"Марашлъ" - Бурак Дениз и Алина Боз - #2

  • 13 549
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 388

Премиера: януари 2021
Всеки понеделник от 20:00 по   


 
Продуцент:
   
TIMS&B Productions
 
Сценарист:
   
Етхем Йозъшък
Ерджан Уур
Пелин Гюлджан (7 епизода)
Хакан Бономо (5 епизода)
 
Режисьор:
   
Арда Саръгюн
 
Музика:

Атакан Ългаздаа


Бурак Дениз - Джелял Кюн (Марашлъ)
Алина Боз - Махур Тюрел
Серхат Кълъч - Неджати Тюрел
Керем Атабейолу - Азиз Тюрел
Рожда Демирер - Фирузан
Сайгър Сойсал - Саваш
Джемил Бююкдьоерли - Илхан Тюрел
Мелис Ишитен - Дилшад
Джихан Йенинджи - Озан
Мерт Атеш - Оуз
Бедрие Роса Челик - Зелиш
 


Марашлъ е бивш военен от специалните части. След края на военната си кариера отваря антикварна книжарница. Животът му се променя драстично, когато дъщеря му Зелиш е простреляна. Да открие истинските виновници за атентата и да се грижи за дъщеря си стават неговата основна цел.

Един ден в книжарницата влиза красивата Махур. По-късно същия ден тя става неволен свидетел на убийство. Животът ѝ е в опасност. Марашлъ спасява живота ѝ и от този ден нататък съдбите им са неразривно свързани.


 
Предишни теми: Тема 1
Официален канал на сериала в Ютуб: тук

Сериите на български в превод на групата "Любими сериали с превод ®"
във Фейсбук и VK.COM: тук
 




Последна редакция: вт, 27 апр 2021, 15:12 от Дданни

# 1
  • Мнения: 2 299
Здравейте!
Да се запиша в новата тема Simple Smile
Дданни, благодаря ти Hug

Следя си епизодите и още са ми интересни, но няма много за нищене, защото вече в голяма степен е ясно, кой добър, кой лош, и кой какви планове крои. Надявам се да поразбъркат още нещата и да върнат интригата и заряда, който имаше сериала доскоро.

Според мен у Неджати прозира братска привързаност към Махур и се надявам това да посмекчи леко действията му.

Илхан и Азиз, към които имах определени съмнения, вече ми изглеждат съвсем обикновени и безвредни хора, попаднали в кофти ситуации с кофти последствия.

Да видим кой ще се окаже големият бос, който всъщност е и организатор на атентата при който пострада Зелиш.
Ще е интересно, ако се окаже познато лице Smirk

# 2
  • Мнения: 22 120
Записвам се и аз Hands V

Дани, благодаря за новата тема Kissing Heart

Късат ми сърцето тези двамата Broken Heart

# 3
  • Мнения: 9 388
Неджати трябва да е участвал в големи схеми посредством фирмата, за да набедят службите цялото семейство Тюрел за връзки с терористите. Как обаче е ставало това, когато той си разнася манерката из къщи, а Илхан върти бизнеса. Някаква черна каса и двойно счетоводство ли са имали, ами самолети? Азиз изгори едно куфарче с пари от терористи, Илхан гледа куфарчето с презрение, нищо че не го гори, от такива хора едва ли стават държавни изменници. Дано сценаристите имат добро обяснение за кашата, в която в момента не е ясно кой и защо прави това, което прави, най-вече Неджати.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 334
Запис! Дани, много ти благодаря за новата темичка! Flowers Hibiscus

Тъкмо изгледах последния епизод. Много екшън, много романтика, и епизодът на Алина/Махур, определено - изнесе си го. Blue Heart


Много красив момент, когато Махур легна на болното рамо на Джелял. Heart Eyes И като му каза, съвсем искрено: "Бъди добре. Всичко в живота ми отива на толкова зле, поне ти бъде добре." Broken Heart

# 5
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 857
Даанни, благодаря за новата тема Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus
Не гледам, но следя темата. Ще се постарая да превеждам озетите Hands V

Надявам се да намеря време да догледам сериала, дуетът Алина и Бурак си заслужава... Лятото е пред нас Grinning

# 6
  • Мнения: 9 388
Рени, много благодаря за озетите. Когато можеш!

Специално озетите на сериалите, които гледам, ги чета само на български. Ако някой ги преведе, ще ги прочета. Ако не, не ги търся на турски.

# 7
  • Мнения: 22 120
Няма фрагман още...

# 8
  • Мнения: 1 851
Сериалът е супер. Надявам се на втори сезон!

# 9
  • Мнения: 22 120
Алина Боз Heart Много ми харесва играта на това момиче Heart Eyes



# 10
  • Мнения: 116
Имаме трейлър за 16 епизод


Илхан издаде Неджати на Саваш. Интересно той как е научил. Вероятно Азис му е казал, но защо ли? А и като гледам май Саваш ги е отвлякъл, пак интересно защо ли?
Неджати съвсем започна да ми досмешава. Първо имаше някакви планове за Марашлъ и го пазеше жив, после реши да му признае всичко и да го убие, а сега да не е решил да му сготви супа, та да укрепне по-бързо Mr. Green Дано покрай него не направят така, че Марашлъ и Махур също да започнат да изглеждат глуповато.

# 11
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 857
Здравейте! Grinning

Резюме 16 епизод

"Какво ще направи, когато разбере, че си от разузнаването?"

Махур отваря очи в една непозната къща и открива Марашлъ. Човекът, който ги посреща, е Неджати. Той ги бил спасил. За Махур брат ѝ вече е герой. Но Марашлъ е наясно, че Неджати има друг план. Неджати заплашва Марашлъ да мълчи в замяна на живота на Невзат. Ще успее ли Марашлъ да научи големия план на Неджати?

Намушканият в затвора Илхан е откаран в болница. На Азиз му прилошава от шока от случилото се. Докато Азиз и Илхан се лекуват в болницата, те се опитват се прехвърлят в друг затвор. Междувременно, баща и син успяват да избягат, възползвайки се от сбиване в болницата. Но навън Саваш има голяма изненада за тях.

Отношенията между Саваш и Неджати са напрегнати. Саваш не може да разбере защо Неджати е спасил Махур и Марашлъ. Неджати се опитва да убеди Саваш, че има друг план, който ще му разкаже по-късно. Какъв е големият план на Неджати? Ще успее ли този план?


Накратко - Неджати има план Joy

# 12
  • Мнения: 7 901
Момичета, изтървах няколко серии.
Коя е последната преведена на бг?
Дайте линк, моля, че да не се връщам в предишната тема

# 13
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 839
Момичета, изтървах няколко серии.
Коя е последната преведена на бг?
Дайте линк, моля, че да не се връщам в предишната тема
"МАРАШЛЪ" - 15 еп. (бг.субтитри)
➡️ https://youtu.be/WpseidxH34Q
➡️ https://ok.ru/video/2525798927060
➡️ https://disk.yandex.ru/i/dIA3MCcRA5rylQ
➡️ https://www.vbox7.com/play:4db705bbf4

# 14
  • Мнения: 7 901
Гости, благодаря ти! ❤️
Излязъл е и ДЕК на бг, ще има какво да се гледа. 😀

# 15
  • Мнения: 5 723
Бая ,бая глуповато започна да става ,Азиз и Илхан уникално избягаха от болницата , Саваш ги ловна ,  Марашлъ безпомощен -Неджати свръх сила и с двамата се справя , Марашлъ заплашен със смъртта на колега , Махур глупаво доверена на абби  , а той си експериментера с нея  тровейки  я   . Спец агентката на крака при Неджати , готова да жертва  командос ,но принципна .....

Неджати води за носа и семейството , и Марашлъ /изнудвайки го с Махур и .....спец службите .........

На ход е Хиляль.!!!!!!
.

# 16
  • Мнения: 9 388
Софи, заинтригува ме с резюмето си. Аз чакам превода на момичетата, вече не съм припряна да го изгледам веднага. Но дано не разтягат втори сезон, защото ще си изгледам до края заради МахМар или МарМах Grinning

# 17
  • Мнения: 5 723
Софи, заинтригува ме с резюмето си. Аз чакам превода на момичетата, вече не съм припряна да го изгледам веднага. Но дано не разтягат втори сезон, защото ще си изгледам до края заради МахМар или МарМах Grinning

Най-добре си е с бг суб . Моето мнение не  е най-точното ,сигурно  ,но  аз така го  "видях" развитието . С разкриването /си / на Неджати малко падна напрежението /загадката ,но така или иначе все щеше да се стигне до него .Исках  Марашлъ някак си оригинално да го хване  и  да го притеснява  ...амаааа...

# 18
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 839
Здравейте момичета
МАРАШЛЪ" - 16 еп. (бг.субтитри)
https://ok.ru/video/2541425920724
https://youtu.be/9r6gfx_uw-A
https://disk.yandex.ru/i/iTWLz5pQNbmeCw
https://www.vbox7.com/play:0b7a2877b9
Благодаря за превода

# 19
  • Мнения: 16
Здравейте, има ли някъде превод на новия фрагман?

# 20
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 857
Резюме 17 епизод

Марашлъ на прага на голямо решение

Хилал застрелва Неджати. Марашлъ заставя агонизиращия Неджати да каже противоотровата на отровата, която е дал на Махур. Как Марашлъ ще спаси изпадналата в безсъзнание Махур?

Саваш изпада в ужас, когато научава от Илхан, че Неджати е убил баща му. Недежати е в болница. Саваш го намира и му иска сметка. Саваш знае, че Неджати има слабост към Махур и му казава, че е дошъл да отнеме живота на Махур. Неджати изпада в паника, не иска Махур да пострада. Какъв е планът на Саваш относно Махур? Ще разкаже ли Неджати истината на Саваш?

Въпреки че Махур не вярва, че Марашлъ е застрелял Неджати, тя има своите подозрения. Марашлъ не може да обясни на Махур как Неджати е бил прострелян. Марашлъ решава да се раздели с разузнаването и да ѝ разкаже всичко. Ще може ли Марашлъ да изпълни решението си?

# 21
# 22
  • Мнения: 9 388
Здравейте, има ли някъде превод на новия фрагман?
Понякога аз превеждам фрагманите, но нещо напоследък не ми остава време, въпреки че са кратки. Друг май не го е превел, така че отговорът е "не, няма превод". Ако ми остане време, може да го преведа.

P.S. Ето го фрагмана за 17 епизод с бг превод - https://ok.ru/video/2510047087136

17 епизод, фраг #2 - https://ok.ru/video/2512217246240

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 14:19 от Дданни

# 23
  • Мнения: 5 723
Хаштаг .... "Жертва своите  тайни " ,но кой ?!?!?!  Марашлъ  или Неджати  ?!?! И двамата бяха принудени от обстоятелствата   ......като ,че ли ...........

# 24
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 857
Резюме 18 епизод

"Не са проблем казаните от теб лъжи, Дежелал, проблем са истините..."

Марашлъ напуска разузнаването и казва на Махур, че нещата, които е чула, са истина. Махур е разбита не може да приеме, че Марашлъ я е лъгал. Марашлъ е в безизходица и иска да разкаже на Махур събитията, връщайкия я там, където всичко започна. Ще успее ли Марашлъ да обясни на Махур преживяното?

Саваш изпада в шок, когато научава от самия Азиз, че той е роден баща на Неджати. Навремето Азиз е направил ДНК тест и казва, че е сигурен. Научавайки, че Неджати не му е брат, Саваш разбира, че е бил предаден. Той се среща с Неджати и му казва истината. Как ще си отмъсти Саваш на Неджати? Какво очаква Азиз и Илхан?

Неджати изпитва угризения на съвестта, научава от Саваш, че Азиз му е роден баща и преживява още един шок. Иска помощ от Марашлъ, за да спаси Азиз и Илхан. Марашлъ приема това предложение. Докато Марашлъ отива в дома на Саваш, искайки да открие Азиз и Илхан, полицията извършва нападение. Марашлъ е заловен. Вече нищо няма да е както преди.

# 25
  • Мнения: 116
Здравейте Blush
Рени, благодаря за превода! Flowers Bouquet
Не са проблем казаните от теб лъжи, Дежелал, проблем са истините...
Интересни думи на Махур Thinking
Дали все пак не е разбрала истината за всичко, което Неджати е направил и това, че от дълго време семейството и е обект на разследване.
С образа на Неджати вече май съвсем се оляха Disappointed Дано поне да видим как той е стигнал до заключението, че Йомер е негов баща.
Залавянето на Марашлъ накрая дали е някаква клопка или просто неприятно стечение на обстоятелствата Thinking

# 26
  • Мнения: 5 723
Да ѝ имам представата на Махур за честност ............но  наше лошо нема /аби ,та  аби /
Брат ѝ трафикант и поръчител и я манипулира , а Марашлъ  работи за родината си и я пази и да ѝ каже  истината .....какъв професионалист ще е тогава ?!?!?!

  А сега да видим аби ,като/ако / е роден син на Азиз що ще чини ?
 И Саваш дали няма да го занули ,че е убиец на баща му .

# 27
  • Мнения: 9 388
Рени, много благодаря за озета.

Да, става интересно. Неджати ще се окаже в небрано лозе.

Аз пак дочаках превода на момичетата, днес или утре ще гледам епизода. Огромни благодарности за труда!

# 28
  • Мнения: 3 458
Здравейте, момичета Simple Smile
 "МАРАШЛЪ" - 17 еп. (бг.субтитри)
https://ok.ru/video/2561722616532
https://youtu.be/cVTIxlNwbUc
https://disk.yandex.ru/i/PDJGs5qjdjZGhA
https://www.vbox7.com/play:85a8714b4e

# 29
  • Мнения: 5 723
Голяма загадка стана този сериал ,кой  кой е , брат/ братя , сестра , майка ,бащи ......
Наистина ли Неджати е син на Азиз или той заради едното достойнсво си е "платил " за ДНК .

Цялата каша я забърка Седеф  ,ей така казва "истини " без никаква предпазливост ....и  ако Неджати е син на Омер ,казвайки на Азиз засегна ли го , промени ли нещо  или само стъжни живота на детето си от любимия мъж ????

Азиз наказа  Неджати ,като каза че му е баща пред Саваш ????
 
1 . Неджати отмъщава на Тюрел фемили , защото е останал без баща по тяхна " вина" ?
2. Неджати не можа да си прости ,че е убиец на семейството си .

Не  очаквах тези трима  актьори да  напуснат сериала , амааа....
Печели /дали / Саваш - Тюрел фемили са мъртви , Марашлъ в затвора !!!!

Не случайно Азиз каза на Махур , че  оставя всичко в нейните ръце , ако с тях се случи нещо  и ...то се случи .

Махур си  спомни ,че тя написа номера на Мехмет Инджи на бланката ,под диктовката на Неджати .
Сега тя ли ще ги "подхваща "?
А Хиляль ми е голяма  загадка

# 30
  • Мнения: 116
Погледнах 18 епизод, голям погром Cry Както си върви мудно и мелодраматично серията, накрая Flushed Close Не очаквах да извадят толкова много персонажи за има-няма 10 мин.
Този епизод много прилича на финал на сезона, но не го обявиха като такъв, което ме навежда на мисълта, че не са решили как да продължат от тук нататък. Дали ще има 2 сезон или ще го финализират близките седмици? Някой знае ли дали има нещо официално потвърдено?

# 31
  • Мнения: 3 458
https://turkru.tv/marashanec-19-seriya.html#frag_1_(subtitry)
Фраг за 19 серия с рус суб.
Интересен за мен е последният кадър. Хилял вижда Марашлъ и се обръща(към него ли?) с името Мехмет!?  Не беше ли Мехмет Инджи убития или скрит агент, във връзка с който започна историята?

# 32
  • Мнения: 5 723
https://turkru.tv/marashanec-19-seriya.html#frag_1_(subtitry)
Фраг за 19 серия с рус суб.
Интересен за мен е последният кадър. Хилял вижда Марашлъ и се обръща(към него ли?) с името Мехмет!?  Не беше ли Мехмет Инджи убития или скрит агент, във връзка с който започна историята?

Айдаааа , пак ме  пуснаха по пързалката ..Хиляль ми е голяма загатка -казвам го  отново .
Точно Мехмет Инджи е агентът  по следите на фемили Тюрел и Зелиш пострада при това покушение .
 
Джелял  "знае?!?!?! " ,че  Мехмет е жив ,защото  когато Хиляль стреля в Неджати ,той заради Махур щеше да издаде тайна , но каква  ?!?!?!
Мехмет да се появи изненадващо пред Хиляль ,..... че тя какъв водещ на операция е /и то в Европейски мащаб...

И що за птица е Суат ????

ПП  И така ли не направиха аутопсия /съдебна медицина и да установят ,че убийствата са  извършени в различно време  и  не  от един и същи човек  ,а и оръжието на престъплението е различно , че и начинът на раняване.

Възможно ли е Джелял и Мехмет да са един и същи човек ?

Последна редакция: пт, 21 май 2021, 16:55 от sofia26

# 33
  • София
  • Мнения: 1 261

Възможно ли е Джелял и Мехмет да са един и същи човек ?

Аз много отдавна предполагах, че именно той е Мехмет Инджи. А когато Хилял каза, че ако Неджати
разбере кой е Мехмет, ще пострадат и тя, и Марашлъ, и Зелиш, вече бях окончателно сигурна.
Тоест може да се каже, че няма да съм изненадана, ако наистина се окаже така.

За съдебните експертизи - като на кино са ги пропуснали Simple Smile
Но доколкото аз разбирам, не е оправдан все още, а е освободен до изслушването,
определено за друга дата поради непълнота на събраните по делото доказателства.
При рускините пък четох, че всъщност е арестуван несъществуващ човек (Джелал Кюн)
и вероятно Хилял го е извадила...
А пък предположението на моя близка приятелка е, че някой по-високо от Хилял
е извадил Марашлъ и сега той всъщност ще бъде контраразузнавач,
и основното, което ще трябва да разбере, е кой от службите е в играта.

Слагам и снимките от предстоящия епизод.















Добавям и снимка от сета.
За Илхан и Азиз вече е ясно, но третият дали е Неджати?
Честно казано наистина не ми се иска, обичам да гледам този актьор Simple Smile





# 34
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 857
Алекс Heart, все едно на китайски ми говориш Simple Smile Съвсем изпуснах нишката на историята...

Резюме 19 епизод

''Джелал Кюн е излязъл от затвора!''

Марашлъ спасява живота на Фуад - главният в спалното помещение, с когото се запознава в затвора. От този ден нататък Фуад и Марашлъ стават като братя. Марашлъ е оправдан поради липса на доказателства. Фуад прави предложение на Марашлъ, което ще повлияе изцяло на живота му. Ще приеме ли Марашлъ това предложение?

Махур и леля Хамийет започват да живеят заедно в нов дом. След смъртта на Азиз и Илхан прокурор Толга продължава разследването. Когато Марашлъ отиде да види Махур, макар отдалеч, в същия момент ще дойде прокурор Толга с цветя в ръка. Ще успеят ли Марашлъ и Махур да се съберат отново?

Саваш научава за освобождаването на Марашлъ и е сигурен, че прокурор Толга ще му създаде проблеми. Ето защо оставя съобщение със заплахи в колата на прокурора. Но прокурорът изобщо не обръща внимание. Какъв ще бъде новият план на Саваш?

# 35
  • София
  • Мнения: 1 261
Благодаря за резюмето, Ренка Heart
С две изречения ще наваксаш - в последната серия Саваш занули Илхан и Азиз, много гадно беше наистина.
Междувременно и Неджати разбра, че не е син на Йомер и истината (Саваш вече знаеше) изобщо не му понесе - реши да се беси. Не знам дали успешно завърши процеса и се надявам да не е Simple Smile
Естествено Марашко беше набеден, арестуван и главен заподозрян, Махур обаче му вярва.
Чудя се обаче откъде полицаите разбраха, че където се случи всичко става нещо, и този път дойдоха навреме Simple Smile

Последна редакция: пт, 21 май 2021, 21:45 от Alexia_

# 36
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 857
Благодаря за резюмето, Алекс Flowers Hibiscus
Като на филм е разбрала за ситуацията полицията Joy Лятото ще гледам да наваксам, но сега изобщо нямам време за дизита…

# 37
  • Мнения: 3 458
Цитат
Чудя се обаче откъде полицаите разбраха, че където се случи всичко става нещо, и този път дойдоха навреме

Освен, че дойдоха навреме, веднага разбраха кой кого е убил. Grinning
Дойдоха подготвени, а според мен няма как да дойдат подготвени без Хилял и нейните хора. Особено като се имат предвид думите й към колегата за Марашлъ - да го оставят да си върви, той сам ще се изгори или нещо подобно... А във фрага ми изглежда бая изненадана от Марашлъ на прага на дома й.
И на мен не ми се иска Неджати да е сколасал да се обеси, защото той беше връзката с гласа, който му даваше информация и указания. Но кой знае... Може и да се намери скрития телефон за специални разговори на Неджати по-нататък. Въобще една история внезапно и неочаквано свърши и започва друга.

# 38
  • Мнения: 5 723
Ако Хиляль оглавява международния трафик за наркотици ....ще ги призная  за "СУПЕР " разузнавачи .
Явно е ,че някой от контрите "пее" ,но  кой.....и как точно Неджати  е вербуван  или се е самовербувал.

Продължава да ми е интересно ,това  елен-ово видение   на Марашлъ  и все ми си струва ,че този живот ,историята на живота му, му е подменена ,т.е. вменен му е чужд живот. 
.

# 39
  • Мнения: 9 388
Голяма касапница в 18 епизод, да видим оттук насетне какво ще стане, но наистина Хилял е много интересен образ. Изобщо целият им брак с Марашлъ е някак си изкуствен, отношението ѝ към детето е странно, въпреки че в епизода в ретроспекция от раняването на Зелиш показаха Хилял в болницата, където страдаше от случилото се. Детето е нейно явно, не е някакво прикритие за нещо, както ми хрумна в един момент.

Нищо не е такова, каквото изглежда. Обаче понякога тези обрати карат човек да се чувства прецакан, че гледа половин година нещо, което всъщност е друго нещо. Grinning Но още ми е интересно нещото и го гледам.

# 40
  • Мнения: 5 723
Страхотен коктейл забъркаха ,поне в моята глава .
Джелял /Марашлъ  е МЕХМЕТ - това е казано ясно .

Що за птица е аби-то  от хаписхане-то , а щерка му ...авукат Диляра дето май ще е яко сечено на Махур ,явно захапа въдицата "Джелял."

За фенките на актьора -НЕДЖАТИ..... жив е паразита гаден , само е малко яко мръднал или се прави на луд .
Бехие му ходи на посещение и много се нада да се оправи Неджати бей ,ама ......ако  в лудостта му е спасението -живот-  той е изобретателен .
Появи се хала -та  на Махур и ще е  клетва до гроб за отмъщение на Джепял....върти ѝ номера ,сватосва я с прокурора ,който си пада по Махур и  е против освобождаването на Джелял .

Зелиш сладуранка вече говори

Изпуснах от началото ,така че може и да не съм разбрала  нещо ,ще чакам мамашите и после бг суб

# 41
  • Мнения: 3 458
Хилял определено е забъркана в някаква игра и крие от Мехмет - Марашлъ. При срещата им истински се уплаши от упоритостта му да търси поръчителя на убийството му. Показаха и този, който поръчва - търговец на някакви вторични суровини (нещо такова изглежда). Та за него стана ясно, че пере пари на наркотрафиканти и всякакви други, но и на чужди разузнавания. А прякорът му издаде Неджати.
ПП И аз мисля, че Неджати играе на луд. В разговора между Саваш и търговеца (и двамата жестоки психопати) стана дума за лудия брат на Саваш и още - Омер също е знаел, че Неджати е бил негов син.

Последна редакция: ср, 26 май 2021, 22:22 от Katya_I

# 42
  • Мнения: 5 723
То  кое ли ми е светло ,но Фуат/д баба  ми е много тъмен . Да  не е той Баш бакана ,  а скрабаджията на автоморгата е касиер -перач и лихвар .
От къде има това имение и всичко ,което иска  да остави на Марашлъ  /включая и щерката .....все  още не  казано на глас/
Ако се съюзят авукат  и прокурора да делят Марашлъ и Махур...отиде се не видя.
Ако и разузнаването  или някой от тях пере пари при автоморгаджията ,нормално е Хилял да трепери.
А може  и заради Зелиш да се притеснява да не загуби баща си .

# 43
  • Мнения: 3 458
Добър вечер Simple Smile
София, и на мен ми е мътен Фуат. Но ... изгледах епизода с рус. суб. набързо и не го проследих внимателно, оставих си го с бг превод за по-внимателно вглеждане. Ако болестта му не е фалшива, си е баш подозрителен. А имаше и една фраза на Неджати към Марашлъ на въпроса как да го намери поръчителя - отговорът беше: "той ще те намери или той ще дойде при теб", нещо такова беше. И точно това се случи в затвора.
На мен най-силно впечатление ми направи бързината, с която Марашлъ разкри истинската си самоличност пред него, нещо, което хич не отговаря на героя му до тук.

# 44
  • Мнения: 9 388
Много ми хареса обрата в сериала. Все едно започва напълно нова история.

В 19 епизод особено ме впечатлиха два момента. Единият е изфабрикуването на образа на Марашлъ и всичките му особености, до акцента в говора, до търсенето на особеност в изказа като наричането на Махур "госпожице" и особеното произношение на думата кардеш/брат. Очевидно е, че Мехмет Индже е тънък психолог, с изключително остър ум. Сега ще ми е интересно как Мехмет и Джелял ще станат един човек и ще може ли Махур да обикне Мехмет.

И другото нещо беше точно бързината, с която Джелял се изповяда пред бащицата, както посочи и Катя. Според мен в този ход има умисъл, която ще разберем по-нататък. Иначе на такова действие мога да му лепна само етикета "глупост от страна на Джелял".

Харесват ми паралелните сюжетни линии с прокурора и адвокатката. Като във всеки сериал с голяма любов, няма как да има задълбаване и истински условия за ревност, но все пак ще има дразнители за двойката МарМах и се надявам да ни ги поднесат интелигентно.

Невероятно химични са Бурак и Алина. Цял епизод не се срещнаха, а епизодът беше пропит от копнежа им един по друг.

Чакам с нетърпение новината за нов сезон, защото ми се ще да ги гледам и наесен.

# 45
  • Мнения: 116
Здравейте Hug
Дани, и на мен ми хареса епизода Blush Приятно ме изненада това, че успяха да наместят доста парчета от пъзела. На моменти ми се струваше, че изпускат нишката и че няма да могат да разплетат чорапа.

И така наш Мараш се оказа доста обигран манипулатор Grinning Игра в играта си измисли, прикритие на две нива. И на мен ми хареса това, че показаха как измисля образа на Марашлъ с всичките му детайли, насочени към това да "хване" Махур. Веднага прецени, че трябва да е по-различен от другите мъже в обкръжението и. В същото време се постара да изглежда и неподходящ, така че всички да и повтарят, че не е за нея, което да я "придърпа" към него. Придаде дълбочина на образа чрез стихове и поезия, реши да използва и обръщение, което  бикновено дразни жените. На това последното и адвокатката веднага захапа и взе троснато да го поправя Joy

След всичко това и на мен не ми се вярва просто ей така да си сподели тайната на Фуад. Мисля, че и целенасочено остана в затвора, вероятно за да се сближи с него. Информацията, че Мехмет Инджи е жив така или иначе вече е изтекла и изглежда логично да се опита да я използва, за да обърне играта. Направи ми впечатление в една сцена, когато Фуад каза, че го освобождават, как го погледна Мараш. Сякаш се изненада и леко притесни - този да не вземе да ми се изплъзне сега Joy

Пред Хилял също мисля, че играе някаква игра. Тази работа около напускането му заради Махур е доста съмнителна. Предполагам, че хвърля прах в очите на Хилял, докато търси кой е предателят в службите. Това, че се съмнява, че има предател около тях дори директно и го каза.
Той май добре знае как да преплита истини и лъжи, за да си създаде убедително прикритие. Както не се посвени да използва Зелиш и случилото се с нея за целите на играта си, така и сега вероятно ще използва това, че е влюбен в Махур. Направи ми впечатление, че и пред Фуад много спокойно и подробно разказваше за чувствата си към Махур.

Не ми хареса частта с проговарянето на Зелиш. Някак претупано ми се видя. Може би защото бях останала с впечатлението, че в мълчанието на Зелиш има по-дълбок замисъл и някаква символика. Сякаш беше някакво мълчаливо противопоставяне на жестокостта и насилието, които се случват около нея. Дори на моменти ми се струваше, че е насочено към Марашлъ, който макар и да преследва лошите, чрез действията си и желанието си за отмъщение също отприщва насилие и така индиректно се превръща в част от всичко това, което я наранява. Това, че харесва Махур и ставаше по-контактна в нейно присъствие също затвърждаваше тези ми впечатления - Махур определено е по-различна от нейните родители и Махур определено не иска да живее сред жестокост и насилие също като нея. Та не очаквах така да го покажат, но ...

Иначе напълно в духа на сериала, когато разкрият някои неща, поне още толкова неизвестни изкачат.
Кой ли е Фуад? Предполагам, че той е тайнствения човек, за когото Неджати работеше. Защо и как са се свързали? Неджати май си говореше с този човек само по телефона, което се връзва, защото Фуад е в затвора и няма как да се видят без да остане незабелязано. Но ако е толкова влиятелен защо седи в затвора? Някакво прикритие вероятно или за да не привлича внимание. Дали не е свързан с Йомер по някакъв начин?
Мехмет Инджи също ще да е голям фантом - фалшив номер на кола, не са го виждали, не знаят как изглежда, но искат да го убият и дори са готови да инсценират терористичен акт, за да замаскират истинската цел. Кой ли е той и какво ли толкова знае?

Последна редакция: пн, 31 май 2021, 09:31 от Elly J

# 46
  • Мнения: 5 723
Дани и Елли , аз си бях объркана ,ама вие съвсем ме  объркахте ????

Минавам на друга версия ...Мехмет Инджи изобщо не съществува  , Марашлъ не е Мехмет/ или е / , Мехмет е убит .
 ?!?!?!
Фуад баба - на иронията на Марашлъ ,че авукат Диляра е мн.добър адвокат ,а баба ѝ в хаписе -то ,Фуат каза ,че е убил някого посряд пладня -диалект от нашия край -  отишъл и се предал доброволно . А сега излиза ,за да не умре в затвора . Че той ли ще е единствен умрял в затвора ?!?!

Наистина Марашлъ някак си не в негов стил си  издада легендата или истината ??? Кое от двете е нямам идея ! Толкова да е нагласено идването му на мястото на убийството / от Неджати или контрите / едва ли .

# 47
  • Мнения: 3 458
Добър вечер, момичета Simple Smile
Благодаря за бг превода на поредния епизод. Виртуални рози за вас, момичета Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
И да постна това - взех го от др. тема, но мисля, че и тук има място.
Цитат
Gugutka52
Информация от "Перлите на турското кино", ФБ
Приключилият пазар за виртуално видео съдържание в Лос Анджелис определи най-търсените турски сериали сред чуждестранните купувачи. Три проекта попаднаха в списъка с най-популярните: Maрашлъ(2-ро място), Братя и сестри (3-то място) и Почукай на вратата ми (10-то място). Имайте предвид, че именно този показател определя продажбите на турски продукти в чужбина. Той също така ни позволява да разберем защо някои телевизионни предавания се удължават, въпреки не особено добрите рейтинги в Турция. Съдейки по търсенето от чуждестранни купувачи, сериалът „Марашанец“ ще бъде излъчен и през следващия сезон.

Интригуващ е образът на Фуат. Нужен му е "смел човек", Марашлъ му е нужен!? Не Мехмет, а Марашлъ. Уж да да запази богатството му от хиените, които ще се появят след смъртта му, но много благосклонен към Махур и връзката на Марашлъ с нея. Голямо надиграване ли ще пада с този нов герой? Или може би играят в един отбор?! Thinking

# 48
  • Мнения: 5 723
Айде , пак опряха нож в гърба на  Джелял , Марашлъ  или Мехмет  Инджи ....който и да е той ?!?!
Пряк въпрос към Марашлъ : " Кой е Мехмет Инджи ?"- пита Махур .

Колко е "луд " Неджати  не зная , но винаги точното нещо  го казва в точния момент и пред точния човек .

# 49
  • Мнения: 9 388
Ели, много точно си отбелязала това с проговарянето на Зелиш. Аз също виждах в мълчанието ѝ упрек към самия Джелял, а сега сякаш претупаха нещастието на детето, което е траяло години.

В опит да държат интригата, малко се разпиляват сюжетните линии в много посоки. Усещам някаква хаотичност, но предполагам, че сега се заплитат нови интриги и всички неясноти около Мехмет ще се изяснят, иначе всичко около него е наистина много неясно. Някакъв фантом е бил той сякаш.

Софи, радвам се, че не съм само аз обърканата. Най-много се радвам, че въпреки че съм объркана от многото неизвестни, ми е интересно да гледам историята.

Сега съм на половината на новия епизод, удоволствие ми е да гледам Махур и Марашлъ. Нямам търпение Махур да се срещне с Мехмет и с нормалния му говор. Grinning Ще го обича ли пак?

# 50
  • Мнения: 5 723
Ели, много точно си отбелязала това с проговарянето на Зелиш. Аз също виждах в мълчанието ѝ упрек към самия Джелял, а сега сякаш претупаха нещастието на детето, което е траяло години.

В опит да държат интригата, малко се разпиляват сюжетните линии в много посоки. Усещам някаква хаотичност, но предполагам, че сега се заплитат нови интриги и всички неясноти около Мехмет ще се изяснят, иначе всичко около него е наистина много неясно. Някакъв фантом е бил той сякаш.

Софи, радвам се, че не съм само аз обърканата. Най-много се радвам, че въпреки че съм объркана от многото неизвестни, ми е интересно да гледам историята.

Сега съм на половината на новия епизод, удоволствие ми е да гледам Махур и Марашлъ. Нямам търпение Махур да се срещне с Мехмет и с нормалния му говор. Grinning Ще го обича ли пак?

Със сигурност ,но бая, бая ще го измъчи . Тя си е баш "кичи " и каквато си е дръпната да му мисли Марашлъ.
Обидчива е и дано не тръгне на някакво солово разследване ,че мале ,мила....Марашлъ себе си ли ще пази  от осветяване  или нея да спасява .........

Ще го започвам с рус суб ,че после и с бг

# 51
  • Мнения: 9 388
Момичета, ако сте изгледали вече 20 епизод, струва ли ви се, че Хурдаджъ/Събирачът на скрап/Вехтошарят - не знам момичетата как ще решат да го преведат или оставят - е баща на Мехмет Индже.

Когато Хурдаджъ изпращаше агента си да прибере милионите от Джелял и Фуат, му каза да ги докосне, да ги помирише. Джелял, при предаването на парите, каза на агента, че баща му му е казвал, че парите се познават при допир и по мирис дали са истински.

Друга подсказка беше напускането на дома на Мехмет в юношеска възраст и една мъжка ръка намери оставенотот писмо на леглото. Джелял каза на Фуат, че човек не избира родителите си. Явно и в миналото Хурдаджъ е имал тъмна страна. Ако Марашлъ го види, може би ще познае баща си.

# 52
  • Мнения: 3 458
Цитат
Наш сериал завершит свою работу с показом 26 серии

12 июля 2021 - финал

# 53
  • Мнения: 5 723
Дани , не успях да догледам епизода  , но оставеното писмо ми "подсказа " ,че скрападжията е баща на Марашлъ ,но  дали ....А Неджати дали знае ?!?!

Допуснах ,че  може и да е Йомер -бащата на Саваш. Трябва да кажат категорично ,че Неджати е син Азиз . Но не ме питат ......Smile

Заедно с Азиз и сина му "изчезнаха " и кадъните ,внука , командоса .

# 54
  • Мнения: 22 120
Кадъните и внука са в Италия. Командоса беше притурка към Джелал Кюн от разузнаването. След като не работи вече там, командоса сигурно е изпратен на друга задача Stuck Out Tongue Winking Eye
Направо се притесних от възможността Хурдаджъ да е баща на Мехмет Индже.
Няма разплитане този лабиринт. Остава радостта за очите МахДжел Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 5 723
Кадъните и внука са в Италия. Командоса беше притурка към Джелал Кюн от разузнаването. След като не работи вече там, командоса сигурно е изпратен на друга задача Stuck Out Tongue Winking Eye
Направо се притесних от възможността Хурдаджъ да е баща на Мехмет Индже.
Няма разплитане този лабиринт. Остава радостта за очите МахДжел Heart Eyes



Нали  голямото притеснение на Фирузан беше ,че ще им вземат всичко:smiles: Може да е скътала "нещичко "

# 56
  • Мнения: 9 388
Много ми хареса последния 21 епизод. Ще го гледам и с превод, когато момичетата са готови. Много динамика, много хубави МарМах и един полудяващ от раздвоението си Мехмет/Джелял. Радвам се, че няма да разтягат много и се надявам епизодите до края да са със същата динамика. Заложиха се интересни интриги и нямам търпение за още.

# 57
  • Мнения: 3 458
Добра вечер, момичета Simple Smile
https://www.youtube.com/watch?v=jJjNT8PI4yM
21-ви еп. с бг суб.
Даа, баща и син са Хурдаджъ и Мехмет Индже. Във втория фрагман, вече добрал се до него, Мехмет се стъписва.
Невзат не изпълни задачата на Хилял все пак. А Хурдаджъ невероятно бързо разкри кой е куриерът с досието - с едно обаждане. Wink До тук за мен е загадка Мехмет ли е все пак истинското име на нашия човек. Струва ми се, че и това не е истинското му име. Въобще, упорито крият до тук имената на баща и син, и това не е случайно. Голям лабиринт. Grinning

# 58
  • Мнения: 5 723
На прокурорчето май 'ииччч не му е до anavatan , а да тикне Марашлъ в хаписане -то и да постави Махур пред свършен факт ........той е лъжец .
Да видим колко е голяма обичта на Махур и преценката ѝ ,че Марашлъ не  е убиец.

Все си мисля ,че Невзад няма да предаде Марашлъ , знае ли се ........... дълг и чест.

Интересно  ми е защо спец си  жертваха агента под прикритие ?!?!?! Нали те са на огневата линия ,заради страната си ,би трябвало да има спец ниво на защита .

Сега остава Хурдаджъ да е само съпруг на майката ,но не  ѝ баща на Марашлъ .....................

# 59
  • Мнения: 3 458
Невзат не предава Марашлъ, във втория фраг има кадър - прокурорът гледа втрещен в досието снимката на ... Невзат.  И самия Невзат е откаран от Саваш при Хурдаджъ като Мехмет. Вероятно двамата са разиграли Саваш.

# 60
  • Мнения: 5 723
Кате ,не съм видяла фраг,къде са качени ? При мамашите нямаше .

# 61
# 62
# 63
  • Мнения: 5 723
Оставам с убеждението ,че Хурдаджъ знае кой е Мехмет Инджи , знаеше ,че Марашлъ  ще се изненада .

Савджъ-то  май гони собствен ,сърдечен интерес . Остава с пристигането си със сирените ,Марашлъ и Невзат  да му предадат цялата шайка , берабер с чадъра .

Не ми  хареса самоинициативата на Зелиш  да се срещне с Махур с нагласата да каже  истината . И що за  у-ще  е щом може самодейно да отсъства от час ,дори и да е в междучасие ,тя е извън двора .

# 64
  • Мнения: 9 388
Зелиш се държи доста неадекватно на фона на всичко, на което беше свидетел, докато не говореше. Сякаш с връщането на говора се е загубила някаква зрялост, която показваше преди.

Отношенията на Хилял и Зелиш са топли, сърдечни, не разбрах как изведнъж Хилял от работохоличка се превърна в перфектната майка - трябва ми малко повече обяснение на тази трансформация, но едва ли ще ни я предложат.

И аз останах с убеждението, че Хурдаджъ много добре знае кой е Мехмет Индже и не знам защо иска да го изкара на светло по този начин. Ще видим защо иска да разконспирира собствения си син, или по-скоро демонстративно да му се покаже. Интересен образ е скрападжията.

Г-н прокурорът е амбициран да натопи Марашлъ, в момента тази цел му е по-висша от закона и правосъдието. Изглежда амбициозен и принципен, но ми се струва, че е по-скоро амбициозен и егоцентричен. Иначе подборът на актьор ми допада и вмъкването на образа като цяло, някак си добър контрапункт на Джелял - единият претендира за жената с ум и принципи, другият с мъжество.

Нямам търпение за следващата серия.

# 65
# 66
  • Мнения: 5 723
И така -Марашлъ е вече в много трудна позиция погледнато отвсякъде .

Хилял ,колкото и да е минало всичко все нещо я "боде "  - наранена женска гордост-развод  , ревност-има предпочитана жена  ,  семейство  или служба , опасност за детето ,а може би и за Марашлъ

Савджъ- и служба и сърдечна причина , мъжко его .

Саваш - смъртен враг , не обича да е "метнат " , а точно това се случва.......и Невзат ,и Марашлъ ,че и Хурдаджъ  го пързалят .

Хурдаджъ - поне до тук е класа .........държи юздите на Саваш , знае  ,че е изпързалян с Невзат , Марашлъ му дойде на крака .Изправи го до стената ...дълг или кръв . Марашлъ е на ход ,но дали Хурдаджъ няма да изпревари ,както до сега . Знае ,че  синът му /ако му  е роден син /  е спецконтрата по следите му ,но защо го е поръчал ,ако знае.?
Обида или порок ?????
Възможно е Неджати да е машата , да вадят въглените без да се опарят .
==================================================================================================
Фуат баба ,конкурент бивш /ползва Марашлъ /.?!?!

# 67
  • Мнения: 5 723
Май много махленска стана историята .

Марашлъ да не се  окаже накрая  в лудницата ?!?!?!

Саваш зае огневата позиция ,стреля ги като яребици .

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 23:58 от sofia26

# 68
  • Мнения: 9 388
Дочаках превода на серията, днес-утре ще я изгледам, че в момента съм залепена за Kefaret/Изкупление с Нюргюл и Мерт Фърат и правя маратон. Много добър сериал. В едно има и любов, и крими, и драма. Поне до десети епизод е така. Турците се справят отлично в началото на повечето истории, когато решат да трупат серии, става мазало. Grinning

# 69
  • Мнения: 5 723
Наш Марашлъ /Джелял / Мехмет  и там ,който и да е го отвличат кой, къде и как свари и темата берабер с него ....

Къде сте бе ,дами ?!?!?!

Много задълбаха в детството , че и попрекалиха /поне за мен /.
Безскрупулният Хурдаджъ  му вменява  вината за смъртта на майка му  и брат му.Авукатката и тя му стовари смъртта на Фуат , че и "спаси" Махур ...дали от злоба или ревност ??? Нещо не чисто има в нея , ако се съюзи със савджъто , а той как дебне Марашлъ и го гони мерака за Махур.
Дано Неджати да "включи " в подходящ момент отново .

Може наистина Марашлъ да стигне до лудница. Щом и спецконтрата го взе на "отчет "

# 70
  • Мнения: 9 388
Сериалът загуби много от динамиката си, но на мен все пак ми е интересен все още и гледам редовно.

Това, че Мехмет се потопи изцяло в образа на Джелял и отрече истинската си същност, е лесно измъкване за Марашлъ и прави по-лесно за Махур да му прости. Този болестен елемент го оневинява малко и прави ситуацията по-благоприятна за него.

От всички "достойни" герои обаче - прокурорът, Дилара - Марашлъ си остава най-истински, най-пламенен в чувствата и посвещението си, в преследването на правосъдие и възмездие. При другите стремежът към истината сякаш е от корист - несподелена любов.

# 71
  • Мнения: 1 296

Burak Deniz вече е в Рим за проекта с Ferzan Ozpetek.

# 72
  • Мнения: 5 723
Завърши още една  история ,силна ,плашеща ,щастлива ........абеее..........карма ,карашък........

Неочаквано- не исках /смъртта на Марашлъ / и.......очаквано -знаех си /,че е жив ......./

Какво по-хубаво  от това ?!?!?!
Чакам бг субките търпеливо за последна среща с тези актьори в този проект ! Успех в новите роли !!!!!

Последна редакция: ср, 14 юли 2021, 14:20 от sofia26

# 73
  • Мнения: 9 388
И аз изгледах финала и ще го изгледам отново с превода на момичетата. Историята накрая беше слабичка за мен, но пък превъплъщението на Бурак и Алина беше върховно. Гледах ги с удоволствие.

В крайна сметка всички, които можеха да обичат, останаха живи и щастливи, и всички, които не можеха да обичат, умряха. Справедлив финал. И много красив - безгрижното влюбено пътешествие на двамата млади в ретро стил.

Хареса ми, че създадоха красив женски образ, който беше последователен от край до край. Нямаше цупене, глезотии, колебания, игрички. Махур обичаше както трябва да се обича, жертвоготовна, но винаги запазила достойнството си.

# 74
  • Мнения: 3 458
Здравейте, момичета Simple Smile
И аз изгледах най-после на куп сериите от 23 до 26-та. Друго си е.
Най-общата ми оценка е, че "Марашлъ" е малък като брой, но стойностен сериал. Доволна съм, че разкриха в последните серии причините и смисъла на онзи тормозещ сън с елена. Какви ли не догадки имахме, а той си се оказа с Фройдистко обяснение. Миналото не ме затормози, мисля, че го предадоха сбито и наситено с емоции. И любовта като терапия си беше съвсем на място в точно определения, критичен момент, когато раздвояването на героя взе да придобива застрашителни размери. За образа на Махур не мога да кажа нищо по-смилено от Данни. Hands Plus1 Искам обаче да кажа, че съм гледала Бурак Дениз само в още една роля с Ханде Ерчел. С тази роля наистина е уцелил десятката. Много му подхожда и наистина е необичайна. Справи се перфектно от начало до край.

# 75
  • Мнения: 116
Здравейте Hug
Първо да благодаря на всички, които превеждаха епизодите и постваха всякаква информация свързана с филма! Благодарение на вас можем и ние, които не разбираме езика да гледаме пълноценно! Огромни благодарности! Flowers Bouquet

Изгледах и последния епизод. Ами... очаквах повече да си призная. Изясниха се някои неща, но и претупаха доста. На мен като цяло впечатлението ми е, че създателите на сериала (най-вече сценаристи визирам) имаха една "high level" идея за това какво да покажат и как да се развива действието и то доста добра им беше тази идея, но сякаш не се справиха с по-детайлното представяне на историята - на моменти конкретни сцени и диалози изглеждаха повърхностно, някои персонажи също не бяха добре представени и ми изглеждаха неубедителни. В началото започнаха доста добре, с началните епизоди вдигнаха летвата и може би затова очаквах и нататък,  ако не по-добри епизоди, то поне да успеят да задържат нивото.

Един голям минус според мен беше липсата на убедителен злодей в историята, който да бъде контрапункт на Марашлъ. Казвам го, защото при все че имаше доста лоши герои, нито един от тях не беше достатъчно "издържан" персонаж. В началото големия злодей май трябваше да е Неджати, а после Хурдаджъ, но нещо и с двамата не се получи.

Неджати - с него започнаха добре, но после плановете и действията му взеха да зависват. Сблъсъците му с Марашлъ бяха доста банални. Накрая, когато разбра, че Азис му е биологичен баща и рязко обърна палачинката съвсем ме загуби. Вярно разбра, че е вярвал в една лъжа, но все пак той таеше омраза към него дълги години заради това, че го е пренеграгвал, заради това което е причинил на Йомер и Седеф, заради това, че макар и косвено заради него е извършил убийство. И накрая всичко това се заличи за нула време като изтрито с гумичка.

Хурдаджъ - това, което не ми хареса при него е, че имаше едно разминаване между това какъв го представяха в миналото и какъв в настоящето, което го правеше неправдоподобен. В спомените на Марашлъ беше представен като алкохолик, който бие жена си и децата си, жесток човек и насилник на едно доста елементарно ниво обаче.
А пък в настоящето беше представен като голям стратег, който е успял да изгради цяла "подземна империя". Доста добре прикрит, с доста добре премерени действия, стараещ се по никакъв начин да не привлича излишно внимание. Интересно ми е как от едното се е стигнало до другото. И отново сцените Марашлъ/Хурдажъ много бързо станаха блудкави и банални.
Жалко, че не показаха как Хурдаджъ се сдобиваше с информация, кой беше доносника в службите? Спомням си, че по едно време ме глождеше този въпрос Grinning
От лошите най-добре според мен се справиха с образа на Саваш - вярно нямаше особено развитие при него, но поне беше логичен и последователен от началото до края.

От второстепенните образи в семейство Тюрел може би Азис беше най-добре представен. Останалите - Илхан, Дилшад, Фирузан - в началото имаше някакви интриги и около тях, но от един момент нататък станаха доста скучни и само се запълваше екранно време с тях.

При образите на Зелиш и Хилял също имаше доста недоизпипани моменти. След излизането на Марашлъ от затвора направо сякаш ги "ресетнаха" и двете Grinning Поведението на Зелиш изглеждаше доста неадекватно след като проговори. Имаше промяна и при Хилял, която изглеждаше леко странно. Хареса ми обаче това, че избягаха от клишето ревнива и отмъстителна бивша. Бившата този път беше представена като стойностен и адекватен човек поне във втората част на филма.

Съгласна съм с това, което сте написали за Махур. Много красив образ определено. Знае как да покаже чувствата си без страх и увъртане и без да губи достойнство. Въпреки всичко, което и се стовари, успя да остане на мястото си, да прости и да не се озлоби към никого. Много истинска и хубава любов бе любовта и към Марашлъ. Да останеш до един човек след толкова лъжи и манипулации можеш само когато си абсолютно сигурен, че този човек си заслужава и нямаш никакви съмнения в него и в неговите чувства Heart

Най-интересен образ определено ми беше Марашлъ. Искаше ми се и още детайли от миналото му да бяха показали. Акцентираха основно върху насилието, което е преживял в детството си.
Да речем интересно ми беше да разбера какво се е случило с него след като е напуснал дома си. Крил ли се от баща си? Как и кога е започнал да работи за службите?

Друго нещо, което не разбрах е защо изфабрикуваха смъртта на Марашлъ накрая. За пред кого беше това? Thinking

И накрая ще кажа, че въпреки многото критикуване, което му ударих по-горе за мен това беше един от добрите сериали този сезон и един от малкото, които изгледах от началото до края. Имаше добър каст - харесаха ми изпълненията на Бурак Дениз, Алина Боз, Сайгън Сойсал, Серхат Кълъч, Керем Атабейолу, Синем Акйол.
Прекрасни бяха Бурак и Алина в ролите на Марашлъ и Махур. Имам чувството, че с голяма лекота пресъздадоха образите си. От първия до последния епизод убедителна игра без излишно преиграване и маниернечене. Удоволствие беше да ги гледам и се надявам, че скоро ще ги видим в още по-успешни проекти Blush

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 11:08 от Elly J

# 76
  • Мнения: 5 723
Останах порачочарована от финала , нещо набързо скалъпено ми дойде .

Благодаря за превода на епизодите ,коментарите и поясненията !

Слънчево ,поносимо лято  !

Elly J , отивам да те чета .............съгласна  съм със мнението ти  за всички  герои .Доста съкратиха историите .

Най-последователен остана Саваш ,въпреки жестокостта ,която проявяваше за да постигне отмъщението си . При все ,че никой не е виновен за съдбата му ,но така е ...това е неговата" истина "/ не одобрявам ,но "стил"/

А Неджати ми "увисна" с оздравяването си ,че  и  женитба.....

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 15:48 от sofia26

# 77
  • Мнения: 9 388
Ели, много точно си описала слабостите в сценария. Някои образи наистина претърпяха нелогични метаморфози. Най-вече образа на Худраджъ и неговото издигане до архизлодей от един махленски неудачник. Иначе неговото безразличие към непокорния син и липса на всякаква емпатия беше добре развито и нямаше сантиментални внушения, че един баща няма как да е толкова зъл със собствения си син.

Но пак ще кажа, че въпреки слабостите, сериалът наистина ми хареса и го изгледах с удоволствие, даже в близкото бъдеще ще повторя сигурно. Чудесно превъплъщение на всички, а Бурак и Алина все едно изживяха ролите си, а не ги играха.

Според мен сценаристът Етем Йозъшък обича психопатите и развива образите им добре. Във военния сериал "Обещание" повечето врагове на родината са психопати, не просто терористи или родоотстъпници. Grinning
Образът на Саваш беше наистина последователен и плашещ. Според мен в същността си злодеите са такива - не им трепва окото никога и пред нищо, убиват, въздъхват отегчено и продължават живота си напред.

Искам да ви благодаря на всички за приятната компания! Flowers Hibiscus

# 78
  • Мнения: 1 851
Сериалът "Марашлъ" е закупен в България. Тук ще са 74 епизода по 45 минути. Още не се знае по коя телевизия ще го дават.

# 79
  • Мнения: 4 641
Алина Боз








# 80
  • Мнения: 4 641
Бурак Дениз е в Милано

# 81
  • Мнения: 4 641
Пиша един след друг коментар зада събудя темата която е по забравена.
Красивата Алина Боз

# 82
  • Мнения: 22 120
azisiq Hug



Алина Боз има главна роля в сериала "Богато момиче", който ще се излъчи в новия сезон по Фокс. Вчера четох, че заглавието е сменено на "Кралицата на сърцата", но не съм го видяла официално. Тарък Емир Текин ще и прави компания в главната мъжка роля, а Баран Болюкбаши ще играе бившия й любим.
Много харесвам Алинка, пожелавам й късмет!



С Баран са били партньори преди време в Градината на любовта



И постерът на филма й "Ракетен клуб Бандърма", който ще излезе по екраните на 21 октомври. Участават още Дениз Джан Акташ и Еркан Колчак Кьостендил Heart Eyes



Страхотни бяха Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 1 836


Скрит текст:
​​

Фотография Алесандро Тревес@alessandrotreves
Мода Антонио Московиури@antoniomoscogiuri
Коса Луиджи Морино@luigi_morino @blendmanagement
Асистент по фотография Анна Фабрици
Моден асистент Даниеле Танкреди@tancredidan
Продукция Джорджия Ферлауто@itsferli13

Всички дрехи VALENTINO@maisonvalentino
Обувки и аксесоари VALENTINO GARAVANI

Специални благодарности на Hotel Château Monfort Milan@chateaumonfort
Благодаря на Ayşegül Şener и Gökçe Doruk Erten@aysegulsenerpr @gokcedorukerten


Здравейте на всички в тази позабравена тема Heart Eyes

Какво ще кажете да я пораздвижим малко с нова информация и снимки на "патроните" на темата.
Не познавам от близо работата на Алина, но съм фен на Бурак и седя публичната информация за него.
Също така съм гледала всички или почти всички негови роли. Последният сериал, който изгледах с него беше
"Незавършен кръг на любовта" с Дилан Чичек. Харесвам такива бързи сериали с кратки епизоди. Динамиката и екшъна са на ниво и историята се развива бързо, още повече, че на Бурак и Дилан им се получи двойката и много ми харесаха.


Пиша в темата, защото с нетърпение очаквам излизането на новия филм на Бурак с партньорка Серенай Съръкая "ŞahMaran". Освен това той направи и чудесна фотосесия за Валентино, която излезе миналата седмица.
На първите снимки е корицата на Les Hommes Publics







# 84
  • Мнения: 1 836


https://ok.ru/video/4249392581239

Приказка за феята - еп. 1 с бг. субтитри от групата "Магията на Босфора - сериали с превод"










Бурак Дениз ще снима нов проект İçimdeki Yabancı / Другият в мен  за мъж с личностно разтройство.
За партньорка на Бурак се споменава Ханде Ерчел.
В краткото интервю на Бурак от онази вечер се разбира, че с Ханде само са говорили някога да повторят патрньорството си пред камера, но няма нищо потвърдено и сигурно.
Сюжетът на новия проект е доста интересен в стил трилър/криминале
 

Последна редакция: сб, 15 окт 2022, 14:43 от DeniAra

# 85
  • Мнения: 4 641
Ново от Алина Боз

# 86
  • Мнения: 4 641
Много известни гости  и актьори сред които Алина Боз, както и много други известени актьори присъстваха на гала вечерта, организирана от Швейцарската марка за часовници и бижута Chopard, която се проведе в дните между 21-28 октомври.






# 87
  • Мнения: 1 836



Семих, който внезапно е изоставен от приятелката си, започва да се сблъсква с миналото, докато отчаяно се опитва да продължи живота си. „Малко странна“ история за любов и раздяла.

Трейлърът на "Остани"/"Kal" с Бурак Дениз за Netflix. Той изглежада супер готино....Heart Eyes

# 88
  • Мнения: 1 296
Чакаме с нетърпение, Бурак е интересен актьор!



# 89
  • Мнения: 4 641
Алина Боз стана рекламно лице на марката "DeFacto".






# 90
  • Мнения: 1 836











Алина и Бурак от гала вечерта на Netflix нa 4.11

Същата вечер беше пуснат трейлър от сериала на Бурак със Серенай, който се очаква да бъде пуснат в първите дни на януари 2023.





# 91
  • Мнения: 1 836
Premios PRODU
@premiosPRODU

¡Felicidades a #LaVerdad por ganar en la categoría Mejor Telenovela de Habla No Hispana! 🏆

En vivo: http://premiosprodu.com

#CelebrandoNuestraTelevisiónLatina
#PremiosPRODU2022
#PremiosPRODU

Поздравления за #LaVerdad за победата в категорията за най-добра неиспаноговоряща теленовела! 🏆

На живо: http://premiosprodu.com

#CelebrandoNuestraTelevisiónLatina
#PremiosPRODU2022
#PremiosPRODU

# 92
  • Мнения: 1 947
Алина Боз е спечелила и наградата за най добра неиспаноговоряща актриса.

# 93
  • Мнения: 4 641
Актрисата Алина Боз спечели награда за "Най-добра чуждестранна актриса" на наградите Produ.

# 94
  • Мнения: 1 836


Не знам дали успяхте да гледате новия филм на Бурак ("Kal"/Netflix), но ако не сте, ви предлагам да планувате час и 40 минути приключение в неговата компания и тази на Дилан Чичек.


Историята се движи толкова динамично и заедно с това плавно в различните времена в главата на Семих (Бурак Дениз), че няма време да ти стане скучно. Всяка сцена има собствен облик и веднага те прехвърля в следващата и следващата и така до самия край.
За пореден път се виждат 100 различни лица на Бурак за времето на един филм.
Този филм ни казва, че трябва да бъдем това, което искаме без страх, срам или безпокойство. Казва, че за да преодолем сърдечна болка първо трябва да погледнем навътре в нас и да напуснем миналото без злоба, мъст или съжаления. Този филм е една история за минало в което не виждаме или не искаме да видим проблемите, за дълбоко скрити душевни рани от детството и младостта, настояще в което се проваляме защото носим болката в себе си без да осъзнаваме, че колкото повече ровим в раните си, те кървят и не минават. И за бъдеще, в което сме преживяли катарзиса и сме открили отново себе си и възможностите да обичаме и бъдем обичани.

Дано нашите групи за превод успеят да му сложат бг. субтири. Филмът си срува усилието и гледането си заслужава отделеното време.



# 95
  • Мнения: 4 641
Ново на Алина Боз
   

# 96
# 97
# 98
# 99
# 100
  • Мнения: 4 641
Алина Боз с нейния възлюбен и приятели.
 

# 101
  • Мнения: 1 836



Да рестартираме темата с трейлъра на "Друг човек/Bambaşka Biri" с участието на Бурак Дениз и Ханде Ерчел, който стартира на 11.09.2023 по FOX.

Много ми харесва видеото и ще го гледам на всяка цена. Бурак е чудесен! Направо те заковава пред екрана.



Благодарение на дами от темата на Ханде има бърз превод и субтитри на трейлъра

https://ok.ru/video/6670496827915











Ако нямате нищо против, може да пишем в тази тема за "Друг човек" и амбициозния журналист Кенан изигран от Бурак Дениз с партньорството на Ханде Ерчел в ролята на прокурор Лейля.

Екипът зад проекта е:

Продукция: TIMS&B Productions
Продуцент: TİMUR SAVCI & BURAK SAĞYAŞAR
Сценарий: Ethem Özışık
Режисьор: Neslihan Yeşilyurt
Сюжет: Ethem Özışık, Onur Şener, Lokman Maral, Seçil Çömlekçi




# 102
  • Мнения: 4 641
Ново от Алина Боз
 

 

# 103
  • Мнения: 4 641
Днес се е състояла сватбата на Алина Боз и нейния възлюбен






# 104
  • Мнения: 4 641
Алина Боз
   

# 105

Общи условия

Активация на акаунт