"Марашлъ" - Бурак Дениз и Алина Боз - #2

  • 13 400
  • 105
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 116
Погледнах 18 епизод, голям погром Cry Както си върви мудно и мелодраматично серията, накрая Flushed Close Не очаквах да извадят толкова много персонажи за има-няма 10 мин.
Този епизод много прилича на финал на сезона, но не го обявиха като такъв, което ме навежда на мисълта, че не са решили как да продължат от тук нататък. Дали ще има 2 сезон или ще го финализират близките седмици? Някой знае ли дали има нещо официално потвърдено?

# 31
  • Мнения: 3 447
https://turkru.tv/marashanec-19-seriya.html#frag_1_(subtitry)
Фраг за 19 серия с рус суб.
Интересен за мен е последният кадър. Хилял вижда Марашлъ и се обръща(към него ли?) с името Мехмет!?  Не беше ли Мехмет Инджи убития или скрит агент, във връзка с който започна историята?

# 32
  • Мнения: 5 723
https://turkru.tv/marashanec-19-seriya.html#frag_1_(subtitry)
Фраг за 19 серия с рус суб.
Интересен за мен е последният кадър. Хилял вижда Марашлъ и се обръща(към него ли?) с името Мехмет!?  Не беше ли Мехмет Инджи убития или скрит агент, във връзка с който започна историята?

Айдаааа , пак ме  пуснаха по пързалката ..Хиляль ми е голяма загатка -казвам го  отново .
Точно Мехмет Инджи е агентът  по следите на фемили Тюрел и Зелиш пострада при това покушение .
 
Джелял  "знае?!?!?! " ,че  Мехмет е жив ,защото  когато Хиляль стреля в Неджати ,той заради Махур щеше да издаде тайна , но каква  ?!?!?!
Мехмет да се появи изненадващо пред Хиляль ,..... че тя какъв водещ на операция е /и то в Европейски мащаб...

И що за птица е Суат ????

ПП  И така ли не направиха аутопсия /съдебна медицина и да установят ,че убийствата са  извършени в различно време  и  не  от един и същи човек  ,а и оръжието на престъплението е различно , че и начинът на раняване.

Възможно ли е Джелял и Мехмет да са един и същи човек ?

Последна редакция: пт, 21 май 2021, 16:55 от sofia26

# 33
  • София
  • Мнения: 1 261

Възможно ли е Джелял и Мехмет да са един и същи човек ?

Аз много отдавна предполагах, че именно той е Мехмет Инджи. А когато Хилял каза, че ако Неджати
разбере кой е Мехмет, ще пострадат и тя, и Марашлъ, и Зелиш, вече бях окончателно сигурна.
Тоест може да се каже, че няма да съм изненадана, ако наистина се окаже така.

За съдебните експертизи - като на кино са ги пропуснали Simple Smile
Но доколкото аз разбирам, не е оправдан все още, а е освободен до изслушването,
определено за друга дата поради непълнота на събраните по делото доказателства.
При рускините пък четох, че всъщност е арестуван несъществуващ човек (Джелал Кюн)
и вероятно Хилял го е извадила...
А пък предположението на моя близка приятелка е, че някой по-високо от Хилял
е извадил Марашлъ и сега той всъщност ще бъде контраразузнавач,
и основното, което ще трябва да разбере, е кой от службите е в играта.

Слагам и снимките от предстоящия епизод.















Добавям и снимка от сета.
За Илхан и Азиз вече е ясно, но третият дали е Неджати?
Честно казано наистина не ми се иска, обичам да гледам този актьор Simple Smile





# 34
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 816
Алекс Heart, все едно на китайски ми говориш Simple Smile Съвсем изпуснах нишката на историята...

Резюме 19 епизод

''Джелал Кюн е излязъл от затвора!''

Марашлъ спасява живота на Фуад - главният в спалното помещение, с когото се запознава в затвора. От този ден нататък Фуад и Марашлъ стават като братя. Марашлъ е оправдан поради липса на доказателства. Фуад прави предложение на Марашлъ, което ще повлияе изцяло на живота му. Ще приеме ли Марашлъ това предложение?

Махур и леля Хамийет започват да живеят заедно в нов дом. След смъртта на Азиз и Илхан прокурор Толга продължава разследването. Когато Марашлъ отиде да види Махур, макар отдалеч, в същия момент ще дойде прокурор Толга с цветя в ръка. Ще успеят ли Марашлъ и Махур да се съберат отново?

Саваш научава за освобождаването на Марашлъ и е сигурен, че прокурор Толга ще му създаде проблеми. Ето защо оставя съобщение със заплахи в колата на прокурора. Но прокурорът изобщо не обръща внимание. Какъв ще бъде новият план на Саваш?

# 35
  • София
  • Мнения: 1 261
Благодаря за резюмето, Ренка Heart
С две изречения ще наваксаш - в последната серия Саваш занули Илхан и Азиз, много гадно беше наистина.
Междувременно и Неджати разбра, че не е син на Йомер и истината (Саваш вече знаеше) изобщо не му понесе - реши да се беси. Не знам дали успешно завърши процеса и се надявам да не е Simple Smile
Естествено Марашко беше набеден, арестуван и главен заподозрян, Махур обаче му вярва.
Чудя се обаче откъде полицаите разбраха, че където се случи всичко става нещо, и този път дойдоха навреме Simple Smile

Последна редакция: пт, 21 май 2021, 21:45 от Alexia_

# 36
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 816
Благодаря за резюмето, Алекс Flowers Hibiscus
Като на филм е разбрала за ситуацията полицията Joy Лятото ще гледам да наваксам, но сега изобщо нямам време за дизита…

# 37
  • Мнения: 3 447
Цитат
Чудя се обаче откъде полицаите разбраха, че където се случи всичко става нещо, и този път дойдоха навреме

Освен, че дойдоха навреме, веднага разбраха кой кого е убил. Grinning
Дойдоха подготвени, а според мен няма как да дойдат подготвени без Хилял и нейните хора. Особено като се имат предвид думите й към колегата за Марашлъ - да го оставят да си върви, той сам ще се изгори или нещо подобно... А във фрага ми изглежда бая изненадана от Марашлъ на прага на дома й.
И на мен не ми се иска Неджати да е сколасал да се обеси, защото той беше връзката с гласа, който му даваше информация и указания. Но кой знае... Може и да се намери скрития телефон за специални разговори на Неджати по-нататък. Въобще една история внезапно и неочаквано свърши и започва друга.

# 38
  • Мнения: 5 723
Ако Хиляль оглавява международния трафик за наркотици ....ще ги призная  за "СУПЕР " разузнавачи .
Явно е ,че някой от контрите "пее" ,но  кой.....и как точно Неджати  е вербуван  или се е самовербувал.

Продължава да ми е интересно ,това  елен-ово видение   на Марашлъ  и все ми си струва ,че този живот ,историята на живота му, му е подменена ,т.е. вменен му е чужд живот. 
.

# 39
  • Мнения: 9 388
Голяма касапница в 18 епизод, да видим оттук насетне какво ще стане, но наистина Хилял е много интересен образ. Изобщо целият им брак с Марашлъ е някак си изкуствен, отношението ѝ към детето е странно, въпреки че в епизода в ретроспекция от раняването на Зелиш показаха Хилял в болницата, където страдаше от случилото се. Детето е нейно явно, не е някакво прикритие за нещо, както ми хрумна в един момент.

Нищо не е такова, каквото изглежда. Обаче понякога тези обрати карат човек да се чувства прецакан, че гледа половин година нещо, което всъщност е друго нещо. Grinning Но още ми е интересно нещото и го гледам.

# 40
  • Мнения: 5 723
Страхотен коктейл забъркаха ,поне в моята глава .
Джелял /Марашлъ  е МЕХМЕТ - това е казано ясно .

Що за птица е аби-то  от хаписхане-то , а щерка му ...авукат Диляра дето май ще е яко сечено на Махур ,явно захапа въдицата "Джелял."

За фенките на актьора -НЕДЖАТИ..... жив е паразита гаден , само е малко яко мръднал или се прави на луд .
Бехие му ходи на посещение и много се нада да се оправи Неджати бей ,ама ......ако  в лудостта му е спасението -живот-  той е изобретателен .
Появи се хала -та  на Махур и ще е  клетва до гроб за отмъщение на Джепял....върти ѝ номера ,сватосва я с прокурора ,който си пада по Махур и  е против освобождаването на Джелял .

Зелиш сладуранка вече говори

Изпуснах от началото ,така че може и да не съм разбрала  нещо ,ще чакам мамашите и после бг суб

# 41
  • Мнения: 3 447
Хилял определено е забъркана в някаква игра и крие от Мехмет - Марашлъ. При срещата им истински се уплаши от упоритостта му да търси поръчителя на убийството му. Показаха и този, който поръчва - търговец на някакви вторични суровини (нещо такова изглежда). Та за него стана ясно, че пере пари на наркотрафиканти и всякакви други, но и на чужди разузнавания. А прякорът му издаде Неджати.
ПП И аз мисля, че Неджати играе на луд. В разговора между Саваш и търговеца (и двамата жестоки психопати) стана дума за лудия брат на Саваш и още - Омер също е знаел, че Неджати е бил негов син.

Последна редакция: ср, 26 май 2021, 22:22 от Katya_I

# 42
  • Мнения: 5 723
То  кое ли ми е светло ,но Фуат/д баба  ми е много тъмен . Да  не е той Баш бакана ,  а скрабаджията на автоморгата е касиер -перач и лихвар .
От къде има това имение и всичко ,което иска  да остави на Марашлъ  /включая и щерката .....все  още не  казано на глас/
Ако се съюзят авукат  и прокурора да делят Марашлъ и Махур...отиде се не видя.
Ако и разузнаването  или някой от тях пере пари при автоморгаджията ,нормално е Хилял да трепери.
А може  и заради Зелиш да се притеснява да не загуби баща си .

# 43
  • Мнения: 3 447
Добър вечер Simple Smile
София, и на мен ми е мътен Фуат. Но ... изгледах епизода с рус. суб. набързо и не го проследих внимателно, оставих си го с бг превод за по-внимателно вглеждане. Ако болестта му не е фалшива, си е баш подозрителен. А имаше и една фраза на Неджати към Марашлъ на въпроса как да го намери поръчителя - отговорът беше: "той ще те намери или той ще дойде при теб", нещо такова беше. И точно това се случи в затвора.
На мен най-силно впечатление ми направи бързината, с която Марашлъ разкри истинската си самоличност пред него, нещо, което хич не отговаря на героя му до тук.

# 44
  • Мнения: 9 388
Много ми хареса обрата в сериала. Все едно започва напълно нова история.

В 19 епизод особено ме впечатлиха два момента. Единият е изфабрикуването на образа на Марашлъ и всичките му особености, до акцента в говора, до търсенето на особеност в изказа като наричането на Махур "госпожице" и особеното произношение на думата кардеш/брат. Очевидно е, че Мехмет Индже е тънък психолог, с изключително остър ум. Сега ще ми е интересно как Мехмет и Джелял ще станат един човек и ще може ли Махур да обикне Мехмет.

И другото нещо беше точно бързината, с която Джелял се изповяда пред бащицата, както посочи и Катя. Според мен в този ход има умисъл, която ще разберем по-нататък. Иначе на такова действие мога да му лепна само етикета "глупост от страна на Джелял".

Харесват ми паралелните сюжетни линии с прокурора и адвокатката. Като във всеки сериал с голяма любов, няма как да има задълбаване и истински условия за ревност, но все пак ще има дразнители за двойката МарМах и се надявам да ни ги поднесат интелигентно.

Невероятно химични са Бурак и Алина. Цял епизод не се срещнаха, а епизодът беше пропит от копнежа им един по друг.

Чакам с нетърпение новината за нов сезон, защото ми се ще да ги гледам и наесен.

Общи условия

Активация на акаунт