Ваксини

  • 46 818
  • 545
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 5 036
Тежко, колко да е тежко… не е като менингит.

На дъщеря ми сложих, да, вдигна температура и я боля крачето, но след два дни беше вече забравила.

Не забравяй и Нименрикс за другите щамове.

Последна редакция: пн, 11 сеп 2023, 21:44 от Макарон

# 451
  • Мнения: 4 803
Синът ми я понесе тежко - и след двете дози беше като болен няколко дни, при положение че с останалите ваксини не е имал никакви реакции. Ние обаче живеем в държава, в която менингитът е разпространен и децата тръгват на ясла между 3 и 6 месеца. Самата аз познавам/х две едногодишни деца, които си заминаха от менингит. Така че изобщо не съм се интересувала как ще я понесе. Педиатърката ни също много настоя за тази ваксина.

# 452
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Бексеро имат сложена и двете ми деца, нямам спомен да са имали някакви реакции. Подкрепям мнението на Макарон

# 453
  • Пловдив
  • Мнения: 1 926
В България има ли вече Бексеро в аптечната мрежа? До миналата година нямаше…

# 454
  • Мнения: 5 036
Няма, от аптека Промахон я купихме.

# 455
  • Мнения: 228
Благодаря на всички, които споделихте опит. Оставам с впечатление, че колкото е по-малко детето, толкова по-леко се приема. Май при по-големички деца има повече реакции?
Ще я купя, само се чудя дали да е след втората доза Варивакс или може още преди нея. Ще говоря и с педиатъра ни, но тя няма никакъв опит с Бексеро и не знам колко адекватно ще ме посъветва. Важното е да не стане нещо фатално от ваксината, иначе температурите и другите неща ще стиснем зъби и ще ги понесем. Още веднъж ви благодаря. Стискайте ни палци. 🌺

# 456
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Дъщеря ми има три дози Бексеро, мисля. Не помня да е имало някакви странични ефекти.
Какво толкова фатално да се случи?
Като се сетиш, че в много страни се поставя рутинно, няма от какво да се тревожиш.
Здравейте на всички.
От много време обмислям да сложа на детето ми ваксината Бексеро. Той е на 3 години и на 15.09.23 тръгва на детска градина. Поставени са всички ваксини от задължителния календар, ваксина Ротарикс и една доза Варивакс против варицела. Втората доза Варивакс предстои около 24-25.10! Ще слагам и Хаврикс за хепатит А, но от Бексерото много ме е страх.
Моля, всички родители, които имат опит с тази ваксина, нека споделят какви странични реакции са проявили децата и колко дълго. Навсякъде пише, че се приема по-тежко от всички останали ваксини? По едно време се бях отказала да я слагам, но не съм спокойна така. Искам да я сложа. Нека, някой да сподели. Благодаря предварително. 🌺

# 457
  • Мнения: 4 803
В държавата, в която живеем, се продава от шест години и масово се слага.

# 458
  • Мнения: 1
Здравейте! Знаели някой какво става с имунизационната карта при случай,че 15-20дена след раждане сме принудени да напуснем България и детето не е приело никаква ваксина за момента защото бихме искали всичките да се направят в тази страна до която ще се преселим? Благодаря!

# 459
  • Мнения: 6 782
Здравейте! Знаели някой какво става с имунизационната карта при случай,че 15-20дена след раждане сме принудени да напуснем България и детето не е приело никаква ваксина за момента защото бихме искали всичките да се направят в тази страна до която ще се преселим? Благодаря!
В родилно на детето се поставят 2 ваксини, БЦЖ и ваксина против хепатит. След като напускате България, взимате си документацията със сложените ваксини. В новата страна, бебето ще му бъдат поставяни ваксини спрямо календара в тази страна, който няма да е същия като в България.Ваш ангажимент е да уредите бебето да има лекар и да се следи ваксинацията в новата страна.

# 460
  • Мнения: 228
VickyTaylor и Nedinka, благодаря ви.
Също търсих и в кои държави е задължителна и в кои се поставя често по препоръка и рутинно, но не успях да намеря инфо. Може ли да цитирате такива държави? Кои са? 🌺

# 461
  • Мнения: 4 803
Ние сме в Белгия. На сина ми поставихме Бексеро преди шест години, в момента, в който я пуснаха на пазара. Тогава все още не беше в имунизационния календар. Сега не знам как е.

Ваксината не е задължителна, но педиатрите масово я поставят, тъй като в Белгия менингитът е доста разпространен.

# 462
  • Германия
  • Мнения: 3 437
В Германия е сред препоръчителните

# 463
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
В Италия е препоръчителна от 2017, но се поставя масово заедно с другите.

# 464
  • Мнения: 228
Здравейте отново.
Поръчах ваксината, платих я. Сега чакам доставка. Момичето от Промахон ми изпрати снимка, като ми каза, че няма друга дозировка освен тази. Прилагам снимка, за да я видите и вие.

Това ли е правилната ваксина? Казаха ми, ме имат само такава. Но нещо ме съмнява. На бебета и по-големи деца една и съща ли се слага? mamma.com/PuTi/H45Ju.jpg[/img]

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт