Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее! - Тема 10

  • 30 026
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 4 717
Много благодаря!
Но ми излиза само това

# 706
  • Мнения: 1 038
Много благодаря!
Но ми излиза само това


Точно това е,чети цялата страница

# 707
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 052
Добро утро прекрасни!
Ето ме и мен в началото на 7-ми месец ,в който влизам официално днес на рождения ми ден

Вчера бях на преглед,всичко с бебчо е наред,тежи почти 900 гр,шийката ми е 42, плацентата се е вдигнала малко и мога да пътувам,но е за предпочитане да си продължа полу-лежащия режим.Показах на Вецев резултатите от кръвната захар и инсулина.Засега няма да правя обременяване,но от днес не трябва да ям никакво сладко,дори плодове (а аз доста си похапвах).

# 708
  • София
  • Мнения: 4 717

Не е най добрата снимка, но по късно ще забравя
И аз вчера бях на преглед и пак имам леки контракций, продължавам си лекарствата Аспирин проект, желязото, което ми изписа и Магнерота
Иии изненадващото за доктора беше че имах сърцебиене, даже доктора реагира малко уплашено......,, ти имаш сърцебиене и трябва да отидеш на кардиолог, предстой ти раждане и нали знаеш че сърцето скача още повече и може да не ти издържи "..... Жегна си ме!
Препоръча ми негов познат, който работи със здравната каса и с направления в 3 градска
///////не съм руса ама и за тук ми трябва помощ...... ///

,, Еее това бебе място неможе да си намери "
10 мин си игра за да се обърне поне малко
И сега идва и другия въпрос е :как мога да му кажа че искам и диск с тази ФМ, А да не го обидя?

Последна редакция: чт, 15 юли 2021, 10:09 от Станислава5642

# 709
  • Мнения: 409
Елислава , честит рожден ден!Бъдете здрави ти и цялото ти семейство.Весел празник!! 🌷

Станислава , въведи си само датата на термина и продължи, доколкото си спомням автоматично изчислява всичко, не е при мене ПИК-а, за да вляза и проверя, скрий си и ЕГН-то.
За диска от феталната не знам как може да го обидиш, питаш може ли диск и в случай, че не дава си носиш флашка.Ако не си задавате директно въпросите и изискванията, в повечето случаи никой няма да се сети и със сигурност обиди.

# 710
  • Мнения: 700
Скъпа Ели, бъди жива и здрава .Нека късмета никога не те изоставя и да имаш едно много леко раждане, здраво бебче и щастливо семейство, което да му се радва.🥰

# 711
  • Мнения: 381
Ели, честит рожден ден! Бъди много здрава и щастлива ! Весел празник!

# 712
  • София
  • Мнения: 1 369
Ели, честита да си! Heart Eyes
Пожелавам ти преди всичко здраве и много леко изкарване до финала! А после - сили, търпение и мнооого любов! Heart

# 713
  • Мнения: 710
Ели, честит рожден ден! Бъди здрава, щастлива и много обичана Flowers Four Leaf CloverFlowers Hibiscus

bubamara9, а сега колко ти е белтъка и каква доза взимаш? На мен 2 мерителни лъжички на ден, каквато е дневната доза за стойности под 65 ми се струва много голяма и се чудя дали да не взимам по 1 доза. То общо в един пакет са 12 дози май. А моята стойност е 64.5.
Аз го хапвам с кисело мляко, орехи и банани и ягоди вътре. Коя ти е любимата рецепта на теб?

goldfinch, малко на разпит го обърнах, но колко ти беше инсулина преди да забременееш? Как откри ИР? Аз все съм се канила да си пусна едно обременяване с глюкоза и да изследвам инсулина и захарта, но така и не го направих, а и никой не ме насочи. Имам само инсулин и захар на гладно, които са си ок. Но понеже казваш, че винаги си била слаба, тренираш и някак не влизаш в профила, затова така те питам Flowers Hibiscus

# 714
  • Мнения: 1 266
Cherry, моят белтък е 60, но засега се разбрахме да пия по 1 доза дневно и ще видим след първата опаковка как се движи. Правя също с кис. мляко и плод, но нали броя калории, та слагам точно 100гр. мляко, 25 гр. протеин и някакъв нискокалоричен плод. Наскоро правих видоизменена панакота с кокосово мляко, ваниловия протеин и свински желатин (защото бил най-хубав), отгоре гарнирах със сладко от касис, което сама си сварих без захар. Стана супер свежо. Иначе си правя и протеинови палачинки, също стават супер.

# 715
  • Мнения: 328
Хей, коремчета.
Аз съм в болница на системи заради контракциите. Казват, че всичко изглежда наред иначе, но държат да съм под наблюдение, защото очевидно не ми помагат хапченцата. Иначе тоновете на бебка са добре, върви си пак с 3-4 дни напред, всичко изглежда нормално. Само се моля по-бързо да минава времето и да си се прибирам вкъщи. Емоционално ми е сега.

# 716
  • София
  • Мнения: 4 717
В коя седмица си?

# 717
  • Мнения: 700
CardyR, стискаме палци мила.И аз вчера ревах като магаре като си легнах и вече съм се стегнала .Така че си отпусни душата и си поплачи ако мислиш че и на теб ще ти олекне 🍀
Чери няма проблеми😊
5 глюкоза, 5 инсулин ми бяха преди на гладно.Ако ги гледаш само тях са супер.Но на обременяването инслуина ми скача над 120 може би , не помня.Със сигурност от където и да го въртях и гледах не беше ОК .Някой казвят да е до 40, други началната стойност по 5,  но никъд не влизам... Попринцип Инсулиновата резистентност и поликизата си вървят заедно.Но и на мен никой не ми каза да се изследвам.Само ми повтаряха без и да питам , че така било но аз съм слаба, значи нямам.А съм ходила при половината АГ светила в София.Борислава Попова от Вита ми каза да го направя и че е чудесно , че съм слаба но това нищо не означава .Аз не и повярвах и след половин година го направих😂Но беше права .Може би над  90  % от хората са пълни в този случай , но има и други като мен.Почнах да чета после по групи и не съм единствена, просто сме трудни за заподозрявяне.
Яначкова от Щерев си ме определи точно като Инсулинова резистентност.Според Бояджиева от Майчин дом е хиперинсулимия.На гладно е ОК всичко, но при прием на въглехидрати тялото ми има някаква нетолерантност и бълва огромни количества инсулин и от там създава дисбаланс на всички хормони в организма.
Много дълбока и сложна е тази материя за жалост...

# 718
  • Мнения: 1 266
Cardy, стискам палци бързо да се прибереш и до щастливия финал да не ти се налага пак 🍀 Щом бебка е добре, няма страшно 🤗

# 719
  • Мнения: 145
Честит рожден ден, Ели !! Жива и здрава, много шествие лека бременност или ако можеш да избегнеш горещините до края ☺️☺️☺️

Общи условия

Активация на акаунт