Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее! - Тема 7

  • 27 753
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 241
Момичета имате ли домашни любимци?
Ние имаме морски свинчета вкъщи, а при родителите на приятеля ми куче.
Много си обичам животинките, но напоследък ограничих контактите с тях, гледаме се от далече😁 Свинчетата са обезпаразитени, не излизат навън, кучето с ваксини и също обезпаразитено, но ме е страх да не ми лепнат нещо. Вие имате ли си домашни любимци😊

# 61
  • Мнения: 1 839
Ние имаме куче. С предната бременност не съм имала проблеми, детето е с него от ден 1, не сме го ограничавали никога. Сега обаче от няколко дни кучето ни е с някакви гъбички, още чакаме резултат, за да видим какви, но ми е малко притеснено да не ми излязат и по мен. Дано да не е нещо сериозно, че спим заедно и тн.

# 62
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
И ние сме с куче. Също с детето от ден първи. Целува ни всички, спи ни в леглото и е най-верният приятел на малката.  ❤️ Навън също почти не пропускаме да се порадваме на някое куче, на село имаме писана, зайци и пиленца, с които също си играем.

# 63
  • Мнения: 151
Ние имаме две кучета вътре вкъщи и котарак навън на двора, който в момента е с гъбички. Ако зарази кучетата, ми е голям филм, че съм се забявила с ваксините и наблизо нямам ветеринар. Много се притеснявам от котаракът, защото е пълен мизерник. Ходи по кофите, после ляга по мебелите навън и токсаплазмозата е доста опасна, а няма да ви казвам на какво направи пясъчника на детето. Търпя го заради мъжа ми, взе го за да отмъсти, че имам две кучета.
Гъбичките макар и рядко могат да заразят и човек. При кучетата най-ефикасно се лекуват с ваксина срещу гъбички, която се поставя през две седмици мисля беше, веднъж годишно след лечението.
Ако кучето е ваксинирано и обезпаразитено, няма какво да се притеснявате.

# 64
  • Мнения: 399
За килограмите не знам този месец колко съм качила,  не мисля,  че е много. Учудващо нямам много апетит, особено към сладко, не чувствам и вълчия глад, който го имах в първите месеци.  Днес например съм изяла само половин бургер към 17ч. Вчера ядох само салата домати с краставици и малко пържени картофи. Определено ям много по-малко от преди.  Не ми се яде нищо,  което е странно за мен.  А в началото как ми се ядяха баници, милинки, сега нищо. Аз обожавах сладкото,  може би вече 2 месеца не ям вафли,  кексчета ...
За животните- ние нямаме, но сестра ми има йорки,  почти всеки ден сме заедно,  много обича да спи на корема ми, иначе съм против да има животни когато има бебе вкъщи. Но с това малкото така свикнах, че не мога да си представя да се страня от нея. А и ми харесва това, че йоркитата нямат козина като другите кучета, те са като хората , с коса, няма косми по дивана, леглата...

# 65
  • Мнения: 1 839
Принципно знам, че котките са по-голям преносител на зарази, но все пак ми е притеснено. Ветеринаря каза, че ако има нещо, което да лепне по мен ще стане ясно до седмица, все пак и още не знаем какво е точно. Каквото и да е ще го излекуваме, имаме кучето от преди да забременея с първото ми дете, тогава като забременях всеки беше пощуряла, дори намери хора да вземат кучето да го гледат без дори да знаем за това🤐 абсолютно немислимо, колкото и косми да се налага да чистя, колкото и да се ядосвам понякога не си представям да го оставя, било то и при познати..

# 66
  • Мнения: 145
Здравейте, живея с куче и заек, до колкото знам, само с котките е проблем заради токсоплазмозата, питах и АГто още в началото и той каза същото, пък и изследванията са ми чисти, познавам много хора, които си гледат бебетата със животинки и не мисля, че е нещо лошо ...
За кошарите Simple Smile явно моето мнение ще е единственото такова, но със сина ми и ах и една дървена кошара с шкафове отстрани на нива и друга дървена, много красива, с дървени решетки от всички страни и две чекмеджета ниско долу, защото беше на нива, е детето ми някъде от втория месец видях, че ми е най-удобно със сгъваемата кошара, ползвам си я със твърд матрак като за легло, другите меките, които се навиват на руло имам и такъв, само ако пътуваме ползвам него, та първо аз си го виждам идеално бебето, второ, моят син беше доста шавлив и като стана малко по-голям и свалих надолу ми беше 100 пъти по-удобно, защото не се притеснявай, че се блъска в дървените греди, а точно като сложиш обиколници нищо не се вижда ако не се изправиш, а в сгъваемата кошара стените са прозрачни, с дъщеря ми дори не съм се замисляла за друго легло освен сгъваемо, спеше си в спалнята при нас, мога да си го места в хола, за да си я виждам през деня, Като стана на 1-2 направо с кошарата при батко и и след това, направо на голямо нормално легло, което е ниско на земята и не се притеснявам така от падане, че баткото доста падаше като малък
За ненужни покупки не се сещам, шезлонга беше едно от най-удобните неща, които съм имала, много работа ми вършеше, дори като се налага нещо да измия, хоп на плота на кухнята, да виждам и си вършех работата
За помпата, вероятно повечето мами са прави, че в началото не е нужно, защото може да не се наложи, но аз без помпа не влизам да раждам, със първото ми дете имах ужасно много кърма, колкото и да ядеше той, ми оставаше още 2 пъти по толкова и ако не се изцедя .... Направих 3-4 мастита ....не благодаря, помпата с мен, предпочитам го пред температура, гърди като камък и ходене по мъките със компреси топли и цедене на ръка и под душа и какво ли не за да ми олекне

Но така, като ви чета, виждам, че всяка мама се наглася по свой начин и мисля, че това е най правилното

# 67
  • Мнения: 476
Ние страшно много обичаме животни, имаме зайче, папагалчета, голям аквариум с риби и куче (което е в двор). И аз в началото бях малко притеснена, но после като се замислих, то главно се има предвид може би за уличните животни, които също мн обичам, но временно съм се ограничила от тях.

# 68
  • омъжена
  • Мнения: 589
Тези от вас, които не им е първо детенце, дървена или сгъваема кошарка ползвахте и коя според вас е по-удобна. Много ми харесват дървените чисто визуално, но ми се иска и лесно да се пренася при пътуване или между стаите. Както казах утре ще разглеждаме и не знам към кои да се насоча. Или може би и двата варианта..
Хареса ми и варианта  next to me, който е прикрепен до леглото, но не знам до каква възраст може да се ползва.
П. с. Ако има мами от Варна да споделите освен Рая тойс и Рошко кои магазини имат по-голям избор на живо да се разгледа. Може на лично, за да не спамим тук.
и с двете дървена кошара. Много прах си хваща като всяка мебел. И този път кошара да си я местя и да е удобно то вътре изглежда същото като се сложи матрачето и спалното бельо. За коремите и моя е така сутрин по мек вечер твърд. И бебето до колкото знам приема само полезни хр. Вещества и витамини,то не усеща кисело и сладко. Както ние мислим ол хапнах сладко и ме ритна. Може от студено да усеща нещо като преминава течността или др. Но вкусове няма как да усети. А някой да има схващане или крампи на корема?
Аз всичко ще купувам,че всичко раздавам. Преди складирах и като се отървах от дрешляци толкова по добре се диша в апартамента. Та сега и количка и дрехи и всичко.

# 69
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 299
Ние сме с куче лабрадор. Малкият мн му се радва, но кучето гледа да е далеч от обсега му 😁

Сега се сетих, че най-вероятно нагревател за бутилки може да купя🤔

# 70
  • София
  • Мнения: 1 369
Ние имаме котарак. Animal Cat Всички и от двете страни в семейството сме коткари. Grinning
Той обаче има малко поведенчески проблеми с пишкането, та по спалните ни не влиза, което ограничава и космите по стаите до голяма степен. Иначе и той е голям щурчо, но е младеж още. С Яна са голяма любов, но тя още е малко груба в обичта си, та той хем я закача да играят, хем се спасява в един момент. Grinning



Още с предната бременност го изследвахме за токсоплазмоза и е чист. Тогава изследвах и себе си и, учудващо, не излезе и някога да съм я карала, а от дете съм залепена за всяко улично коте или куче.

# 71
  • Мнения: 1 266
Добро утро и честит празник на имениците! Нашия татко е Георги и днес ще ходим с малката за подарък. На баткото пръста се оказа счупен, но е добре.
За да съм точна с килцата днес се претеглих 😂 Започнах от 62,5/63кг, а сега съм 67кг. Трябва да съм в 16гс, съдейки по другите с термин 20.10. Така и не мога да ги запомня тези седмици 😊 И аз като Elmazche нямам много апетит. Ядат ми се плодове и салати. Скарах се с месото и сладкото. Дано не кача много, че предния път беше страаашно 😂
Животни нямаме, защото аз съм алергична.

# 72
  • Мнения: X
Момичета, имате ли си на идея кога започват да възприемат звуци и да чуват бебетата в корема, т.е. в коя седмица?

# 73
  • Мнения: 1 266
Фокси, в един сайт, който вчера четох пише, че още от 16гс бебето започва да чува гласа ти.

https://ohnamama.bg/bremennost/bremennost-po-sedmici/16-sedmica-44

# 74
  • омъжена
  • Мнения: 589
Аз стартирах някъде с 59кг сега съм 70кг. Мисля да си поръчам хамак гледах ги по 30-40лв. Ние имаме стол за къмпинг,палатка одеало с Термо отдолу и Термо чанта и въдиците разбира се на мъжа ми😋 понеже вчера бях в парка с децата така ми се приходи на полянка да си полегна на шарена сянка сред птичките и чистя свеж въздух. И нещо за пиене и похапване разбира се.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт