Домакини 76 / Лятно ни е

  • 36 900
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 39 497
Лейди, ако няма какво да донеш, седянката ще бъде в твоя чест. Как е Кратун?

# 706
  • София
  • Мнения: 9 876
Предлагам форумна среща под асмата на Валето. Ще си носим ракия, вино и буркани за дегустация.
Гласувам За!
Сериозно!

# 707
  • Мнения: 11 633
Аз ще дойда, ама не знам кога LaughingLaughingLaughing
От мен чай и ейл Kissing Heart тукашните манджурляци няма да ви харесат Joy



Кратун е добре. Още го наболява ръката, но това не му попречи даизлезе на разходка след работа LaughingLaughingLaughing

# 708
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 277
Ау, щом чух за среща, с ядене и пиене довтасах на часа:stuck_out_tongue_winking_eye:
Каквото кажете ще донеса, обещавам. Пия вино, бяло и червено, обичам бейлис, мента, коняк, бренди, бира.... абе май е по лесно да кажа какво не пия-ракия и узо.

# 709
  • София
  • Мнения: 9 876
Хайде, дами!
Баварка с български придружители:

# 710
  • Мнения: 3 841
Добро утро! Довтасвам веднага за кафето!

Бяхме малко извън обхват една седмица при приятели и сега ще се опитаме да посвършим малко задачки пред мм да му свърши отпуската.

# 711
  • Мнения: 8 886
Ракия си пийвам всяка вечер-по 50 / 100 грама.Джин с тоник лятото,ментичка със спрайт,бейлис,ликьорчета.ММ прави страхотно вино,но аз не обичам .Розе от време на време,с много лед.Забравих и хубав бърбън.Не обичам бира.ММ иска да издигне паметник на този,който е измислил бирата.Той не е по ракията.
    Тати ни вари ракия,двоен препек,с мед,без мед,спер я прави.За баловете на децата и сватбите е затварял в дамаджани като се родиха - моите и на сестра ми.На щеркинса за сватбата извади 21 годишна - ми то елексир !После на племенника за бала,18 годишна.
    Живея в къща,гледам кокошки,зайци,бройлери.Ако имах място и коза щях да си гледам.И месото си го ядем,но съседа ни коли животните.ММ излиза,да не е в нас.
    Аз не си представям да живея в апартамент,вече не.Искам да си купим къща в някое близко село,но когато синът завърши училище.Ние и сега сме си на село ,кварталът ни е само с къщи,с дворове.Нашият е от малките ,800 кв.м.,ама на мен ми малее.
   Щерката имат апартамент.На зет ми е по-точно , на хубаво място в града,на тихо,в центъра,близо до всичко.Обаче хич не им се живее там,усещам че се помотват и само намират извинение.Сега,заради бебето ,замразиха ремонта,по-лесно ще им бъдело ако сме в една къща.Дала съм срок,като навърши  бебка 3 години да се измитат.Най-късно.Макар че сме на два отделни етажа,отделни домакинства,понякога ми идва в повечко населението .
    ДНес е хладничко при нас,супер.

# 712
  • Мнения: 11 633
Добро утро!
Вале големи красоти си събрала Kissing Heart
Марулета говори ми...говори ми....
Пак имам да кося трева LaughingLaughingLaughing
В апартамент съм живяла няколко години и то във възрастта на "вечния купон". Тогава ми беше супер, но сега ми е добре когато около нас има само един комшия Laughing
Тукашните къщички залепени една за друга също не ми харесват. Хич и не ми се мисли, когато хазяина реши да строи на този терен как ще си търсим самостоятелна, отдалечена къща.
Тук харесвам, че без значение колко отдалечено живееш, за децата до 11г. се осигурява училище на макс 2мили от дома, като стандарта не страда, а напротив се повишава. За 11+г. училищата пак са по адресна регистрация, но вече може да са на по-голямо разстояние и пътуват с автобус.
Харесва ми и организацията на учебния процес - учиш в училище, а извън него са други занимания и почивка. Домашни се дават за седмицата, като времето което което би следвало да се отдели за тях е до 1 час.... Ходят на училище 8:30-15:00
Време ми е да ставам, че при мен е 8:30 и вече може да пусна косачката да пее из двора LaughingLaughingLaughing

# 713
  • при късмета
  • Мнения: 24 051
Добро утро!
Скапа се времето при нас, мразя дъждове посред лято. А и не искам да свършва.
Смърфи, радвам се, че пак си в цивилизацията.
Аз на този етап не се виждам да живея на село. Мъжа ми си говори, ама и той няма да издържи, така си мисля. Та той на почивка след третия ден му иде да помага на поддръжката като ги види да правят нещо, не го свърта. Понаучи се да почива в последно време, но пак е различно са седмица-две и постоянно. Така си говори като е уморен. Не разбира ни от животновъдство, даже само кокошки, което е лесно, ни от градинарство, нито животно може да заколи. Ако препитанието му зависеше от живот на село, щеше да умре от глад. Joy Айде, аз като малка съм прекарвала лета на село и баба ми само градина гледаше, че зимата се прибираше в София, ама някаква престава имам. Стоя постоянно са село всичко на всичко 2 години и половина, имаше коза. Неговата баба беше в Бояна и това му беше "на село"
Ще командировам пак шефа при майка. Утре ще ходят до сестра ми, че си отиват и да се видят децата.
Сега се замислям, че на шефа "при баба" му е в същия квартал и от къде у него тази любов по живот по селата, не знам. По-скоро иска да живеем в къща, не в апартамент, но свързва едното с другото. Аз съм живяла в къща като малка и първата асоциация ми е отоплението зимата. Нищо, че сега е различно от преди 35 години

# 714
  • Мнения: 11 633
Мако живота в къща и без земеделие и животновъдство, изисква повече грижи и по-малко почивка Laughing винаги има какво да се прави....
Отоплението не ни е било никога проблем. Всичко е въпрос на организация на самата къща.
Най-реални данни можем да вземем от Вале и Джейми, че те делят времето си м/у апартамент и къща.
Всички други сме си навикнали на ежедневието.

# 715
  • при късмета
  • Мнения: 24 051
Знам, Калинче, точно това ми е мотивацията изобщо на този етап да не мисля за живот в къща. Винаги има работа и много малка част мога аз да свърша, по-голямата ще се пада на мъжа ми, а той е този, който ходи на работа. Ама върви му го обясни, аз не мога. Той винаги е искал да живее в къща. Освен работата, айде нея ще вършиш щеш, не щеш и разходите са по-големи по поддръжка на къща, в сравнение с апартамент. Аз на този етап си искам апартамента. Като не отричам разбира се предимствата на къщата. Един плюс има, да излезеш навън когато си поискаш, дори по чехли и домашни дрехи, но той е за сметка на много минуси

# 716
  • Мнения: 11 633
Мако определено за хора като вас, които са ходили на село инцидентно не е добър вариант животът там. За вас перфектния вариант е малка, спретната вила, с малко дворче колкото да има китки и място за барбекю за "бягство" от ежедневието. Сега, друг е въпроса дали е финансово по-изгодно да е ваша собственост или да си наемате такава за почивка.
Апартамент-къща си имат своите специфики, плюсове и минуси.
Човек за да му е комфортно дет се вика трябва да си "падне на пъпа".
Има хора, които търсят тишината и избягват тълпите и забързаното градско ежедневие, а други просто не могат без тях в чисто емоционален план.

# 717
  • при късмета
  • Мнения: 24 051
Е точно тук на нас ни е проблема. Градското ежедневие си ми е начин на живот, но все повече се хващаме, че имаме нужда от спокойствие и не на почивка за няколко дни сложени в рамка, а сам да си определиш колко време ти трябва към момента. Лично мен тълпите все повече ме натоварват, но в същото време и през ум не ми минава да се изнасям трайно от града. Ама на двор държим да е по-големичък. Сега и да е трева, ако ни хрумне по-нататък  повече време да сме там, все трябва да има къде да боднеш 2 корена домати, чушки, краставици поне за салата и пак да ти останах тревата и цветята. А самата къща наистина изобщо не ни е нужна голяма и не търсим такава.
И това го има, че като имаш още един имот за поддръжка, ходиш все там, съответно на по-малко места на почивка, защото съчетаваш почивката с нещо да свършиш по къщата. Затова не искам къща на морето, хем далеч, хем кога ще отидеш другаде Joy
Другия момент е като имаш свободни финанси е хубаво да се вложат в нещо трайно докато си наясно с цените. Със смяната с евро след 2-3 години едни "специалисти" казват, че ще има голяма инфлация, други, че нищо няма да се промени, ама нищо не се знае. Имотите и златото и да не си вдигнат цената, със сигурност няма да паднат. Та понеже не сме на зор, се опитваме да съчетаем търсенето по няколко критерия на куп.

# 718
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Ма ко, къща или апартамент няма един правилен отговор. Всичко е до темперамент, предпочитания, лично усещане. Откакто сме в къщата за мен е РАЙ!!! Да, не винаги тревата ми е окосена, не винаги плочките са ми преметени, не винаги ми е спретнато и чисто... И да, определено се чисти МНОООООГО по-трудно и продължително спрямо апартамент. В Пловдив основно чистене с търкане на плочки и кухня ми отнемаше максимум 4-5 часа, а ежедневното бърсане - под час. Е, тука за час не мога да ошетам каквото и да ми зависи от това. В момента пред очите ми е в оранжерията един стрък лобода мой ръст 😂 Та познай от кога не е пускана там косачка. Но с нищо не си заменям рахата! Свежо ми е, зелено ми е, децата не са натъпкани в задушния бетон, с голямо удоволствие поливат овошките и мерим колко са наедрели ябълките, колко високо е порастнало кивито... За седмицата в Равда тъпканицата ми дойде много нанагорно, а дори не е както в нормален сезон. Изключая мургавите братя, други години е имало в пъти повече туристи, особено вечер по улиците. Ами... Нямах търпение да се върнем на спокойствие. Но това съм аз. Не обичам да обикалям по магазини, по заведения и нощни клубове не ходя, нямам болни амбиции децата ми да ходят на амнайсе клуба след училище щото видите ли съм родила невиждани генийчета, чиито талант трябва да бъде развиван на всяка цена... Но пак да кажа - аз съм от хората, за които любимият звук е природата. Шумът на вълните, тихото цвърчене на насекомите, пеенето на птичките, шумоленето на листата, разлюляни от вятъра... А небето? Знаеш ли какви огромни звезди има в селското небе? Как може на човек да му омръзне да ги гледа?! Ами чудните пухкави облачета, плуващи в синевата? Къде в града можеш да легнеш по гръб и да се взираш в безкрая? Нееее... Не е за мене тая работа. Селянче се ражда, не се става...

# 719
  • Мнения: 8 886
Snow, ти да не би да живееш у дома???
    Същата птица съм и аз.И само да отбележа,че градината и животните не са ми пряко сили.Аз обожавам миризмата на земя,особено на пролет,когато започвам да садя.Няма такъм кеф,да гледаш как всичко се събужда,пробива и разлиства.Това,което имам в  градинката си е само за мой кеф,ама захранвам две къщи с домати и краставици.Даже не усещам как си я обгрижвам.Обожавам по изгрев да пия кафе на двора,нищо че в момента моравата е за косене.Сутрин ми пее петелът на съседа,точно в 5 без 10.Обещал ми е и на мен един красавец.
   И вечер,да си седим навън с ММ и да си бъбрим на по чашка нещо си.Когато бяха малки синът и племенникът,който си прекарваше летата у нас,спяха на двора на палатка.
  Иначе е много работа, и по двор и по къща.Самата поддръжка е скъпа.ЗА отопление не ми говорете - не обичам зимата.Ние се топлим на парно ,захранвано от камина.На дърва и въглища - няма такава хамалогия.Но.....и това се преглъща.

Общи условия

Активация на акаунт