Октомврийчетата в нас растат - мами с термин ОКТОМВРИ 2021 (тема 2)

  • 26 850
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • САЩ
  • Мнения: 471
Здравейте коремчета! Онзи ден бях на преглед и колпоскопия с биопсия. Колпоскопията беше доста неприятна, но нямах зацапване след това и вече съм по-спокойна. Бебчо е 4 сантиметра и нещо и се развива добре, 10 седмици +6 дни бях. Сърчицето биеше 171 в минута, не го чух но се виждаше да тупти на екрана и много ме развълнува. Освен това бебчо не спря да се движи Simple Smile Гледаха ме с вагинален и коремен ултрасаунд,  определено се виждаше много по-добре на вагиналния. И изглежда толкова порастнало и оформено човече в сравнение от преди 2 седмици (след малко ще добавя снимка от телефона).
Това с пръстена и конеца свекърва ми ми го каза и прави, още преди да забременея и излязоха две момичета. мисля да го направим и над корема с ММ. Интересно че тя е американка и на 74 години, та явно този метод е познат по целия свят. Иначе нямам претенции дали ще е момче или момиче, все пак ни е първо дете.
Гаденето започна да намалява, вярвам че е вече към края си, но пък повече ми се гади вечер.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 12 мар 2021, 20:24 от Flying_HiGh

# 706
  • Мнения: 1 428
Да попитам извинявам се за невежеството какво е това колпоскопия с биопсия, кога се прави?

# 707
  • САЩ
  • Мнения: 471
Hariom, при мен се наложи колпоскопия заради лоша цитонамазка, а и док беше видял някаква подутинка на шийката на матката. Нещо като преглед за цитонамазка е, но док оглежда по-старателно шийката с бинокли , лампи и не знам още какво. Изряза малки парченца които се пращат за биопсия. 10 мин отне. Според мен беше малко ненужно и даже съжалявам че се съгласих в толкова ранна седмица, но и се радвам че мина. Тук все се престарават с всякакви изследвания и всикчо е толкова скъпо, малко съм скептична честно казано.

# 708
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 054
В България май не го правят.Ако правилно съм разбрала си в чужбина...
С апетита съм на приливи и отливи ,ту много ми се яде,ту като видя храна и ми се повдига.
Гаденето ми е на ниво, особено вечер,ама поне не повръщам,макар че вчера замалко и това да стане.
На моменти се чувствам като премазана и съм все уморена.Уж лежа,пък умората се усилва...

# 709
  • Мнения: 41
Привет,
да се запиша и аз в темичката за месец октомври. На 37 години съм и имам 3 деца - 1 момче на 8 и две момичета на 5 и 3 години. Тази бремнност дойде като изненада, все още не сме споделили с никой - нито роднини, нито приятели и засега сме решили да си мълчим до края на първия триместът. С това повръщане обаче не е сигурно дали ще опазим тайната дълго, а и коремчето ми вече започна да изпъква.

Чакат ни доста промени и човек би си помислил, че вече всичко знам и няма какво да ме изненада, обаче изобщо не е така. Simple Smile

Предишните си три деца родих в Токуда при д-р Бойко Димитров, който е превъзходен лекар и не мога да го нахваля достатъчно. Само че, след като болницата от японски преминава в турски ръце, докторът се мести в св. Лазар - малка и бутикова частна болница.
Сега съм в огромна дилема - дали да избера докторът и св. Лазар (плюсове възможност за водно раждане, моят лекар, минуси - неонатология 2 ниво, имат 2 неонатолога за цялата болница и солени цени, въпреки че цената ще я преглътна), Токуда (плюсове - позната обстановка, голям екип от неонатолози, минуси - доколкото разбирам  надписват сметката с някакви абсурдни такси от сорта на "стационар", "дежурна медицинска сестра" и реално не знаеш тотала накрая, не познавам нито един доктор там- въпреки че Димитров ще препоръча, ако реша за там) и Шейново (плюсове - удобна локация, на пешеходно разстояние от вкъщи, неонатология ниво 3, което е същото ниво като МД, минуси - не познавам лекарите там, не желая грубо отношение в тези първи дни след раждането и не съм убедена, че в толкова стара болница няма вътрешноболнични инфекции, които после си мъкнем с месеци и лекуваме с антибиотици). Хубавото е, че имам много време да реша, лошото е че не виждам някой от минусите да се преобразува в плюс в някакъв момент. Simple Smile
Вие имате ли опит с някоя от болниците примерно св. Лазар или Шейново?

Другата ми голяма чуденка е дали да се ваксинирам срещу корона вирус - СЗО и Надежда излязоха със официално становище, че препоръчват бременните да се ваксинират, а родния ни АГ елит излезе с категоричното становище не само бременните и кърмачките, а даже и тези които планират бременност в следващата половин година, да не се ваксинират. За сега съм в безопасна среда- аз не работя, децата са си у дома, съпругът ми работи от дома, но се надяваме че към средата на април ще пуснем децата по училища и детски градини и ясли. А и аз ще трябва да посещавам ЖК и свързаните с нея изследвания по лаборатории и т.н.
За момента единствено съм ходила в 6 г.с. за установяване на бремеността (да е ясно че има бременност и тя е вътрематочна) и началото на април ще си направя ФМ при Марковс, когато ще бъда в 12 г.с.
След това мислех да регистрирам бремеността при ЛЛ и следящ лекар по ЗК, за направления, изследвания и болнични, а за самото проследяване да си ходя при моя доктор.

Много хубава и спокойна бременност желая на всички Simple Smile

# 710
  • омъжена
  • Мнения: 589
Привет. И моето гадене си ме съпътства. Днес ходих при приятели ,който не знаеха. Ама само в корема ме гледат и накрая казах. Много се зарадваха.  Доста си ми е голям с другите бременности в 5 мес бях с толкова голям🙂сигурно е нормално за трето. Да ви споделя при глезена имам някаква много яка болка,мазах се с арника няма ефект,не съм се удряла или кълчила крак. Иначе и на мен ми се вие свят понякога ама все едно виждам двойно. Киселини имам много и  болки вечер ниско долу.  Пия нощ па когато само ме заболи иначе избягвам.

# 711
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Привет, Vg1! Grinning
Добре дошла! Прекрасно е, че все повече семейства имат повече от 1-2 деца!
За избора на болница - смятам, че времето ще покаже, а сърцето ще ти подскаже. От опита ми с болнични заведения (обстановка) и персонал (отношение) за съжаление е въпрос на късмет. Confused
За ваксината - аз не бих се ваксинирала, но и това е въпрос на личен избор, усещане.

Паяче, нека се оправя това сърцебиене!

sunshine1992,  и аз имам при глезена остра /силна болка, и нямам идея от какво е.

Кратък отчет:
Вчера бях да се запиша при АГ за наблюдение на бременноста. Пак видях дребосъчето (4см)и му чух сърчицето. Blush Записах си час за БХС на 22 март. А днес бях на зъболекар - 2 малки кариеса и зъбен камък, и края на април ще ме "ремонтират"

Прегръдки на всички! Гаденето да отшуми. Коремчетата да растат и малките сърчица да тупкат.

Последна редакция: пт, 12 мар 2021, 21:48 от yanac

# 712
  • Мнения: 165
Здравейте,

в 10-та седмица съм и за пръв път имам леко розово зацапване (забелязах след пишкане)... Нямам болки, но ми е много ми е притеснено Sad Преглежда ме Калчев, но утре е Събота и едва ли някой ще отговори в клиниката, а и едва ли Калчев ще успее да ме види скоро като знам каква е там ситуацията (по принцип имам записан час на 23-ти чак).

Преди това бях около 2-ве седмици на Прогестан заради малко отлепване, но не съм имала кървене и доктора каза щом не кървя, да го спра...
На някой случвало ли се е? Освен пак да започна Прогестан-а, имам останали 3 ампули само...

Също така ако някой може да ми препоръчате добър гинеколог в София за да чуя второ мнение, ще съм благодарна,  доволна съм от Калчев, но няма да мога да изчакам...

# 713
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 299
И аз ще ходя при Борис Стоилов, запазила съм час в края на Март.

# 714
  • София
  • Мнения: 872
Усещам, че преди края на уикенда ще трябва да отворим трета тема Wink

Аз тая седмица се пробвах геройски да ида до лабораторията, да ми вземат кръв и урина. Беше голяма грешка, която завърши безславно с повръщане, полунастиване, главоболие цял ден после от недоспиване и така и не влязох в лабораторията. Имаше 4 човека преди мен, които за половин час не мръднаха напред.
Затова накрая поисках посещение у дома и вчера сутринта ми източиха 4 епруветки. Всичко ми е в норма, много съм щастлива.

Откъм гадене всеки ден е една идея по-добре от предходния. Почти не повръщам вече, случва се само от глад. Ябълките и ядките ми станаха най-добри приятели, помагат милион пъти повече от вода с лимон.

В носа си постоянно намирам съсирена кръв, но четох,че е нормално в началото на бременността. Чакам с нетърпение прегледа си на 16.03 да видя колко е пораснало човечето. Претенции за пол нямам. В началото исках повече момиче, но някак си сега ми е все едно вече, само да е живо и здраво. Убедена съм че ще е забавно предизвикателство, независимо от пола.

В събота е Прошка и малко се притеснявам да не ме усетят роднините, че съм бременна, защото повечето от тях още не знаят. Искам да мине март месец и да навляза в 4 месец преди да разгласявам, а честно казано, не искам да споделям чак до Великден, просто не ми се обяснява нищо на никого, а знам че ще питат какво ли не.

На ФМ и БХС съм на 29.03, тогава ще съм в 12+4. Нямам търпение, знам че тогава доста обстойно се разглежда бебчето. Сега съм още в 10+1.

Малко дълго стана, ама нямах време тия дни да седна да си излея душата. Доспива ми се още в 20:30...

# 715
  • Мнения: 1 111
Въобще не бих си и помислила да си слагам ваксина, докато кърмя или съм бременна. Ами ако стане нещо с детето? Ваксина, която току-що измислиха и в момента я тестват директно върху хората по света и вече започнаха да спират партиди за проверка!!! Всеки сам да си поема рисковете.

# 716
  • Мнения: 176
А момичета аз да попитам, смятате ли да продължавате да работите, предвид отново усложнената ковид обстановка? Казвам си все, че не искам да живея пазейки се, нооо последната седмица вече взех доста да се притеснявам. Другата седмица вече ще кажа на работа, че съм бременна, въпреки че сигурно вече са се досетили. И се чудя как да подходя в разговора - да излизам ли в болничен , да оставам ли....

# 717
  • Мнения: 241
Зависи от работата, ако имаш контакт с повече хора, според мен не си струва риска.
Аз работя в аптека и спрях преди седмица, първо отпуск, от другата седмица ще съм в болнични.
Като знам какво беше положението на работа при предните "вълни", не бих си позволила да работя.
Но все пак зависи от вида на работата, а и как се чувствате!

# 718
  • Асеновград
  • Мнения: 1 377
Аз имам чувството че много изоставам от вас, и аз не знам точно в коя седмица съм,уж в 6г.с., всеки лекар ми казва различно нещо. На 18-ти съм чак на преглед. Тогава трябва да съм в 7 г.с. Надявам се всичко да е наред, не сме чули още нито сърчице нито нещо по-интересно. Предполагам че ще се преместя и в Ноемврийчетата, но и вас ще следя. С тази късна овулация се измести датата за термин, аз и без това бях в края на месеца, но да видим док какво ще каже. Не знам къде ще ходя на ФМ, в Пловдив има ли добри лекари за това? Всички покрай мен са били в София и се чудя трябва ли и аз там да ходя? Ще съм благодарна ако изкажете мнения за добри лекари за ФМ в Пловдив, може и на лично.

Четох че много от вас са направили теста с пръстена за който казах, много ме развеселихте!😄😄дано да е познал. И аз нямам претенции за пола, само да е живо и здраво.

# 719
  • Мнения: 1 111
Аз прекарах ковид есента, но и да не бях, нямаше да спра да ходя на работа. То вируси се намират целогодишно. Много си обичам работата, има кой да ми гледа голямото дете и се надявам да работя до последно. Пък и за мен е финансово по-изгодно, тъй като втората година на първото доста ще ми смъкне първата година на второто майчинство.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт