Мами Октомврийки всички късметлийки!🙂2021

  • 22 723
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 428
Лоло,а ри в коя седмица си,нещо съм се напрегнала за днешния преглед,че може да не яида ембрион чхгт ще ми е около 1400-1600 и чак глава ме боли от мислене (не че мога да променя нещо) амаа ...

# 46
  • омъжена
  • Мнения: 589
Имате ли главоболие?Мен цял ме мъчи глава, и май нещо ми се запушва носа... Та се чудя какво може да се пие сега противовирусно 🙄

Не се паникьосвай, една приятелка миналата година беше бременна и постоянно и се запушваше носа докторката и каза,че е напълно нормално от бременността налягането се променя,хормони и т.н а главата и мен ме боли от време на време и това си е от бременността спокойно

Последна редакция: ср, 03 фев 2021, 09:05 от sunshine1992

# 47
  • Мнения: 596
Hariom1 5с 5ден съм днес. Опитай да се настроиш позитивно, мила, не си вкарвай филми предварително. Дори да не се види ембрион, може просто да е рано. На моят преглед док предположи, че ще се види само плоден сак, но изненадващо се видя и петънцето в него. Стискам палци и ще чакаме да споделиш след прегледа Heart
За запушването на носа и аз четох някъде, че е често проявен симптом и помагат овлажнители за въздух и разходки 😊

# 48
  • Мнения: 1 837
С предната бременност бях отказала веднага кафето, та по-скоро заради това може би месец страдах от ужасно главоболие. За сега още не ми е станало толкова гадно, пия си сутрин. Вчера имах доста силни придърпвания ниско долу в корема. Въпреки, че ми е втори път, искам да имам всички симптоми, които са нормални в началото. Така съм спокойна, че малкото ембрионче си е на мястото😄

# 49
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен, мами. С поликистоза съм и аз и термина не може да се определи точно от приложенията, но би трябвало да е в началото на октомври месец.
Вчера бях на доктор и се видя плодно сакче с малко петънце и съм в 5г.с., а по приложенията излиза 6-7г.с. Докторът каза, че ще се видим отново след 2 седмици. Също така ми каза, че щом имам сиптоми като гадене (дори и малко), болки в гърдите всичко върви по план. Предполагам е още рано да се каже дали всичко е наред?

# 50
  • Мнения: 1 428
frozen mom,то никига няма да се каже на 100% че всичко е наред,но ако го вярваш достатъчно,то ще бъде
Аз като човек хипохондрик,изчел всички възможни лоши сценарии за бременност съм психиясала и не мога да си кажа всичко ще бъде наред,но нормалните хора го знаят и го вярват Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 860
Здравейте и от мен,

И аз видях двете чертички в събота в 5 сутринта, на първи ден закъснение. В интерес на истината изобщо не очаквах, просто имах ПМС (или така си мислех) от седмица и половина по-рано и вече почнах да се дразня, че не идва и направих теста, колкото да се успокоя и да ми дойде. А то какво стана…
Да не си мислите, че не е искано бебе, дори напротив. Просто тоя месец не се справих с лентичките за овулация и така не показаха кога е била и реших, че нищо не е станало.
Записах си час за гинеколог чак на 23ти, защото не ми се иска да ходя през 2 седмици. Предпочитам директно да комбинирам потвърждението на бременност с първи обстоен преглед. Тогава трябва да навлизам тъкмо в 8ма седмица. Как мислите, не е твърде късно, нали?
Пия фемибион 1 от 2 месеца и тия дни малко взех вече да се притеснявам, че нямам идея какво да очаквам и какво да правя, на какви изследвания ще трябва да се подложа и т.н.. Първа бременност ми е и много се надявам всичко да е наред.
Взе че стана дълго, но с мъжа ми не искаме да казваме на никого до третия месец и не знам как ще издържа с всичките тия въпроси в главата си чак до 23ти февруари...

# 52
  • Мнения: 596
Eleyn доколкото знам, ранното диагностициране е важно, за да се потвърди, че всичко си е на място, т.е. да се отхвърли възможност за извънматочна бременност. Аз най-вече заради това избързах с първия преглед, не ми е проблем да ходя през 2 седмици, даже с голямо нетърпение си чакам следващия 😁
Относно какво да очакваш, те съветвам да не четеш хаотична информация в нета, а да си вземеш някоя книга, в която подробно и структурирано е описано всичко. Аз си купих "Аз съм бременна" и в нея има всичко седмица по седмица, подробно инфо за изследвания и дори извадка от закона за правата на бременната жена.
Успех 🌷

# 53
  • Мнения: 8
Здравей, Eleyn.И аз на 23.02 трябва да съм в осма седмица. Така като гледам какво си написала, все едно за мен се отнася:) И на мен ми е първа бременност (още не официално потвърдена от док).

# 54
  • Мнения: 31
Eleyn доколкото знам, ранното диагностициране е важно, за да се потвърди, че всичко си е на място, т.е. да се отхвърли възможност за извънматочна бременност. Аз най-вече заради това избързах с първия преглед, не ми е проблем да ходя през 2 седмици, даже с голямо нетърпение си чакам следващия 😁
Относно какво да очакваш, те съветвам да не четеш хаотична информация в нета, а да си вземеш някоя книга, в която подробно и структурирано е описано всичко. Аз си купих "Аз съм бременна" и в нея има всичко седмица по седмица, подробно инфо за изследвания и дори извадка от закона за правата на бременната жена.
Успех 🌷

Благодаря за информацията за книгата. И на мен ми е първа бременност така, че всяка информация е добре дошла.

# 55
  • София
  • Мнения: 860
Eleyn доколкото знам, ранното диагностициране е важно, за да се потвърди, че всичко си е на място, т.е. да се отхвърли възможност за извънматочна бременност.

Благодаря, Лолло, за коментара. И на мен това ми беше притеснението, специално за извънматочната четох и искрено се надявам, че дори да е такава, началото на 8ма седмица няма да се окаже прекалено късно за диагностициране. На теория поне не би трябвало.

Затова пък може да е повърхностно или дори безотговорно, но предпочитам да не се задълбавам в този вариант и да си представям нормална бременност и здраво бебче Grinning

Аз се снабдих с няколко книги още като почнах да планирам бременността, сега като ги преглеждам установявам, че нито една не е толкова детайлна, колкото ми се иска. Най-голяма полза до момента виждам от "Какво да ядеш, когато чакаш дете". Дори ми идва прекалено много като информация. Но пък там дават съвет, че ако хапнеш малко преди да почне да ти се гади, самото гадене е по-леко. Тази сутрин го тествах на практика, оказа се полезна информация.

# 56
  • Мнения: 1 428
Момичета, малко негативно влизам,но все пак да ви кажа какво стана
Докторката ме гледа по изчисления съм 7 сед и 5 дни по послесна дата на Ц,но предвид поликистозата съм около 5г.с аз така и мисляя,та не видях ембрион само сак,попитах може ли да е кухо яйце,но до другата седмица няма как да се разбере ще трябва да изчакам още 8 дни ии ми е много напрегнато...

# 57
  • Мнения: 672
Здравейте и от мен, мина моя преглед, но нещата са съвсем в началото и ме вика след 2 седмици за пулс, ще мисля позитивно и няма да развивам негативни сценарии в главата си.
Успех на всички!

# 58
  • омъжена
  • Мнения: 589
Момичета, малко негативно влизам,но все пак да ви кажа каквоо стана
Докторката ме гледа по изчисления съм 7 сед и 5 дни по послесна дата на Ц,но предвид поликистозата съм около 5г.с аз така и мисляя,та не видях ембрион само сак,попитах може ли да е кухо яйце,но до другата седмица няма как да се разбере ще трябва да изчакам още 8 дни ии ми е много напрегнато...
Не се притеснявай. Мисли поЗитвно. Когато едно бебче трябва да се роди каквото и да става всичко ще е наред. Рано е още,понякога чак до 6 седмица се вижда само плоден сак. Всеки път е различно . Ще се появи на ехографа точицата желана ,коят със  сигурност я има просто е мъничко и не може да го види АГ то още.  Спокойно.

# 59
  • Мнения: 1 428
Да благодаря, странното беше че ме гледа с коремен...

Общи условия

Активация на акаунт