Образователен Говорилник: 12-та сбирка на Ордена на Кокичето

  • 18 577
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 845
Не съм шампион, но установих, че се кефя да карам кола. Иначе да е жив и здрав GPS-a.
Имам и едно прегрешение, 2020 минахме със снаха ми от Истамбул до Кушадасъ на стоп. Така в двете посоки

# 721
  • Мнения: 5 916
Мъжът ми щом се оправи с трафика в Палермо, Истанбул ще му е цвете. А и тук по нашенски ще се разбере с ръце, крака, и всякакви звуци. Планирам го Истанбул с колата, че самолета ми се вижда много безсмислен с цени и време. На всяка 10-15 дневна обиколка средния ни километраж е 3 000 км. и вече супер, супер много ми липсва. От август не сме пътували.
Флоренция, изобщо Италия и ZTL  са моят кошмар. Защото ММ ми е връчил отговорността аз да го информирам за тази досаdа. Иначе минимум 100 евро на влизане в ZTL.

Последна редакция: ср, 17 фев 2021, 20:44 от Fancy

# 722
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 304
Какво е ztl?

# 723
  • София
  • Мнения: 12 105
А къде е ИстаМбул? Joy

# 724
  • В офиса
  • Мнения: 4 027
Истанбул изобщо не е страшен с кола. Аз предпочитам.
Веднъж там ни заваля сняг, смятайте горките хорица с летните гуми какъв майтап беше, пък ние си караме и им махаме от прозореца. Точно тогава мъжът ми бе решил, че ще ходим да гледаме Робърт колеж, щото нали Константин Стоилов, Иван Гешов и т.н. там са учили (и Орхан Памук, а Флойд Блак му е бил ректор) А той на един баир. Катерим се ние по баира с колата, а местните само въртят гуми. Влязохме вътре, а там жива душа няма, според мен никой не бе успял да стигне.
За Кайро съм чувала страхотии за шофиране там.

# 725
  • Мнения: 7 161
Уау, страхотни снежни снимки, но някак не мога съвсем да ги оценя. Викам, на Занзибар сняг ли заваля? 😂
И аз като Амели, чакам си лятото.Тази година чакам пролетта. Следя на гърците мерките за влизане и още от април, ако е подходящо, тръгваме.

Влюбих се в Истанбул. Много, много ми хареса този град, но не ми се пише защо и подробности. Само да кажа, че ми се зави свят от на мъжа ми карането на влизане в града, но аз съм му свикнала, а той е брилянтен в това отношение. Ляво, дясно, клаксон и за броени минути стигнахме до хотела.

# 726
  • софия
  • Мнения: 4 990
Има някаква магия там, наистина. А дервишите на живо гледахте ли?

# 727
  • Мнения: 5 916

https://en.wikipedia.org/wiki/Zona_a_traffico_limitato

Това ми е основна драма при пътуванията в Италия. А не е като да не сме я обиколили. Имаме до момента само две глоби от Италия, което за толкова хиляди километри си е уникално постижение.

# 728
  • София
  • Мнения: 9 558
За мен най-страшното място за шофиране е Неапол. Такова чудо на друго място не съм виждала.

# 729
  • Мнения: 5 916
Палермо е по-зле. Поне според мъжа ми де. Каза, че от всички места на които съм го мъкнала, там му е било най-зор. Но пък пешеходно в Неапол бях далеч по-притиснена. В Палермо се завирахме по всякакви пазари и сокаци.

# 730
  • София
  • Мнения: 2 780
Честит ден на Освобождението на учениците, на всички, чиито деца днес тръгват на училище Simple Smile
Поздравявам ви по случая с една песен Simple Smile

https://youtu.be/E8ilMstcO5Y

Аз лично смятам цял ден да си я пея Joy

Учат в школе, учат в школе, учат в школе...

# 731
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 352
🥲  Моята голяма от днес отново е вкъщи. Много ми е жал.

# 732
  • софия
  • Мнения: 4 990
Голяма радост е у нас. Хора! Така не съм се вълнувала на 15-тите им септемвритита. Наистина празник.
Гадамер, добре показва какво ще е след две седмици...

Лейди, предпочитам на твоите вълни да се метна с рефрена Simple Smile

айде, малко остана и за хлапетата, които чакат своите две седмици...

# 733
  • Мнения: 7 161
И моето днес отново е на ДО. Disappointed Relieved Тихо и тъжно е вкъщи.
И така до 17 март. Много се надявам след тази дата да върнат всички присъствено.

Преди се радваха на ваканциите, сега се радват на училището. Какви времена.

# 734
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 352
Да, сега радостта е голяма, но след 2 седмици ще е много неприятно. Първо месеци са вкъщи, после ги връщат за 2 седмици, които минават неусетно за тях, тамън се адаптират и айде -  4 седмици отново сами и изолирани. Моята е 8 клас и честно да ви кажа няма приятели от класа. Ей така ще мине тази учебна година. Приятелско дете, сега е 9 клас, също е в това положение, още от миналата година.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт