Биохимичен скрининг

  • 6 728
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте мили дами, имам нужда от помощ. В 16 гестационна седмица съм, на 23 години. Тази сутрин излязоха резултатите ми от биохимичния скрининг, но се обърках и изобщо не мога да разбера какво значат всички тези изписани стойности. Ще съм много благодарна, ако някой има възможност да сподели дали са добре, или трябва да се притеснявам. Четох много неща в интернет, но нищо не ме ориентира правилно, а ще мога да ги покажа на АГ чак в края на месеца, понеже в е отпуск.

Моля за съдействие и предварително Ви благодаря Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 22 948
По принцип това изследване си е статистика, но 1:150 не  се води много добър резултат. Значи, че има шанс 1:150 детето да е с Даун. За сравнение мога да ти кажа, че моето беше 1:5000. На ехографския преглед какво казаха, там притеснява ли ги нещо. Аз на твое място не бих чакала и бих направила консултация, дори и с друг лекар. Да видят резултатите, да видят бебето на ехографа и да преценят евентуално дали да пускаш допълнителни изследвания. Това всъщност второ БХС ли е? Защото за първото си закъсняла. Вече си в доста напреднала бременност и аз на твое място не бих губила повече време. Стискам палци да е фалшива тревога!

# 2
  • Мнения: 22
По принцип това изследване си е статистика, но 1:150 не  се води много добър резултат. Значи, че има шанс 1:150 детето да е с Даун. За сравнение мога да ти кажа, че моето беше 1:5000. На ехографския преглед какво казаха, там притеснява ли ги нещо. Аз на твое място не бих чакала и бих направила консултация, дори и с друг лекар. Да видят резултатите, да видят бебето на ехографа и да преценят евентуално дали да пускаш допълнителни изследвания. Това всъщност второ БХС ли е? Защото за първото си закъсняла. Вече си в доста напреднала бременност и аз на твое място не бих губила повече време. Стискам палци да е фалшива тревога!

 На ехографския преглед по думите на лекарката всичко беше абсолютно перфектно и нищо не ни разтревожи. Не съм имала, болки, кървене, абсолютно нищо. В семействата ни няма Даун и не разбирам защо се получава така. Притесних се ужасяващо много. Не знам какво се очаква да предприема, отказвам и да приема, че може проблема да е на лице.

# 3
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Успокойте се и направете допълнителен тест. Неинвазивните тип пренатест мисля дават 99% сигурност.

Категоричен метод е амниоцентезата.

# 4
  • София
  • Мнения: 22 948
За съжаление, ако плодът има генетичен проблем не е нужно нито да имаш симптоми, нито да има болни в рода. А на Фетална морфология беше ли? Моят съвет е да отидеш при такъв добър специалист и да обсъдите резултатите и той да те прегледа. АГ-то чак сега ли те праща на БХС? Разбирам притесненията, аз и за по-добри резултати ходих на пренетален тест, но не всеки може да си го позволи. Истината е, че може и всичко да е наред, опитай се да си спокойна, записвай час при специалист по Фетална морфорогия и той да те насочи вече.

# 5
  • Мнения: 173
На моя позната и казаха,че детето ще е с Даун.Полудя тази женица няколко месеца,нечовек направо.Малкия е жив и здрав и  НЯМА Даун

# 6
  • Мнения: 22
За съжаление, ако плодът има генетичен проблем не е нужно нито да имаш симптоми, нито да има болни в рода. А на Фетална морфология беше ли? Моят съвет е да отидеш при такъв добър специалист и да обсъдите резултатите и той да те прегледа. АГ-то чак сега ли те праща на БХС? Разбирам притесненията, аз и за по-добри резултати ходих на пренетален тест, но не всеки може да си го позволи. Истината е, че може и всичко да е наред, опитай се да си спокойна, записвай час при специалист по Фетална морфорогия и той да те насочи вече.

На феталната морфология отново всичко е наред, бях на този преглед преди 2 дни. Имам 2 страници протокол, на който буквално няма нито 1 отклонение.

# 7
  • София
  • Мнения: 22 948
Значи може и всичко да е наред ( от сърце ти го пожелавам), но според мен не чакай края на месеца, а намери лекар, с който да обсъдите резултатите. БХС може да е много плашещо изследване, защото реално не дава никаква яснота и категоричност.
 Без пренатален тест или амниоцентеза никой не може да заявява категорично, че детето има Даун, това не е професионално. Може да се каже, че има голям шанс, но не и да се правят такива заключения.

# 8
  • Мнения: 876
Тоест са ви правили ехограф и кръвен в 16-та седмица, така ли? Ако е така, изобщо не разчитайте на този резултат. Не случайно има норми докога се прави.

Допълнение: Сега видях. Само този БХС ли
са ви правили. След като четохте в интернет, не видяхте ли че дори лекарите не препоръчват късен БХС, защото много изкривява резултатите? Прави се само, ако първият ви БХС има лош резултат.
Аз лично тази докторка бих я сменила веднага.

# 9
  • Мнения: 22
Момичета, направих консултация с АГ и ми даде лист за хоспитализация - ще направя амниоцентеза утре сутрин. Свързах се с д-р Велев, шеф на Шейново, той ще я извърши.
Прочетох много статии, мнения и какво ли не. АГ ме успокои, че това е най-достоверният метод за потвърждение или отричане на дадена аномалия.
Въпреки всичко много се притеснявам за резултата, но няма какво да направя освен да действам.
Благодаря ви, че се отзовахте с мнение и опит, оценявам го.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Вторият БХС дава много завишен риск, винаги. Не знам защо изобщо си го правила, трябвало е да направиш първия... Направѝ амниоцентеза, щом си решила, но не се шашкай предварително.

# 11
  • София
  • Мнения: 22 948
Пиши като излязат резултатите. Стискам палци! Има голям шанс всичко да е наред!

# 12
  • Мнения: 22
Вторият БХС дава много завишен риск, винаги. Не знам защо изобщо си го правила, трябвало е да направиш първия... Направѝ амниоцентеза, щом си решила, но не се шашкай предварително.


АГ ми каза Да направя само втория БХС, аз се доверявам изцяло. Не знаех, че втория БХС може да даде отклонение, днес се разрових доста, не само вие смятате така, други дами казват същото. Искренно се надявам амниоцентезата да потвърди, че всичко е наред. Имам 2 страници протокол от феталната морфология - абсолютно всичко е в норма и плода се развива отлично, лекарката също каза, че всичко е абсолютно нормално, дори тя самата каза да не се безпокоя за БХС, а то какво излезе...

# 13
  • София
  • Мнения: 22 948
Може би трябва да смените АГ...

# 14
  • Мнения: 844
Не споменавате вашата възраст... С всяка година тази статистика покачва риска само на тази база. Аз на ваше място бих се посъветвала с още един лекар преди амниоцентезата. Желая ви лека бременност и здраво бебче!

Общи условия

Активация на акаунт