Лятото на балкан или море, НОЕМВРИйче в нас рита и расте - Ноемврийски мами - Тема 4

  • 24 413
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 360
И ние още нищо не сме купували, само набелязваме разни неща и по конкретно аз набелязвам. Таткото в момента работи всеки ден по 12 часа и  нагоре, почива само в неделя, когато не ми се иска да го изкарвам по магазините Grinning
Пък и ми е рано сякаш, но списък си имам. Макар да не е окончателен по него ще се водя и живот и здраве септември може да почнем да си набавяме нещата. Мебели няма да взимаме сега, освен кошарка, хвърлили сме око на kinderkraft joy или подобните на нея. Като правим детската след някоя друга годинка ще купим всички необходими мебели за нея.
Сега съм на вълна колички - колебая се между easywalker rudey и cybex balios s lux, искаме да е около 1000лв, важно ми е да е лека и маневрена. Гледахме едно bebetto flavio ама с летния кош беше ако не се лъжа над 13- близо 14 кг, което ми се вижда много. За столче за кола не сме проучвали много, ама добър вариант ми се вижда да вземем  направо от 0 до 18кг.
Слинга ми се вижда много добър вариант особено за ноемврийски бебета. Ерго раничка също е ок, но и аз знам че след 6 месец евентуално е ок, но пък след 6 месец при нас ще е лято, няма ли да спарва това нещо, не мога да си го представя от сега и за сега няма да взимаме, евентуално ще стартираме с един слинг за начало.
Дрешки, пелени, козметики и всички по дребни неща мисля, че много бързо мога да си набавя, особено ако предварително съм решила какви точно и от къде да взема...
Така че за сега съм спокойна
На мен ми е много сънливо последните дни, до скоро бях доста жизнена и енергична, а сега какво ми става незнам

# 46
  • Мнения: X
Ох девойки , и аз бях супер , хукнах на море и айде нерва е затиснат , секцио се очерта , и сега си викам я да си купа всичко защото тия седалищни нерви са честа работа при бременните и с напредване ше става още по тегаво а днес ми казаха че може и да ме приемат за кортикостероиди ако не се подобрявам .Та и мисля че септеври нее ок за пакар защото лудницата се прибира от почивки , и да не вземат оак да затворят целия цирк и да не мога да си купя нищо.

# 47
  • Мнения: 360
Bochinka стискаме палци всичко да се оправи и дано не стигаш до болница.
Пазара все ще го оправим, живи и здрави да сме само Simple Smile Аз и без това не обичам да се лутам много по магазини, и онлайн много обичам да харча Grinning Само по големите покупки искам да тествам и видя на живо

# 48
  • Мнения: 1 038
Аз накупих дрешките,едно одеалце на Гуш,обиколници,дървено легло с чекмеджета и скрин за повиване,кошарка от плат,комплект шишета и били.. имам още доста неща.За количката реших,че ще е Cybex Balios Magbolia,та ако се наложи да купувам по-лека лятна количка да не ме е яд за парите 🤣
Спрях се сгъваема вана за къпане,защото нямаме никакво място.Ствтилизатор ще купя за микровълнова,бях доволна от стария,но даже не помня на кой съм го дала.Харесах шишета на Чико антиколик.Има си бая дребни джаджи още за купуване,ама искам аз да си ги купувам,а не в последния момент моя мъж да тича

# 49
  • Мнения: 5 075
jiraf4e86 , от кой вид сгъваема избрахте?

# 50
  • Мнения: 1 038
jiraf4e86 , от кой вид сгъваема избрахте?

Ако е за ваната,тази,само че розова Simple Smile стойка няма да ми трябва,защото ползвам една малка масичка от Икеа,която ми е супер удобна

# 51
  • Мнения: 5 075
Да, за ваната се чудех дали от този тип сте харесали или на Сток сгъваемата. Явно ще чакам за нея Бочинка да даде мнение, като почне да я ползва.

# 52
  • Мнения: X
ще дам с удоволствие въпреки че до сега всички само я хвалят аз за това на нея се спрях Simple Smile Малки е скъпа но ще взема ХЛ размера за да може да се плацика до 3 години и да си играе.
Иначе аз всичко си харесах само трябва да ида да си ги купя , единственно с леглата сме затрупани Simple Smile Понеже имаме бебешка стая там ще сложим една дървена кошара от икея за 160 лв май. А в наща ще има Некс ту ми от една приятелка на 100 лв , а понеже ще живеем и на вилата както казах за да не разнасям цялата патардия за там сега се чуда дали да взимам още една икейска или по добре такава дет се сгъва и става за пък , Гледам една Чиполино за 170 лв и една Aeromoov за 280 но тази аеро се сгъва просто за 5 секунди а тва чиполино ще ми вземе душата Simple Smile

# 53
  • Мнения: 782
Bochinka, Monica_G , стискам палци всичко да е наред!
Днес поръчахме кошарката и взехме матрак, протектор и спални комплекти 2 бр., като единият е с олекотена завивка, повивалник.

# 54
  • Мнения: 517
Тези сгъваеми ванички изглеждат готини, въпреки че аз пак бих си взела обикновена на стойка, за пътуване съм взела една надуваема от джъмбо. Мисълта ми беше, не ми се смейте, вчера бях в кауфланд и имаше такива сгъваеми правоъгълни легени по 10-20лв, мисля, че ще свършат същата работа, ако някой реши Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 694
Bochinka, теб защо те гласят секцио, заради нерва ли? Едната ми приятелка роди два пъти нормално (много тежки и изтощителни раждания) с почти постоянно прещипан ишиасен нерв, не са й намеквали да е нужно секцио, ама знам ли, може да е различно. Нея като я стегне не може да стане по три дни и ходи на рехабилитатор, лепят й някакви лепенки докато е бременна.
Аз поръчах на бебка едни чаршафчета от памучен сатен от някаква мацка дето шие- леле много са вълшебни, десенът направо ме разнежи Simple Smile пускам го да се вдъхновите Simple Smile

# 56
  • Мнения: 747
От къде са поръчани да разгледаме?

# 57
  • Мнения: 1 038
Bochinka, теб защо те гласят секцио, заради нерва ли? Едната ми приятелка роди два пъти нормално (много тежки и изтощителни раждания) с почти постоянно прещипан ишиасен нерв, не са й намеквали да е нужно секцио, ама знам ли, може да е различно. Нея като я стегне не може да стане по три дни и ходи на рехабилитатор, лепят й някакви лепенки докато е бременна.
Аз поръчах на бебка едни чаршафчета от памучен сатен от някаква мацка дето шие- леле много са вълшебни, десенът направо ме разнежи Simple Smile пускам го да се вдъхновите Simple Smile


Коя е мацката на вълшебните чаршафи Simple Smile

# 58
  • Мнения: 780
Bochinka, Monica_G , стискам палци всичко да е наред!
Днес поръчахме кошарката и взехме матрак, протектор и спални комплекти 2 бр., като единият е с олекотена завивка, повивалник.


Може ли да кажеш от къде поръча кошарката и другите неща?

# 59
  • Мнения: X
Не само заради нерва , той просто допринася факта за секцио. Аз точно там на опашката където е и тоя нерв фактически , имам малко смъкнат по рожение гръбнак , и най вероятно доста даже вероятно , няма да се случи нормално раскритие и само ще се мъча
Bochinka, теб защо те гласят секцио, заради нерва ли? Едната ми приятелка роди два пъти нормално (много тежки и изтощителни раждания) с почти постоянно прещипан ишиасен нерв, не са й намеквали да е нужно секцио, ама знам ли, може да е различно. Нея като я стегне не може да стане по три дни и ходи на рехабилитатор, лепят й някакви лепенки докато е бременна.
Аз поръчах на бебка едни чаршафчета от памучен сатен от някаква мацка дето шие- леле много са вълшебни, десенът направо ме разнежи Simple Smile пускам го да се вдъхновите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт