Малки ОКТОМВРИйски слънчица, топлят вече мамини сърца!

  • 12 555
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 289
Не му се плашете толкова на секциото, и след него се оцелява, особено като видиш бебчо!  Hug
Всичко е индивидуално - може трудно да се възстановиш от нормално раждане, може да станеш няколко часа след секциото. Дано Бог закриля и малчетата, и нас, всичко се забравя после и стават само хубавите спомени от срещата с новия живот.

# 241
  • Мнения: 76
Честити бебчовци на Реми, Галенце, Леля Зеля и на тати Лови!   Много щастие да ви даряват малките зайчета!
Барабана и КалиМа, ще стискам палци всичко да мине добре, но си мисля че щом толкова хора са минали през това, значи и вие ще се справите без проблем. Просто се настройте, че всичко ще бъде наред.
Имам чувството че всички ще родите, а аз ще остана последна Cry Гушкате си малките съкровища, а аз моето само го милвам през корема. Cry CryИскам вече и аз. Но до 28 има още толкова време.  Някой ще остане ли с мен до края?












# 242
Честито ни още едно бебе!Да стане голям и силен мъж!  bouquet
Барабана, не се плаши толкова от секциото!Трябва да повярваш в крайна сметка на докторката, така или иначе явно си и в ръцете.Наложи си положителни мисли.Аз вече и на това съм съгласна само и само вече да го видя дребосъчето.А и като не знаем със сигурност какво е , та търпението ми вече е почти изчерпано.Кураж и стискам палци всичко да мине нормално при теб и да си най-щастливия човек в понеделник! Praynig
Хубав ден!  bouquet
Дано слънцето днес засияе още по-силно от появата на още малки слънчица!  bouquet

# 243
  • Мнения: 1 671
Здравейте майчета!
Благовест сега спи и имам малко време да поизчета какво сте писали и да ви разкажа за моето раждане.
В събота отидох на запис на тоновете и за другите процедури, за да съм готова за неделя. Записът обаче показа салтиторни тонове или нещо подобно. Всъщност показало ги е още преди известно време, когато Нина ми беше казала, че записът не е много добър, но в събота положението я обезпокои и по спешност ме прие на 7 ет в МД. Това означавало, че бебето си играе с пъпната връв и може да се оплете. Правеха ми постоянно записи - през няколко часа и ту бяха добри, ту лоши. Отношението на всички беше невероятно, макар че не ми даваха много обяснения какво става нарочно.
В неделя Нинка ми направи клизма (не е никак страшна, отнесох си точно 3 докато родя  Wink ) и ме пусна да се разхождам. Имах около 2 сантиметра разкритие и нерегулярни контракции, много рядко болезнени. Така мина целия ден, едва вечерта получих нещо като болки в кръста, но по-леки и от предменструалните. В неделя вечер записите показаха регулярни контракции на 5 минути, но слаби, за да са родови. Сложиха ми Но шпа да не ме боли през нощта. Само че през нощта болките се засилиха. Станаха като при болезнена менструация. Въобще не успях да заспя - най-много се притеснявах как е бебето - Нина беше дала инструкции да не ми се дават много обяснения.
На сутринта тя дойде и пак ме прегледаха. Контракциите бяха пак на 5 минути, но този път вече силни. Сега обаче вместо да се разхождам ме пратиха да си почивам, защото от петък вечер (когато пих очистително) почти не бях яла и не бях пила нищо, а и не бях спала през нощта. В 1 на обед при повторен запис се отчетоха силни котракции и при прегледа се установи 3.5 сантиметра разкритие. Гледаха бебето с ултразвук (главата наистина е голяма - всички му казваха, че е главун като го видяха) и се видя пъпната връв. Моят хубостник си играеше с нея и така се получаваха лошите тонове. Извикаха Нина (тя не беше на смяна) , дойде, направи ми процедурите и към 3.30 ме свали в родилна зала. Разкритието ми вървеше много бавно, не ме болеше толкова - имала съм по-болезнен цикъл. В 5.30 след третата клизма (това е естествен начин да се засилят контракциите) ми изтекоха водите. Вече наистина започна да ме боли, но ми сложиха лидол и бусколизин и на мен усещанията доста ми се притъпиха. Нина през цялото време не мръдна от главата ми и ми държеше ръката - това никога няма да го забравя. Около мен се навъртаха и други доктори, защото им беше приятно, че не виках - така и не съм издала звук при раждането, а и от 7 ет. постоянно се обаждаха да питат как върви. В 8 часа бях с 8-9 сантиметра разкритие (Ивет Райчева го установи) и ми включиха една банка окситоцин и ми биха Но шпа венозно. Честно да си призная много се плащех от окситоцина, но от него почувствах облекчение. В 8.30 бях с пълно разкритие и Благовест изплака при 5 напън. Единствено нямах сили да напъвам - бях доста изтощена и Нина ми направи малка епизиотомия, за да не се разкъсам. Имам 2 външни шева, които са с копринени конци и те няма да се свалят, а сами ще изпаднат. Веднага щом доктор Босев (той ме изражда заедно с Нина) ме заши, бях готова да стана да си ходя. Изкараха ме в следродилна, полежах там докато дойде Митко да ни види с бебето. Бебето ми дадоха в минутата, в която се роди и половин час по-късно го бяха почистили и ми го донесоха да го закърмя.
Много ми хареса това, че Благовест беше до моето легло и аз решавах кога да го храня. Детските акушерки на 12 ет. бяха много мили и постоянно ни обясняваха за кърменето, за памперсите и т. н. Там никой не захранва бебетата без да е минала консултация с лекар. Единственото лошо преживяване беше, че във вторник Благо повърна няколко пъти. Моментално дойде неонатолог да го прегледа и ми го взеха за няколко часа. Оказа се, че е леко охладен (аз постоянно го вадех от креватчето да го гушкам). Затоплиха ги и след няколко часа ми го върнаха. За тези часове 2 пъти му дадоха ам, но след като ме уведомиха и ме извикаха да го кърмя (кърмата още не ми беше слезнала). Караха ме да го кърмя от двете гърди около 20 минути и после му изливаха добавката в устата набързо, за да не се отучи да суче. Много съм им благодарна за грижите за мен и малкия.
На тези които ще раждат в МД мога да кажа, че условията на 12 ет. са страхотни - стаите са с по 2 легла, много чисти и уютни, към тях има баня и тоалетна - с моноблок и подвижен душ. Това са обикновени стаи, а ВИП стаите не знам какви точно са. Също така за цялото раждане не са ми искали и една стотинка. С татито накрая обаче почерпихме всички за наше здраве и за здравето на малкия.
Честно да ви кажа - нямам търпение пак да забременея и да си родя още едно бебче!

Последна редакция: сб, 14 окт 2006, 20:17 от evelinar

# 244
  • Мнения: 1 671
Току що качих снимки в албумчето.  Laughing

# 245
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
Момичета не се плашете на секциото,не е толкова страшно още повече щом сте сигурни в екипа.Много е важна нагласата.Аз през цялото време докато ме режеха си  мислех за мига в който щте видя най- сладкото личице и за моментите които ни предстоят за напред.Бъдете спокойни и всичко ще е наред.Самата операция не е болезнена.Нищо не с е усеща.Малко боли след като мине упойката,но с подходящите обезболяващи/пригответе си профинид или си го поискайте/ е търпимо.Най-важното е след операцията да се раздвижите по най- бързия начин.Не се залежавайте.Правете опити да се движите и да изкарвате газове/те болят най-много/от цялата процедура.Аз направих така и мога да ви гарантирам,че на 2 ден след операцията ще се чувствате супер.Казвам го от личен опит аз родих преди 8 дни и вече съм супер всичко сама си правя.Е и тати помага,невероятен е.Чувствам се така се е дно не съм раждала.Вчера ми махнаха конците и нямам никви болки.
Искам да пожелая на тези от вас на който им предстои секцио да имат моето раждане и моя възстановителен период 3 дни. Стискам ви палци и ви пожелавам страхотни бебоци. newsm30  ylinfant
По късно и аз ще кача някоя снимка на моята сладуранка.Сега отивам да разгледам албумчето

# 246
  • Мнения: 209
Здравейте момичета
Честито на всички нови мами
Евелинче страхотни сте Да ви е жив и здрави Благовест

Ние с моите слънца сме добре Вече влизаме в крачка с каката но с бебо още е екшън Нямаме режим но през деня сме спокойни и се храним на 3 часа за разлика от вечерта и през нощта когато ни свиват ужасни колики и дори прословутият инфакол не ни помага
Много ми е жал като се загърчи и пищи толкова жално а аз нищо не мога да направя и нищо не помага нито сешоар, нито носене нито масаж на коремче Направо се побърквам

Иначе се разхождаме активно И сега се радвам на слънчицето и чакам алексчето да се събуди да поемем навън
Поздрави и лек ден

# 247
  • Мнения: 458
Привет и от нас с бебка Heart Eyes
На всички новообебели се мами Честито и от нас.
да кажа само че момата вече си има име Mr. Green Виляна ,да ви благодаря за пожеланията и да ви разкажа за раждането.
то разказа ще е кратък щото и раждането беше кратко/изумих докторицата Crazy/,та в 12 на обед постъпих с контракции ,разкритие 3 см и отворен мехур.Минах през задължителната клизма Tired и видеозон попълване на докум и т.н.
Значи около 12 30 ми включиха система и в 13 40 Вилянче изплака целия ми зор трая има няма час  Laughing.Роди се 3 450 ,50 см и без шев и кройка на мама Mr. Green.Мога да кажа че май минах по много леката процедура.
С каката само имаме малко проблеми ако и остава беба в ръцете ще я из влачи за крака иска да си играе с нея  Sick.
Лек и успешен ден на необебените им пожелавам моя късмет и целувки от нас

# 248
  • Мнения: 17
 mimita спокойно и аз съм от чакащите Peace,толкова малко остана-няма да се предаваме накрая я Simple Smile .На всички новообебили се мами ЧЕСТИТИ РОЖБИ newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm68 newsm44 newsm68 newsm44 newsm68 newsm44 МНОГО ДА ВИ РАДВАТ , ДА СЛУШКАТ,СПИНКАТ И  ..РЕДОВНО ДА ПЪЛНЯТ ПАМПАТА Mr. Green Heart Eyes . Ние с бебо сме добре ,в вторнник сме на консултация-тогава ще се отчетем.Лек и приятен ден от нас и много Hug Hug Hug

# 249
  • Мнения: 2 015
Здравейте момичета!
Днес пробвах други капки за колики на бебчо и ми се струва, че го успокоиха.Много се надявам да е така, защото ми се къса сърцето, като го гледам как се гърчи всяка вечер, а и два дни не е спал и през деня от болки.Дано, дано да помогнат Praynig  Praynig  Praynig!

# 250
  • Мнения: 382
Привет, мамета!  bouquet
Честито от нас за новите бебчовци и на тези, които им предстои раждането - стискам мнооого палци и вижелая бързо, безпроблемно раждане и мигновено възстановяване!
Ще ви изчакам всички да родите и тогава ще разказвам наш'те преживелици, че да няма изплашени Wink. Но всичко се преживява и се забравя на секундата!

Ето да ни видите на мама циганчето
За тия 10 дена бяхме с температура, с жълтеничка и с много стрес от раждането, та сме вече пристрастени към гушкането. В момента, в който го оставя на леглото, веднага усеща и се започва едно мрънкане... аве най-му е добре да се гушне да и да суче. Ако може и постоянно. Ама тате го е страх, че ще станел дебел и сме на диета - ядем най-малко през час и половина. Което ни е и максима в момента...

Последна редакция: сб, 14 окт 2006, 20:44 от Nessa

# 251
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Ох  Nessa голям сладур, нямам търпение вече и аз да гушна моя бебок, снощи цяла вечер не можах да спя от притеснение и нетърпение да дойде утре, сега отивам да си стегна багажа, после в банята и смятам да се излежавам чаааак до утре сутринта, и после пак в банята и в 9 трябва да съм в болницата и доктора каза че до обяд бебо ще е вече навън

# 252
  • Мнения: 1 321
Здравейте и от мен Hug
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ И ТАТКОВЦИ ДА СЕ РАДВАТ НА СВОИТЕ ХУБАВИ БЕБОЦИ smile3525 newsm51 dance  Party Time
Добре дошла на Evelinar , Nessa i Buba благодарим за разказите   bouquet newsm10
Калима стискаме палци всичко да мине по вода и да ни зарадваш с едно здраво и хубаво бебче. Party
Барабана и на теб стискам палци и по спокойно всичко ще е наред.
Аз отивам да пошетам малко.

# 253
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 456
Здравейте и от нас!
ЕЕЕ, много са сладки малките бебешоци в албумчето!
Честито на новите мами, а на завърналите се, добре дошли!  bouquet  bouquet

При нас положението е добре, нямаме колики засега (да чукна на дърво  Praynig), спрях съвсем Саб-а и си мисля,ч е така е по-добре. Ради се напъва често, но не плаче, само пъшка като голям човек и е много смешен Simple Smile. За храненето - ние сме абсолютно на поискване - някога 1,5ч, друг път 2ч, трети 3ч. През нощта се храним на 3ч, без установен час, когато се събуди. Малко ми е трудничко така, защото трябва да съм готова горе долу след 1,5ч и общо взето нищо не мога да свърша вкъщи, но татито много ми помага Wink. А моето детенце е голям гладник, като се събуди, ако случайно се забавя с млякото започва такъв рев, то даже не е рев, а по-скоро се дере (ама вече такива бузки имаме, то  иначе как се качват 650гр. за 14 дни Simple Smile

Относно повръщането и хълцането - и при нас е така. Почти всеки път ми "връща" и каквото и да правя постоянно сменяме дрешки, защото ръкавите все са мокри  Sad. Не хълцаме всеки път след хранене, но все пак е доста често.

Очето ни още не се оправило Cry, продължаваме с капките.

Мише, кои са новите капки?

Сложих нови снимки на Ради в албумчето!

Поздрави на всички  bouquet, нацелувайте бебоците, а мамите с коремчета -да ги погалят  bouquet


Последна редакция: сб, 14 окт 2006, 21:47 от AIR

# 254
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 368
AIR нашето оче се оправи.Бършех го вески път като се събудеше Слави и редувах коластра и чай от лайка.
Добре дошла на Несса Hug Аз обаче нещо не виждам снимката...опитах се да оправя линка ама май съвсем я забатачих Tired Как са сега хериниите ти? Понамаля ли болката?
Успех и стиснати палци има КалиМа за утре Heart Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт