Октомврийчетата в нас растат - мами с термин ОКТОМВРИ 2021 (тема 2)

  • 26 836
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 399
Аз си продължавам с гаденето и повръщането плюс киселини и оригване. От 2-3  дни ми се вие и свят. Аз съм в болничен от февруари, работя в отделение по нервни
болести и до януари имахме ковид
болни и да ви кажа честно в това състояние изобщо не ми се стои по гащеризон,  маски, шлемове и т.н. И сигурно пак имаме в отделението,  понеже болните от ковид често получават световъртеж или правят инсулт,  затова най-добре да съм си вкъщи,  а и с това повръщане изобщо не съм за работа
За ваксинирането - част от нашия персонал се ваксинира.  Аз отказах, Щом не ми дава траен имунитет защо ми е? Плюс това не знаем какви странични реакции може да има, предпочетох да не съм опитно зайче

# 721
  • Мнения: 99
Момичета,  аз съм на утрогестан 2 х 1 заради зацапване, което вече спря. Въпросът ми е колко дни преди прегледа ми при АГ, трябва да съм го спряла, за да ми вземат влагалищен секрет? АГ-то нищо не ми каза по този въпрос и се чудя да гл спра ли, да не го ли спирам утрогестана ореди прегледа и колко дни преди прегледа....

Аз също съм на утрогестан, и в понеделник ми взеха секрет. Моята лекарка ме посъветва 3 дни преди да ми вземат секрета да приемам само вечерната доза през устата, за да се поизчисти влагалището.

# 722
  • Мнения: 935
Аз вчера вече писах, че се оказа,че имам антитела, но и да нямах не бих посмяла да се ваксинирам по време на бременността. Вече имам една загуба и не бих рискувала да навредя на мъничето някак.

# 723
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
И аз не бих се ваксинирала.По принцип не съм антиваксър,но точно за Ковид ваксината ще се въздържа поне година и половина.Свекървата и свекърът се ваксинираха в четвъртък с Пфайзер,като се чухме се чувстваха добре.Кръстницата ми с Астра Зенека и веднага вдигнала температура и почнало да я боли цялото тяло...На ММ на колега в Китай като го ваксинирали му казали 6 месеца да не прави деца(това май ви го писах).
На работа не ходя,ММ работи вече 1 година от вкъщи ,надявам се да успея да преместя малкия на дистанционно обучение до края на годината,въпреки че той е на индивидуален план и няма досег с други деца,но пък има с учителите,което е същото и което значи ,че пак трябва да ходя с него,а каквото и да си говорим училището е развъдник на всякакви зарази и по-добре е у дома да учи...

# 724
  • Мнения: 278
И аз не съм против ваксините,  но съм против да съм опитно зайче и то бременна!  Скоро ще завършим и втората тема брей какъв екип сме 😄

# 725
  • Мнения: 328
Привет момичета.
Добре дошла, Vg1 😜
Аз за първи път от 4-5 дни насам се събуждам с настроение. Това се дължи на подобрението ми от антибиотика. Вчера се събудих с двойно по-подута една страна. Толкова се депресирах, че цял ден не станах от леглото, гледах сериали и спях. Притесних се, че не стига, че с големи притеснения и 1000 консултации започнах приема му, ами и полза няма. Не мога да ям, не мога да се прозявам дори. Ами и съм като ударена с чук.
По-късно вечерта се успокоих, че АБ е слаб, а и е нужно време да се натрупа в организма, за да се види ефекта му.
Днес съм като нова (пу-пу) 🤗 Вярно още ми е подуто, но сравнително е спаднал отока и като че ли успявам малко повече да си отварям устата.
И аз на 17.03 съм на преглед и понеже не съм виждала мъничето от 2 седмици и малко, вече нямам търпение. И се надявам всичко да е наред, че се побърках с този мъдрец 🙏🏼
Хубав уикенд на всички пожелавам! ❤

П.С. Даже и през ум не ми минава да се ваксинирам.

# 726
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 299
Мисля си как ще издържа до края тази бременност😞 едва 10с е, а на мен вече ми омръзна😄 цяло лято предстои, през което ще бъда подута, после есен, тогава ще родим и айде пак зима😩 хич и не бързам за раждането, че после как ще се оправям с 2 деца, не знам. Аз с едно едва кретам. А бе нещо ми е Депресивно и то много.
Предната бременност бях толкова щастлива.

# 727
  • Мнения: 653
Yana.GG, за ФМ в Пловдив д-р Георги Амалиев или д-р Васил Даскалов.

# 728
  • Мнения: 1 266
Мисля си как ще издържа до края тази бременност😞 едва 10с е, а на мен вече ми омръзна😄 цяло лято предстои, през което ще бъда подута, после есен, тогава ще родим и айде пак зима😩 хич и не бързам за раждането, че после как ще се оправям с 2 деца, не знам. Аз с едно едва кретам. А бе нещо ми е Депресивно и то много.
Предната бременност бях толкова щастлива.
Отдай го на хормоналния дисбаланс 😂 И винаги си спомняй, че има и по-зле от теб, аз например ще съм с три, живот и здраве. Ще видиш, че ще се справиш. На мен баткото много ми помагаше за малката, даваше памперси, приспиваше я. И като ги видиш гушнати на леглото и всичко ти се пълни от щастие, бързо ще отшумят тези негативни мисли 🍀

# 729
  • Мнения: 1 111
Аз пък бях в следродилна депресия след предната бременност, ужасно е. Според мен е хормонален дисбаланс и липса на витамини. Мисля, че B12 е много важен при тези състояния.

# 730
  • Мнения: 1 839
Мисля си как ще издържа до края тази бременност😞 едва 10с е, а на мен вече ми омръзна😄 цяло лято предстои, през което ще бъда подута, после есен, тогава ще родим и айде пак зима😩 хич и не бързам за раждането, че после как ще се оправям с 2 деца, не знам. Аз с едно едва кретам. А бе нещо ми е Депресивно и то много.
Предната бременност бях толкова щастлива.
И аз на моменти се депресирам, че ще съм сама с баткото и бебето, таткото работи извън бг и го няма по 2 месеца, после се прибира за малко и така. Баби не помагат и не знам какво ще правя, особено в началото😔  Преди с баткото сами се гледахме ама си беше само той, а и таткото беше тук, а сега колкото повече го мисля, толкова повече се депресирам. За сега ме крепи само това, че ни предстои скоро ремонт на ново жилище и се надявам, че там ще се разсейвам от мрачни мисли. Simple Smile

# 731
  • Мнения: 1 428
Да ви кажа момичета,купих си дънки за бееменелки дай боже да не ми е гол кръста вече, от уайкики,обаче има проблем,няма клинове има супер тънки,не знам къде мога да си намеря един поларен клин ,моля помогнете

# 732
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Аз също не съм антиваксър, но специално за ковид мисля, че не бих се ваксинирала, ако не стане задължително за всички. Докато е по избор, не бих, камоли пък бременна или кърмеща.
Аз не работя, детето не ходи на ясла, вкъщи се гледаме, ММ работи в ресторант и откакто затвориха през ноември той помага в ремонта на заведението, така че засега няма контакт с много хора, но и когато си отворят, той е готвач и пак няма с твърде много хора.
Иначе всеки ден сме навън, малката играе по площадки, лятото ще си ходим на плаж, то не може и да спрем да живеем, просто повечко пазене. Ако някой разбера, че е болен от нещо си, кашлящ и кихащ, просто страня и това е...

# 733
  • Мнения: 1 266
Хариомче, аз си поръчах от ремикс едни дънки за 20 лв. Виж и в H&M, в сайта имат повече неща от магазините.

# 734
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
В ХМ най-големите им дънки във физически магазин за бременни,които съм виждала са 42 номер,на мен ми трябват поне 46.В ОЛХ ще си потърся нещо,там има доста предложения.Най-добре гащеризон да си намеря.Имам един и ми е много удобен, навремето (2007-ма) го взех от Рени фешън на Пиротска за около 60 лв.Ама сега като че ли не ми се дават толкова пари за нов.

Общи условия

Активация на акаунт