Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее! - Тема 7

  • 25 686
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 233
Аз имах дървена кошара в нас и сгъваема при нашите. Втората става за временно ползване, но по мое мнение не е удобна за постоянно. Но и това пак е въпрос на виждане. Има хора, които ще се закълнат в обратното. Най-добре се разходете по магазините и ги вижте на място. За мен сгъваемите кошари са по-обемни и така или иначе не е много удобно да се сгъват и разгъват постоянно. Освен това поне моята не ми се струваше достатъчно стабилна за вече проходило дете. Матраците, които вървят към тях също не вършат работа, така че си представете катуна, като тръгнете да пътувате и сложите сгъваема кошара + хубав матрак, което автоматично означава, че няма да е сгъваем. Има дървени кошарки с колелца, които също се местят лесно от стая в стая. Освен всичко друго, бебето се вижда много по-добре през решетките на дървената кошара. Сгъваемите са с мрежи, през които не можеш да нагледаш бебето добре.
За помпите - аз използвах електрическа на медела - мисля, че суинг беше моделът. Нямам база за сравнение с друга, но тази цедеше бавно при мен. Сега съм решила, че ако се налага пак да се цедя, ще си поръчам двойна, поне да пестя време. Мисля обаче да пробвам една английска марка, която видях в Амазон и е с много добри отзиви. Ако решите да си купувате помпи, вижте в английския Амазон, защото са много по-евтини там. Има както непознати за бг пазара марки, така и разпространените тук на Авент, Медела и т.н. Същото важи и за стерилизатори, шишета, нагреватели за бутилки, уреди за приготвяне на пюрета и т.н.

# 46
  • Мнения: 99
Аз за сега смятам да направим детска стая. Имаме достатъчно място, където ще сложим дървено легълце с шкафчета отстрани, гардеробче, още едно легло, където евентуално да може да легне някой, ако има нужда. Иначе нашата спалня е малка и мисля там да сложим от тези малки легла тип кошче или люлка, където могат да се долепят до леглото. Имаме много приятели и близки, които искат да ни купуват разни неща за бебето и просто смятам да се сдобия и с такова. Поне до момента, в който се буди нощем да е при нас. Като спре да се събужда ще го преместим в неговата стая да спи само, за да свиква от началото. Но това са само планове, в действителност не знам какво ще стане. 😀

# 47
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Аз стерилизатор не ползвах. Бях взела таблетки. Веднъж на ден стерилизирах.

Люлка на Чиполино имах и беше мн удобна. Бебето стоеше много в нея.
За жалост се счупи и ще трябва нова.

Проходилка, бънджи не ползваме.

# 48
  • Мнения: 278
С първото бяхме с дървено креватче, с второто кошара.. сега избирам креватчето да е дървено.
Не се вижда бебето когато спи, а когато поотрасне и свалиш на долното ниво все едно е на земята, не ми харесва, сега съм избрала трансформиращо се креватче с ракла, но има време ще го взема накрая след като излезна 45дни преди раждането 🙂

# 49
  • София
  • Мнения: 4 713
Днес звъннах на акушерката и ми каза че няма да има проблем за болничния направо за 30 дни...... Колко от вас са в болничен вече?

# 50
  • Мнения: 1 109
Ние имаме дървена кошара 70/140. Избрах по-голямата и не съжалявам, защото вече на две и половина детето е доста голямо и му е по-широко и удобно. Матракът е Пиер Карден и го препоръчвам горещо, не е мръднал. Кошарата е от магазин Дибо, много качествена, по-дебело ПДЧ, рамката също е много здрава. Въобще като избирате кошара винаги поглеждайте рамката за матрака, някои са толкова тънки и много се чупят. За височината искам да кажа, че долното ниво на нас големите ни се струва ниско, но не е толкова ниско, а за детето става много удобно щом се научи само да слиза и да се качва. Сега остава за бебето, за голямото ще купуваме единично легло.
Повивалникът за мен беше незаменим, използвах го до махането на памперса. Бархетни пелени също - поне 10 имам, подлагах ги навсякъде, на повивалника, където и да сложа бебето по леглата. Все пак и доста често повръщат по малко след хранене.
За дрешки бодита, ромпъри и ританки ми бяха любими, особено тези на george.
Комплект за изписване ми подариха от Турция, но и тук ги продават такива, всичко използвах до умаляване, даже с пелената още я завивам, макар да е малка, но тя си спи с отвити крачета така или иначе.
Според мен всяка мама си намира удобните неща, при едни едно, при други друго.

# 51
  • Мнения: 1 266
За кошарата, имах и двете. Дървената си стоеше вкъщи, а сгъваемата си стоеше в колата и като ходим някъде не се притеснява къде ще спи бебо. За помпата, купих си Кампол за 90лв от Хиполенд и вършеше супер работа, има си контейнер и шише в комплекта. Ползвах я само ако трябва да съм някъде и трябва да оставя храна. Иначе бебето си сучеше колкото иска. Знам че с помпата се предизвиква свръхлактация и нашата педиатърка искаше да я ползвам в крайни нужди само. Не можах да изчета всичко, дано няма въпрос който съм пропуснала.

# 52
  • Мнения: 398
Здравейте Яренце страхотна тема отново ! Нашият опит с кошарата е такъв че имаме и дървена и мека но Благо отказва да спи там и спи между нас .. сега бебчо живот и здраве мисля да си го научим в кошарата че е много сложно всички на спалнята. 😊

# 53
  • Мнения: 54
Аз имам дървена,масивна кошара от първото дете, то не пожела да спи там. За сметка на това малкото спа до 2г възраст. Леглото е с една махаща се преграда и 3 нива, аз просто махнах преградата и го долепих до спалнята. Така хем е при мен и не ставам нощем хем не спи в леглото при мен, и сега мисля така да процедирам. Имаме и сгъваема кошара...ползвана е броени пъти.

# 54
  • Мнения: 39
Момичета как сте с килограмите, при мен от 1-2 седмици стана страшно, все едно качвам за часове. Сега съм 18+4 или 5 бях качила само 1,5 кг, а сега за няколко дни станаха вече 4 кг, не ходя и до тоалетната добре и се притеснявам нещо. Не знам дали не задържам вода, нямам кръвно, не съм и подута.

# 55
  • Мнения: X
Ние сме си харесали мултифункционално легло. Кошара, плюс шкафове плюс повивалник. Може да се размества и когато детето стана по-голямо се маха кошарата, става на бюро и долу се слага матрак за самото легло.
За помпи и аз разглеждам по разни сайтове, кои са добри, кои не. Ще проверя и в амазон, беше добро предложение от страна на една от майките 😁
С килограмите не знам, ту съм качила 1 кг, ту не съм. Бях се уплашила, че изведнъж корема ми е станал голям и съм надебеляла и бързо към кантара, но се успокоих, явно си расте. От ханша надолу си имам месце, но коремче никога и се стресирах доста. 🤣 Иначе съм 15 + 4 дни, предполагам надебеляването тепърва предстои.

# 56
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Ние също сме с кошара с шкафове и повивалник, която се трансформира в легло. При нашите имаме сгъваема колата за игра, в която спи, когато отидем на гости.
От Варна сме. И двете кошари сме купували от Айко.
За бебето също ще купим такава дървена кошара.

# 57
  • Мнения: 176
Привет и от мен в новата тема. Радвам се, че атмосферата се е подобрила, че и аз бях се отказала да пиша.
Относно покупките, аз обичам да се улеснявам и не бих се лишила от нещо, което би ме улеснило. Повивалника ми беше супер полезен, стерилизаторът също ( кърмех, но помпата за кърма всеки ден се стерилизираше). Също така пелените - абсолютно същите приложения като при Яренце. Излишна бебешка покупка май не съм имала, а не като да съм си спестила нещо.
За коремите на мен вече ми личи, но съм и почти 19та г.с. Останала съм с впечатление, че високите жени имат по малки кореми. Обяснявам си го с повечето възможна площ за разпростиране на бебето. Аз съм 1.72 и не съм имала огромен корем, а родих голямо бебе 3.750. Също късно ми проличава, в сравнение с по-ниските ми приятели, чиито кореми в 4ти месец са колкото моя в 7ми. Споделете и вие забелязали ли сте подобна тенденция при вас.

# 58
  • Мнения: 140
Относно кошарите, в крайна сметка имаме едно стандартно бебешко дървено креватче, ползвахме до към 6-7-мия месец друго дървено на колелца, но по-мъничко(така разнасях бебето навсякъде и като заспи го местех с креватчето в спалнята) и имахме 3 сгъваеми кошари, като едната се ползваше за игра, друга за път и една ти подариха излишна. Сами може да сметнете колко матрака са това. Мъжът ми се шегува, че за целия си живот не е толкова матраци колкото дъщеря ни до година и половина. Сега вече си спи на голяма спалня 140/200 с пореден нов матрак.
Относно люлка 4moms... купих такава от олх и не съжалявам, че я взех от там, защото детето въобще не искаше да стои в нея, после я продадох на същата цена. Сега бих взела на Fisher price, защото по мои наблюдения и малки и големи я обожават, но пак ще заложа на втора употреба.
Относно безсмислени покупки... люлката в моя случай, проходилка и две столчета за хранене, защото се оказа, че икейското е съвършено и на много добра цена, но то беше третото поред. Нещо, което не е безсмислено, но с априлско бебе почти не се ползва, беше ергономичната раница. За октомврийчето, обаче ще е много удачна на пролет.
Най-добра покупка беше една възглавница, на която се слага бебето докато е кърмаче. Тя е под наклон и значително намалява връщането на млякото. Ползвах я до към 4-5 месец, после вече няма нужда и бебето не се събира.
Неща, които не виждам смисъл да се купуват нови, защото се ползват твърде малко или изобщо не: стерилизатор- има много оферти в олх на чисто нови на половин цена(явно подарък), на и да е ползван няма какво да има, все пак е стерилизатор.
-люлка- те инвестирайте много, защото цената не означава, че бебето ще я одобри.
Един съвет от мен: никога не купувайте столче за кола втора ръка! Може видимо да няма дефекти, но да е претърпяло ПТП и конструкцията му да е компрометирана. Столчето трябва да ви е най-скъпата и важна покупка, с всичко друго може да направите компромиси.
Дъщеря ми я отгледах,  и продължавам да купувам от там, с дрешки от Лидл. Бебешките са много високо качество и са сладурски. Подбрани са според сезона и лесно ще се ориентирате какво ви трябва, ако следите редовно. Под качество разбирайте пералня и сушилня всеки ден без скъсано и избеляло. Първата година се пере всеки ден, освен ако не купите 30 бодита и т.н.
Относно пелени, не бих рискувала силите си и кожата на детето с многократна употреба. Ползвах памперс(марката) и никога не се е подсичала дъщеря ми. Може да купувате на едро от Емаг или други сайтове, цените са много по-добри от физическите магазини.
За това се сетих засега 😉

# 59
  • Мнения: 111
Здравейте и от мен в новата тема ! Супер е ! Аз ви пиша да се похваля,че тази вечер за първи път усетихме с таткото бебето и външно. Утре влизам в 18та седмица със задна плацента и се чудя дали не сме си внушили,тъй като ми е първа бременност и не знам. Наистина се усетиха нещо като ритничета,сякаш нещо си буташе отвътре. Толкова мило ни стана и на двамата,той се развълнува повече от мен 🥰 Относно покупките аз все още нито съм гледала нещо,нито съм купувала. Имам близка приятелка с момченце,което се роди на 2 април, тя ще ми изпрати доста неща. Ще изчакам като цяло 😊

Общи условия

Активация на акаунт