В ОКТОМВРИйското човече, сърчицето тупка вече! - Тема 4

  • 23 626
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 703
Моето е на Доверие и покрива всичко като видове около бременността, но има таван за сума. Не съм проучила още актуалните тавани, но пак нещо като Яренце, 500 за следене и 1000 за раждане. А има и за покритие лекарства. Но аз предимно витамини пиех, а те се водят към "хранителни добавки" и поне при нас не се покриват.

Аз също съм с застраховка Доверие, покриват се разходи за лекарства и витамини, стига да разполагате с амбулаторен лист и рецепта за тях.
Моят Аг работи в болница с НЗОК и частно , обаче когато му кажа че искам фактура и амб.лист казва че не може да издава, а как тогана е регистрирал частния си кабинет, много ми е странно!?

# 61
  • София
  • Мнения: 4 718
Преди като си погнеднех корема си ми пулсираше не само моето сърце а и на бебо и след сутрешното кафеникаво зацапване което вече спря сега си загледах пак корема и виждам че пак си пулсира.,което значи че няма място за притеснение ,нали?
+ това току що пак повръщах

# 62
  • Мнения: 758
Съншайн, преди 2 години по друг повод бях болна на Аб + витамини и пробиотик. Тогава доп. здравно не ми покриха витамините и пробиотика, щото били добавки. И наистина го пише в условията им. А имах рецепти и всичко. АБ покриха. Може и да зависи от служителят, който разглежда документите, не знам. Или да са се променили условията от тогава.

За твоя частен доктор, не знам, наистина е странно. Да не би да не сте се разбрали, да не му се занимава, или да не е изряден с документацията си? Друго не ми хрумва...

# 63
  • Мнения: 703
Съншайн, преди 2 години по друг повод бях болна на Аб + витамини и пробиотик. Тогава доп. здравно не ми покриха витамините и пробиотика, щото били добавки. И наистина го пише в условията им. А имах рецепти и всичко. АБ покриха. Може и да зависи от служителят, който разглежда документите, не знам. Или да са се променили условията от тогава.

За твоя частен доктор, не знам, наистина е странно. Да не би да не сте се разбрали, да не му се занимава, или да не е изряден с документацията си? Друго не ми хрумва...

Според мен доста зависи от служителя в който попаднат документите, защото с сях имам доста ситуации, при който ми казваха ама няма я касовата бележка, при положение че съм сигурна, че е там и още най-разни..

Ами да, и аз смятам че не му се занимава, аз и при друг като ходих на който прегледа му е 30лв, все казваше ами то 30лева струва ли си да се фактурират...
Пак ще го питам, а ако евнтуално няма да ми издава, ще ходя при друг, тъй като където работи с НЗОК апаратурата е много зле, и така или иначе ще се ходи пак на частно

# 64
  • Мнения: 935
По повод разминаванията в датите и прегледите - аз съм 10+1. По мои сметки трябваше около 12-15 април да направя БХС, но на последния преглед се оказа, че мишлето върви по-големичко, така че преместих прегледа за 5-ти. Предполагам, че и терминът ще ми се измести (затова не съм го и писала на Яренце). Трябваше да съм около 20-ти, но с тази седмица разлика май отивам към средата, че може и началото на месеца. Ще разбера на прегледа, надявам се.
Елислава, не бъди лоша, драсни ни един ред как си, че ще те мислим Hug

Яренце, темата е станала прекрасна!

# 65
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 299
Началните седмици много бавно се точат. Особено ако ти е лошо😁

Като си помисля че цяло лято ни чака бременни😒
Предната бременност сякаш по-бързо ми мина. Термина ми беше юли.

# 66
  • Мнения: 233
Колко много сте писали днес, не смогвам да прочета всички отговори Simple Smile
За д-р Стоилов от Пловдив - с миналата бременност бях при него на БХС и на феталната морфология в 20-24 седмица. Впечатленията ми са изключително добри. Това беше 2017 година, не знам дали се е променил, но тогава беше много мил и внимателен, обясняваше всичко и техниката му е уау. Бебето се виждаше много реалистично още в 11 седмица, визуализираха се потоците на кръвта и някакви други неща, които не си спомням вече. Беше много интересно, а самият преглед изключително обстоен. Той е специализирал точно това във Великобритания и определено си разбира от работата, така че не се колебайте за прегледа при него, не мисля, че ще съжалявате.
Днес бях при д-р Виолета Стратиева, тя ми беше правила късната фетална с първото дете и затвърди добрите ми впечатления, но ако говорим за визуализация на прегледа, определено при д-р Стоилов се вижда много по-добре бебето. Това разбира се не е най-важното, а какви специалисти са лекарите, а определено и двамата са топ.
За помпите за кърма - това е страшно индивидуално. Аз използвах електрическа медела от приятелка, обаче не мога да я препоръчам. При мен цедеше изключително бавно. Може и в мен да е проблемът, защото и на ръка като пробвах ставаше изключително трудно в началото, докато се разработят каналите. При някои хора с ръчна става много по-лесно, други се кълнат в електрическите. Но помпа си трябва определено. Дори и да суче както трябва детето, все има моменти с малки бучки или нещо такова, за което помпата помага много. Поне при мен беше така.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 369
Началните седмици много бавно се точат. Особено ако ти е лошо😁

Като си помисля че цяло лято ни чака бременни😒
Предната бременност сякаш по-бързо ми мина. Термина ми беше юли.
И аз съм с юлче. Heart Eyes И наистина супер бързо ми мина бременността- разбрах ноември, Айде Коледа, св.Валентин, 8ми март, Великден..и  кажи-речи лятото дойде. Grinning

А сега знам от само месец и 10 дена и ми се струват мнооого повече.

# 68
  • Мнения: 241
Момичета, феталната с коремен ехограф ли е?

# 69
  • Мнения: 935
Момичета, феталната с коремен ехограф ли е?
Да.

# 70
  • Мнения: 278
Поздравления и благодарности за новата тема!
Пожелавам само хубави моменти да си споделяме тук и всичко лошо да е зад гърба ни!
Много бързо пишете не мога да ви хвана днес 😄  от 1 седмица някъде не повръщам вече има на моменти малко надигания/гадения от някои миризми, НО се чувствам човек вече  в 11с +4д .
И на мен редовна гостенка ми е мигрената и когато бях на преглед питах док за нея...пожела ми да не ме хваща до като съм бременна, защото е позволено само парацетамол ..

# 71
  • Мнения: 125
Присъединявам се и аз в новата тема. Браво, Яренце, прекрасна е! ☺
На мен днес ми излязоха резултатите от пренатеста, всичко е наред и момичето, което ми се обади каза спокойно да си бременея 😃. Чакаме госпожица, както и предчувствах, че ще бъде ☺. Явно интуицията не ме е излъгала 😁

# 72
  • Мнения: 1 839
Ех, покрай момичетата, които вече знаете пола започвам и аз да се вълнувам. Предния път го научих чак към 20гс, сега като гледам няма да е по-различна ситуацията. 😁

# 73
  • Мнения: 111
И аз така се вълнувам и се чудя дали и моята интуиция ще е вярна 😀

# 74
  • Мнения: 758
Ние имаме име само за момиче. Ако е момче, ще трябва да умуваме..

Интуиция нямам Joy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт