Всичко за Instagram / Инстаграм – 2

  • 42 217
  • 426
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 560
Здравейте!
Как става това подразделение на категории като тук?

Искам да си направя отделни подкатегории, примерно коса, пътешествия, домашни любимци, и там се зарежда всичко като сторита едно след друго. Виждала съм го при инфлуенсърите, по много профили, винаги съм се чудила как се прави.
Нищо не разбирам от Инстаграм, но искам да го развия.

# 46
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Това са т.нар. highlights
Качваш стори и от трите точки го добавяш.
Сторитата нали са за 24 часа и после са видими само за теб...така остават, като можеш да си направиш отделни категории

# 47
  • Мнения: 18 560
Това са т.нар. highlights
Качваш стори и от трите точки го добавяш.
Сторитата нали са за 24 часа и после са видими само за теб...така остават, като можеш да си направиш отделни категории


Е как точно става? Как да го добавя към тези категории? Как да отиде там, ето това не е разирам. И като клокма на всяка катефприи да си сроят отделните сторита.

# 48
# 49
  • Мнения: 1 789
Това са т.нар. highlights
Качваш стори и от трите точки го добавяш.
Сторитата нали са за 24 часа и после са видими само за теб...така остават, като можеш да си направиш отделни категории


Е как точно става? Как да го добавя към тези категории? Как да отиде там, ето това не е разирам. И като клокма на всяка катефприи да си сроят отделните сторита.
Отиваш на 3-те чертички горе вдясно на профила ти, след това на архив, оттам ти зареждат сторитата (вкл. изтеклите), кликаш на сторито и долу вдясно на иконката highlight. Оттам те води на add to highlights секцията, където цъкаш вляво на + new и си добавяш каквито искаш хайлайтове, като ги озаглавиш. Малките стилизирани иконки се теглят от pinterest. Моят съвет е да изчистиш тези пропуски, преди да се захванеш с разработването на ИГ акаунт, ако наистина планираш да го правиш. За да го разработиш трябва да си наясно с функциите и алгоритъма му в детайли.

# 50
  • Мнения: 18 560
Благодаря ви за отговорите момичета.
Ще се опитам да разуча платформата по-добре. Опитвам се да направя нещо, но всичко ми се вижда много сложно.
Особено частта с последователите.
Изглежда ще отнеме доста време и усилия.
Аз не разполагам с професионален апарат за да правя най-хубави снимки(макар че от телефона са доста добри и обичам да се снимам,креативна съм, но не знам откъде да почна ),  като цяло не съм наясно и с обработващи програми, освен традиционните дилъри, които са там, не желая прекалена обработка.Гледам разни видеа, слагам хаштагове, ама нещо не ми се получава. Имам едва 470 последователи.
Нямам велики амбиции, просто искам засега са ги докарам поне до 1000😀

# 51
  • Мнения: 1 789
Благодаря ви за отговорите момичета.
Ще се опитам да разуча платформата по-добре. Опитвам се да направя нещо, но всичко ми се вижда много сложно.
Особено частта с последователите.
Изглежда ще отнеме доста време и усилия.
Аз не разполагам с професионален апарат за да правя най-хубави снимки(макар че от телефона са доста добри и обичам да се снимам,креативна съм, но не знам откъде да почна ),  като цяло не съм наясно и с обработващи програми, освен традиционните дилъри, които са там, не желая прекалена обработка.Гледам разни видеа, слагам хаштагове, ама нещо не ми се получава. Имам едва 470 последователи.
Нямам велики амбиции, просто искам засега са ги докарам поне до 1000😀
Направила ли си си профила публичен и бизнес? Това е първата стъпка, така ще имаш поглед върху статиските - каква е аудиторията ти, на каква възраст, в колко часа е най-активна и т.н.
Апаратът не е задължителен за направата на хубави снимки, аз имам такъв, но пък практиката показва, че най-често снимам с телефон и пак се получават супер снимки. Имам си запаметени presets при обработката на кадрите и по този начин се получава сходен изглед на грида (тази хубава българска дума Grinning). Може да се спреш на цветова палитра, в която да направиш профила си - такъв грид е наслада за окото, но аз не ползвам този похват. Напомням за новия алгоритъм на Инстаграм: с най-голяма тежест вече е запазването на пост, след това споделянето, следва коментар (с повече от 4 думи, коментари само с емотикони не са ок), накрая са лайковете. Тоест, трябва да се постараеш да създаваш органично и интригуващо съдържание, за да провокираш запазване, споделяне и коментар. Опция е да се включиш и в някоя група за подкрепа за развиване на профили, напоследък са доста актуални.

# 52
  • Мнения: 18 560
Aми мисля че е публичен,да. Отдавна е създаден и не знам и къде да проверя.
Искам хубав фийд с еднакъв цвят, но не знам как става това. Трябва ми наръчник или клипове, с които да понауча нещичко

# 53
  • Мнения: 256
Хора, знаете ли начин да си върнеш откраднат инатаграм акаунт? Хакнат е, нито може да се влезне, на друг имейл се праща забравената парола и на друг телефонен номер, ако дадеш чрез телефонен номер?
😔

# 54
  • Мнения: 8
Ако пратиш заявка за следване и след това я отхвърлиш другия разбира ли?

# 55
  • Мнения: 1 789
Ако пратиш заявка за следване и след това я отхвърлиш другия разбира ли?
Излиза известие.

# 56
  • Мнения: 3 413
Във Фейсбук,както и Инста, не можа да копирам текст на публикация или коментар. С айфон 11 версия 14.7 съм ако това има сначение.

# 57
  • Мнения: 516
Някой друг има ли бъг с инста днес?

# 58
  • Мнения: 7 739
при мен няма бъг, при теб какво не работи

# 59
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Някой друг има ли бъг с инста днес?
Какво конкретно? При мен няма проблем, само едно стори видях черно на друг потребител.

Общи условия

Активация на акаунт