Октомврийчетата в нас растат - мами с термин ОКТОМВРИ 2021 (тема 2)

  • 26 401
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Благодаря за новата тема! Прекрасна е, едно хубаво ми стана като си видях името в списъка, аз още асимилирам случващото се, и сега ми е едно развълнувано. Знам че още е рано но мислим утре и други ден да кажем на родителите ни и на сестрата на мъжа ми, и се вълнувам многоо!😁

# 31
  • Мнения: 190
Благодарим за темичката! 😉
Bugi, не се притеснявай, има бебета които не се виждат с коремен ехограф. Мен ме гледаха с коремен и нищо не се видя в 7+4г.с, докторката каза че бременност не вижда, погледна с вагинален, видя бебе и пулс засече. Всичко зависи от разположението на матката Wink

# 32
  • Мнения: 1 266
Хора, да ви се оплача. Аз, която от начало все повтарям правила за хранене, днес се прибирам от работа с мисълта за краставици 😂😂😂 Изядох една и отидох за малката. Докато се приберем бях обезумяла от глад и ядох сърми за вечеря. Дето все говоря, че въглехидрат е до обяд 😜 За сега не съм качила нищо, но много ме е страх от качване, че трети път вече ще съм слончето Нели 😂 То бебе не видяха, ама аз си се подувам, тача че смятам, че ще ни изненада едно сърчице другия път ❤️

# 33
  • Мнения: 233
Много хубав заглавен пост, с толкова старание да се изброят всички от темата ❤
Аз съм на преглед при АГ утре. Минаха 3 седмици от първия преглед, когато се видя плоден сак и ембрион, който обаче беше със седмица назад. Не съм си отпуснала душата и не смея да се радвам, защото не знам какво се случва и не искам да се разочаровам още повече, ако нещо не е наред.
Междувременно ходих на консултация с двама ендокринолози, заради гестационен диабет, който имах миналата бременност и сега пак. Независимо, че спазвам строга диета от края на януари, сутрешните ми стойности са леко високи. Двете лекарки са на коренно различно мнение за терапията. Едната препоръчва по едно хапче метформин вечер, за да регулира сутрешните стойности, другата каза, че ако не ги сваля малко направо инсулин вечер. Имам седмица да постигна някаква промяна, което не ми е ясно как ще стане, тъй като от към хранене няма какво да подобря. Съветът беше да се движа след вечеря и понеже няма как да се разхождам в момента, започнах да правя леки упражнения за бременни. Надявам се да има ефект и да сваля сутрешните стойности, за да мога да контролирам нещата само с диета, както беше при първата ми бременност. Иначе аз досега съм свалила 3-3.5 килограма за месец, но имам доста излишни, така че това не ме тревожи. Малко ми стискат панталоните и на мен и ако всичко е ок утре, вече ще си купя панталони за бременни, за да не ме натиска нищо. От миналата бременност си намерих рокли, блузи, ризи и нито един чифт дънки, не знам къде съм ги “подредила”.

# 34
  • Мнения: 45
Леле колко сте изписали, момичета! Радвам се, че групата е толкова активна и толкова бързи минахме към тема 2.
Аз днес минах първи преглед в 5 с. и 5 дни. Видя се плоден сак. С първата ми бременност на първия преглед чухме сърчицето и сега макар знаейки, че е доста рано малко се разочаровах. Надявам се на следващия преглед след две седмици и това да се случи.
Иначе и аз вече съм много отегчена на работа, най-вече заради стреса, в момента сме по-малко хора и предполагам, че ще стане още по-напечено като споделя моята новина. Засега мисля да изчакам още няколко седмици, все още не ми се гади и понякога забравям, че съм бременна.

# 35
  • Мнения: 14
Eleyn, благодаря за темата. Нека я изпълним само с добри новини.
И не искам с всеки пост да се оплаквам 😀😀😀ама хич не ми се работи вече. От известно време ми е неприятно темпото, което трябва да се поддържа на работа, искам следобяд да опъна кълка на диванчето вкъщи и да си пусна някое филмче 🤷🏻. Бих могла да си взема болничен след месец да речем, но пък ми е гузно за работа. Аз съм счетоводител и предстои годишно приключване, в което аз съм основния участник. Не че някой ще ми каже евала като остана, но някак го усещам като свой дълг да си довърша нещата.

Skorpionche и аз съм счетоводител, само,че съм на свободна практика и работя сама.
Страхотно е, че искаш да си довършиш работата, но пък това не може ли да стане и дистанционно от вкъщи? Така хем ще се грижиш за себе си, хем няма да си оставила недовършена работата. Simple Smile

# 36
  • САЩ
  • Мнения: 471
Благодаря за новата тема! Най-накрая мина и моят първи преглед вчера и май съм с най-ранен термин от всички тук. Бях си изчислила 1ви Октомври, но се оказа 30ти септември. Все пак ще остана в тази тема с вас Simple Smile Много се зарадвах като видях малкото човече което расте в мен! Записаха пулса, но не ми го пуснаха да го чуя. Бебето е добре, но при мен има проблеми и ме викат пак след 2 седмици. Док видя нещо на шийката на матката и иска да направим биопсия за всеки случай. Никога не съм имала лоша цитонамазка, последната ми е ок от август, но малко се притеснявам. Отделно на вагиналния ултрасаунд се видя някакво наслагване на кръв извън плодния сак което трябвало да се наблюдава. Каза че можело да изчезне само, но може и да прокървя, което не значело че ще загубя бебето, но да им се обадя. Доста се уплаших но мисля позитивно! Взеха ми 10! епруветки с кръв за всякакви изследвания. За гаденето ми каза да не пия витамините за бременни сутрин, а по-късно след като съм хапнала повече, че иначе дразнят стомаха. И наистина тези дни случайно не ги бях пила сутрин и се чувствах доста по-добре през целия ден. Иначе картофи и други видове въглехидрати доста добре ми се отразяват , но не прекалявам с тях. Коремчето ми изведнъж изпъкна повече, много ми стягат панталоните като шофирам особено. Този уикенд ще кажем на останала част от родата, ще е забвано, че и те само ни питат.
Забелязвам че много от вас бързат да ходят на преглед, имайте търпение! Знам че чакането е много изнервящо, но няма смисъл да се ходи прекалено рано когато още нищо не се вижда. Казвам го , защото си спомням моята приятелка в Бг колко беше разочарована когато и бяха казали че нямало бебе, а тя просто отишла прекалено рано (детето е на година вече). Дори ми е странно, че докторите се съгласяват да ви видят толкова рано, знаейки че апаратурата им няма нищо да засече. Мен по-рано от 8ма седмица не ме искаха.
Лека бременност на всички!

# 37
  • Мнения: 190
Flying, дано всичко да бъде наред 🍀
Само аз ли не спя по цяла нощ? Направо се ядосвам с това безсъние....

# 38
  • САЩ
  • Мнения: 471
Благодаря Medelin! Аз спя, но се събуждам още в 5 и лежа с широко отворени очи в леглото и не мога да заспя отново, много неприятно. Тревожи ли те нещо определено? Може от разбърканите хормони да е. Мелатонин мисля може да се пие. Аз пък сънувам странни неща, включително двама починали роднини, единият ми каза че всичко ще е наред, другият ме прегърна.

# 39
  • Мнения: 207
Здравейте, и аз да се разпиша в новата тема. Благодаря и аз за старанието за темата.
Така ми се гади по цял ден и съм супер не продуктивна. Добре, че мъжа ми ми е шеф. 😂 Надявам се да не ни разкрият бързо с ММ не искаме да казваме на някой до 13г.с. Единствено може само на майка ми преди това, защото тя веднага ще се усети. Не че на други искаме да казваме дори и в 4м, но просто вече се чудят защо не пуша и бързо се изнизвам под прикритие. 😁

# 40
  • Мнения: 1 428
Мале момичета,днес съм на лекар мисля че ще съм на антибиотик просто вече не се издържа това с гърлото.....Някоя вечв мама пила ли е антибиотик толкова рано 9 г.с съм аз четох,че инфекцията е по опасна от антибиотика... Амаа много ме е страх за бебето какво ли ще му стане от антибиотика...

# 41
  • Мнения: 2 352
С първата ми бременност пих 2 пъти. Първия път беше някъде 7-8 седмица. Голям проблем имах с един мъдрец, освен че не можех да се храня и отслабнах за 1 седмица с 4кг(бях стана 51-52кг), пих обезболяващи, защото сигурно щях да припадна от болка и Оспамокс.
Втория път бях някъде към 5 месец. Разболях се и много кашлях, направо корема ме болеше от кашлица. Може и контракции да са били. ЛЛ реши, че по- добре антибиотик да пия. Мъчих се 3 седмици с кашлица и зачервено гърло.
Детето ми се роди живо и здраво.

# 42
  • Мнения: 1 266
Hariom1, всичко ще е наред. Не се притеснявай. Ще оздравееш и ще се наслаждаваш на коремчето, а после на сладък пух 😊

# 43
  • Мнения: 1 428
Благодаря ви момичета ♥️ просто като звъннах на ЛЛ а от една год не съм имала ангина даже и повече и тя вика хубаво си бременна ма ела да те видя че ти знаем проблемите ... Явно покрай това че съм болна не ми се гади все едно не съм бременна и си викам дали на детето ми сега му е некомфортно като на мен ми е некомфортно ....

# 44
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Все още не смятаме да казваме за бременността, мисля към април - май😁 дори мислим като родя да им кажем 😄ние сега си заминаваме и като не се виждаме няма как да разберат.
Притеснявам се как да кажа на работа. Трябваше септември да се връщам, а сега ще им сервирам, че още една година няма да ме има.

Общи условия

Активация на акаунт