В ОКТОМВРИйското човече, сърчицето тупка вече! - Тема 4

  • 23 166
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 126
Страхотна тема, само усмивки да ни носи 🙂
И моят преглед мина, в 9г.с. съм и ми назначиха изследвания за следващия път. Всичко беше наред, чухме сърчицето, но се видя и една контракция, а аз има леки боцкания от предишния ден преди прегледа, ниско от дясната страна и ми изписа Но-шпа и Дуфастон по схема. Все пак се радвам, че всичко е наред, защото много се бях притеснила предвид това, че имам един мисед.
Нека с всички, всичко да е наред и да сме здрави! ❤

Здравей!
За кога ти е назначен следващия преглед?

Защото аз също съм в 9 г.с и 5 дни, чухме сърчицето и назначихме Преглед за ФМ за 12/04 (прегледа беше на 15/03)
И никакъв преглед преди това.. не знам как ще издържа 1 месец.

# 16
  • Мнения: 198
Моят също е след 3 седмици на 13.04, като тогава трябва да нося готови назначените изследвания и каза, че ще направим скрининг, но за ФМ нямам спомен да е казвал нещо, може би тогава ще ми каже. Смятам, че щом е след толкова време прегледа, значи така е най-добре и няма причина да иска да се видим по-рано и дано да няма непредвидени причини!

# 17
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Относно Стоилов имам час за петък и ще споделя как е.
Избрах го защото БСХ се прави на място там и след 2 ч резултата е готов. В това време не ми се обикаля на различни места.

# 18
  • Мнения: 328
lolita аз вървя точно с теб. 9+5 съм. Бях на 17.03 на преглед и ще ходя на 12.04 на БХС. Ходя на частно, обаче.
И понеже все пак трябва да се регистрирам и да водя ЖК, се записах при друга АГ за 31.03.
Общо взехо по ЗК ще се водя при една, но ще се следя и при моята на частно, на която имам огромно доверие, просто не работи със ЗК. Там ще си ходя и за по-важните изследвания. Обмислям по 1 преглед месечно при всяка.

# 19
  • Мнения: 198
А на частно нали пак можеш да се регистрираш и да водиш ЖК, не е нужно да е по ЗК, че аз не съм много наясно, но съм осигурена допълнително и от там ще ми покриват разходите и заради това си мисля, че не е нужно да се водя някъде и по ЗК, поправете ме ако нещо греша. 😁

# 20
  • Мнения: 328
А на частно нали пак можеш да се регистрираш и да водиш ЖК, не е нужно да е по ЗК, че аз не съм много наясно, но съм осигурена допълнително и от там ще ми покриват разходите и заради това си мисля, че не е нужно да се водя някъде и по ЗК, поправете ме ако нещо греша. 😁

Не може. Можеш само да си я следиш, ако искаш. Не мога да се регистрирам при АГ, който не работи със ЗК.

# 21
  • Мнения: 159
Леле, много е активна темата Simple Smile не успявам да изчета всичко, но хвърлям по едно око. Мен ме мъчи зверско главоболие, направо ми причернява от болка и това е почти 24/7 Sad по принцип си имам леля мигрена, но сега е непоносимо, като няма как да пия и аналгин положението съвсем е зле. Някой друг с подобен проблем и някакъв съвет за облекчение ..?

# 22
  • София
  • Мнения: 126
lolita аз вървя точно с теб. 9+5 съм. Бях на 17.03 на преглед и ще ходя на 12.04 на БХС. Ходя на частно, обаче.
И понеже все пак трябва да се регистрирам и да водя ЖК, се записах при друга АГ за 31.03.
Общо взехо по ЗК ще се водя при една, но ще се следя и при моята на частно, на която имам огромно доверие, просто не работи със ЗК. Там ще си ходя и за по-важните изследвания. Обмислям по 1 преглед месечно при всяка.

Аз мисля да се запиша на ЖК след ФМ на 12/04.

Къде ще ходиш на БХС? Simple Smile


В момента и аз ходя на частно, при гинеколога, при когото ходя по принцип.
А за ЖК - не знам дали работи със ЗК лекаря, когото съм си избрала, но тъй като съм осигурена допълнително, ще си вземам фактури и другите необходими документи за възстановяване на разходите.

# 23
  • Мнения: 328
lolita аз съм от Русе, надали ще ти бъда полезна за БХС 😊 Но знам, че АГ е с една от най-добрите техники в града, затова и се доверявам.
Иначе бързам за ЖК, за да ми удължат болничния.

А относно допълнителното здравно осигуряване,  аз също съм 🤔 но все още не съм запозната какво точно ми покрива 🤔 Една колежка ми каза, че имам сума за избор на екип и сума за медикаменти. Като ти ги изплащат след раждането. Нямам идея как стоят нещата там. Но със сигурност ще искам избор на екип и да си заплатя за самостоятелна стая също, така че, ако ми изплатят пари за това - супер

П.С. angie и аз съм с мигрена. Сега през бременността, да чукна на  дърво, нямам проблем, но така или иначе в такива моменти нищо друго не ми помага, освен да стоя на тихо и на тъмно.

# 24
  • Мнения: 98
Доста слабо изглежда. Не ми прилича като да е сериозно, но моят съвет е със сигурност да отидеш на преглед, потърси варианти. При зацапване е наложително. Само запази спокойствие.

Скрит текст:
Здравейте ,т.к.не помня как се слагаше в ,,скрит текст'ще пусна снимката пи надолу
Получих леко кафенишкаво зацапване и в момента никъде немогат да.ме прегледат искам да ви попитам има ли.място за притеснение?

Последна редакция: ср, 24 мар 2021, 13:38 от AnMary

# 25
  • Мнения: 198
Lolita, аз също като теб ще искам фактура и амбулаторен лист след всяко посещение и ми възстановяват прегледи, лекарства, БХС и ФМ, днес ще звънна да питам колко такива прегледи покриват и дали възстановяват разходи за ЖК, защото лекаря, при който ходя и му имам доверие не работи със ЗК.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 713
Хормоните бушуват с пълна пара ,и преди малко кръвното ми падна та пих айран със сол ....и много му е изморено ама много

# 27
  • Мнения: 48
При Тончева ли ще правиш феталната с бхс ?
lolita аз съм от Русе, надали ще ти бъда полезна за БХС 😊 Но знам, че АГ е с една от най-добрите техники в града, затова и се доверявам.
Иначе бързам за ЖК, за да ми удължат болничния.

А относно допълнителното здравно осигуряване,  аз също съм 🤔 но все още не съм запозната какво точно ми покрива 🤔 Една колежка ми каза, че имам сума за избор на екип и сума за медикаменти. Като ти ги изплащат след раждането. Нямам идея как стоят нещата там. Но със сигурност ще искам избор на екип и да си заплатя за самостоятелна стая също, така че, ако ми изплатят пари за това - супер

П.С. angie и аз съм с мигрена. Сега през бременността, да чукна на  дърво, нямам проблем, но така или иначе в такива моменти нищо друго не ми помага, освен да стоя на тихо и на тъмно.

# 28
  • Мнения: 758
Аз предната бременност минах без нито едно ходене при личен или държавно нещо. Следя се в Надежда, имат пакет за следене, родих там. Възтанових  от фонд половината раждане и разни от по-скъпите прегледи(ФМ). Сега пак така ще процедирам. И не съм имала проблем, че е задължително следене държавно или подобно.

# 29
  • Мнения: 649
Ах, момичета, темата за боядисването не я ли минахме вече няколко пъти? Аз вече два пъти си ходя за боядисване на фризьор, като още преди първия бях попитала док, разбира се. Каза ми, че, стига да нямам дискомфорт, който да е създаден от миризмата, изобщо няма какво да ме притеснява. И е факт, че и двата пъти си беше всичко съвсем нормално. Аз обаче нямам и гадене от самото начало на бременността си, де (да чукна на дърво).

Общи условия

Активация на акаунт