Октомврийчето расте в нас,а ние мислим си го всеки час (Тема-3) 2021г.

  • 22 106
  • 715
  •   1
Отговори
# 30
  • омъжена
  • Мнения: 589
И аз се записвам в новата тема. Супер е! Браво hariom, да ни е честита . 🙂🥳🥳
Яна съжалявам . Бързо възстановяване и успех другия път.

# 31
  • Мнения: 1 109
Не знам каква е тази нулева седмица, може би при броене на месеците се пада нулева седмица, понеже го смятат 9 месеца + 7 дни. Иначе този път ми казаха термин, който съвпада с правилото за 280 дни бременност, понеже съм си направила една табличка в excel с 40 седмици и терминът също си съвпада. Не използвам приложения. Днес съм в 12-та седмица или по-точно в 11+2. Мисля, че това е правилно.

# 32
  • Мнения: 404
Здравейте момичета. Вчера бях на преглед, всичко е наред.  Каза ми 8ма седмица. Видя се и задържана кръв и ме пита дали съм имала кървене. Не съм. Малко се стреснах.
Аз имам нещо като постоянно неразположение, не е чак гадене, но никак не е приятно. За умората да не говорим. Успех на всички.

# 33
  • Мнения: 1 837
И аз наскоро разбрах за тази нулева седмица от едно приложение за бременност. Но нали реално бременността започва от първия ден на последния цикъл, нищо, че всъщност тогава не сме още бременни. 🙄 Инапе и аз си ги смятам ако съм в 10+4 значи 10та седмица. Все още нямам пълни 11 😁
Вчера се събудих много добре, без да ми е лошо без нищо и вечерта изведнъж върнах всичко пак. Просто тази бременност ме съсипа откъм гадене и повръщане. Отделно всяка вечер се будя по 100 пъти и будувам, както и в момента😄 Гледам, че коментирате усещания и ритници, не мисля, че толкова рано се усеща бебето, а по-скоро уголемяващата се матка. Предния път горе долу 18-19 започнах да усещам бебето, до края ме съсипа от ритници😄 интересното е, че до ден днешен си е такъв, буен, енергичен, дай му скачане и бягане😄

# 34
  • Мнения: 233
Нулевата седмица реално си започва от първия ден на последния цикъл, няма значение, че все още не сме бременни тогава. То е ден 1, ден 2, ден 3 и т.н до ден седем, когато става една седмица. После е 1+1 и т.н. Просто седмиците се броят след като се изпълнят. На ехографски те снимки също като пише 12+3 примерно, се разбира, че си в 12-та изпълнена седмица и три дни от 13-та.
За мен с годините е същото. Като детето е на 2 год + 3 месеца, не казваме, че е на 3.

# 35
  • Мнения: 145
И аз наскоро разбрах за тази нулева седмица от едно приложение за бременност. Но нали реално бременността започва от първия ден на последния цикъл, нищо, че всъщност тогава не сме още бременни. 🙄 Инапе и аз си ги смятам ако съм в 10+4 значи 10та седмица. Все още нямам пълни 11 😁
Вчера се събудих много добре, без да ми е лошо без нищо и вечерта изведнъж върнах всичко пак. Просто тази бременност ме съсипа откъм гадене и повръщане. Отделно всяка вечер се будя по 100 пъти и будувам, както и в момента😄 Гледам, че коментирате усещания и ритници, не мисля, че толкова рано се усеща бебето, а по-скоро уголемяващата се матка. Предния път горе долу 18-19 започнах да усещам бебето, до края ме съсипа от ритници😄 интересното е, че до ден днешен си е такъв, буен, енергичен, дай му скачане и бягане😄

Кое е приложението, което ползваш ? Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 837
Pregnancy calculator Simple Smile

# 37
  • Мнения: 399
На 4.09 влизаш в 9ти месец.

Моят термин е 3. 10😊 предполагам, че ще родя по-рано обаче.

Ритници усетих много късно предния път- след 24с. В началото беше като леко движение, много по-късно усетих ритници. Като цяло беше много спокойно бебе и не ме риташе много.
Аз също ще родя по-рано, в края на септември,  даже в главата ми се върти една дата 28.09😁. Аз съм родена на 18.09, таткото на 3.10, та нещо по средата ще е

# 38
  • Мнения: 207
Здравейте, да се разпиша и аз в новата тема. Благодаря за старанието да се направи! 😊
Пиша рядко, защото детето напоследък не ходи често на ясла. Утре следобед съм на преглед и вече нямам търпение да ги видя. Притеснено ми е много и имам чувството, че нещо няма да е наред. Знам, че това не е критерии, че малко ми се поразмина гаденето не е толкова силно от няколко дни пак го има леко, но умората е на лице. Нещо и цялата се опъпчих. Коляното ме боли май пак ми липсва магнезий. За сега не съм качила кг, но нямам и нужда имам си доста излишни. Бях се притеснила, че заради гаденето не се храня качествено. Надявам се утре да ме пратят за изследвания. Харесах си една фолиева в комбинация с витамини А, Б6, Б12 и Ц на прах е разтворима и утре мисля да питам док за нея. Иначе сега пия неофолик наистина е мъничка и нямам проблем с нея. Днес съм 8г.+3 и аз мисля, че е 9 седмица, но моя АГ е смята 8г.с. В болницата като съм била за болнични с предната бременност забелязах, че  всеки различно го смяташе. Едни биха казали в моя случай 8г.с., а други 9 седмица. В епикризата за първото ми раждане обаче пише 39г.с, а аз реално бях в 39г.+3. Както и да е. Няма да правим проблем за няколко дни 😁

# 39
  • Мнения: 596
Хоп и аз в новата тема. Hariom, чудна е, благодаря ти 🙏
На Яна пожелавам здрав дух и тяло, за да посрещне много скоро новата точица. Вярвам, че тези загуби са за доброто както на мама, така и на бъдещето бебче.
Аз също като Tulipa си оставам без никакви симптоми, на моменти направо забравям, че съм бременна 🤭 Това изобщо не ме притеснява, както някои момичета, а напротив - чувствам се голяма късметлийка!
Също на 24ти съм на ранна морфология в МЦ Марковс, а кръвта за БХС ще отида да си я пусна директно в Майчин дом.
Някоя беше питала за мнения за Сигридов. Нямам лични впечатления, но когато обсъждахме къде да отида за бхс с моят док, той каза, че и там са добри, само дето взимали 2,3 пъти по-скъпо.
Относно варуса, не е като изобщо да не ме притеснява, че бройките се увеличават, особено с моите клиенти, които 90% пътуват с метрото, за да дойдат за часа си при мен... Иначе все повече познати се ваксинират, и ако не бях бременна може би щях да се замисля, но сега изобщо не ми минава през ум. Планирам края на месеца да си взема 1 седмица отпуск да си почина малко 😊

# 40
  • Мнения: 398
Здравейте момичета има ли някоя от вас с болки ниско долу не са силни но имам ? Писах на доктора но още не ми е отговорил . 8г.с +2д

# 41
  • Мнения: 261
Момичета, кажете за БХС място в София? Четох за Сигридов. Той достатъчно добра опция ли е или има и по-добри?

# 42
  • Мнения: 1 109
Нулевата седмица реално си започва от първия ден на последния цикъл, няма значение, че все още не сме бременни тогава. То е ден 1, ден 2, ден 3 и т.н до ден седем, когато става една седмица. После е 1+1 и т.н. Просто седмиците се броят след като се изпълнят. На ехографски те снимки също като пише 12+3 примерно, се разбира, че си в 12-та изпълнена седмица и три дни от 13-та.
За мен с годините е същото. Като детето е на 2 год + 3 месеца, не казваме, че е на 3.

Да, казваме, че е на 2 и е в третата си година, не че е на три. Няма разлика, същото е.
Зависи какво питаме, два въпроса са - на колко седмици сме или в коя седмица сме.

# 43
  • Мнения: 1 428
Да и в момента ги имам,но гледам да не им обръщам вече внимание и в кръста имам,но просто два пъти ходя на док за болки в корема подобни на сегашните а и са отстрани по-скоро,казват всичко е наред,ами спрях да се впечатлявам,даже понякога е силна като дърпане е ..

# 44
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
При Сигридов не бих отишла,въпреки че имам индикации да съм му пациент.Просто ме е страх когато неговото огромно его срещне моето още по-огромно какво ще излезе.Напоследък чета ,че е станал супер арогантен и не мисля да си хабя нервите с него.Без да го познавам ми стана антипатичен още когато направи катастрофата на Тракия и се оказа надрусан.Еми за мен това е абсолютно недопустимо и безотговорно.Знам че е помогнал на много жени,обаче да слезе малко на земята,щото не е Господ.
БХС може в Майчин дом да се направи-вижте на сайта им.По едно време даже бе безплатно изследване...

Общи условия

Активация на акаунт