TBI кредит с 0% лихва от Технополис - да или не?

  • 1 609
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 023
Здравейте!
Днес попаднах в Технополис на оферта на доста скъп продукт, който искам да си закупя от Технополис. Намален е от 1100 на 1000 и има оферта за закупуване с TBI кредит с 0 % лихва за 6 месеца. Дотук добре, но аз не съм пазарувала до сега по този начин и нямам никаква представа дали не е някаква набутвация и дали няма да си причиня допълнителни проблеми вместо да получа нещо и да го платя изгодно на вноски. Ще помоля тези от вас, които са ползвали тази опция, вярвам че тук има такива хора да споделят дали нещата са окей и дали са останали доволни. В сайта на Технополис не успях да намеря повече информация за този вид кредит, затова се обръщам към вас тук. Междувременно ще се опитам да потърся още инфо, но ще се радвам да узная и вашите мнения. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 12 150
Попринцип тези стокови кредити са с голяма лихва, накрая излизаше като една вноска повече. Но пък всеки кредит си има лихва. С 0% лихва не съм ползвала стоков кредит. Предимство са, понеже се отпускат за половин-един час буквално, за разлика от потребителските кредити от банка, които стават по-бавно.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Много пъти съм взимала стока на лизинг, от различни вериги. И с лихва, и без. Не съм имала проблеми. Изплащам си ги навреме и всичко е ок. И към TBI съм взимала, даже май сега последния ми лизинг е към тях. Има някои дреболии, които ме дразнят, но не са свързани с проблеми по лизинга.

# 3
  • Мнения: 4 023
Много пъти съм взимала стока на лизинг, от различни вериги. И с лихва, и без. Не съм имала проблеми. Изплащам си ги навреме и всичко е ок. И към TBI съм взимала, даже май сега последния ми лизинг е към тях. Има някои дреболии, които ме дразнят, но не са свързани с проблеми по лизинга.
А издават ли кредтини карти с тези линизги? Както съм чувала че било задължително да се прави котато си взимаш такава стока на изплащане от тях. Някакви скрити допълнителни такси има ли?

# 4
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 930
Два пъти съм вземала на лизинг точно с TBI, веднъж от Зора и веднъж от Технополис. С 0% лихва, лаптоп първо, после и климатик. Всичко беше точно. Кредитна карта не са ми издавали.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 995
Неколкократно се възползвах от подобни кредити с нулева лихва. Печалбата за заемодателя е процентът, който получава от веригата за продажбата, но който аз не бих могла да получа под формата на отстъпка.
За мен е удобство от гледна точка на паричен поток, че не вадя цялата сума накуп. Все пак човек трябва да направи добра сметка, защото при просрочие излиза скъпо.
P.S. Не са ми издавали карта, не са искали да имам открита сметка, не е имало такси. Опитът ми е с ДСК и Уникредит.

# 6
  • Мнения: 4 023
Именно че не се вади цялата сума на куп ме блазни и мен. Вие сте все дами тук за сега (мисля) и ще споделя че става въпрос за фотоепилатор и искам възможно най-скоро и бързо да се сдобия с него за да го използвам. Реално ако си отделям пари мога да събера сумата да речем за 3 месеца, но не ми се чака толкова време и тази промоция веднага ми грабна вниманието.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Не, не са ми издавали никакви кредитни карти, никога. Само веднъж, в Зора като взимах техника на лизинг, много искаха да ми дадат някаква тяхна си карта за бъдещи покупки, но аз отказах. Не съм се интересувала каква точно е.

Вноските си плащам в изипей.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 164
Ползвала съм стоков кредит с 0% оскъпяване, към ДСК. Няма уловка, всичко си беше както трябва.
Но сега точно не е сезонът за фотоепилация, трябва да внимаваш със слънцето.

# 9
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 436
Имахме неприятности с  TBI, но беше преди години. Внасяхме вноските винаги на време, но след като всичко беше изплатено изведнъж започнаха да твърдят, че имало пропусната вноска и започнаха някакви лихви. Спорихме доста време защото реално нямахме вина, накрая близък адвокат се намеси и спряха. Според мен беше точно ако мине номера. Повече на кередит нищо не сме купували от тогава.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Е, затова е хубаво човек да си пази всички бележки и след като свърши лизинга да намине през офиса и да си вземе една бележка, че няма други задължения. На мен са ми издавали такава без проблем и без заплащане.

# 11
  • Мнения: 2 749
Тия дни поръчах климатици и както беше продукт с 0% лихва, така изведнъж се оказа, че не е. Но не съм имала проблеми с ТБИ. Карта не са ми издавали, но ме офертираха за промоция при кредити.

Общи условия

Активация на акаунт