Лятото на балкан или море, НОЕМВРИйче в нас рита и расте - Ноемврийски мами - Тема 4

  • 24 407
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Моника, честито момченце 👶
Аз бях с ниска плацента, лекарят ми ми беше забранил натоварвания по същата птичина. При последния преглед установи, че вече не е ниска, подчерта, че не е превия и че всичко е ок. Стискам палци и при теб да се развият така нещата 🍀

# 31
  • Мнения: 516
И аз препоръчвам да не взимаш кантар, освен ако не ти кажат изрично да го следиш. На мен ми дадоха просто така, без да съм искала и както казах - започна пандемията, когато малкият се роди и нямаше консултации. Ами побърках се - само мерех, преди ядене, след ядене, след изхождане. Той наддаваше много бавно, грешка беше, че гледах също, че другите бебета наддаваха по 1кг, а моят с 300 зора - 400гр през първия месец. Майка ми ми разправяше да дохранвам, аз - филм(не се поддадох, за което съм най-щастлива). Накрая зарязах кантара, започнаха консултациите и педиатърката каза - "малее, за 2 месеца е качил кило", викам ама не е ли малко - тя вика, супер си е. След това качи 1200гр за 1 месец, та тя щеше да припадне, като видя Grinning Викаше му, че е като шар-пейче Grinning Важното е да се гледат памперсите - колко ака и пишка, това си е показател, че си яде и колко усвоява храната.

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 12:25 от Gamora

# 32
  • Мнения: 182
Решението за кантара много зависи от това колко голямо ще се роди бебето. Аз нямах кантар, но родих малко бебе първия път и ме предупредиха изрично да следя теглото, защото е критично. Взех кантар под наем, после си купих. Не съм се филмирала прекалено, не съм мерила на всяко хранене, но мерех всяка вечер, за да съм сигурна, че наддава. Колко точно наддава също не ме вълнуваше прекалено, стига да имаше задържане или положителен тренд. Второто ми дете се роди по-голямо, там мерех от любопитство. Но признавам, че кантара ми даваше спокойствие. Сега ще търся да взема от някой, нашият отдавна е продаден, а ми се иска да не се лишавам от меренето.

# 33
  • Мнения: 710
Момичета, някоя с открити Стрептококи в МБ? Чакам АГ да назначи антибиотик, ама чета разни притеснителни неща...

# 34
  • Мнения: 122
Здравейте! Не пиша редовно в темата, но я чета. Може ли да ме добавите в списъка - термин 22.11 - близнаци, първа бременност, на 34 г. от София.
За момента мога да кажа, че бременността ми върви спокойно, въпреки, че е с две човечета. Никакви отклонения на нито едно изследване до момента. В интерес на истината на последната ми ФМ казаха, че бебетата са големи и препоръчаха да се направи изследване за гестационен диабет, какъвто се оказа, че нямам. Захарта ми преди глюкозата беше 4, повиши се на 8 след първият час и след това пак падна на 4 на вторият час. С предна средна плацента съм и не усещам бебетата особено много, което според лекарите било нормално.
Чета ви и се замислям вече за някакви покупки, защото до момента не съм им купила абсолютно нищо Simple Smile Някак не мога да се отпусна още и да се настроя на шопинг вълна. Все си мисля, че имам време, а то си напредва сякаш .... Simple Smile

# 35
  • Мнения: 398
Добре дошла ☺  ние имаме само една количка и нищо повече, термина ми е на 15ти, но с АГ коментирахме,че сигурно секциото ще е 2седмици по-рано заради аневризмата.. и аз искам да се ориентирам лека полека заа шопинг,но само като отворя прозореца иии усетяя Сахараа 😀😀😀 и ми се убива всякакво желание. Със сигурност ще изчакам понижаването та темп и тогава ще се залавям

# 36
  • Мнения: 122
А в моят случай дори и количка няма какво толкова да избирам. Общо взето, за близнаци няма никакъв избор или той се свежда до точно два модела - или единият или другия и това е. Да са живи и здрави, пък мама ще им купи каквото трябва и когато трябва Simple Smile

# 37
  • Мнения: 57
Аз съм със стрептококи от месеци, вече за незнам кой път пия антибиотици и не се махат...
Момичета, някоя с открити Стрептококи в МБ? Чакам АГ да назначи антибиотик, ама чета разни притеснителни неща...

# 38
  • Мнения: 84
Здравейте, момичета !🌷🌷🌷

Както ви бях споменала, ходих на ФМ в понеделник.  Ще си имаме отново момченце!💙 Имам си снимчица на лицето му - стана ми толкова мило😊...
Това съм си аз - мъжка майка.😃 Това ми е отредил Бог и съм благодарна.😊

Всичко с бебчо е наред, което много ме радва, но с плацентата не е съвсем така.
Постреснах се тъй като е предна предлежаща. Докторът не каза точно превия, но четох, че е същото. Каза, че все още може да се вдигне от родовия канал до 28 г.с, но ако не стане, трябва много да се пазя, защото може да направя страхотен кръвоизлив и ако не успеят да овладеят кървенето- бебче да се роди преждевременно. 😥😥😥
Някоя от вас имала ли е и има ли в момента такъв проблем?
Ще се радвам на вашата подкрепа и споделяне.🙂

Благодаря и хубав ден на всички!🌷🌸🍀

Аз съм с частична плацента превия. Тук при нас (не съм в БГ) казват, че обикновено в 32-ра седмица се разбира дефинитивно дали плацентата се е вдигнала или не, т.е. дотогава все още има шанс да се вдигне. Казаха, че ако е задна, както е моя случай, в повечето случаи се вдига, при предна било по-рядко, но като цяло са оптимистично настроени. Но има разлика между ниска плацента и плацента превия.
Също така тук, за разлика от БГ, не говорят за лежащ режим ако си с превия, но изрично ме предупредиха за кървене и как веднага трябва да им се обадя даже и при една капка кръв. Аз въпреки всичко основно си почивам и много внимавам, защото ме е страх. Утре съм на преглед (27 г.с.) и много се надявам да се е вдигнала.

# 39
  • Мнения: 57
А да ви попитам аз, докъде сте с пазара на дрешки, мебели и тн. Аз доскоро дори не бях започвала да мисля на тази тема, един- два пъти разглеждах някакви сайтове, но до там ...Сега времето малко по малко минава и се стреснах, че нямам идея какво да купувам. Изтеглих си един наръчник за майки на Ники Балаба, от Инстаграм ми попадна и там има списък с неща, оставям линк ако ви е интересно...Някоя да има подобни помощници? https://www.dropbox.com/s/ifnwf72joqh76bl/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0% … 0%281%29.pdf?dl=0

# 40
  • Мнения: 1 694
Допълвам си коментара, че се сетих- за бебеносене препоръчват първите месеци да е в слинг (независимо от рекламите на някои раници, че са от новородено), а след 4 мес може да мине в раница.
За кърмено бебче обикновено кантар не е нужен- то яде през неравни интервали и различно количество според нуждите. Там се броят напишани/наакани памперси и се дава гърда често без режими (8-12 пъти в денонощие, може и повече, колкото си иска). Освен ако изрично не го изисква случаят (недоносено бебе примерно) аз не бих мерила.
С покупките съм добре, останаха ми козметика и консумативи (памперси, спирт и подобни), както и нов повивалник. Ще ползвам някои неща от батковците, но имах учудващо много неща за набавяне пред вид, че съм имала вече 2 бебета. Като знам как лежах два месеца на края предната бременност, как увиснаха моите бременни приятелки по време на ковид карантината като затвориха всичко и нямаше откъде да пазаруват- не ми се рискува да чакам повече. Само нямам още одежди за изписване на бебка- вие взехте ли вече и откъде? Не ме кефят онези кутии, пълни с измишльотини дето се водят за изписване. Искам кокетен тоалет и толкова

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 15:42 от Milk-choc

# 41
  • Мнения: 5 075
Сестра ми има момче , което другата седмица прави годинка и доста неща ще взема от нея. ММ не е много съгласен , иска му се всичко да е ново за бебето, ама продължавам да го разубеждавам , че няма смисъл да се дават сума ти пари за неща, които се израстват за седмици. Днес си избрах от нея спални комплекти , завивки и пелени. Другия път ще разгледам и ще си отделя от бебешките дрешки в малки размери  и чак след това ще си наглася списъка за допазаруване. Количка вече имаме, столче и кошарка сме си харесали. За ваната още имаме колебания, но по принцип първите месеци не мисля да я ползвам. Мислим и да изчакаме бебешкото изложение в Бургас (надявам се да не сме в поредния локдаун) и там, ако са добри отстъпките, да си вземем повечето от набелязаните неща, стига да ги има.

# 42
  • Мнения: 225
Аз още нищо не съм купила…незнам имам идеи,в началото на септември ще започна да му правя стаята.Ще купя първо големите неща и после малките от първа необходимост…
В тази жега нямам и желание,само оцелявам😂
Мисля до края на септември да напредна с подготовката,че пак ако затворят всичко,ще оставя дребни неща,които мога да взема и онлайн.
Иска ми се да изчакам да излезнат есенните дрешки,не да купувам от миналогодишните намаления.Много ми харесват на Mayoral 👶🏻

# 43
  • Варна
  • Мнения: 633
Аз още не съм взела нищо тцтцтцтц Flushed

# 44
  • Мнения: 747
И аз съм купила 1/4 от дрехите/завивки/пелени и ел.помпа. Предстоят 2 кошари, количка 3в1, за мен неща за болницата, козметика и разни други. Сега следя за големи намаления, септемвти зспочвам по-сериозно, дори и без промоции.

Общи условия

Активация на акаунт