Отговори
# 780
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Ами на мен все още ми звучи като да нямат право на нищо. Но ще се доверя на Санака, защото тя може да чете по-добре от мен.
Чакам с нетърпение ДО, ще запазя седмица спа, ще си учи оттам.

# 781
  • София
  • Мнения: 745
И аз го разбирам като да нямат право на достъп дори и със зелен сертификат. Очевидно е написано по безумен начин щом всеки го тълкува различно, толкова ли е сложно да му се не види.
Имам предчувствие за цяла есен и зима на ДО и нещо много се подтиснах днес.

Лейка, Татко Мецан, дайте тази кореспонденция на лични, която чудеса е направила - току-виж и някой друг се ваксинирал на второ четене Joy

# 782
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Ееее това е индивидуализиран подход.
Ако трябва да се карам на някого, все пак нека да е по-насочено. Живеем в света на прецизирана та медицина Simple Smile

# 783
  • София
  • Мнения: 6 680
И аз го разбирам като да нямат право на достъп дори и със зелен сертификат. Очевидно е написано по безумен начин щом всеки го тълкува различно, толкова ли е сложно да му се не види.
Имам предчувствие за цяла есен и зима на ДО и нещо много се подтиснах днес.
....
Според мен Санака е права - едва ли ще забранят например достъп на едно семейство с 2 деца, които дори може да са ваксинирани до хотел или ресторант. По-вероятно е да няма изискване към децата да имат ЗС.

Айде сега и ти - има едно положително нещо - и аз като Лейка ще си правя лимонада от лимоните - ето, отвори ни се вариант за ски. Иначе с този 8 кл. смееш ли да ги отстраниш от живо училище за 1 седмица, а сега с ДО някак може да се нагласи.

# 784
  • Мнения: 912
Мразя неясно написани текстове, които се налага да бъдат тълкувани. Проблемът е, че тълкуване на законови/подзаконови НА прави органът, който ги е издал. А като гледам нормотворците в МЗ.... Жална ни майка. Но така, както е написано с изричната препратка към букви aa) и бб), ми се чини, че докато са на ротация в ДО, нашите мили тинейджъри ще могат яко да жулят по моловете и заведенията. Аз разбирам, че за тях няма изисквания за сертификати и прочие. Но може друго да е искал да каже авторът..

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 22:56 от Pulitash

# 785
  • Мнения: 5 639
Точно това е искал да каже. И логично защо.

# 786
  • София
  • Мнения: 12 015
Данните към 20.10.: Новозаразени на 100 000 души за последните 14 дни - 812.7. Стягайте се за ДО от четвъртък. Smirk Ресторантьорите ще протестират, не защото за тях са въвели сертификати, а защото няма такива и за Вуте, демек държавната администрация. Joy Мисля, че ние имаме по-силна протестна теза.

# 787
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Моята тийн е онлайн от днес до 5 ноември. Имало много болни учители. Тя е ваксинирана, но учителите й явно не са.

# 788
  • София
  • Мнения: 7 277
Добро утро и заповядайте в новата тема:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1378524.new#new

Общи условия

Активация на акаунт