ЮНЧЕТО вече говори и с мама и тате спори - Тема 12

  • 16 416
  • 689
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 694
Мерси, момичета, babygal крем същото ли е като Galafarm? А някоя да е ползвала козметика на Биодерма, по-конкретно олиото дали попива добре, оставя ли следи? Бебето ще е зимно и ще ми трябва олио за първите месеци. С баковците ползвах Себамед, те имат едно страхотно олио, което става и за почистване под пелените, чудех се пак ли на тях да заложа или да пробвам Биодерма...
А иначе за трето аз винаги съм искала и понеже съм на 36 викам на мъжа ми върна ли се сега на работа, повече не ме търси за бебета, или сега, или никога хахах Simple Smile пък и този път много се надявах на девойка Simple Smile
Бързо оздравяване на всички дечица, че лятото ги чака!

# 16
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Милк, едно и също е 😉

# 17
  • Мнения: 6 564
Нуждая се от малко помощ от майките, които не забелват момченцата. Ние забелвахме до 1г някъде, беше се отлепила кожата и се забелваше изцяло. После обаче детето започна да изпада в истерия от процедурата и спряхме. Вчера имаше някакво бяло топче на бубата. Четох, че е смегма и нормално, но реших да проверя забелването как е. Ами съвсем е срастнато, все едно никога не сме го забелвали. Има само една малка дупчица, колкото да пиша и това е, не може изобщо да се издърпа кожата. При вас така ли е, само една малка дупчица? Дали е нормално да е така срастнато? Много се притесних.
Иначе моя от десетина дни вече е без памперс. Сам пожела да пиша в гърнето, нямаме инциденти, даже навън си пиша до някое дърво. Само за нощем слагам, че още пие мляко и се опишва.

# 18
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Мая, точно така е при моя, само една малка дупчица през която да пишка. Не съм го забелвала абсолютно никога. Считам го за нормално. Относно белите топченца - смегма е, Стаменов  ми е казвал, че няма нищо притеснително и ще се разнесе. Каза, че се образуват ако някакво замърсяване случайно попадне там. Смегмата го обвива с цел да предпази от възпаление. При е имало леко възпаление два пъти, при първото се появиха топченцата, при второто се разнесоха. Повече проблеми не е имало.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 011
Абсолютно същото. На баткото смегмата сама си изтече като се забели достатъчно. Но никога не съм пипала.

# 20
  • Мнения: 1 694
Да, за това е безсмислено цялото това забелване, защото пак се връща в изходна позиция ако не се пипа няколко дена, при това с основание. Когато физиологично вече е готова кожичката да не се залепя наново, тогава се осъществява въпросното забелване, при това не от нас, а от момчето и природата Simple Smile за момента си има предпазна функция заедно със смегмата

# 21
  • Мнения: 6 564
Да, явно не е имало смисъл това забелване от бебе, но всички покрай мен бяха на другото мнение. Наплашиха ме с оперативно цепене и така... все пак съм жена, нямах идея за тази част от развитието при момчетата Blush

# 22
  • Мнения: 1 694
Аз честно казано не знам защо още се проповядва тази практика със забелването в Бг... навсякъде из Европа е категорично противопоказно, че някъде даже си е и вид сексуално посегателство. Само ние тук подхранваме практиките на детските хирурзи и уролози като ги водим да ги забелват. Толкова ли чак изоставаме информационно, то вярно, че и с кърменето, секциото и ред други неща сме така, ама ... много неприятно да не можеш да се довериш вече на лекар даже

# 23
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Поради същата причини поради която се изповядва и ранното захранване и сокчетата от 2м и т. н. Нашите педиатри нямат потребност да си обновяват знанията, а на майките не им се занимава да попрочетат, да се поинформират малко повече, а сляпо им вярват, особено ако има и някоя настоятена баба дето е решила, че ще дава акъл.

# 24
  • Мнения: 338
При нас пък какво се случи: синът ми има хреме вече седмица и нищо друго. Взема вит. Ц, тонзилотрен (в четвъртък беше леко зачервено гърлото), физ. разтвор за нослето. Вчера накашля и отидохме да го прегледат в неотложен кабинет - гърлото било много възпалено, имало "някаква" бактерия, налепи на едната сливица (другата не могла да я види), веднага ми се каза, че била върл противник на хомеопатията, изписаха се антибиотици, спрей с лидокаин, виброцил в конски дози и разни други... Днес отидохме при нашия педиатър - нищо му няма, само хремата, трябва да се овладеят секретите. Изписа хомеопатичен спрей за нос и сироп за имунната система. Категорична е, че това е достатъчно.

Е, що за безобразие?!? Как така "виждат" коренно различна картина двама доктори? Потресена съм. И разбира се, сега ме човърка. Не знам, да размотавам ли детето и при трети лекар...

# 25
  • Мнения: 1 694
В неотложните винаги са така, все виждат инфекции и налепи. Ако те човърка отидете на УНГ, той поне мнима ангина и налепи няма да види. Според мен тежката артилерия от лекарства се дават само ако има реални показания от изследвания и клинична картина за това

# 26
  • Мнения: 338
В неотложните винаги са така, все виждат инфекции и налепи. Ако те човърка отидете на УНГ, той поне мнима ангина и налепи няма да види. Според мен тежката артилерия от лекарства се дават само ако има реални показания от изследвания и клинична картина за това

Можеш ли да ми препоръчаш УНГ във Варна? Вие при кого ходите?

# 27
  • Мнения: 1 694
О да, зависи от състоянието, но основно предпочитам Геронтиев (Сити Клиник и клиника Нова). Също така Илиев в Терапия, но той е труден с часовете- при него водя за трета сливица основно. Иначе може и Чамурлийски ако детето е с гнойна ангина, защото ги лекува без АБ, само с някакви мазила, но няма много подход към децата Simple Smile
Моята приятелка в Младоср ходи при Щерева, нея не съм я посещавала още. Зависи къде ти е удобно

# 28
  • Мнения: 954
Аз да се оплача, 16 дена с хрема и кашлица, седмица и половина здрава и сега от 4 дена с Т и от днес пак кашлица и сополи... Ясла.ком... И аз с нея не мога да се видя здрава, пак със запушен нос. Миналия път какво беше това чудо 2 седмици запушен нос, никога не ми се беше случвало. А сополите бистри, воднисти.. И така, помрънках си малко аз Grinning

# 29
  • Мнения: 892
Дори, ние нашите ги спираме седмица преди почивка, за да може поне да тръгнем здрави. 😀

Общи условия

Активация на акаунт