ВАРНА, МОРЕТО, БУРНИТЕ ВЪЛНИ (8)

  • 11 896
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 978
Речника е много як Peace
Първата годена в Меи-то много се забавлявях с колегите от другите градове Grinning Прес 5 мин. ги гледаш как се цъклят и трябва да им обесняваш какво си казал Joy

А за снега -какво честитите бе хора Crossing Arms За мен днескашния ден е най-гаден -зимата започва  #Cussing out cold cold cold

# 241
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте wavey.Клюкарствам от чужд компютър и нямам време да чета.Някой да се е обебил в мое отсъствие.Нещо да съм изтървала newsm47.Още малко ще са мъките,обещаха че кухнята ще е готова най-късно до началото на декември.Как са бебоците.Моя е добре, вече върви много стабилно и белите вече са по-сериозни newsm48
Хайде целувки на всички бебоци и на всички все още големи кореми  love001

# 242
  • Варна
  • Мнения: 893
hristina  ей тука ни пише кой-кой е  Wink последните 5 снимки

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=43077&photo=29

Дилянче ти поне се обеби вече. а нашия щъркел баш в големия сняг ще кацне май  Rolling Eyes

# 243
  • Мнения: 728
Много сладък списък с варненски диалекти, само искам да добавя, че повечето думи са си турцизми, които са доста разпространени и в други градове. Най-типично варненски, според мен като една видна пловдивчанка, са:

изкорах се
гевезе
дръшай (вместо дръж, или вземи)
дръшам се, което е класика
ко, за какво
люлкам се (вместо люлея се)
вързанки (връзки за обувки)
оооооооо, и да не забравя "туй домати" , или "доматито" - най-интересното, тук е че никой не смята това за грешно, дори на пазара много често се среща надписа "българско домати"

# 244
  • Мнения: 728
 Ох, че сте ми сладки с коремчетата, Вирджинити съм я виждала на похода в подкрепа на кърменето.

# 245
  • Варна
  • Мнения: 893
  krasykm06
-люлкам се (вместо люлея се) -  люлЯм се !!!!  Wink
-вързанки (връзки за обувки) -  да това съм го чувала  Mr. Green
-туй домати , или доматито,българско домати -  хахахах  повече от околните села го употребяват.  аз домати си казвам за мн.число dontknow

и да виждали сме се Simple Smile ама вече сме пораснали Stuck Out Tongue

# 246
  • Мнения: 1 448
Не мога да не добавя - вчесвам се  ooooh!

# 247
  • Мнения: 56
Здравейте и от мен в този студен и ветровит ден.Честит да ви е първия сняг(който се кефи)!
И аз прочетох списъчето и никъде не беше споменато така прословутото римуване с "м" отпред.Пример:кола-мола,контакти- монтакти,Варна-Марна,далавера-малавера и тен подобни.Само кофти се получава когато се опитваме да изречем дума започваща с "м" на мен ми се е случвало.Пример:маса-маса и мач-мач,много  смешно се получава.Предполагам че и в други градове ползват "м"-то,но ние варненци много активно.
И да ви се оплача Никола много болен:уж се оправяше когато започна да хърка сякаш е болен от бронхит.Лекаря дойде да го прегледа и каза че явно на там са тръгнали работите и пак на антибиотик.Вече сменяме трети от както се е родил.Надявам се да е последния,защото полудявам от тревога.Ако скоро пак ми се разболее(след като се излекува сега естествено),отивам на хомеопатик макар и на частно и при следваща възможност му сменям лекаря,писна ми от тези антибиотици #Crazy
Пожелавам много здраве на всички мами и дечицата им през дългите зимни дни.

# 248
  • Мнения: 95
Честит първи сняг и от мен.Не съм си подавала носа навън, но изглежда неприятно.  Twisted Evil

# 249
  • Мнения: 376
Честит първи сняг и от мен.
На мен ми се наложи да излезна, защото бях на доктор. Казаха, че бебка е добре, но е малко малка и че плацентата не ми е добре, защото имам проблеми с бъбреците. Не съм я дохранвала и сега трябвало да ям много и разнородна храна. Много се уплаших. Гледа ме поне половин час на видеозона, за да види как са нещата и ми написа направления за нефролог, кардиолог и т.н. Много е внимателна жената....само дето аз се стресирах. smile3518
Дано накрая всичко излезе наред. newsm17

# 250
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Здравейте момичета,

имам питане - някой чувал ли е, има ли отзиви, впечатления от частна детска градина "Малкият принц"?

Големият ми син ходи това лято в Малкия принц. Таксата беше 320 лв на месец, а за цялата година 3200 лв. Доволни бяхме, и на него много му хареса, още повече, че ходи в една държавна градина, където условията са ужасни, но това, което ни спря да го оставим през цялата година е, че искат да се плати цялата такса за годината и не приспадат ако детето отсъства. Също така ги глезят малко повече там. Синът ми правеше всичко сам и на втората седмица от посещението вече казаха, че и той чака да го обличат, да го хранят.......... а бе общо вземто е хубаво и малко съжалявам, че не го оставихме там Sad

# 251
  • Мнения: 3 595
Ива не се тревожи, важното е, че са те пратили за различни мнения и то от специалисти... Дано всичко да е наред  Praynig
Глухарче, връщайте се, че ни липсвате  Heart Eyes

# 252
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Момичета да ви съобщя, че

Днес Mia_ata е родила момиченце Симона, 3 700 г, да и е живо и здраво детенцето

 newsm44 newsm51 newsm44 newsm51 newsm44 newsm51 newsm44

# 253

Честито на всички майчета с бебоци!!! Да са Ви живи и здрави!!!


Момичета, искам да Ви питам какво мислите за планираното и предизвикано раждане? Защото аз имах уговорка с лекар, но се оказва че той ще отсъства за известно време, а болките може да ме хванат точно тогава. Казаха ми, че нямало проблем да родя 6-7 дена по-рано, и че съм имала условия за предизвикване на раждането като ми спукат мехура. Вие какво мислите по въпроса, защото аз не мога да реша какво да правя, тъй като от една страна е хубаво да си родиш като му дойде времето, а от друга пък се страхувам да не пренося и тогава искам неискам пак ще предизвикват раждането. Пък и преносването не е за препоръчване!

Ще съм Ви много благодарна да споделите мненията си!!!

# 254
  • Мнения: 301
Здравейте сладурки  Joy Честит първи сняг!!!
Наистина на снимките сме като малки хипопотамчета Simple Smile) Вержи, благодарим за линка, четохме го с мъжа ми и падна голем смех  Joy
Nel, аз мисля да раждам в окръжна без предварителни уговорки с лекар и когато му дойде времето. Каквото и да решиш, важното е да си убедена в решението си, за да може да си спокойна, защото това е най-важното.
Честито бебче на Mia_ata!!! Много цилуфки на фсички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт