Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее! - Тема 7

  • 25 678
  • 763
  •   1
Отговори
# 15
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Благодаря, Яренце! bouquet

Ние още не сме се втурнали по покупки, но като заминем на село ММ почва ремонт у дома. За кухнята избрахме гранитогрес, ще сваля тапети, ще боядисва. Нашата спалня ще направим детска за бебето, а хола спалня за нас. И на каката стаята има нужда от малко ремонт, че е поокъсала тапетите. Grinning И вече мислим да не слагаме тапети, а боя, да не могат да късат, а като нарисуват нещо да може лесно да се почиства. Като се върнем от село ще сортирам и бебешките дрехи, които пазя. Всичко розово ще подаря, а неутралните цветове ще запазя.

# 16
  • Мнения: 452
Ооо по повод рисунките баткото в неделя беше взел един червен пастел и беше нарисувал белите стени , белите врати , белите ми комоди , паркет абе ужас беше , и за щастие с тия нано гъбички всичко излезе.

Аз от както вчера разбрах пола съм в голямо обмисляне и искам съвет .
От баткото си имам и си пазя всичко, само че всичко е в чували и в мазето ,а в чувалите е лудница, не съм ги сортирала и надписвала , та мисълта ми е твърде рано ли ще е ако извадя дрехите и си ги преподредя по размери  сега а пък в 8мия месец да ги извдя за пране и гладене??? Рано ли е, вие бихте ли изчакали????

# 17
  • Мнения: 233
Sarajj, леле как уцели две от най-най-най-безценните ми притежания... Joy
Повивалник и пелени! Особено пелени.. Не знам дали защото беше лятно бебе, но ги ползвах постоянно и навсякъде- вместо одеялце, сенник, да се покрия като кърмя, за преобуване навсякъде, да лежи на тях на нашето легло, че все пак си перем чаршафите с нормален прах.. Абе, за каквото се сетиш.. Grinning

А пък без повивалника на високия скрин - щях да сложа космодиск на третата седмица. Grinning

Аз затова казвам, че е индивидуално Grinning В това клипче например едната жена казва, че излишна покупка бил стерилизаторът, а аз го използвах много и то при положение, че кърмех. Но реално заради помпата за кърма го пусках поне по 2 пъти на ден. Изваряването на тенджера ми се струва далеч по-сложно от това да натисна едно копче.

# 18
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз също имам много дрешки от баткото,но още навремето съм ги сортирала.Доста раздадох,но и много останаха.Решила съм като ми мине р.д. на 15.07 да се кача на тавана и да ги извадя.
Сега съм в друга чуденка-кумата ми предлага нейната количка ама е лилава...

# 19
  • Мнения: 1 266
И аз да се запиша в новата тема 😊 Надявам се на 20-ти и аз да ви се похваля с пола на бебчо 🍀 И да ви се оплача как нашия батко падна с тротинетка вчера и днес палецът му е подут и леко посинял, още от китката. Чак със сестра му го обличахме за училище 😒 Май ще го водя на снимка, но хич не ми се ходи по болници в това време 🙄
Относно дрешките, моята дъщеря се роди също октомври и най-удобно ми беше едно комплектче от H&M, поларено мекичко отвън, а отвътре памук, якенце с панталонче и така я изкарва най-често. В началото не ми бяха удобни тези тип космонавт.

# 20
  • Мнения: 578
Благодаря за новата хубава тема.
Аз много отчетливо усещам движението но бебето. А съм 16+5. Но вероятно е защото ми е втора бременност и знам какво е усещането. А баткото е на 2 г., така че не съм и забравила какво е. Това бебе се оказа срамежливо и не се видя какво е, чак края на месеца ще се разбере на втората фетална морфология. След това съм решила, ако е момиче да сортирам неутралните дрехи от банката и да ги ползвам. Като мисля първите месеци изцяло да ги ползвам независимо от цвета. Те и без това растат като гъби и с часове. Ако е момче, всичко ми е сортиране. Всичките братовчеди са момичета и по-големи, така че дрехите се оказват у нас и на батко то рядко съм купувача. Количката и кошчето ще ползвам същите. Баткото спа в кошчето само до 4 месец и от тогава е при нас. Надявам се при другото да не стане пак така. А на баткото до края на месеца ще му направим стаята, дано иска да спи в нея.
Аз не мисля, че е рано за покупки. Но е рано да се перат и гладят дрехи, че и в гардеробите прашасват. Но с голям корем гладенето е много уморително. То всичко е уморително с големия корем. Особено обуването на чорапи и обувките. Гледайте да не са с връзки, че това се оказва мисия невъзможна.

# 21
  • Мнения: 452
Bubamara
Тук при нас в скандинавието имаме много голямо изобилие от всякакви космонавти , тънки ,дебели,мекички страхотни са.
На мен ми се искаше да е лятно бебе, ама пак ще се вадят космонавтите Joy
 
Елислава който си ги е подреждал на времето ,няма мойте" проблеми "сега. При мен в мазето е лудница ..... пълно е с неща на баткото и всичко е разбъркано.. искам да ги принаредя ама с тия пусти суеверия.....

# 22
  • Мнения: 61
Здравейте, отново маминки. Включвам се и аз с малко странен въпрос, не съм от най-активните, но ви чета всеки ден Sunglasses
На някоя от вас крие ли и се корема Confused Grinning тъкмо бях започнала да се пъча с него, защото си изглеждаше вече бременен, а не корем от преяждане, а вече два дни го няма никакъв. Дори ми се виждат костите на таза Confused странно! В началните месеци беше по същия начин, но и бебето беше многоооо малко, а сега е цели 17см. Да се притеснявам ли нещо?

# 23
  • Мнения: 228
Страхотна тема, както всеки път! Хубаво сте започнали темата за покупките. Аз мислех да оставя тези неща за по-напред във времето, но нещо започва да ме гложди и ми се иска поненещичко да си взема вече. С дъщеря ми нямам спомен да съм имала излишна вещ, но много неща тогава не знаех, че евентуално може да са ми необходими. Изкарахме без стерилизатор и повивалник например. Не съм усетила липсата им тогава, но сега мисля да вземем.
По работната тема - все още ходя на работа, но съм предупредила още в средата на април, че ще работя до края на май и от 01.06. излизам болничен. Мислех да си работя до края, но се отказах. Напрежението все да ми идва в повече, а и като знам че ще работя още няколко месеца не ми се влагат толкова усилия и труд. С АГ не съм говорила, в края на месеца ще ходя на ЖК и тогава ще си поискам болничен. Работата ми е свързана с много контакти, напрежение и стрес. Два пъти седмично пътувам до разни села, някои от които изцяло с малцинствено население от крайно неинтегрираното. Не мисля, че ще ми откаже...

# 24
  • Мнения: 99
Супер е новата тема, дано да има само положителни неща в нея. ❤️
И аз съм пропуснала да напиша пола на нашето бебе. Термина ми е на 20 октомври и очакваме също момче (моето рачешко 6-то чувство отново не ме излъга 😀).
В 16 седмица съм, но понеже ми е първа бременност изобщо не мога да направя разлика усещам ли нещо, червата ли са, какво е, нямам никаква представа. По-нататък предполагам вече ще се усещат по-отчетливи и разпознаваеми движения.
Относно покупките, моята свекърва живее в Англия и понеже ще бъде първо внуче, мерака за купуване е огромен. Постоянно е по магазините, вече има един изпратен куфар с дрехи към България и продължава да купува разни неща. В началото се ядосвах, но вече свикнах, не съм чак толкова суеверна, но наистина ми се струваше твърде рано. Е, в крайна сметка като иска да купува, да купува, не мога да я спра. Поне знам, че дрехите там са доста по-качествени и сравнително по-евтини, отколкото са тук.
Аз с работата нямам проблем за сега. Хубавото е, че сама съм си шеф и когато поискам мога да почивам или да спра да работя. Плановете ми са като цяло да работя докато мога и се чувствам добре, така че времето ще покаже. 😊🌞❤️

# 25
  • Мнения: 241
Аз също мислех да изоставя форума и не бях влизала тези дни, но като видях новата тема и какви приятни теми сте отворили няма как да пропусна 😁 Тъкмо утре ще отидем до Варна да комбинираме разходка и да видим по магазините за колички и столчета за кола, понеже в Бургас ги обиколихме всички, но нямаше тези модели които съм набелязала, а искам да ги видя и пробвам на живо. Мисля да изчакаме още малко преди да ги купим ама искам да съм ги избрала и ако хванем нещо на промоция още по-добре. А и ми е много вълнуваща на мен тази част с покупките, може би защото ще ми е първо детенце и всичко е ново за мен и много сладки ги правят бебешките неща/ или е от хормоните, не знам😂/
Много искам вече да имам коремче, което да не виждам само аз😂 и то предимно като се нахраня или вечер.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 713
А каква ти е работата ако не е тайна?

# 27
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Viala
Аз бих започнала сортирането на дрехите по-рано. Хич не обичам да я върша тая работа, а пък после с голям корем е по-тегаво.

# 28
  • Мнения: 99
Към мен ли е въпросът?
А каква ти е работата ако не е тайна?

# 29
  • София
  • Мнения: 4 713
Да

Общи условия

Активация на акаунт