ОКТОМВРИ не е толкова далече, скоро ще се гушнем с малкото човече! - тема 12

  • 31 261
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 223
Water_nymph, стискам палци всичко да е наред и инфекцията да не е предадена на бебчо! Бъди силна 💙
Дами, аз да ви попитам имате ли коластра?
Днес както си стоях на няколко пъти от едната ми гърда започна да се стича. Предполагам е нормално.

Последна редакция: пн, 23 авг 2021, 15:40 от Dimi9

# 706
  • омъжена
  • Мнения: 589
Бях на преглед взе ми в.секрет и от днес съм болничен по майчинство. Казаха ми предполагаема дата за секцио💙💙💙♥️♥️♥️😍😍😍😊👶🏼 точно тази която исках. Дано да е тази..да издържим с бебчо. И нещо се притесни АГ СУЕ ми е 160 mm/h сега си пуснах ново да видим

Последна редакция: пн, 23 авг 2021, 20:04 от sunshine1992

# 707
  • Мнения: 23
Момичета, някой от София може ли да препоръча добър педиатър (по възможност в Лозенец, Център, Дианабад, нещо около тези квартали). За предпочитане млад и позитивен Simple Smile

# 708
  • Мнения: 226
water_nymph вярвам, че всичко ще е наред. Така като си предупредена, радостта ще бъде двойна като ти съобщят, че бебченцето е напълно здравичко! С нетърпение чакам да ни зарадваш и нас с тази прекрасна новина!

Elmazche много неприятни ядове и то точно сега. Пожелавам ти да успееш да запазиш максимално спокойствие и да не се ядосваш. Няма нищо по  -  скъпо в момента от бебченцата в нас.

Аз поръчах няколко стъклени шишенца NUK.

И аз започнах книгата на Хедра. Грабна ме от самото начало. Дано добре ме подготви, защото доста приятелки ми споделиха за пълна палитра от разнообразни проблеми.

Стяганията при мен не са само от едната страна, а централно. Много се засилиха през  последните дни. Буквално при всяка крачка и спрях разходките.

Много се радвам, че и аз съм изтървала спора. "Поклон" пред всички дами стигнали до тук и/или продължаващи напред по трудния път. Понякога той е буквално като през ада.

# 709
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 299
Относно шишета. Бях купила Томи Типи, но моят син плюеше бибата и целия се уливаше. Беше му явно голяма. Купих на Мам и му паснаха. Те са с по-плоски и малки биби. Залъгалката също е на Мам, всичко друго плюеше на мига.
Към 8 месец пак вкарах в употреба Томи типи и вече ги приема.
МАМ имат доста части за миене, защото може да се стерилизират сами в микровълнова. Писна ми да мия сумати части.

Та сега не знам за бебето какви да са🤔
Май ще гледам нещо с малка биба.

# 710
  • Мнения: 261
water_nymph, недей с мисли “направила съм си го сама”. АГ разрешават да се влиза във водата обикновено, няма как да знаеш 💕 Инфекции се получават от всичко - аз сега имам някаква вагинална, ми от леглото не съм ставала. Бременността върви с инфекции и не е твоя вината!

Elmazche, стискам палци бързо да се разреши ситуацията. Много е кофти, като ти създават нерви. С майка ти и сестра ти поне по-добре ли са нещата?

Jukebox, и аз се оглеждам за педиатър, който записва нови пациенти в същите квартали, та ако някой има препоръка или поне идея кого да попитам, ще съм и аз мнооооооого благодарна!! 😊🌸

Относно шишетата, купих Avent Natural. Исках да са такива, които не пречат на кърменето и видях, че те отговарят, а имам подарен стерилизатор Авент. Взех комплекта за новородено. Не знам дали ще трябват толкова много неща, но беше по 58лв в Айко и реших да ги прежаля.

# 711
  • омъжена
  • Мнения: 589
water-numph Спасяват и се раждат много малки бебенца и по 500гр. Горе главата леко раждане смис.  секцио. И всичко да е ок с теб и бебето 🙂🌺💐 чакаме с нетърпение да снимаш гривничката. Наистина си първа браво.

# 712
  • Мнения: 111
Water_nymph Стискам ти палци и съм сигурна,че всичко ще бъде наред. Аз самата съм родена 1.900кг - преди 26години и то с усложнения, когато дори медицината не е била толкова развита. Е сега съм си съвсем добре, лекарите са се погрижили за мен ! Бъди силна всичко ще е наред ! 🍀❤

# 713
  • Мнения: X
Момичета, последния път АГ ми каза да си меря кръвното всеки ден. Оттогава започнах в определен час, ако не забравя понякога де...
Та, аз по принцип съм си с кръвно 120/80, още преди да забременея. Гледам, че тези дни от време на време се качва и варира в стойности 125/75 и един два пъти се качи до 130/80. Това дали е проблем и може ли да се говори за опасност или си е нормално понякога да се вдига така леко?

Утре ще коментирам и с АГ.

# 714
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 828
water, стискам ти палци, всичко ще е наред. Малките са големи бойци, дори да има нещо, ще го преодолее. Грамчетата са добре, не е много мъничко бебчето, ще се справи.
Приеми един съвет от мен - каквото и да става, вярвай в детето си и че всичко с него ще бъде наред.
Желая ти от сърце да мине леко и скоро да се гушкате живи и здрави вкъщи с мъничето. Не се обвинявай в нищо, съдба, имало да става.
HeartHugFlowers Hibiscus

# 715
  • Мнения: 703
Момичета, последния път АГ ми каза да си меря кръвното всеки ден. Оттогава започнах в определен час, ако не забравя понякога де...
Та, аз по принцип съм си с кръвно 120/80, още преди да забременея. Гледам, че тези дни от време на време се качва и варира в стойности 125/75 и един два пъти се качи до 130/80. Това дали е проблем и може ли да се говори за опасност или си е нормално понякога да се вдига така леко?

Утре ще коментирам и с АГ.


Щом по принцип си с високо, в случая може да се счита за добре.
Нормално е да се вдига особено в последния триместър, и особено покрай жегите.

Следи какво ядеш, защото храните богата на въглехидрати вдигат кръвното.

130/80 се води пред критично, вече от там нагоре е високо, но все пак ти си си индивидуален случай, и лекаря ще ти каже най-добре.
Но не го мисли, щото и от стрес и много мислене маже да вдигаш кръвно.

#Latyka не знам с каква цел го правиш, но да знаеш че няма да вземеш с диплола  с “онзи” коментар, нито пък да си спечелиш извиненията или подкрепата от наша страна с “този “ коментар.Едва ли не “ето казах ли ви”.
Щото ако беше така, момичета щеше да дойде при теб за консултация, а не да ходш по болниците.


И в двата случая не си права, защото не си ти тази която може да предвиди състоянието на когото и да е било, освен онзи над нас Simple Smile
Примири се и приеми факта, че изказването ти беше неудачно и неуместно.
Изнервяш положението

# 716
  • омъжена
  • Мнения: 589
А само да добавя малката ми дъщеря се роди 2.400 и беше с инфекция причинена от околоплодни води. Та беше на антибьотик 9 дена и после ни изписаха живи и здрави. И аз като теб water.... Съм имала инфекция казаха докторите.При теб може да му няма нищо на бебчето,аз съм била цял месец с тази инфекция и после ми намаляха рязко водите и се наложи спешно секцио.

Последна редакция: вт, 24 авг 2021, 08:25 от sunshine1992

# 717
  • Мнения: 241
water_nymph Аз също стискам палци и вярвам, че всичко ще е наред❤ Чакаме хубави новини ❤

Момичета, идвам с въпрос/малко глупав😅/.По време на баня забелязах нещо като корички върху едното ми зърно. Случвало ли ви се е?Също са ми станали много чувствителни зърната, дори от струята на водата ме боли. Това предполагам е нормално, но тези корички ме притесниха 🤔 Не ми е изтичало нищо или поне не съм забелязала.

# 718
  • Мнения: 1 266
Имам приятелка, която е родена 900 гр. и то още преди 37 години, медицината вече е още по-напреднала. Тя си е нормален човек с две деца. Така че със сигурност бебето ще е добре 🍀🙏 Стискаме палци цялата група и вярвам, че всичката положителна енергия, която пращаме, ще е с тях 🤗sss, аз постоянно съм така със зърната. Смятам, че е нормално.
Ние нали се прибрахме и бебето все едно се радва, че е вкъщи 😂 Побърка ме от ритници, чак на моменти болезнени. Усещам я доста голяма и силна дано в петък и док да каже същото 🤗

# 719
  • София
  • Мнения: 4 717
Само минавам да споделя нещо полезно

Общи условия

Активация на акаунт