Слънцето зад облаци наднича - ПЛЕВЕНското човече якенце облича

  • 13 032
  • 224
  •   1
Отговори
# 180
  • Sofia
  • Мнения: 234
Здравейте мили мами,
макар и на 16 редовно съм тук и чета вашите постинги. Аз съм от Велико Търново, но скоро ми предстоят няколко сеанса при д-р Нгуен-Нгок Дин занимава се с акупунктура. Работи на центъра.Та нукоя мама ходила ли е там и имате ли някакви отзиви от него. Както мразя иглите, само за там съм ама няма друг начин... Simple Smile Благодаря ви предварително! Лека вечер.

# 181
  • София
  • Мнения: 2 623
Здравейте на всички  Hug

Аз като видна Плевенска снаха, се присламчих към срещичката миналата седмица  Hug Макар камерния състав беше много весело Simple Smile Извинявам се само за закъснението с качването на снимките, но нещо не съм добре с паметта покрай малкия разрушител в къщи.
Много ми се щеше да се видя с Искрица надежда, но тя не дойде  Sad
Ето малко снимчици и от мен и се надявам следващия път да се запозная с повече хора  Wink

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=74876

# 182
  • Мнения: 922
Здр, момичета
Добре дошла, Сиси Hug
Валя, наистина имам общо с Галина Димитрова и нейните деца, при това имам много общо даже Joy А теб какво те свързва с тях Grinning
aterg, как е Димана? Чакаме добри новини
Аз тия дни съм взела Деничка на "акорд". Щом е будна я мъча да пълзи, да ходи, да се изправя сама. Че за срамотите, на годинка стана и още нищо не може да прави. Само бърбори и се опитва да повтаря всяка дума, която чуе Joy
Хайде чао Grinning

# 183
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Валя, наистина имам общо с Галина Димитрова и нейните деца, при това имам много общо даже Joy А теб какво те свързва с тях Grinning
Виждала съм те покрай тях, Г. Димитрова ми е преподавала в у-ще "Иван Вазов", а по лагери Г.Д. е водила синовете си и не съм много сигурно, но веднъж като че мернах и теб (на Васильово или Люляците - не помня точно), тогава бяхте деца, а и по онова време моята приятелка Маргарита поддържаше контакти със синовете й. Май бяхте млечни братя и сестра, ...  newsm78ooooh!,   - точно така беше. Thinking

# 184
  • Мнения: 801
здравейте, аз се завърнах от голямата река,хихихихихи,пак съм на линия за разходки........Деничка е много сладичка с тази бяла рокличка......Дейзи харесаха ли поканите, въй, там онова дето го измайстори за кръщенето?

# 185
  • Мнения: 262
Добре си се завърнала, furor. Хайде на разходка утре.
Аз днес водих Димана при педи, че нещо много вода пие напоследък. Провериха и нивото на кръвната захар. Добре е. Май я мъчат зъби. Но да знаете само как плаче... То не е плач, то си е рев. Чак пищи. Не спи спокойно нощем, не яде. Ох, тези зъби, голяма мъка са!
То и за това децата нямат спомени от първите три години. Ако си спомняха всички мъки, страшно щеше да е.

# 186
  • Мнения: 1 942
Момичета ИЗДИРВАМЕ Емилиян. Моля ви погледнете снимките, дали не сте го виждали някъде?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=140192.new#new

# 187
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Разбрах че на Валенцето компютъра ме й работи но ми трябва да се свържа с нея. Ако имате телефона й бихте ли ми го пратили. Благодаря.

Аз сега много се безспокоя за това как напредваме с говоренето, а то не - никак. искам да се консултирам с логопед, а си спомням че тя търсеше логопеди когато пристигна в Плевен.

# 188
  • Мнения: 5 026
Miriel ,мога да те свържа с 2 логопедки, ако искаш. Едната работи във "Васил Левски"-Янислава Симеонова, а другата е Емилия Лалова-тя работи с детенцето на Валенцето. Имам и колежка, с която работим заедно, но тя е малко "негодна"  Wink .Иначе от Янислава са доволни доста родители. Ако проявяваш интерес-пиши на лични.

# 189
  • Плевен
  • Мнения: 239
ето и моите 3 снимки от срещата най-накрая:тук
без критики към снимането Laughing

# 190
  • Мнения: 5 026
Здравейте всички! Днес цял ден се мъча да влеза във форума и не ми се зарежда. Чак сега мъжа ми се светна да рестартира компа   ooooh! и успях. Подивях от скука цял ден. Установих, че съм станала "зависима" от форума Wink

# 191
  • Мнения: 801
Здравейте всички! Днес цял ден се мъча да влеза във форума и не ми се зарежда. Чак сега мъжа ми се светна да рестартира компа   ooooh! и успях. Подивях от скука цял ден. Установих, че съм станала "зависима" от форума Wink

лелее,атракция, май и аз съм зависима...всяко свободно време съм тук....сега нарочно започнах да си плета шал,колкото да не кисна пред ПС-то, но не би......

# 192
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Вчера с едно приятелка (детето й е с един месец по-малко от Вики) отидохме до близката ясла и да проверим условията, да подадем молби и да се поинтересуваме като цяло за заведението. Яслата е "Гергана" под Скобелев парк. Завеждащата ни посъветва да изчакаме зимата (на такова мнение сме и ние) и да заведем дечицата март месец. Тогава било най-интересно, покрай многото празници се организирали тържества и това ще се хареса на децата. Попитах дали има педагози, които се занимават с децата ако те имат говорни проблеми, те отговориха, че имало. Тъкмо казвах, че Вики не иска много да говори и тя напук не спря да си бъбри на нейния си език Grinning
Една лелка взе момиченцата и ги въведе в занималнята. Там е много цветно, весело, има играчки и беше МНОГО ама МНОГО ТОПЛО. Децата не се разреваха и започнаха да разучават всичко. Дори на тръгване Меги се разрева и искаше да се върне.
Винаги съм си мислела, че ще гледам Вики до 2 години и сега, когато си мисля да я дам на ясла преди това, непрестанно ме гризе съвеста. Страхувам се от отношението на леличките към нея. Дали няма да й посягат, дали децата няма да я блъскат. Тя е тиха и си играе сама и много се притеснявам за нея. Снощи не можах да заспя и се  чудя добра майка ли съм. Но си казах, че винаги ще се чувствам гадно - дори когато трябва да я дам след двете години (тогава ще си казвам защо не я гледам до три), когато я заведа в градината и т.н. Осъзнавам, че може би там ще й е добре, защото в градината ще се научава на нови неща, ще дръпне с говора, ще играе с други деца.
Мами с деца в ясли - кажете как се чувствахте в началото, имахте ли угризения? Има ли деца, които да са били в "Гергана" и имате ли впечатления от гразината и персонала?

# 193
  • Мнения: 2 070
Всички сме зависими от форума  #Crazy

имам приятелка много доволна от яслата под Скобелев. Виж, нормално е да се чувстваш така, ако имаш време влез в темите за яслите в Нашите деца, много са, сподели там, ще видиш, че не си единствената. в началото винаги не е особено лека раздялата, но после пък свикваи и ти да си си по-самостоятелна и даже ти става добре. щом детето ти е тихо и кротко едва ли някой ще му посегне, мойта щерка е така, лелите постоянно се хвалят, че нямат проблем и е мн послушна и изпълнителна. И аз се страхувах за блъскането, защото Яна имаше сериозен стрес от малка именно от блъскане, в началото странещше от децата в яслата и си играеше сама в някое ъгълче, но после постепенно свикна и започна да се включва в заниманията, сега съвсем преодоля нещата и децата не са и проблем. Даже в новата ясла в Сф вече свикна, за две-три седмици ходене. Моят съвет еако имаш паричната възможност, тоест, ако не се налага да работиш и не те изнервя или създава някаква тежест и ако не се чувстваш като върмзана само с нея - гледай си я ти... Вие къде живеете? Снежанка също е мн добър вариант, двора е много готин, изцяло изолиран от коли, с много храсти, а градината после също е много добър вариант за този район, чудни неща има вътре, веднъж заведох Яна в двора и от любопитство започнах да надничам през прозорците и за мен това е градината с най-добра материална база, има страхотни неща, дървени къщички и други, като от приказките малко... И май са по програмата Стъпка по стъпка...

как сте банда?

# 194
  • Мнения: 1 953
Здавейте момичета   bouquet
Не съм писала отдавна, но голямо нещастие се случи.На най-добрата  ми приятелка бебчето почина вчера.Бори се за живота си 4 дни.Беше само на 34 дена.......Необяснимо за всички какво стана.Идваха от София, от Пловдив лекари и никой не може да даде отговор.Лекарите в нашето детско отделение направиха чудеса от храброст,шапка им свалям на тези хора, които денонощно стояха до креватчето му.Доц. Недкова не се прибираше у тях за повече от един час за тези 4 дни.И аз само не спях там нощите.Митко го бях поверила на майка ми.Милата душичка не можа да издържи.А какво стана??? В понеделник му сложиха втората хепатитна ваксина и на сутринта крачето му било много подуто.Десислава, която е педиатър, решла да го заведе да му пусне кръв за време на кървене и съсирване, но докато го накърми то се изпотило и започнало да посинява.Извикала Спешна помощ и от тогава до вчера бяха в интензивно.Не можеше да се овладее кървенето.Преливаха му по непрекъснато кръв и по няколко пъти на ден прясна плазма.До вечерта беше направило оток на белия дроб и го включиха на командно дишане.В сряда вече кървеше от всякъде - от стомах, от бял дроб и бъбреци.Изпада 3 пъти в мозъчна смърт от която за минутки го изваждаха.В сряда вечерта кървенето беше спряло и в нас се зароди надеждата, че нещата се оправят.Вчера сутринта беше спряло да отделя урина и направи 3 гърча, от които последния беше фаталния.Сърчицето му спря.Междувременно нито един от резултатите му не даде яснота по въпроса от какво се получи така.ХЕИ-то проследиха по партидния номер ваксината - нищо.Иследваха Деси, съпруга и и всички най-близки роднини за какво ли не - нищо.Нямат подобни случаи в рода - т.е. нямат наследственост.Абе, детето беше здраво и право, хапваше си само кърма и си наддаваше нормално.Какво се обърка след ваксината.Дали тя не беше просто отключващ фактор на нещо дремещо - не знам.Аутопсията е днес сутринта, но резулатите няма да станат скоро, пък и може и нищо да не се разбере ми казах вчера в патоанатомията.Уффф, нямам думи да ви опиша колко е тежко.В четвъртък водихме до леглото му свещенник да го кръсти,аз му станах кръсница.Това беше акт на такова отчаяние....За броени часове започнахме да вярваме и в Господ, макар досега здравия ми разум да ме уповаваше само на медицината.Не знам...Вчера се занимавах с цялата организация по погребението, защото никой от близките не е в състояние и този ден ми мина като на автопилот.Как избирах белия ковчег с големината на кутия за обувки, как ходих да му рова в шкафчето за дрешки и играчки, и измислях текст за некролога не ме питайте....Снощи сдадох багажа и ревах цяла вечер и през ноща също.Как тези хора ще преживеят това, как се преживява подобно нещо.....Защо стана така...казаха ми, че когато детенце умира значи, че на Господ му трябва ангелче.....Нищо вече няма да е същото......ние станахме големи,остарели хора......Как ще живее това момиче сред нас и нашите деца, които родихме (ние сме 3 приятелки още от училищеи и сме неразделни семейства) в една година и правехме какви ли не планове - как ще си играят, как ще учат в едно училище и т.н. и т.н....Аз знам, че ще им трябва време, но те ще имат и други деца, но болката по Гошко никога няма да се притъпи.даже с всеки изминал ден ще става по осезаема.Това, че времето лекува ми се струва клише, или може би лекува, но не и тази болка по непорасналото ти детенце......Днес баща ми има рожден ден, и днес в 14.00 е погребението на моя кръщелник.....

Общи условия

Активация на акаунт