Октомврийчето расте в нас,а ние мислим си го всеки час (Тема-3) 2021г.

  • 22 102
  • 715
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 228
Здравейте момичета! Как мога да си направя лента на бременността по гестационни седмици? Тук в сайта. С първата бременност ми беше много удобно да си следа седмиците и дните по този начин

# 16
  • Мнения: 399
Честита ни нова тема! Днес като, че ли съм една идея по-добре. Не съм повръщала, чат пат ми се гади, но пак е нещо

# 17
  • Мнения: 708
Здравейте момичета,

Яна, ужасно съжалявам... пожелавам ти съвсем скоро да се присъединиш отново към отчетните и този път да има успешен финал Flowers Hibiscus
Не съм имала извънматочна, но имам аборт, както и само един яйчник и тръба, така че в някаква степен мога да те разбера, всичко ще бъде наред!

Аз мога да се похваля тихичко със сърдечен ритъм от прегледа в петък. Тихичка съм още, защото ме е страх да се зарадвам все още, предвид лошия ми опит. Днес съм в 7гс+1. Вече близо 2 седмици ми се гади по цял ден. Но гаденето ми е някак от гърлото, а не от стомаха и единствения начин да го спра, е като ям! Та познайте какво правя по цял ден Smile
Имаше няколко дни, в които почти не го усещах, но четох че е нормално да се появява и изчезва. Имам и болки тук там, от време на време, като цяло рядко. Но съм много уморена, нищо не ми се прави, а и нямам никаква енергия.
Работя отвкъщи, което е голям плюс и заради това, но най-вече заради корона вируса. ММ също си е тук, така че доста се пазим.

Аз съм много ЗА ваксините и ако не бях бременна, веднага щях да се имунизирам. Смятам че твърде много се преекспонира с тези ваксини и затова всеки се замисля кога и как са създадени. Но замислете се - колко от вас изобщо четат листовките към лекарствата, които пиете? А дори и да ги четете, за колко от тях знаете подробности как са създадени и т.н.? Твърдо не вярвам в никакви конспирации, но в крайна сметка всеки си решава.

Иначе на мен ми предстои след 10-ина дни преглед при Сигридов, на който започна да ме хваща шубето на отида направо, много негативни мнения за него се изсипаха напоследък. Някоя от вас ходи ли при него?

Хариом, благодаря и аз за темата! Моля, ако не е проблем, да ме добавиш и мен в списъка Nature High Brightness

# 18
  • Мнения: 929
Много благодаря на всички! И при мен се случи всичко много бързо, вече съм по-добре, утре ме изписват и ще си почивам. Операцията ми я направиха в АГ Селена в Пловдив. Вече за държавни болници и лекари ще си имам едно наум.

Прегръщам те силно! Сега се концентрирай върху това да се възстановиш и преди да усетиш пак ще се радваш на двете чертички.
Лошото вече е зад теб. Сега предстои хубавото 🤗

# 19
  • Мнения: 11
Честита нова тема Simple Smile

Надявам се да имам повече време и да съм по-активна в коментарите.

Някоя от вас да се е следила и да е раджала във Вита?Събирам мнения за там

# 20
  • Мнения: 233
Здравейте, момичета! Записвам се и аз в новата тема. Аз от седмица сигурно съм настинала. Боля ме гърлото, сега остана само ужасната хрема. Втриса ме все едно имам температура, а реално нямам. Направо не знам колко още ще продължи така, но доста ме изтощава. Иначе утре съм на преглед и ще се записвам на ЖК. Нямам търпения да разбера наред ли е всичко. От няколко дни имам странни усещания в областта на матката, точно все едно мърда бебето. Казвам странни, защото не ми се вярва толкова рано да се усещат движенията. Сега съм в 11 седмица. С първата бременност пак сравнително рано започнах да усещам побутване, но мисля, че беше след първия триместър определено. Вие усещате ли нещо?

# 21
  • Мнения: 399
Аз също съм в 11 г.с и понякога усещам нещо като побутване,  това се случва когато съм седнала и съм се навела силно напред, един вид притискам корема, помня, че така усещах когато бях брименна за втория ми син. Иначе първия път при баткото ясно го усетих в 16та седмица, вече знаех, че то рита. Сега вече знам какво е мърдане,  предполагам затова по-рано го усещам

# 22
  • Мнения: 14
Мила Яна, пожелавам ти бързо възстановяване и нека лошото зад гърба ти да е останало. ❤
Аз вчера и днес усещам една тежест и тъпа болка ниско долу. В 11 седмица съм. Не си спомням да е било така през първата бременност.🙄 Честно казано малко ми е притеснено.
Иначе с гадене и отпадналост съм вече месец и половина. То направо е чудо. Ометох цялата останала зимнина от кисели краставички, но само те ми помагат 🤭

# 23
  • Мнения: 1 323
Момичета, вие как точно си смятате в коя седмица сте? Например за мен, логично е ако съм в 9+1 Да кажа, че съм в 10, защото са минали 9 седмици и това е първия де  от 10-тата. Както казваме, че сме в 4 месец не когато мине и влезем в пети, а когато мине третия и започне 4-ти. Надявам се да не е много объркано и да разберете какво имам предвид, защото аз вече се обърквам и не знам точно кое е правилното броене.

# 24
  • Мнения: 233
Аз ги броя по другия начин. Първата седмица е нулева. В момента аз съм в 11+1 ден и си го броя за 11 седмица. При годините е същото първата година се броят месеците и ставаш на 1 година, не на две. Виждала съм приложения, които броят и така, както казваш ти, но доста рядко.
Лекарите също ги броят с нулева първа седмица.

# 25
  • Мнения: 176
Включвам се и аз в новата тема. Предния път усетих ритничета в 19с, та скоро не очаквам.
В четвъртък съм на бхс и фетална и хем се вълнувам, хем има доза притеснение.

# 26
  • Мнения: 399
Момичета, вие как точно си смятате в коя седмица сте? Например за мен, логично е ако съм в 9+1 Да кажа, че съм в 10, защото са минали 9 седмици и това е първия де  от 10-тата. Както казваме, че сме в 4 месец не когато мине и влезем в пети, а когато мине третия и започне 4-ти. Надявам се да не е много объркано и да разберете какво имам предвид, защото аз вече се обърквам и не знам точно кое е правилното броене.
Когато бях на преглед във вторник бях 10 г.с и 1ден, понеже формално ме приеха във болница заради боолничния,  докторката я питаха коя седмица съм, тя каза 11, т.е карам 11та седмица. Когато родих на епикрпизата ми пишеше , че съм родила 39г.с, а реално бях в 38г.с и 3 дни.

# 27
  • Мнения: 1 323
И аз мисля, че е редно така да се брои. И приложението ми така брои, а забелязвам, че доста жени си го смятат по другия начин. То няма логика, да да сме в 3 мес и 2 седмици примерно, и да казваме, че сме в 4 месец, а седмиците да броим различно.

# 28
  • Мнения: 399
Моя термин е 4.10, т.е на 4.09 влизам в 9ти месец нали така? Защото ако на 4.10 е 9ти месец, то тогава и 2те ми деца са родени в 8ми месец. Моята логика е такава, че станат ли примерно 12г.с и 2 дни, ти реално караш 13та седмица

# 29
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
На 4.09 влизаш в 9ти месец.

Моят термин е 3. 10😊 предполагам, че ще родя по-рано обаче.

Ритници усетих много късно предния път- след 24с. В началото беше като леко движение, много по-късно усетих ритници. Като цяло беше много спокойно бебе и не ме риташе много.

Общи условия

Активация на акаунт