Естествено раждане без болка?

  • 8 069
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 12 814
Аз родих без болка.
Без упойка.
Но е било късмет.Много жени разказват за силни болки.
За думи в множествено число е недопустима употребата на "й" в края.
екскурзии
медитации
консултации
регистрации
И т.н...

# 16
  • Мнения: 6 787
Раждането не боли, болят контракциите, колкото напредва разкритието, толкова по-интензивни стават. Ако НЕ ви включат окситоцин, болката е абсолютно поносима. Обаче има ли окситоцин, то вече говорим за сериозно болезнени контракции. Имам едно раждане без окситоцин и едно със. Разликата в болката беше огромна, въпреки че това без, бебето беше 4250 кг. Затова обсъдете с израждащия да изчака нормалното развитие на раждането, без излишно пришпорване.

# 17
  • Мнения: 5 316
Радева, когато говорим за болка е добре всеки да казва, че МЕН ме боляха контракциите, мен не ме боля раждането и прочие. Защото МЕН ме боляха както контракциите преди окситоцин, така и след него. А самото раждане ме боля най-много. Това е от моя опит и аз не знам другите как и кога ги боли. Когато става въпрос за болканяма как да изказвате генерално мнение, че това боляло, пък онова не.

# 18
  • Мнения: 2 631
Момичета, а вие пили ли сте подготвителен чай от малинов лист преди раждането? Тук в Германия много го препоръчват и до колкото энам се пие по схема, эапочвайки от 36 седмица, след това почивка, после в 38ма или нещо от сорта беше.

До колкото энам улеснявал раждането и отпускал мускулатурата ,,долу". Не че с него няма да има болка, но може би е като идея эа улеснение. Аэ все още не съм раждала, не мога да споделя опит, энам само эа тоэи съвет и ми е интересно дали наистина има ефект.

# 19
  • Мнения: 6 787
Радева, когато говорим за болка е добре всеки да казва, че МЕН ме боляха контракциите, мен не ме боля раждането и прочие. Защото МЕН ме боляха както контракциите преди окситоцин, така и след него. А самото раждане ме боля най-много. Това е от моя опит и аз не знам другите как и кога ги боли. Когато става въпрос за болканяма как да изказвате генерално мнение, че това боляло, пък онова не.
Генералното ми мнение е, че окситоцинът, особено във висока доза, влияе много на интензитета на болката. Това може да е от полза на авторката и да го откаже. Иначе естествено, че става въпрос на мое мнение, след като са мои раждания.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 12 814
Аз не съм пила нищо...
Отказах окситоцин и всякакви системи.Странно ме гледаха,но отказах.Мое право е.
От 11 вечерта имах контракции,чак в 7:30 сутринта дойде моят лекар.Каза,че водите не са изтекли.Спука мехура с един страшен инструмент,но нито усетих,нито видях нещо.
Така...и започнаха напъните.Ами...все едно ми сложиха абсолютна упойка,нищо не усещах,напъвах силно,една лекарка ми се метна на гърба,две акушерки ми бутаха краката...В 9:05 бях родила.Шиха ме без упойка(пак мое желание) и вече усетих и ме заболя последният шев,в следващите дни ме боляха шевовете и разкъсванията,гърдите много при кърменето,мастит направих...
Лекарят ми каза"Ти какво направи бе,смая света?Аз такова нещо от 20 години не бях виждал." И аз реших,че нещо лошо.А той не бил виждал жена звук да не издаде през цялото време.Вечерта с контракциите играх на един стар телефон,нямаше още с цветен дисплей май.
Абе нищо не усетих.
И други жени са казвали същото,баба ми твърди за първото си раждане същото...
И вече много жени са ми казвали,че ги е боляло.
Една приятелка,която много се страхуваше,каза,че е боляло,но пък толкова бързо е станало...Значи не е усетила подготвителните контракции,само дето в линейката не е родила.

# 21
  • Мнения: 1 624
В подкрепа на Радева след три раждания със система. Боли разкритието СЛЕД като ти спукат мехура. Не съм от късметлиите, на които водите изтичат вкъщи. Последното раждане ми е само с упойка и препоръчвам. Първо раждане е най- голям стрес. Просто свикнете с мисълта, боли, няма как. Зависи колко си склонен да изтърпиш.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 12 814
Не всички ги боли.
Странно, няма обяснение.
Аз очаквах голяма болка,бях се приготвила за голяма болка...

# 23
  • Мнения: 34
Аз родих без болка.
Без упойка.
Но е било късмет.Много жени разказват за силни болки.
За думи в множествено число е недопустима употребата на "й" в края.
екскурзии
медитации
консултации
регистрации
И т.н...
Благодаря ви за отговора. Дано и моето раждане мине леко като вашето. Много се извинявам, че допуснах такава недопустима и огромна грешка вместо "медитации" да напиша "медитаций". Просто това е недопустимо, нямам думи.... аз например не забелязвам такива недопустими грешки в околните, но съм чувала, че и хората задоволени във всяка сфера на живота си също не ги забелязват. Хубав Ден Heart

# 24
  • Мнения: 5 316
След едно раждане с изтекли в самото начало води (спукан мехур спонтанно) и второ раждане (секцио) отново започнало по същия начин, зададох въпрос на акушерка в болницата, дали е вярно че при изтекли води боли повече. Тя (логично) обясни, че при изтекли или изтичащи води, бебето натиска директно надолу, а болката няма от какво да се омекоти. Обичайно околоплодния мехур омекотява, ко когато е спукан, не е така.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 12 814
Аз бях с неспукан.
Може затова да не е боляло...
Е,обаче когато го спукаха...

Ма.Raya, ще стискам палци да не боли.
Понякога и нагласата...
Аз бях убедена,че ще родя без каквито и да е лекарства.
И...имах явно късмет.
За правописните грешки няма проблем, вероятно понеже телефонът ме редактира непрекъснато,може и аз някъде да съм писала нещо недотам издържано...

# 26
  • София
  • Мнения: 6 726
То това, че някоя не я е боляло не значи, че при всички е така и обратното. Аз и другото момиче в стаята като си разказвахме защо сме стигнали до спешно секцио се оказа, че нея грам не я боляло, но тя нямаше изтекли води и имаше едва мижавия 1см разкритие за мойте 18часа... Мен ме боля зверски, но все пак имайте впредвид, че всяка жена има различен праг на болка и НЕ няма общо с болките при цикъл. Тази глупост ми я бяха казвали и въпреки, че винаги съм била с ужасно болезнен цикъл болките ми при контракциите нямаха нищо общо!

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 12 814
Претърпях тотална хистеректомия на 29,повод ендометриоза.
Припадах от болки по време на цикъл и не само.Още на 12 махнаха почти целия ми десен яйчник и обясниха,че едва ли ще имам деца.За щастие имам сина си и благодаря всеки ден,че го има.
Възможно е от радостта и страха едновременно да съм изляла силна доза адреналин и затова да не съм усещала нищо.Получава се понякога,лекари са ми обяснявали.
И все пак е възможно напълно естествено безболезнено раждане, знам от опит.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 726
Също съм диагностицирана с ендометриоза, но болките нямаха общо Simple Smile И все пак всеки има различен праг на болка сори жените с ендо не са с един и същ стадии. Поздравления, че въпреки всичко имате детенце и някак сте имали по-леко раждане и безболезнено.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 12 814
Благодаря, безкрайно съм щастлива,че го има.
Аз бях в много тежък стадий,и хормони гъках,и Золадекс ми биха и въпреки това на ново стана мазало в корема...Не знам доколко беше оправдана хистеректомията,лекарят твърдеше,че за него е предрак на ендометриума,цялата матка е била в огнища...сраствания...
Дано на никоя дама.да не се случва,че е ужасно.

Общи условия

Активация на акаунт