ЮНЧЕТО вече говори и с мама и тате спори - Тема 12

  • 16 411
  • 689
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 011
Момичета, можете ли да ми препоръчате марка рибено масло да взема за малкия. Може би течна формула ще трябва да е. Вие ползвате ли за вашите дечица?
Аз взимам желирани мечета на Педиакид, желирани капсули на Ескимо (те са много меки и много ги харесват), или сиропа на Ескимо, ама той е много гаден, едва го изпиха. Сега лятото няма да им давам, ще наблегна на рибата. Може да пробваш и авокадо, аз и него съм давала много.

# 46
  • София
  • Мнения: 888
Милк, ето линк към темата на многодетните:
https://m.bg-mamma.com/?topic=1169958
Не съм сигурна дали така се слага линк, но може да излезе и в търсачката като напишеш Многодетни.
Ние ползваме класическа детска четка от  ДМ, слагам на нея мн малко паста, тя я изяжда и после може да ми разреши да тръкна зъбките два пъти, може и да не ми....различно е.
За сладкото, много я ограничавах и се опитвам още да го правя, но каките не успяват винаги да се скрият, например сутринта с палачинките хапна малко домашно сладко от смокини....
Много и се радвам, че обича плодове, каките бяха по- придирчиви....

# 47
  • Мнения: 1 694
Благодаря за линка Simple Smile
Аз му мия зъбите с Ненедент и четка от ДМ 0-3 г. И при нас на баткото му препоръчаха електрическа понякога, неговите зъбки не знам защо са много зле. На 8 г е и има вече 5-6 пломби, една от които на чисто новия трети кътник, който успя да се развали 6 мес след изникването си преди да успеем даже да сложим силанти. А толкова съм го пазила да не яде сладко, от първия зъб още му ги мием изрядно, купуваме медицински пасти и такива с течен емайл, моите зъби и на мъжа ми са ок (моите се прецакаха след първа бременност чак) - не е наследствено. Бонбони, близалки и подобни захари дето седят в устата по много време и до ден днешен не му давам. Иди че разбери

# 48
  • Мнения: 3 252
Аз се включвам с остър ларингит, диагностициран снощи на България и днес рожден ден Simple Smile та един въпрос, който пропуснах да питам лекарката, ако няма сополи и инхалирате с пулмикорт дърпат ли сополи след това? И въпрос две - на точно 12 часа ли правите пулмикорт инхалации? Правих снощи в 2 и ми се иска да ги разместя, преди да спи вечерта. Явно че ще минат 2-3 дни, но все пак.

# 49
  • Мнения: 823
Димитрова, съжалявам, и ние изкарахме такъв рожден ден. Не знам какъв беше този вирус, но разболя и всички останали в семейството. Аз вече 10 дни съм със сополи. За сладкото, ние вкъщи не купуваме сладки изобщо, вафла не знам от кога не съм яла, сигурно от години. Но като има празник давам да си хапне нещо сладичко, не съм такъв цербер. Смешното е, че тя е толкова злояда, че и сладкото не и харесва особено. От тортата за рд хапна две хапки и приключи. Иначе плодове обича, но пък напоследък акането и е с консистенция на разстройство, надявам се, че е в резултат на антибиотичното лечение в комбинация с голямо количество изядени череши , и ще премине.
Четката дори не знам каква е, взех някаква от фантастико подходяща за нейната възраст. Зъбите си ги търка сама, предните горе-долу добре ги мие, ама тия отзад никак...

# 50
  • Мнения: 6 561
И ние всички го изкарахме този вирус. Останаха само сополите, таааа сополив РДни при нас Stuck Out Tongue Winking Eye Поне подаръците се харесаха много.
За зъбите, мия с бебешка четка и паста Бочко, моя нея си харесва вкус банан. Той иска поне по три пъти на ден да му мия зъбите Joy стои с отворена уста и докато спра. Понякога, поне  още три пъти, ми иска сам да си ги мие и му връчвам една друга четка и се чеше. Явно последните зъби го мъчат, знам ли... или просто много обича миенето на зъби, или вкуса на пастата Joy

# 51
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз се включвам с остър ларингит, диагностициран снощи на България и днес рожден ден Simple Smile та един въпрос, който пропуснах да питам лекарката, ако няма сополи и инхалирате с пулмикорт дърпат ли сополи след това? И въпрос две - на точно 12 часа ли правите пулмикорт инхалации? Правих снощи в 2 и ми се иска да ги разместя, преди да спи вечерта. Явно че ще минат 2-3 дни, но все пак.
След инхалации не дърпам сополи,само забърсвам да не му е влажно. Не го инхалирам на точно 12 часа, товане е антибиотик, не е обвързано с часовете. Обикновено даже забавям вечерния, за да няма пристъпи нощем. Единствено изплаквам устата с вода след инхалация с пулмикорт, пише го и на листовката и за това си го оравя винаги. Давам да пийне малко вода и измивам устата.

# 52
  • Мнения: 2 352
Ние също изкарахме някакъв вирус с хрема, за щастие за 4-5 дни бяхме добре.
Обикновено някой си мие заедно с детето зъбите, срещу нея, тя се опитва да ни имитира, на моменти доста успешно. Все още ми дава и след това аз или баща ѝ да ги доизмие. Не съм взимала някаква специална паста или четка.
Давам да яде сладко, не ми прече, стига да е в малки количества и преди това да е обядвала.  Така или иначе е злояда, обикновено хапва 2-3 хапки и приключва. Вкъщи също правя разни печива и палачинки, за голям ужас на много майки с пшеничено брашно и бяла захар.
Предпочитам да познава вредната храна, но да знае че не се храним основно с нея.

# 53
  • Мнения: 111
Нашия човек също не си пада по сладкото. Баткото обаче, ако не го контролирам, може да живее само на захар. Шоколад давам много рядко и по едно парче..може би в месеца веднъж. Бисквити давам само при поискване, сладко с палачинки.., когато има палачинки, но и това не е често.
Като говорим за сладко и зъбки, как се справяте с миенето, каква паста и каква четка използвате?
За баткото ми првпоръчаха да взема елвктрическа за веднъж седмично,защото не успява да си измие зъбките добре явно, но малкия все още си е с бебешката четка. Не ми дава, обаче да мия аз...съответно миенето е доста повърхностно...
Здравейте ,дъщеря ми има голяма драма с минете на зъбките. Мия и ги сутрин и вечер но с голям зор  ,слага ви езичето пред зъбките, и не ми дава да и ги четкам с голям зор успявам да и ги измия. Ползвам на Astera бебешката паста  с ягода.

# 54
  • Мнения: 892
Ние ползваме паста и четки на Нордикс от ДМ. Миенето на зъби е забавно и чакано. Едната се опитва да си ги мие сама, но не особено успешно.

# 55
  • Мнения: 890
Здравейте. Скоро не съм се включвала,но съм затрупана с работа. Относно миенето на зъбките баткото в началото го миех с обикновена четка и паста Хомеопатика, след 4 годинки му взех на Орал Би електрическа и с кеф се мие сам. Наскоро взехме за всички ел.четка на Филипс, но на него не му харесват вибрациите и не я иска та си остана с Орал Би. Малката съм й взела на Аквафреш четка и ми беше трудно в началото да я науча понеже захапваше четката и не пускаше обаче баткото от къде изнамери едно клипче в Ютуб на улица Сезам за миенето на зъбките и сега й дай постоянно да си търка зъбите. Взех й от ДМ силиконови четки и по цял ден търка венците и зъбите и само си пуска песничката. Май ще излизат последните кътници,че почна през нощта да мрънка и непрекъснато гледа да ги чеше.
Относно яденето е голяма лакомия всичко яде. Понякога даже карам баткото или ние да се скрием да ядем нещо сладко, защотото тя трябва да е компания на всеки. Аз честно казано й се раздвам, че си хапва, защото с баткото съм го закъсала от към ядене.

# 56
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
И при нас няма проблем с миенето на зъбките, с кеф го прави. А за яденето е циганска торбичка 😅

# 57
  • Мнения: 3 252
Включвам се с мнение за лечебницата в Люлин 2 и д-р Делиганева, определено много читав преглед (като на България - уши, гърло, гърди, корем) за 60 лв. При нас нямаше какво да добави към терапията (на България си ни лекуваха както подобава), но обяснява всичко подробно каквото питаш. Недостатък - за болничен плащаш 10 лв + прегледа от 60 лв.

# 58
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
С болница Здравето съм попадала на Делиганева миналата година и също бях много доволна от прегледа и терапията. За щастие не е боледувал много малкия, сигурно защото не е на ясла, но реално май само два пъти откакто се е родил. Аз изобщо не го пазя, преди месец изчистихме с ММ и още няколко съседа площадката пред блока, подменихме пясъчника и за ужас на много родители моя е постоянно гол до кръста и бос заринат в пясъка до уши, като циганече.

# 59
  • Мнения: 3 252
Аз да питам, тези които изкараха "лошия вирус" с ларингит, бронхити и т. Н. Имахте ли сополи? Ние ларингита го оправихме, сега пие сироп, обаче от вчера (ден 6),започна да вади сополи и ще се застрелям. Все пак 5 дни слагахме ксилометазолинови капки, защото се лекували горни и долни дихателни пътища със сух нос и сега тъкмо спряхме капките, от които минава и те сега излизат сополи.

Общи условия

Активация на акаунт