бившия ми мъж е обсебен от мен

  • 4 690
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 297
Явно детето е само оправдание и то няма нито майка, нито баща.
Той те е зарязал, ти го търсиш като удавник сламка.
Наистина трябва да потърсиш психолог. За себе си.
И тази вечер ли няма да си с детето? А с мъжа ти?
После той бил проблемен. Проблемът е в теб, че нямаш чувство за самосъхранение и към детето си.

# 16
  • Мнения: X
Нали нямаш роднини, при коя баба е детето, при свекървата, майка на лудия мъж ли? Какво означава "прави луди панаири"?
Изчисти си телефона, щом те подслушва, смени си паролите и най-вече спри да му даваш надежди с поведението си, защото точно това правиш.

# 17
  • София
  • Мнения: 13 297
Детето знае ли, че баща му се е изнесъл или от 6 месеца не се е прибирало и то?

# 18
  • Мнения: 11 387
Трябва да спреш да контактуваш с него. Да прави каквото иска - ти търси своя път. Тези срещи, грижи, тревоги по него само удължават агонията ви.
Просто кажи, че повече не можеш и не искаш да си с него и се дистанцирай напълно.
Какви отношения ще изгради с детето си - той решава. Ще се изненадаш, че вероятно 2-ра фаза е да те нападне в опит да ти вземе детето и да го настройва против теб.

# 19
  • Мнения: 31 857
Детето знае ли, че баща му се е изнесъл или от 6 месеца не се е прибирало и то?

 rotfImbo     rotfImbo     rotfImbo   

Ще ме умориш hahaha   

Чудно ми е как не било свидетел на никакви лоши взаимоотношения.
Сигурно са ми казвали да си ходи в стаята, че мама и тати трябва малко да се поступат.

# 20
  • Мнения: 14 966
Сядате с него и се разбирате кога и как да идва да вижда детето. Какви пари ще ти плаща за издръжка. Завеждате си едно охранително дело за режим на контакти, родителски права и издръжка.
Оттам нататък ще идва, когато му е графикът. И детето ще свикне. Ако искаш спасение, ред трябва да въведеш. Иначе си на път пак да го прибереш. Аз така го усещам. Че и ММ го наричаш.
Ти трябва да излезеш от ролята на жертва . Първата стъпка си направила- разделили сте се. И как от 112 не се отзовават, ако има насилие.
Този няма какво да ти виси и да ти хленчи. Да прави каквото иска. Неговият живот е негов личен проблем. Твоят обаче е важен, защото сте ти и детето.
Наистина потърси психолог-психиатър/ задължително с двете специалности/, за да си влезеш в правия път. Една връзка приключва, когато другият спре да бъде твой проблем / товар/.
Имаш шанс да се съхраниш, да продължиш напред.
Другото са ти го казали. Сменяш телефон, профили, всичко. Или поне спираш със социалните мрежи.Докато този не осъзнае, че оттук-нататък е само и единствено родител. Може да взема детето извън дома ти, достатъчно голямо е.
Партньорската връзка я няма. Покажи му го.

# 21
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Детето знае ли, че баща му се е изнесъл или от 6 месеца не се е прибирало и то?

 rotfImbo     rotfImbo     rotfImbo   

Ще ме умориш hahaha   

Чудно ми е как не било свидетел на никакви лоши взаимоотношения.
Сигурно са ми казвали да си ходи в стаята, че мама и тати трябва малко да се поступат.

Май не е съвсем така, сама е написала, че пред детето и вика, кой знае какво още. Не разбирам привързаностите към насилник и манипулатор. Не разбирам и как в случая не се грижи единствено за детето си, защото то заслужава това, а е замислила въпросния господин, дето сам не знае какво иска. И ревността е болест, останалото не ми се коментира. Раздялата е раздяла, какви са тия грижи за насилник?!

Скрит текст:
Здравейте на всички.
Предварително се Извинявам за дългия пост,НО съм изправена пред може би един от най-тежките периоди в живота си и имам огромна нужда от съвет.Така преди около 6 месеца се разделихме с мъжа ми след поредния скандал от негова страна и заплахи,като напусна квартирата ,в която живеехме(за 1-ви път стана и си тръгна)Имаме момченце на 6 годинки,което е най-прекрасното слънчице на света (като за всяка майка нейното Simple Smile).
Мъжа ми не прие това като раздяла като след първия месец се започнаха разговорите за сдобряване, правеше се ,че не разбира ,че сме разделени, аз не исках да се карам с него ,защото се страхувам и то много ,а и честно да ви кажа много държа на него като баша на детето ми и като човек,който ми е помогнал много в живота.От 2 месеца изпадна в тежка депресия ,маниакалност,преследва ме постоянно, подслушва ме,инсталирал е на телефона си профила ми,инстаграма ми, пощата ми и програми за следене.Да не ви обяснявам в какъв ужас живея от няколко месеца.От друга страна въпреки това много исках да е добре,да поддържаме хубави отношения тъй като все пак 8 години сме били заедно,а и много ми е дали както казах.От 2 месеца има постоянно мисли за самоубийство,постоянно говори за това .Изпада в умопомрачение, и не е манипулация, като обсебен е;гледа в една точка,трепери целия,става червен,изхвърля си документите и ключовете за дома си,обяснява ми как живота нямало смисъл повече. Аз съм на ръба,опитвам се да говоря с него,постоянно съм на среща му,каня го да се видим,старая се да съм мила,а и успях да го накарам да отидем на психолог.Той е Много прикрит човек и не е казал нищо на психолога,извъртял и ситуацията и дотам,но ужаса продължава.Всеки ден се притеснявам ,че може да си направи нещо. Нямам негови родними,с които мога да говоря ,които да помогнат както и мой.Сега се свързах с психиатър, с който искам да се видя, но ще стане след 4-ти.НО как да му помогна като той сам не иска да си помогне .Има и предистория,която е Много важна в случая да споделя колкото и да ми е трудно.С мъжа ми през първите 5 години, които бяхме заедно от момента ,в който забременях ме тормозеше психически адски много като преди 3 години му изневерих (не ме съдете ,изключително много се обвинявам затова,но си има причини)След ,което той разбра.Вкрайна сметка решихме да опитаме за последен път и да продължим напред, но не се получи.
ТОРМОЗА стана ужасен и донякъде вече му влизах в положение,започна да ме блъска ,заплашва постоянно, да вика пред детето,аз започнах за получавам паник атаки ежедневно, спря ми цикъла от стрес.
Скрит текст:
Та нямам роднини и сега живея сама с детето си.Въпреки това този човек е такъв само и единствено от болестта ,която има от години и това е ревност и тя го подтикваше да е такъв абсолютно винаги.Това съсипа връзката ни,извън тази болест той е адски добър човек и баща,колкото и странно да звучи.Не знам вече каквп да правя.Звънях на 112 и полиция казаха ми ,че няма какво да направят .За тези,които са стигнали дотук БЛАГОДАРЯ.Искам повече от всичко детето ми да си има и майка и баща,с който да расте и да се чувства обичан.Опитах всички разговори, психолози,успокоявания,полиция сега и психиатър ще опитам. Моля  помогнете ми дами.Ще очаквам съветите ви с огромно нетърпение.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 658
Да, първо й викал пред детето, после детето не било ставало свидетел на такива неща. Последно кое от двете?

# 23
  • София
  • Мнения: 13 297
Стокхолмски синдром. Или друг тип привързаност на жертвата към насилника. Първо каза как стоят нещата. После ние й казахме, че не са ок нещата и тя почна да го защитава. Тепърва ще го оправдава и ще го моли да се прибере. Уж в името на детето или да го лекува. Вид обсесия е това. Дано тръгнат и двамата на лечение, наистина. Че детето тепърва ще расте и подобни отровни отношения ще дават плодове.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 098
Познавах един такъв откачен, който заради раздяла искаше да се обеси на бравата на вратата и да пие прах за пране. Жив и здрав си е, но и половинката му беше категорична, че не иска да го вижда никога повече.
Вие обаче сте тежка драма.

# 25
  • Мнения: 31 857
Да, първо й викал пред детето, после детето не било ставало свидетел на такива неща. Последно кое от двете?
А де!
Както казах - кофти майка е авторката. Че и лъжкиня.

# 26
  • Мнения: 9 749
Опичай си акъла, както казват старите хора, за да не станеш част от полицейските хроники.

# 27
  • Мнения: 11 387
И като я нападате и обиждате как точно и помагате?

# 28
  • Мнения: 2 585
Не разбирам как така се страхуваш от него и едновременно държиш на него? И защо изобщо поддържаш отношения? Разделили сте се, да се оправя сам.


Ами едно нещо наречено “афект” и си нямате представа колко дори и уравновесени иначе хора при афект правят неща, които никой не си е представял, че може да си помислят, още по-малко да направят.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 996
Смяна на пароли, изтриване на профили. След това молба за развод, а ако се налага - ограничителна заповед.
Моя приятелка имаше ходене по мъките с такъв психопат, но тя беше твърда и го блокира отвсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт