Избор на телевизор

  • 39 607
  • 239
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 216
Препоръчайте телевизор за филми, предимно интерактивна телевизия А1 или Виваком и малко филми от нета. Ще се гледа повече на светло, но и на тъмно, от около 3.50м. Бюржет до около 2000лв. Гледам 65''-70''-75'' .
Като ги гледам на живо в магазин не правя особена разлика в картината между различни марки и ценови категории. Все пак предпочитам да взема нещо, което е по-добро според хората, които правят разлика, за това и питам тук.
Sony OLED или LG OLED и на последно място Samsung QLED
Не са ми в бюджета до 2000лв OLED телевизорите…

# 31
  • Мнения: 1 876
Здравейте, някакъв модел с въртяща стойка виждали ли сте? Не мога да намеря никъде, а много искаме да е такъв. Ориентирала съм се към модел 50-55 инча на Samsung, вероятно QLED и смарт задължително. Това са моите препоръки за по-бюджетни варианти;
https://www.technopolis.bg/bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-QE … a-HD-QLED/p/19127
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-QE-50 … a-HD-QLED/p/19201

Моделът 60Т го дават по-добър в някои параметри за разлика от 60А. Ако някой може от личен опит да препоръча нещо до 1300-1400 лв. с тези параметри ще е супер.

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 00:34 от bethefirst

# 32
  • Мнения: 42
Здравейте. Искаме да си купим малък телевизор за спалнята. Имаме philips в хола, но преди ползвахме в спалнята малък телевизор монитор 22 инча LG, от който бях много доволна. Сега искаме да си вземем пак lg smart и се спряхме на този:
https://www.technomarket.bg/televizor/lg-28tn515s-wz-hd-led-smart-tv-
monitor-09185542
Досега не съм имала досег с web os, дали бихте ми препоръчали тази операционна система?

# 33
  • Мнения: 583
Здравейте. Искаме да си купим малък телевизор за спалнята. Имаме philips в хола, но преди ползвахме в спалнята малък телевизор монитор 22 инча LG, от който бях много доволна. Сега искаме да си вземем пак lg smart и се спряхме на този:
https://www.technomarket.bg/televizor/lg-28tn515s-wz-hd-led-smart-tv-
monitor-09185542
Досега не съм имала досег с web os, дали бихте ми препоръчали тази операционна система?
Този телевизор има абсурдна резолюция -  1366X768 . Това е резолюцията на старите 15 инчови матрици. Дори 14 инчовите лаптопи са вече с FullHD 1920Х1080 резолюция. По спецификации гледам, че е с TN матрица, а това е най-ниския клас матрици. За webos не мога да кажа нищо лошо, много приятна операционна система на LG. Аз бих си избрала друг телевизор.

# 34
  • Мнения: X
И цената му е абсурдна.

# 35
  • Мнения: 583
И цената му е абсурдна.
Толкова бях втрещена, че още се продават такива телевизори, че забравих да коментирам цената. Такъв бих взела, само ако ми дадат някой лев Simple Smile

# 36
  • Мнения: 42
Масово се продават такива от всички марки и то на доста по-високи цени:)

# 37
# 38
  • Мнения: 474
Здравейте! Трябва ни телевизор 32 инча със YouTube i Netflх, също децата да си пускат филми през google. Ще се радвам ако ми помогнете в избора, защото не съм запозната с тези технологии 😊

# 39
  • Мнения: X
Това за 32" шега ли е?

# 40
  • Мнения: 1 090
Защо да е шега може да е малка стая или да няма пространство за 43'' примерно.

# 41
  • Мнения: X
Повечето фирми, не пускат 32" модели от 2019 насам. 40" за стая два на три е идеален.
По темата. TCL и Hisence имат много сполучливи модели в диапазона 500-600 лв с андроид. Препоръчвам първия заради по-добрата матрица, но вторите са по-евтини със същите възможности.
П.с. в стая 4х5 гледам от 2.5 метра 65 инчово животно. Никакъв проблем

# 42
  • Мнения: 474
Стаята е 12 квадрата и мисля, че нямаме нужда от по-голям. Благодаря за предложенията, отивам да погледна дадените марки и ще го мисля. Отново благодаря и лека вечер.

# 43
  • Мнения: 42
Че какво му е на 32 инчовия? Ние в спалня 14 кв.гледаме 28 инча LG.Дажежсъм задавала въпрос по-нагоре за него, тогава се колебаех, но сега съм много доволна.

# 44
  • Мнения: 583
Че какво му е на 32 инчовия? Ние в спалня 14 кв.гледаме 28 инча LG.Дажежсъм задавала въпрос по-нагоре за него, тогава се колебаех, но сега съм много доволна.
Не са проблем инчовете, а качеството на екрана и резолюцията. Ако са с FULL HD резолюция или 1920х1080 точки, бива. Ако са с по-малка резолюция, тогава качеството ще е по-скапано. И освен това по-малките екрани са с по-некачествени матрици от към ъгли на виждане. Това означава, че ако го гледате фронтално, горе-долу става, но ако го гледате под някакъв ъгъл, тогава качеството на картината е драстично по-лошо. За някои хора пък по-голямата резолюция на малък екран е проблемна заради по-малкия шрифт на субтитрите. Но в крайна сметка субективното усещане за качество на изображението е различно. Моят съвет е телевизор да се гледа на живо. Гледате го и ако ви харесват изображение, цветове, ъгли на виждане и цена, грабвате и отнасяте в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт