бившия ми мъж е обсебен от мен

  • 4 696
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте на всички.
Предварително се Извинявам за дългия пост,НО съм изправена пред може би един от най-тежките периоди в живота си и имам огромна нужда от съвет.Така преди около 6 месеца се разделихме с мъжа ми след поредния скандал от негова страна и заплахи,като напусна квартирата ,в която живеехме(за 1-ви път стана и си тръгна)Имаме момченце на 6 годинки,което е най-прекрасното слънчице на света (като за всяка майка нейното Simple Smile).
Мъжа ми не прие това като раздяла като след първия месец се започнаха разговорите за сдобряване, правеше се ,че не разбира ,че сме разделени, аз не исках да се карам с него ,защото се страхувам и то много ,а и честно да ви кажа много държа на него като баша на детето ми и като човек,който ми е помогнал много в живота.От 2 месеца изпадна в тежка депресия ,маниакалност,преследва ме постоянно, подслушва ме,инсталирал е на телефона си профила ми,инстаграма ми, пощата ми и програми за следене.Да не ви обяснявам в какъв ужас живея от няколко месеца.От друга страна въпреки това много исках да е добре,да поддържаме хубави отношения тъй като все пак 8 години сме били заедно,а и много ми е дали както казах.От 2 месеца има постоянно мисли за самоубийство,постоянно говори за това .Изпада в умопомрачение, и не е манипулация, като обсебен е;гледа в една точка,трепери целия,става червен,изхвърля си документите и ключовете за дома си,обяснява ми как живота нямало смисъл повече. Аз съм на ръба,опитвам се да говоря с него,постоянно съм на среща му,каня го да се видим,старая се да съм мила,а и успях да го накарам да отидем на психолог.Той е Много прикрит човек и не е казал нищо на психолога,извъртял и ситуацията и дотам,но ужаса продължава.Всеки ден се притеснявам ,че може да си направи нещо. Нямам негови родними,с които мога да говоря ,които да помогнат както и мой.Сега се свързах с психиатър, с който искам да се видя, но ще стане след 4-ти.НО как да му помогна като той сам не иска да си помогне .Има и предистория,която е Много важна в случая да споделя колкото и да ми е трудно.С мъжа ми през първите 5 години, които бяхме заедно от момента ,в който забременях ме тормозеше психически адски много като преди 3 години му изневерих (не ме съдете ,изключително много се обвинявам затова,но си има причини)След ,което той разбра.Вкрайна сметка решихме да опитаме за последен път и да продължим напред, но не се получи. ТОРМОЗА стана ужасен и донякъде вече му влизах в положение,започна да ме блъска ,заплашва постоянно, да вика пред детето,аз започнах за получавам паник атаки ежедневно, спря ми цикъла от стрес.Та нямам роднини и сега живея сама с детето си.Въпреки това този човек е такъв само и единствено от болестта ,която има от години и това е ревност и тя го подтикваше да е такъв абсолютно винаги.Това съсипа връзката ни,извън тази болест той е адски добър човек и баща,колкото и странно да звучи.Не знам вече каквп да правя.Звънях на 112 и полиция казаха ми ,че няма какво да направят .За тези,които са стигнали дотук БЛАГОДАРЯ.Искам повече от всичко детето ми да си има и майка и баща,с който да расте и да се чувства обичан.Опитах всички разговори, психолози,успокоявания,полиция сега и психиатър ще опитам. Моля  помогнете ми дами.Ще очаквам съветите ви с огромно нетърпение.

# 1
  • Мнения: 12 839
Защо не се свържеш с кварталния? А също и с организации, подкрепящи жени, страдащи от насилие? Защото това си е насилие, макар и не физическо.
Не искам да те плаша, но ти и децата сте в риск, защото ако на него му притъмнее и реши да се самоубива, може да реши да ви вземе и вас с него в небитието. Има много такива случаи, знаеш. Та не спирай да търсиш помощ, ситуацията е опасна.

# 2
  • Мнения: 4 210
О, майко мила!
И двамата от едната крайност в другата и обратно. Ужас! И двамата сте за психиатър! Той не мисли за детето, ти поне помисли. Ще подлудите и него, ако продължавате така...

# 3
  • Мнения: 7 348
Не разбирам как така се страхуваш от него и едновременно държиш на него? И защо изобщо поддържаш отношения? Разделили сте се, да се оправя сам.

# 4
  • Мнения: 19 985
Трябва да се дистанцираш от него. Не поддържай контакт. Той така издевателства над теб, през опитите за самоубийство. Просто го свържи с психиатър и не приемай обаждания, чатове от него, а камо ли срещи. Иначе това няма да свърши никога.
И, не, ревността му не е оправдание за тормоз към теб. Минал е всякакви граници и трябва да се лекува. Детето, особено момче не бива да става свидетел на подобни сцени, защото има голяма вероятност да попие модела и да стане също насилник. Особено в тази крехка възраст – 6 години.
Ако продължава да идва и да натиска за срещи с теб, потърси кварталния и да, свържи се с организации за защита на жени от насилие, Анимус например.

# 5
  • Мнения: 31 862
На него му хлопа дъската, но и твоята не е здрава.
Била държала на него. Аман от драми кралици.
Манипулатор и насилник е.
Решението е лесно.
Разкарваш го. Оставяш го да си реже вените, да се гърми, да скача откъдето си иска. Прекратяваш контакти с него.
Комуникацията ви трябва да е свързана единствено с детето. Никакви други разговори. Казваш му, че всичко между вас е приключило. Ама нещо не ти изнася да го направиш. И ти си пристрастена към тормоза и вниманието.
Повярвай, няма да се самоубие. А и да го направи, много важно.
Изтрий си акаунтите навсякъде щом те следи.
Подай жалба за тормоз. Ако тормози и детето, значи си наистина кофти майка.
Поискай ограничителна заповед.

# 6
  • Мнения: 2 998
Хората, които искат да се самоубиват не говорят за това. И обратно тези, които всеки ден повтарят, че ще сложат край на живота си, никога не го правят. Това си е вид манипулация, на която е добре да спреш да се хващаш.

# 7
  • Мнения: 6
На него му хлопа дъската, но и твоята не е здрава.
Била държала на него. Аман от драми кралици.
Манипулатор и насилник е.
Решението е лесно.
Разкарваш го. Оставяш го да си реже вените, да се гърми, да скача откъдето си иска. Прекратяваш контакти с него.
Комуникацията ви трябва да е свързана единствено с детето. Никакви други разговори. Казваш му, че всичко между вас е приключило. Ама нещо не ти изнася да го направиш. И ти си пристрастена към тормоза и вниманието.
Повярвай, няма да се самоубие. А и да го направи, много важно.
Изтрий си акаунтите навсякъде щом те следи.
Подай жалба за тормоз. Ако тормози и детето, значи си наистина кофти майка.
Поискай ограничителна заповед.
  детето ми никога не е било свидетел на подобни сцени

# 8
  • Мнения: 8 815
Възможно е да има психическо заболяване. Стой далече, като превърти кой знае какво ще направи.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 326
Казваш, че от 6 месеца сте разделени, но знаеш какво прави всеки ден и как се държи. Той ли те търси или ти? Всеки ден ли се виждате насаме, щом детето не е свидетел? Бащата търси ли детето, откакто си е тръгнал или само теб?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 687
Аман не от драми кралици, а от спасителки. Тя още държи да го спасява, а всъщност му обяснява, че били разделени. Жена, щом сте разделени ти какво търсиш там да го подкрепяш, изслушваш и т.н.? Айде гледай си живота, направи си нови профили и сложи кръст на тоя. Нито можеш да го спасиш, нито той това иска. Той иска да те контролира и от прочетеното - отлично успява. Ама и ти му помагаш. Щяла да ходи по психиатри, моля ти се. Върви за себе си, не за него, барем ти светне, че тоя читав баща няма как да бъде и трябва да се погрижиш за себе си и за детето си. Какво искаш да му спасяваш на тоя, не знам. Хвърлял документи, разправял как не иска да живее. Манипулации от игла до конец. Как пък няма да му хвана вяра на такива приказки.

# 11
  • Мнения: 6
Казваш, че от 6 месеца сте разделени, но знаеш какво прави всеки ден и как се държи. Той ли те търси или ти? Всеки ден ли се виждате насаме, щом детето не е свидетел? Бащата търси ли детето, откакто си е тръгнал или само теб?
детето е на село при баба си,  ние двамата, Страх ме е, защото ако не му се обадя и той ми прави луди панаири

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 687
Жена, сама си си виновна, не го ли схващаш?! Ти смяташ, че сте разделени, а той смята, че това е временно положение. Защо ли? Защото продължава да ти пука за него. И ще го смята, докато не се откачиш.

Значи можеш да отпратиш детето и да го лишиш от майка, но не можеш да хлопнеш вратата на мухльото манипулатор, който тормози и осакатява и двама ви!? Ей че се ядосах, що ли я отворих тая тема...

# 13
  • Мнения: 4 210
Казваш, че от 6 месеца сте разделени, но знаеш какво прави всеки ден и как се държи. Той ли те търси или ти? Всеки ден ли се виждате насаме, щом детето не е свидетел? Бащата търси ли детето, откакто си е тръгнал или само теб?
детето е на село при баба си,  ние двамата, Страх ме е, защото ако не му се обадя и той ми прави луди панаири
Мда, а ти продължаваш да държиш на него защото е чудесен баща и много те подкрепял и помагал???
А детето си седи кротко при баба докато майка му и баща му се налудуват?!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 687
Не си вижда детето, което било най-прекрасното ангелче ама всеки божи ден се вижда с насилника. Супер приоритети имаш, няма що.

# 15
  • София
  • Мнения: 13 326
Явно детето е само оправдание и то няма нито майка, нито баща.
Той те е зарязал, ти го търсиш като удавник сламка.
Наистина трябва да потърсиш психолог. За себе си.
И тази вечер ли няма да си с детето? А с мъжа ти?
После той бил проблемен. Проблемът е в теб, че нямаш чувство за самосъхранение и към детето си.

# 16
  • Мнения: X
Нали нямаш роднини, при коя баба е детето, при свекървата, майка на лудия мъж ли? Какво означава "прави луди панаири"?
Изчисти си телефона, щом те подслушва, смени си паролите и най-вече спри да му даваш надежди с поведението си, защото точно това правиш.

# 17
  • София
  • Мнения: 13 326
Детето знае ли, че баща му се е изнесъл или от 6 месеца не се е прибирало и то?

# 18
  • Мнения: 11 388
Трябва да спреш да контактуваш с него. Да прави каквото иска - ти търси своя път. Тези срещи, грижи, тревоги по него само удължават агонията ви.
Просто кажи, че повече не можеш и не искаш да си с него и се дистанцирай напълно.
Какви отношения ще изгради с детето си - той решава. Ще се изненадаш, че вероятно 2-ра фаза е да те нападне в опит да ти вземе детето и да го настройва против теб.

# 19
  • Мнения: 31 862
Детето знае ли, че баща му се е изнесъл или от 6 месеца не се е прибирало и то?

 rotfImbo     rotfImbo     rotfImbo   

Ще ме умориш hahaha   

Чудно ми е как не било свидетел на никакви лоши взаимоотношения.
Сигурно са ми казвали да си ходи в стаята, че мама и тати трябва малко да се поступат.

# 20
  • Мнения: 14 966
Сядате с него и се разбирате кога и как да идва да вижда детето. Какви пари ще ти плаща за издръжка. Завеждате си едно охранително дело за режим на контакти, родителски права и издръжка.
Оттам нататък ще идва, когато му е графикът. И детето ще свикне. Ако искаш спасение, ред трябва да въведеш. Иначе си на път пак да го прибереш. Аз така го усещам. Че и ММ го наричаш.
Ти трябва да излезеш от ролята на жертва . Първата стъпка си направила- разделили сте се. И как от 112 не се отзовават, ако има насилие.
Този няма какво да ти виси и да ти хленчи. Да прави каквото иска. Неговият живот е негов личен проблем. Твоят обаче е важен, защото сте ти и детето.
Наистина потърси психолог-психиатър/ задължително с двете специалности/, за да си влезеш в правия път. Една връзка приключва, когато другият спре да бъде твой проблем / товар/.
Имаш шанс да се съхраниш, да продължиш напред.
Другото са ти го казали. Сменяш телефон, профили, всичко. Или поне спираш със социалните мрежи.Докато този не осъзнае, че оттук-нататък е само и единствено родител. Може да взема детето извън дома ти, достатъчно голямо е.
Партньорската връзка я няма. Покажи му го.

# 21
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Детето знае ли, че баща му се е изнесъл или от 6 месеца не се е прибирало и то?

 rotfImbo     rotfImbo     rotfImbo   

Ще ме умориш hahaha   

Чудно ми е как не било свидетел на никакви лоши взаимоотношения.
Сигурно са ми казвали да си ходи в стаята, че мама и тати трябва малко да се поступат.

Май не е съвсем така, сама е написала, че пред детето и вика, кой знае какво още. Не разбирам привързаностите към насилник и манипулатор. Не разбирам и как в случая не се грижи единствено за детето си, защото то заслужава това, а е замислила въпросния господин, дето сам не знае какво иска. И ревността е болест, останалото не ми се коментира. Раздялата е раздяла, какви са тия грижи за насилник?!

Скрит текст:
Здравейте на всички.
Предварително се Извинявам за дългия пост,НО съм изправена пред може би един от най-тежките периоди в живота си и имам огромна нужда от съвет.Така преди около 6 месеца се разделихме с мъжа ми след поредния скандал от негова страна и заплахи,като напусна квартирата ,в която живеехме(за 1-ви път стана и си тръгна)Имаме момченце на 6 годинки,което е най-прекрасното слънчице на света (като за всяка майка нейното Simple Smile).
Мъжа ми не прие това като раздяла като след първия месец се започнаха разговорите за сдобряване, правеше се ,че не разбира ,че сме разделени, аз не исках да се карам с него ,защото се страхувам и то много ,а и честно да ви кажа много държа на него като баша на детето ми и като човек,който ми е помогнал много в живота.От 2 месеца изпадна в тежка депресия ,маниакалност,преследва ме постоянно, подслушва ме,инсталирал е на телефона си профила ми,инстаграма ми, пощата ми и програми за следене.Да не ви обяснявам в какъв ужас живея от няколко месеца.От друга страна въпреки това много исках да е добре,да поддържаме хубави отношения тъй като все пак 8 години сме били заедно,а и много ми е дали както казах.От 2 месеца има постоянно мисли за самоубийство,постоянно говори за това .Изпада в умопомрачение, и не е манипулация, като обсебен е;гледа в една точка,трепери целия,става червен,изхвърля си документите и ключовете за дома си,обяснява ми как живота нямало смисъл повече. Аз съм на ръба,опитвам се да говоря с него,постоянно съм на среща му,каня го да се видим,старая се да съм мила,а и успях да го накарам да отидем на психолог.Той е Много прикрит човек и не е казал нищо на психолога,извъртял и ситуацията и дотам,но ужаса продължава.Всеки ден се притеснявам ,че може да си направи нещо. Нямам негови родними,с които мога да говоря ,които да помогнат както и мой.Сега се свързах с психиатър, с който искам да се видя, но ще стане след 4-ти.НО как да му помогна като той сам не иска да си помогне .Има и предистория,която е Много важна в случая да споделя колкото и да ми е трудно.С мъжа ми през първите 5 години, които бяхме заедно от момента ,в който забременях ме тормозеше психически адски много като преди 3 години му изневерих (не ме съдете ,изключително много се обвинявам затова,но си има причини)След ,което той разбра.Вкрайна сметка решихме да опитаме за последен път и да продължим напред, но не се получи.
ТОРМОЗА стана ужасен и донякъде вече му влизах в положение,започна да ме блъска ,заплашва постоянно, да вика пред детето,аз започнах за получавам паник атаки ежедневно, спря ми цикъла от стрес.
Скрит текст:
Та нямам роднини и сега живея сама с детето си.Въпреки това този човек е такъв само и единствено от болестта ,която има от години и това е ревност и тя го подтикваше да е такъв абсолютно винаги.Това съсипа връзката ни,извън тази болест той е адски добър човек и баща,колкото и странно да звучи.Не знам вече каквп да правя.Звънях на 112 и полиция казаха ми ,че няма какво да направят .За тези,които са стигнали дотук БЛАГОДАРЯ.Искам повече от всичко детето ми да си има и майка и баща,с който да расте и да се чувства обичан.Опитах всички разговори, психолози,успокоявания,полиция сега и психиатър ще опитам. Моля  помогнете ми дами.Ще очаквам съветите ви с огромно нетърпение.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 687
Да, първо й викал пред детето, после детето не било ставало свидетел на такива неща. Последно кое от двете?

# 23
  • София
  • Мнения: 13 326
Стокхолмски синдром. Или друг тип привързаност на жертвата към насилника. Първо каза как стоят нещата. После ние й казахме, че не са ок нещата и тя почна да го защитава. Тепърва ще го оправдава и ще го моли да се прибере. Уж в името на детето или да го лекува. Вид обсесия е това. Дано тръгнат и двамата на лечение, наистина. Че детето тепърва ще расте и подобни отровни отношения ще дават плодове.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 098
Познавах един такъв откачен, който заради раздяла искаше да се обеси на бравата на вратата и да пие прах за пране. Жив и здрав си е, но и половинката му беше категорична, че не иска да го вижда никога повече.
Вие обаче сте тежка драма.

# 25
  • Мнения: 31 862
Да, първо й викал пред детето, после детето не било ставало свидетел на такива неща. Последно кое от двете?
А де!
Както казах - кофти майка е авторката. Че и лъжкиня.

# 26
  • Мнения: 9 750
Опичай си акъла, както казват старите хора, за да не станеш част от полицейските хроники.

# 27
  • Мнения: 11 388
И като я нападате и обиждате как точно и помагате?

# 28
  • Мнения: 2 585
Не разбирам как така се страхуваш от него и едновременно държиш на него? И защо изобщо поддържаш отношения? Разделили сте се, да се оправя сам.


Ами едно нещо наречено “афект” и си нямате представа колко дори и уравновесени иначе хора при афект правят неща, които никой не си е представял, че може да си помислят, още по-малко да направят.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 996
Смяна на пароли, изтриване на профили. След това молба за развод, а ако се налага - ограничителна заповед.
Моя приятелка имаше ходене по мъките с такъв психопат, но тя беше твърда и го блокира отвсякъде.

# 30
  • Мнения: 4 619
С такива хора като него трябва да си категорична. Забрави за сантименталността и това, че ти е бил дал много, както и че е баща на детето ти. Режеш до кокал и после като се поосвести може и да се включи в живота на детето като адекватен човек. Но дотогава най-добре и за него самия е да му биеш шута. Обясни му, че докато не се успокои и не почне да се държи нормално няма да има контакт с вас. Докато се опитваш да му "помагаш" той ще се храни от вниманието ти и няма да ви остави намира, защото няма да има мотивацията за промяна. Остави го да се оправя сам както може, няма да се самоубие, споко. Това е манипулацийка, за да те държи близо.

Последна редакция: чт, 31 дек 2020, 15:31 от Уейв

# 31
  • Мнения: 505
1. не исках да се карам с него ,защото се страхувам и то много
2. преследва ме постоянно, подслушва ме,инсталирал е на телефона си профила ми,инстаграма ми, пощата ми и програми за следене
3. в какъв ужас живея
4. през първите 5 години, които бяхме заедно от момента ,в който забременях ме тормозеше психически адски много
5. ТОРМОЗА стана ужасен
6. започна да ме блъска ,заплашва постоянно, да вика пред детето,аз започнах за получавам паник атаки ежедневно, спря ми цикъла от стрес

Авторке, психолог е нужен, но за теб. Така си се забатачила с откачения си мъж, че вече не виждаш нещата кавито са. Ако ще си взимаш детето се откачи напълно от него, взимай си родителските права и си си сложи живота в ред.
Ако ще го спасяваш и ще му играеш по свирката, по-добре остави детето на баба му, иначе ще има и трети побъркан в историята ви.

# 32
  • Мнения: 31 862
И като я нападате и обиждате как точно и помагате?
Не нападам. Казвам истината. А обиди няма.
Ако не ѝ харесват фактите е неин проблем.
Тя не е точно жертва, тя съучастник.

# 33
  • София
  • Мнения: 13 326
Дорис, никой не я обижда и напада. Ако просто й кажем колко й съчувстваме, с какво ще й помогнем?
Тя е зависима, а зависимите трябва да се отрезвят първо и да видят, че зависимостта им ги измъчва и им вреди, за да намерят сили да си помогнат сами.
Лесно ще й кажем, че той е афектиран или притеснен и затова е груб, но е прекрасен човек, който с терапията ще се промени, затова да го вика да празнуват заедно и да си затвори очите... до следващия път.
Когато преди повече от 25 г собствената ми сестра имаше проблеми с бившия й мъж, точно така отидох при нея и й представих жестоката истина, защото аз нямаше как да го махна от живота й, докато тя си го прибира и реве, че вината е в нея, а той е просто чувствителен и раним. Благодарение на това, че си отвори очите, се отърва от изневеряващ манипулатор. Той също щеше да я убива, да се самоубива, пък си е жив и здрав вече четвърт век и сестра ми има прекрасно щастливо семейство, изпълнено с любов и уважение.
Всяка жена заслужава любов, уважение и спокойствие. И трябва първо сама да обича себе си, за да бъде обичана и от човека до нея.

# 34
  • Мнения: X
С нищо не можем да помогнем, защото тя ще си го прибере този "адски добър човек и баща", на когото много иска да помогне, затова се държи мило с него и винаги му е насреща. Все пак той е много болен - от ревност, затова за по-сигурно му е изневерила и го е оставила да разбере, че му е изневерила. Сега няма да ѝ харесат отговорите и сигурно повече няма да пише. Дано да е пързалка.

# 35
  • Мнения: X
Преди години ми се случи същото като на авторката.
При нас не е имало физическо насилие, но също имаше силна ревност и по-скоро обсебващо желание за притежание. Ревност от приятели, приятелки, от работата ми, ученето, от всичко, само с него да бъда постоянно.
Роди ни се дете, той абдикира.
Издържах няколко години и взех решение да го напусна.
Последва същото поведение като описаното от авторката (без социалните мрежи), но преследване, търсене, заплахи за самоубийство, обвинения към мен, че съм му отнела живота, смисъла. Опити да вземе детето. Не се поддадох, но наистина беше много трудно. Спрях да вдигам телефони, криех се и избягвах местата, където знам, че мога да го срещна.
След 6 месеца разбрах от познати, че е тръгнал на психолог. След около година се ожени отново.
Та всички заплахи за самоубийство явно бяха с цел манипулации.

# 36
  • Мнения: 2 002
Това видео, май,  точно като за теб:  
https://www.youtube.com/watch?v=V1yW5IsnSjo

И още нещо - потърси и почети за манипулация, нарцис и отровни отнощения. Така по-бързо ще ти се отворят очите, с какъв човек си имаш работа. Прочети и това:
https://evolife.bg/spri-da-spasqvash-horata/

Не тИ трябва да му помагаш, а той да осъзнае, че има нужда от промяна. За да си помогне сам.

# 37
  • Мнения: 1 728
Баща ми беше страхотен баща до моята 16 годишнина, всеотдаен, раздаваше се изцяло за семейството ни, всичко беше идеално. Но при силен стрес, последван от удар в главата с бухалка, разви шизофрения. Започна да заплашва мен и майка ми с убийство, постоянно ни преследваше и даже ни е удрял. Въпреки всичко ние с майка ми знаехме, че е от болестта му и не осъзнава какво върши, вкарахме го в психиатрия, бяхме до него през цялото време и сега е същия човек, който беше. Това е доказал се човек с годините, който имаше нужда от помощ, ние му я дадохме като семейство.
 В твоя случай тормоза е от началото, не намирам нищо положително в него, не го виждам и като добър баща. Не мисля, че специализирана помощ би му помогнала, защото е манипулатор и е част от характера му и ти даже подстрекаваш тази му черта. За какви психолози и психиатри става въпрос?!

# 38
  • Мнения: 1 099
Моля те не чети отговорите в тази тема! 90% от пишещите просто не знаят какво е да си имат вземане даване с такъв човек и затова съветите и коментарите не са приложими в случая ти.

Заповядай в темата за невъзможните хора в живота ни. Там сме говороли за подобни случаи.
Бившият ти има личностно разстройство (най-вероятно бордърлайн!), това не е само ревност или характер, а е сериозно психично заболяване. Можеш да ми пишеш лично съобщение.

# 39
  • Мнения: 4 619
Психично заболяване е и затова не трябва да го държи за ръка, а да го ритне да си ходи.

# 40
  • Мнения: 31 862
Аз пък имам опит с физическо и психическо насилие.

# 41
  • Мнения: 1 099
Уейв, много е лесно тука да го напишем това. Доколкото разбирам, авторката вече е предприела такива действия. Проблемът с такива хора е, че не е толкова лесно да се откъснеш от тях. Първият ѝ пост, показва какъв кошмар става, като това ти е на главата. Ще има тормоз от негова страна  много време и това няма да се реши, ако той бъде просто блокиран или тя му тегли една *****.

На авторката ѝ трябва много подкрепа от близки и институции.

Елора, съжалявам, че имаш такъв опит, но това си противоречи с нападателните коментари към авторката в темата, дори и да са добронамерени. В момента тя е с разклатена психика.

# 42
  • Мнения: 4 619
Разбира се, че е трудно за постигане. Но това е редно да се направи. Ако продължи да го играе спасителка той няма да ги остави никога и нещата все по-зле ще стават.

# 43
  • Мнения: 31 862
Няма нападки, има истина, а тя може да боли.

# 44
  • Мнения: 120
Оф, тоя филм съм го играла и аз. Бях същата голяма бяла птица и спасителка, дори след като успях да го прогоня. Дори успя да изманипулира един общ приятел и мой учител, доктор по психология, да ме убеди как наистина " ще го изгубим"...
Пълен игнор му е майката, както са ти казали. Е, жив и здрав си е и до ден днешен бившият ми, и се чуди кого да тормози.  Така че споко, много са си добре такива като него, ама гледат да им мине номерът. За детето можеш да поискаш трето лице да присъства на срещите и да го води.  Съветвам също така да събираш всякакви доказателства - смс-и и тн, че е психически нестабилен и насилник, за да няма после изненади в съда или пред социалните, ако реши да се оплаква нещо от теб и да ти прави проблеми с детето за отмъщение. Имай едно наум. Това е следващият ход, като му отрежеш всякакви пътища. Аз имах късмет че го мързеше да гледа и не му се занимаваше с малкия, иначе беше способен на всичко, записвал ме беше като се караме, снимал с чаша в ръка, и какво ли не...

Последна редакция: пт, 01 яну 2021, 23:39 от Roxelane_

# 45
  • София
  • Мнения: 24 839
Номерата и манипулациите са едно на ръка.
Депресията е съвсем друго.
Авторката го познава добре и може да разбере дали, в случая, е въпрос на манипулация или наистина заболяването му е прогресирало.

В никакъв случай не бива повече да търпи, дори е закъсняла с действията, но и трябва да е готова за евентуални крайности от негова страна.

# 46
  • Мнения: 120
Депресиите са два вида. При неврозите произтичат от потиснато чувство за вина - там  има какво се направи, за да се помогне. Такива хора биха се самоубили защото действително страдат, или защото реално считат, че нямат място на този свят, че са бреме.
 При тип бордерлайн и производни, обаче, като този хубавец, епизодичните депресии са плод на дълбок нездрав нарцисизъм. Вътрешна празнота, която никой не може да запълни. Оправия няма, и обикновено на тях винаги другите са им виновни.... понеже не са се съгласили да им станат изтривалка. Такива ако стигнат до крайности, то пак ще бъде за да им е цял живот кофти на другите, един вид наказание, че не са им играли по свирката. Хич не бих си го сложила.

Последна редакция: сб, 02 яну 2021, 03:30 от Roxelane_

# 47
  • Мнения: 5 258
Авторке,  по този начин ти не му помагаш. Удължаваш агонията ви, но това вече ти е казано в предишни коментари.

Общи условия

Активация на акаунт