Мнения: 83
Water_nymph всичко ще бъде наред ,бъди положително настроена.Стискаме палци

# 723
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Здравейте!
Имам казус. Вчера през деня имах парене и щипене при уриниране. Писах на АГ. Изписа ми антибиотик "Монурал", но когато отидох в аптеката фармацевта не искаше да ми го даде (не беше склонен). И така тръгнах си от аптеката с контейнерче с урина. Сега въпроса ми е: Какво да кажа в лабораторията да ми изследват на стерилната проба?

# 724
  • Мнения: 1 266
Първоначално се прави общо изследване и ако се изолира бактерия вече изследват каква е самата тя. Така че, според мен, казваш че искаш стерилна урина и в лабораторията знаят.

# 725
  • София
  • Мнения: 1 369
Здравейте!
Имам казус. Вчера през деня имах парене и щипене при уриниране. Писах на АГ. Изписа ми антибиотик "Монурал", но когато отидох в аптеката фармацевта не искаше да ми го даде (не беше склонен). И така тръгнах си от аптеката с контейнерче с урина. Сега въпроса ми е: Какво да кажа в лабораторията да ми изследват на стерилната проба?
Днес си купуваш още 1 контейнерче. Ставаш утре сутринта. Отиваш в банята, правиш си тоалет (душ). Пускаш първа струйка навън и пишкаш в контейнерчето все едно средната урина.

Разделяш на 2 и носиш в лабораторията. Искаш обикновена и стерилна урина.
Обикновената ще излезе същия ден и в нея може да пише
"бактерии- да/не"
Стерилната обикновено излиза след 3 дена.

Винаги процедирам така наведнъж, защото ако си занесла 1 контейнерче и евентуално излезе "бактерии- да", то трябва да повториш всичко за стерилна... Което освен досадно, ще забави и резултатите.

# 726
  • Мнения: 278
Добро утро! Имам няколко въпроса, мамчета.
1. Ще носите ли стягащо бельо (бикини/колан) и колко време след раждането?
2. Превръзки или еднократни бикини за родилки ще ползвате?
3. Какви подлънки за кърма ще използвате?

# 727
  • Мнения: 381
За стягащото бельо нямам идея. Мненията са противоречиви и не знам какво да реша. Иначе с първото раждане секцио -носих.
Взела съм си подплънки на дм и превръзки за родилки.С първото раждане въобще не отворих кутията с еднократно бельо.

# 728
  • София
  • Мнения: 1 369
Добро утро! Имам няколко въпроса, мамчета.
1. Ще носите ли стягащо бельо (бикини/колан) и колко време след раждането?
2. Превръзки или еднократни бикини за родилки ще ползвате?
3. Какви подлънки за кърма ще използвате?
1. Имам някъде от предната бременност, но въобще не се сещах да го слагам. Grinning Може и да го потърся.
И преди да родя винаги съм била с малко коремче, след това нямам впечатление да е станало по-голямо.

2. Еднократните гащи ми бяха супер неудобни. Със сигурност ще взема от точно тези превръзки.

Предния път из близките аптеки не намерих и пробвах 2 други вида, които също не ли бяха удобни.

3. Подплънки- така и никога не ми се наложи да нося. Явно бързо ми се регулира кърмата, защото в единични случаи се е случвало някоя капка да потече от другата гърда. И то вкъщи, тоест само попивам с нещо под ръка. Grinning
Иначе имам няколко мострени комплектчета на авент и в движение ще видя дали ще ми трябват още.

# 729
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 299
1. Имам си едни стягащи бикини, но хич не ми бяха удобни. Не знам дали ще нося. Сега се застудява и предполагам, че ще нося спортни клинове. Те са с висока талия, така че и те прибират доста.
2. В болницата еднократни бикини, после в къщи от моите. Превръзки за родилки. От другите не ми бяха удобни и се протрих от тях 😒
3. Каквито вземеш, няма голямо значение. Аз сега не съм купувала. Предният път взех голяма кутия най-обикновени, така и не ги ползвах.
Добро утро! Имам няколко въпроса, мамчета.
1. Ще носите ли стягащо бельо (бикини/колан) и колко време след раждането?
2. Превръзки или еднократни бикини за родилки ще ползвате?
3. Какви подлънки за кърма ще използвате?

# 730
  • Мнения: 1 266
Подплънките, нещо без което не можех. Постоянно течах и сутиена ми подгизваше. Ползвах различни марки, всички вършат работа. Трябва да се сменят често и да са с естествено памучно покритие, защото лесно може да се получи възпаление при не добра хигиена.
Превръзки, ползвах дебели нощни превръзки като се прибрах, не съм купувала специални за след раждане. В болницата, в която бях, дават едни подобни на памперси и реално петте дни докато бях там ползвах тях, после намалява и си ползвах моите.
Еднократно бельо никога не съм ползвала и при двете раждания.
Стягащо бельо ще ползвам. Първото раждане носих и коремът ми се прибра много бързо. Второто казаха, че не може и имах корем много време. Сега ми казаха, че мога да си взема колан за след секцио. Смятам да го нося. За времето, строго индивидуално е, по своя преценка. Ако ти се прибере по-бързо корема, съответно ще го носиш по-малко.

# 731
  • Мнения: 710
Само да допълня Яренце за даването на урина - в Цибалаб поне няма нужда от 2 контейнерчета. Аз си нося едно по начина, по който Яренце е описала и просто казвам, че искам обикновена и стерилна урина. Винаги правя така, защото ако излезе нещо, няма нужда да ходя отново.

# 732
  • Мнения: 3 235
Може да си пуснеш и само стерилна урина - излиза след 3 дни, ако има нещо и са правили анитибиограма, ако няма бактерии излиза същият ден (Цибалаб)

# 733
  • Мнения: 1 839
Добро утро! Имам няколко въпроса, мамчета.
1. Ще носите ли стягащо бельо (бикини/колан) и колко време след раждането?
2. Превръзки или еднократни бикини за родилки ще ползвате?
3. Какви подлънки за кърма ще използвате?
Стягащо бельо и аз не съм носила. Предния път ползвах стандартно памучно бельо + нощни превръзки, сега пак така ще процедирам.
Подплънките за кърмачки доста ги носех в началото, в болницата не, но щом се прибрах вкъщи гърдите ми бяха като реки😀
Аз днес съм на преглед и за 45 дневен болничен. Simple Smile

# 734
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Благодаря на всички за съветите! Малко преди коментара на Яренце си бях оставила урината за изследване на "стерилна урина". Ще излезе в четвъртък. Следващия път (дано не се налага) ще пусна 2 изследвания. Иначе днес дискомфорта го няма. Ще видим.
По въпросите на мама Софи :
1. Не съм носила стягащо бельо. Винаги ми е звучало добре, но все стигам до етапа: "докато взема и той корема ми се е прибрал" 😆
2. Предния път си взех пакет 5 броя евтини, памучни, бели бикини, които не ми беше жал да хвърля. Три от тях заминаха. Превръзки - нощни. Сменях ги често. Сега се сещам, че когато пратих ММ да ми купи, докато още бях в болницата, той ми донесе пакет на CANPOL - харесаха ми. Ще си купя този път.
3. С първото дете ползвах многократни на AVENT - пране, гладене, еко. С дъщеря ми ползвах еднократни, и от всички видове които съм пробвала най-много ми допаднаха тези от Джъмбо - качество и цена. А у дома в началото имах кухненска ролка под ръка и тензух или хавлия за нощта, че беше голям теч - нощници, чаршафи, завивки всичко ставаше мокро. 😁

Последна редакция: вт, 24 авг 2021, 13:05 от yanac

Общи условия

Активация на акаунт