Избор на телевизор

  • 40 268
  • 247
  •   1
Отговори
  • Мнения: 496
Здравейте! Вкъщи сме решили да сменим телевизора, който ползваме от 10 г., но сякаш цветовете вече не ни допадат.
Бюджет 1000 лв. - 1200 лв. /ориентировъчно/
Размер - над 43 инча, но не повече от 50.
Ако можете да ми помогнете с предложения, ще съм много благодарна.

# 1
  • Мнения: 190
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-UE-55 … ra-HD-LED/p/19141
Ние сме с този от 1 месец и сме много доволни

# 2
  • Мнения: 585
Колкото хора има, толкова различни телевизори ще харесат. Някои са фенове на прекалено неестествено наситените цветове на Самсунг, други робуват на марки и се придържат към тях. Моят съвет е по възможност да разгледате из големите магазини и да решите какво на Вас се харесва. За мен например е много важно телевизорът да е с висок клас матрица, та ако ще на него отпред да пише "Занзибар". Гледам, че последният писък на модата OLED матриците не Ви е в бюджета. Аз бих се ориентирала към матриците с NANO CELL технология(това е технология на LG). След OLED, според мен и по спецификации, те предлагат най-реалистични цветове и най-широк ъгъл на виждане(за мен тази характеристика е изключително важна). NANO CELL като всяка IPS матрица имат един недостатък, а именно проблеми с черното(ако обичате да гледате телевизия в тъмна стая, черното при IPS матриците не е толкова наситено като при VA матриците и може леко да светлее в ъглите). Ако нямате навици да гледате телевизия на тъмно, този недостатък можете да го пренебрегнете. Ако аз трябваше да си избирам телевизор във Вашия бюджет, бих избрала този https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-LG-50NANO793N … ra-HD-LED/p/10244
И не на последно място, като разглеждате телевизори в големите магазини, имайте пред вид, че там се въртят клипове с изключително високо качество, което няма да видите като качество на сигнал в къщи. Някои по-взискателни хора си носят флашки със записани клипове и филми със средно качество и почти винаги в магазините разрешават да се пробват, за да сте предварително на ясно какво качество ще гледате в къщи и да не се разочаровате. Малко дълго ми стана писанието, но се надявам да съм била полезна.

# 3
  • Мнения: X
Бюджет 1000 лв. - 1200 лв. /ориентировъчно/
Размер - над 43 инча, но не повече от 50.
Това е само 799 лв. Няма да съжалявате. Лично аз се оборудвах с 65" модел на който Нетфликс върви на 4к Dolby vision без проблем.
П.с. Ако мястото не е чак толкова проблем вземете 55".

# 4
  • Мнения: 496
Много благодаря на всички за предложенията. Hug

Ние все още сме в процес на търсене хах. Записах си всички модели и ще ги видим на живо днес/утре.

Има ли някакво голямо значение относно операционната система - с андроид или WEBOS. Може въпросът ми да е глупав, но честно - не съм запозната. Grinning

# 5
  • Мнения: X
На андроид може да качвате почти всичко от Google play

# 6
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 061
Колкото хора има, толкова различни телевизори ще харесат. Някои са фенове на прекалено неестествено наситените цветове на Самсунг, други робуват на марки и се придържат към тях. Моят съвет е по възможност да разгледате из големите магазини и да решите какво на Вас се харесва. За мен например е много важно телевизорът да е с висок клас матрица, та ако ще на него отпред да пише "Занзибар". Гледам, че последният писък на модата OLED матриците не Ви е в бюджета. Аз бих се ориентирала към матриците с NANO CELL технология(това е технология на LG). След OLED, според мен и по спецификации, те предлагат най-реалистични цветове и най-широк ъгъл на виждане(за мен тази характеристика е изключително важна). NANO CELL като всяка IPS матрица имат един недостатък, а именно проблеми с черното(ако обичате да гледате телевизия в тъмна стая, черното при IPS матриците не е толкова наситено като при VA матриците и може леко да светлее в ъглите). Ако нямате навици да гледате телевизия на тъмно, този недостатък можете да го пренебрегнете. Ако аз трябваше да си избирам телевизор във Вашия бюджет, бих избрала този https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-LG-50NANO793N … ra-HD-LED/p/10244
И не на последно място, като разглеждате телевизори в големите магазини, имайте пред вид, че там се въртят клипове с изключително високо качество, което няма да видите като качество на сигнал в къщи. Някои по-взискателни хора си носят флашки със записани клипове и филми със средно качество и почти винаги в магазините разрешават да се пробват, за да сте предварително на ясно какво качество ще гледате в къщи и да не се разочаровате. Малко дълго ми стана писанието, но се надявам да съм била полезна.
Моят Самсунг вече 10,5 години си го гледам и досега си се любувам на "прекалено" естествено наситени цветове и между другото държа да гледам наистина добро "черно",въпреки че никога не гледам на тъмно.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 260
ЧНГ!  Може ли да използвам темата на авторката да попитам, търся да закупя телевизор 24 инча за кухня, старият е от много години и вече е за смяна, но се колебая каква марка да избера. Между JVC, LG, Sharp, Telefunken и евентуално Филипс на кое да се спра....

# 8
  • Мнения: 496
Ние си взехме телевизора, който Safiren препоръча. Наистина ако попитате 5 човека и петимата ще имат различни мнения за изброените марки. 10 г. ползвахме LG и сега пак заложихме на марката. 😊 Снимки от вкъщи:


# 9
  • Мнения: 585
ЧНГ!  Може ли да използвам темата на авторката да попитам, търся да закупя телевизор 24 инча за кухня, старият е от много години и вече е за смяна, но се колебая каква марка да избера. Между JVC, LG, Sharp, Telefunken и евентуално Филипс на кое да се спра....
За 24 инчов телевизор е все едно кой ще изберете. Там резолюциите са малки и няма кой знае какъв избор от матрици. Изберете го в зависимост от това какви входове/изходи има, така че функционалността му да отговаря на вашите нужди. По отношение на марките - тях хич не ги гледайте какво пише на пластмасата. Много е вероятно във всичките тези изброени марки да има една и съща LCD матрица, произведена от друга фирма, която на повечето потребители нищо не им говори като AUO например. От друга страна тези сакрални букви зад известните марки също крият малки тайни - например Филипс от доста време не произвеждат телевизори и други нещица. Една китайска фирма TPV им плаща, за да използва името Филипс в техните продукти. За малък телевизор изборът е почти като за големия - гледате кой ви харесва на вас и дали има важна за вас функционалност.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 489
Здравейте,
За да не отварям нова тема, и ако авторът на тази не се разсърди, тъй като не знам доколко е по правилата на този раздел, ще питам направо:
Търси се препоръка за телевизор от 32 инча
Бюджет максимум 500 лв
Изисквания - смарт, други?
До момента не сме имали такъв "плосък" ТВ - не гледаме ТВ, и затова нашият е с кинескоп. Смениха от кабелната нещо кабелите и сега е само HDMI кабел, които не влиза в скарт буксата, а трансформаторът струвал 150 лв ми казаха в Техномаркет, както и ме посъветваха по - добре си вземи от нашите нови плоски ТВ по 200 лв.. Сигурно са прави.

Та, на въпроса: Виждам марка NEO - 300 лв., 32 инча, смарт.
Вождам и Филипс или TCL - 450 лв., 32 инча, смарт.

Има ли някаква разлика? Ползвал съм и преди телевизор НЕО смея да твърдя, че не е най-най-най-лошата марка. Телевизорът го взимаме най-вече да се гледа ТВ, особено децата, които покрай тия карантинни времена (сетихме се, а) искат понякога да гледат нещо, а не им даваме таблети и компютри, че и без друго обучението е онлайн.

Всякакви препоръки, бюджети, редукции, корекции, изисквания, ще са ни от полза. Не планирам многохилядна покупка за ТВ, тъй като най-малкото ни дете е доста палаво.... Но какво ще е от значение - да е смарт или не, да е HD, Full HD, 4K (май за бюджета няма такъв) или HD ready - забележима ли ще е разликата при 32 инча (и 39 инча бих взел, но май за бюджета няма тоя размер), дисплеите от значение ли са, въобще каквото се сетите да ми подскажете и имате желание...

Предварително благодаря! Ако е необходимо ще отделя въпросът в отделна тема!

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 12:45 от Ronald

# 11
  • Мнения: X
Има 43" LG за под 500лв. Има Neo за под 350 пак 43". В този ценови диапазон каквото и да вземете все едно и също е - слаба матрица, бавно опресняване.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 489
Мистър Смит, мерси за насоките. Какво означава слаба матрица и бавно опресняване и кои показатели да гледам, ако следва да са важни?

# 13
  • Мнения: X
Бавно опресняване, време за което даден пиксел сменя  цвета  си, виждат се сенки от миналото. Слаба означава 8 битова най-общо.

# 14
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 061
Вие досега сте гледали кинескопен телевизор и малко ме съмнява да има кой знае какво значение за вас слаба матрица и бавно опресняване,но може и да съм в грешка.Когато купувам телевизор аз залагам на две марки-Samsung или LG.Освен други неща,които някои по запознати от мен ще могат да препоръчат,когато купувате гледайте в магазина черният цвят на картината да ви харесва.Той не трябва да сивее,мътнее или прочее други оттенъци.Той трябва да е хубаво наситено черно.Колкото повече ви харесва толкова по-добре.И избягвайте да купувате мострени телевизори,т.е. такива които работят по рафтовете,че не се знае колко време са работили там,въпреки че моят беше такъв,явно съм извадил късмет.А ако искате да го пазите от детето,има вариант и да се окачи на стената по-височко.

# 15
  • Мнения: 1 285
Здравейте, и на мен ми предстои да си купя нов телевизор. Спрях се на два модела и голяма чуденка... сега съвсем се обърках и със предложеното LG от Safiren а и за TCL чета много добри отзиви.
Това са моделите на които съм се спряла , моля дайте мнение
https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-qe-50q60t-qled-smart-tv-09181639
https://www.technomarket.bg/televizor/sony-kd-49xh8077saep-smart … d-led-tv-09182450
https://www.technomarket.bg/televizor/tcl-50c715-smart-qled-tv-android-09182258

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 260
Ние купихме за кухнята 24 инча LG, имаме от 10 години в спалнята LCD  телевизор LG от първите модели, които излязоха и досега си  работи без проблем.

# 17
  • Мнения: 1 097
Здравейте, има ли някой OLED телевизор на LG ? От колко време го ползва и какви са впечатленията? На мен ми трябва 48 инчов модел заради мястото, но сумата не е малка и събирам отзиви ? Yum
https://www.technomarket.bg/televizor/lg-oled48c11lb-smart-oled-tv-09188156

# 18
  • Мнения: 585
Здравейте, има ли някой OLED телевизор на LG ? От колко време го ползва и какви са впечатленията? На мен ми трябва 48 инчов модел заради мястото, но сумата не е малка и събирам отзиви ? Yum
https://www.technomarket.bg/televizor/lg-oled48c11lb-smart-oled-tv-09188156
Добър избор - за OLED единственият недостатък, който намирам е, ако се гледа в много светло помещение(големи прозорци), яркостта му е малко по-малка от колкото на LED телевизор. Като се изключи това, тази технология е ненадмината за сега като реалистичност на цветовете и бързина на опресняване на картината. Между другото точно този телевизор в момента е на промоция в Extreme Digital и е с около 400лв по-евтин там. Не зная до кога е промоцията. Аз бих си го поръчала от там https://edigital.bg/led-televizori/lg-oled48c11lb-oled-4k-uhd-hd … televizor-p862613.

# 19
  • Мнения: 1 097
Благодаря много за съвета, но може би ще го взема на живо, за да го включат и да го светнем, понеже братовчед ми си взе OLED Sony и има изгорял пиксел не ми се рискува за толкова пари да се занимавам с връщане, ако има проблем. То пак не е гаранция, но може да го дебна на промо по техноверигите.
Благодаря за компетентното мнение.

# 20
  • Мнения: 17
Toshiba - екстри и дизайн ...какво при всички останали ...обаче изработката и качеството са на друго ниво. Ако гаранцията му е 2г. ще работи 22 Simple Smile ..ако е 5 - 55, ако има 10г. гаранция ...познайте Wink

# 21
  • Мнения: 1 097
Само на LG, Sony и Philips видях да предлагат OLED  модели.
В крайна сметка взех:
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-LG-OLED48C11L … a-HD-OLED/p/10291
Този модел, супер доволен съм от дизайна, картината и звука даже няма нужда от допълнителен soundbar. На мен ми трябваше 48инч. заради мястото иначе има и 55инч на тази цена.
Моделите на Sony 48inch започваха от 2800лв.

# 22
  • Мнения: 62
Samsung или Sony.

# 23
  • Мнения: 1 097
С две ръце за Sony. Полвах топ модел преди 5 години и бях доволен, но преди 2 години взех нов по-голям Samsung доста забиваше софтуера, по-точно интернета, Youtube, доста филми изтеглени не тръгваха, не поддържаше формата на филма.
Сега от няколки месеца ползвам LG OLED, щях да взема Sony OLED, но там цената стартира от 2800лв., LG е 2400лв.

# 24
  • Мнения: 465
Ауди или Тесла Stuck Out Tongue Winking Eye ?
По-добре старо Сони, отколкото нов- какъвто и да е. От много различни марки телевизори у дома и на вилата, се отказах да правя експерименти. Сонитата са там, където гледам аз. Останалите са по другите стаи.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 054
Странна аналогия. Дори да имам пари за тесла, аз бих избрала Ауди. А вероятно е "грешния" отговор.

За телевизор категорично съм за Сони.

# 26
  • Мнения: 585
Така като кажете името на някакъв бранд, само можете да объркате някого - има Сони и Сони, и като технология, и като цена. За Сони сте, ама за кой точно модел и с каква технология - OLED ли, LED ли? Ъпскейлинга важен ли е? Какво ще гледате основно - телевизия ли(и каква), HDR съдържание ли гледате доста. Това е все едно да кажете - аз съм за Пежо и някой да си купи бус, вместо лека кола, щото там отзад нали пише Пежо и във форума писали, че това е върха.

# 27
  • Мнения: 216
Препоръчайте телевизор за филми, предимно интерактивна телевизия А1 или Виваком и малко филми от нета. Ще се гледа повече на светло, но и на тъмно, от около 3.50м. Бюржет до около 2000лв. Гледам 65''-70''-75'' .
Като ги гледам на живо в магазин не правя особена разлика в картината между различни марки и ценови категории. Все пак предпочитам да взема нещо, което е по-добро според хората, които правят разлика, за това и питам тук.

# 28
  • Мнения: 1 097
Препоръчайте телевизор за филми, предимно интерактивна телевизия А1 или Виваком и малко филми от нета. Ще се гледа повече на светло, но и на тъмно, от около 3.50м. Бюржет до около 2000лв. Гледам 65''-70''-75'' .
Като ги гледам на живо в магазин не правя особена разлика в картината между различни марки и ценови категории. Все пак предпочитам да взема нещо, което е по-добро според хората, които правят разлика, за това и питам тук.
Sony OLED или LG OLED и на последно място Samsung QLED

# 29
  • Мнения: X
Гледам 65''-70''-75'' .
Като ги гледам на живо в магазин не правя особена разлика в картината между различни марки и ценови категории.
Това. 10 битова VA матрица. И е в бюджета!

# 30
  • Мнения: 216
Препоръчайте телевизор за филми, предимно интерактивна телевизия А1 или Виваком и малко филми от нета. Ще се гледа повече на светло, но и на тъмно, от около 3.50м. Бюржет до около 2000лв. Гледам 65''-70''-75'' .
Като ги гледам на живо в магазин не правя особена разлика в картината между различни марки и ценови категории. Все пак предпочитам да взема нещо, което е по-добро според хората, които правят разлика, за това и питам тук.
Sony OLED или LG OLED и на последно място Samsung QLED
Не са ми в бюджета до 2000лв OLED телевизорите…

# 31
  • Мнения: 1 881
Здравейте, някакъв модел с въртяща стойка виждали ли сте? Не мога да намеря никъде, а много искаме да е такъв. Ориентирала съм се към модел 50-55 инча на Samsung, вероятно QLED и смарт задължително. Това са моите препоръки за по-бюджетни варианти;
https://www.technopolis.bg/bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-QE … a-HD-QLED/p/19127
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-QE-50 … a-HD-QLED/p/19201

Моделът 60Т го дават по-добър в някои параметри за разлика от 60А. Ако някой може от личен опит да препоръча нещо до 1300-1400 лв. с тези параметри ще е супер.

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 00:34 от bethefirst

# 32
  • Мнения: 42
Здравейте. Искаме да си купим малък телевизор за спалнята. Имаме philips в хола, но преди ползвахме в спалнята малък телевизор монитор 22 инча LG, от който бях много доволна. Сега искаме да си вземем пак lg smart и се спряхме на този:
https://www.technomarket.bg/televizor/lg-28tn515s-wz-hd-led-smart-tv-
monitor-09185542
Досега не съм имала досег с web os, дали бихте ми препоръчали тази операционна система?

# 33
  • Мнения: 585
Здравейте. Искаме да си купим малък телевизор за спалнята. Имаме philips в хола, но преди ползвахме в спалнята малък телевизор монитор 22 инча LG, от който бях много доволна. Сега искаме да си вземем пак lg smart и се спряхме на този:
https://www.technomarket.bg/televizor/lg-28tn515s-wz-hd-led-smart-tv-
monitor-09185542
Досега не съм имала досег с web os, дали бихте ми препоръчали тази операционна система?
Този телевизор има абсурдна резолюция -  1366X768 . Това е резолюцията на старите 15 инчови матрици. Дори 14 инчовите лаптопи са вече с FullHD 1920Х1080 резолюция. По спецификации гледам, че е с TN матрица, а това е най-ниския клас матрици. За webos не мога да кажа нищо лошо, много приятна операционна система на LG. Аз бих си избрала друг телевизор.

# 34
  • Мнения: X
И цената му е абсурдна.

# 35
  • Мнения: 585
И цената му е абсурдна.
Толкова бях втрещена, че още се продават такива телевизори, че забравих да коментирам цената. Такъв бих взела, само ако ми дадат някой лев Simple Smile

# 36
  • Мнения: 42
Масово се продават такива от всички марки и то на доста по-високи цени:)

# 37
# 38
  • Мнения: 474
Здравейте! Трябва ни телевизор 32 инча със YouTube i Netflх, също децата да си пускат филми през google. Ще се радвам ако ми помогнете в избора, защото не съм запозната с тези технологии 😊

# 39
  • Мнения: X
Това за 32" шега ли е?

# 40
  • Мнения: 1 097
Защо да е шега може да е малка стая или да няма пространство за 43'' примерно.

# 41
  • Мнения: X
Повечето фирми, не пускат 32" модели от 2019 насам. 40" за стая два на три е идеален.
По темата. TCL и Hisence имат много сполучливи модели в диапазона 500-600 лв с андроид. Препоръчвам първия заради по-добрата матрица, но вторите са по-евтини със същите възможности.
П.с. в стая 4х5 гледам от 2.5 метра 65 инчово животно. Никакъв проблем

# 42
  • Мнения: 474
Стаята е 12 квадрата и мисля, че нямаме нужда от по-голям. Благодаря за предложенията, отивам да погледна дадените марки и ще го мисля. Отново благодаря и лека вечер.

# 43
  • Мнения: 42
Че какво му е на 32 инчовия? Ние в спалня 14 кв.гледаме 28 инча LG.Дажежсъм задавала въпрос по-нагоре за него, тогава се колебаех, но сега съм много доволна.

# 44
  • Мнения: 585
Че какво му е на 32 инчовия? Ние в спалня 14 кв.гледаме 28 инча LG.Дажежсъм задавала въпрос по-нагоре за него, тогава се колебаех, но сега съм много доволна.
Не са проблем инчовете, а качеството на екрана и резолюцията. Ако са с FULL HD резолюция или 1920х1080 точки, бива. Ако са с по-малка резолюция, тогава качеството ще е по-скапано. И освен това по-малките екрани са с по-некачествени матрици от към ъгли на виждане. Това означава, че ако го гледате фронтално, горе-долу става, но ако го гледате под някакъв ъгъл, тогава качеството на картината е драстично по-лошо. За някои хора пък по-голямата резолюция на малък екран е проблемна заради по-малкия шрифт на субтитрите. Но в крайна сметка субективното усещане за качество на изображението е различно. Моят съвет е телевизор да се гледа на живо. Гледате го и ако ви харесват изображение, цветове, ъгли на виждане и цена, грабвате и отнасяте в къщи.

# 45
  • Мнения: X
Ние в спалня 14 кв.гледаме 28 инча LG.
Нищо му няма на 32". Само дето оптималната дистанция за гледане на такъв телевизор е метър 1.2 до 1.4 максимум. Или с други думи ако височината Ви е 1.60 трябва да на разстояние някъде под коленете. Трудно се гледа легнал.
40" се гледа от метър и 50 до метър и 75. Ако спалнята Ви е 3.80 х 3.80 ще го гледате от разстояние около 2.50 което е поносимо за ежедневна кратка употреба.

А вашият 28" вероятно изглежда като голяма фоторамка и най-добрата му употреба ще е като нощна лампа за създаване на обстановка за едни други занимания в спалнята преди заспиване. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 46
  • Мнения: 1 754
Какво ви е мнението за тези два ТВ-
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-PANASONIC-TX- … ra-HD-LED/p/16714

https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-QE-32 … S03T-QLED/p/19170

За спалня ми трябва, ще гледам ТВ от 1-2 м.

# 47
# 48
# 49
  • Мнения: 585
Опитайте се да ги видите на живо в някоя верига по възможност и поръчайте този, който ви харесва визуално. Според мен и двата са със сходни характеристики

# 50
  • Мнения: 9 137
Да,важно е да се види на живо картината на телевизора. Има някои скъпи ТВ с некачествена картина,(едрозърнеста,виждат се пикселите..),докато други по-евтини са с плътен и автентичен образ на екрана.
Лично на мен 125см. екран ми е малък.

# 51
  • Мнения: 158
Благодаря ви!Ще отида да ги видя на живо.

# 52
  • Мнения: 1 754
И звука чуйте, защото наскоро купихме Панасоник и звука не е като на Самсунг мек.

# 53
  • Мнения: 158
И звука чуйте, защото наскоро купихме Панасоник и звука не е като на Самсунг мек.

Да и това ще проверя,защото от ревютата в Емаг за 8ма серия разбирам,че май има проблем с звука.

# 54
  • Мнения: 1 754
Задължително! Така ме е яд, че в Технополис се съгласихме да не пускат звука... Консултантът нещо ни завъртя, че чрез антена не можело и като "лапни шарани" го купихме. Не е нещо кой знае какво, но има огромна разлика със "Самсунг" и никакви настройки не влияят.
Успех!

# 55
  • Мнения: 585
Последното, което бих гледала, е звука. Няма как да се извлече качествен звук от пищялките по телевизорите. На някой семеен празник си подарете добър саунд бар Sunglasses

# 56
  • Мнения: 1 754
Последното, което бих гледала, е звука. Няма как да се извлече качествен звук от пищялките по телевизорите. На някой семеен празник си подарете добър саунд бар Sunglasses
В никакъв случай! У дома имам почитател на високите децибели и ще бъде кошмар за входа! 😂

# 57
  • Мнения: 516
Здравейте! Можете ли да ми препоръчате телевизор 43 инча до 850 лв., не знам дали да е LED, колебая се между LG, Hisense и Samsung? Също, мнения за Hisense, някой ако има, дали се прдставят добре като нисък до среден клас?

# 58
  • Мнения: 9 137
Ние имаме Хисенсе и сме супер доволни от него. Не се сещам колко инча,но в сантиметри е някъде към 160см. Много тънък,включително и рамката на екрана е тъничка.

# 59
  • Мнения: 516
Ние имаме Хисенсе и сме супер доволни от него. Не се сещам колко инча,но в сантиметри е някъде към 160см. Много тънък,включително и рамката на екрана е тъничка.
   Благодаря, deaf! Като питах за екстри ми казаха, че имат всичко, гледах резолюцията, но отблизо и на светло не можах да преценя. Но за тази цена-това е. Все пак Китай настъпва доста сериозно и това не е от вчера. Благодаря, на там съм се насочила и аз!

# 60
  • София
  • Мнения: 9 936
търся идеи за ТВ 43" до 800лв с добра картина и опционално с андроид.
-какво да изключа или добавя - в списъка за оглед в магазин?

Philips 43PUS7906/12, 720лв
Philips 43PUS7506/12, , Клас G  680лв
 Samsung 43AU8072, 720лв /от новите, скопени дистанционни/
Samsung 43TU7092, 680лв
 TCL 43P616, Клас E ??  680лв
TCL 43C721, клас G - 780лв

 LG 43  UP75003  699lv  /един Nanocell ще го връщам, доста бледо стое/

# 61
  • Мнения: X
Това. Имайте предвид, че ако го изключвате напълно, стартира малко бавно. Иначе е много добър

# 62
  • Мнения: 1 097
търся идеи за ТВ 43" до 800лв с добра картина и опционално с андроид.
-какво да изключа или добавя - в списъка за оглед в магазин?

Philips 43PUS7906/12, 720лв
Philips 43PUS7506/12, , Клас G  680лв
 Samsung 43AU8072, 720лв /от новите, скопени дистанционни/
Samsung 43TU7092, 680лв
 TCL 43P616, Клас E ??  680лв
TCL 43C721, клас G - 780лв

 LG 43  UP75003  699lv  /един Nanocell ще го връщам, доста бледо стое/

Samsung

# 63
  • Мнения: 2
Самсунг бих препоръчал🙂

# 64
  • Мнения: X
Защо препоръчвате тв модел от 2020 без андроид пред тези от 2022 с андроид?
Просто ми е любопитно...

# 65
  • Мнения: 285
Бихте ли препоръчал 32" телевизор до 450лв?Загледала съм 2 модела на Филипс и един Самсунг в Емаг за около 400лв, но ако имате по-добри предложения, ще се радвам да ги разгледам.

# 66
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 502
Моля за съвет / препоръки: трябва да купя 32 инча телевизор за майка ми (мястото е ограничено и затова размерът е този) и се чудя между тези два модела, които принципно ми изглеждат доста сходни:
1) https://www.technomarket.bg/televizor/lg-32lm6370pla-fhd-led-smart-tv-09188161

2)

https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-ue-32t5372cu-fhd-smart-tv-09187006

Кой от двата модела е по-добър? Или пък да препоръчате нещо друго, което си заслужава?

# 67
  • Мнения: 8
Здравейте,

Спряла съм се на два три модела телевизори може ли мнение ии препоръка, два от тях са OLED а единя е QLED
1.https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-QE-55 … a-HD-QLED/p/19274

2.https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-PHILIPS-55OLE … a-HD-OLED/p/15569

Всъщност третия не го виждам вече той беше на LG на промоция но е свършила помня сумата от 1699 на 1399 така че остават тези два варианта от Oled съм избрал най-бюджетния а от QLED мисля че е средно ниво този самсунг!

Ще се радвам на обратна връзка кой с какво превъзхожда и дали си заслужава единя повече от другия, в сатята която искам да е е голяма и е с френски прозорци светла стая е до 14-15 часа и то доста е мисля че е от значение...

# 68
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 559
Привет,

Търся съвет за избор на телевизор с екран 55'', в ценови диапазон до 2000лв. Гледам основно моделите на Samsung и LG, тъй като Samsung ползвам от доста години и съм много доволна, а LG май в момента се представят доста добре.
Иска ми се да е с wi-fi, както и да мога да гледам ТВ през апликациите на А1/Виваком и т.н. Предполагам, че Нетфликс, YouTube и т.н. вече се поддържат от повечето тв в този клас.

Ще съм благодарна за всякакви насоки. Ако има значение, ще седи закачен на стойка на стената.

# 69
  • Мнения: 585
Привет,

Търся съвет за избор на телевизор с екран 55'', в ценови диапазон до 2000лв. Гледам основно моделите на Samsung и LG, тъй като Samsung ползвам от доста години и съм много доволна, а LG май в момента се представят доста добре.
Иска ми се да е с wi-fi, както и да мога да гледам ТВ през апликациите на А1/Виваком и т.н. Предполагам, че Нетфликс, YouTube и т.н. вече се поддържат от повечето тв в този клас.

Ще съм благодарна за всякакви насоки. Ако има значение, ще седи закачен на стойка на стената.
С 2 ръце препоръчвам LG OLED55C11LB точно във вашия диапазон е. Освен високото качество на картината, никакви проблем с приложенията. От мен изпробвани са AppleTV, HBOMax, Skyshowtime. Точно се събира в бюджета
https://www.emag.bg/televizor-lg-55-139-sm-smart-4k-ultra-hd-ole … 11lb/pd/D1MZBKMBM

# 70
  • Мнения: 1 754
Препоръчвам да искате да чуете звука, още не мога да свикна с този на Панасоник. Звука на Самсунг е някакси мек и приятен. Аз бих заложила на Самсунг.

# 71
  • Мнения: 585
Звукът винаги може да се компенсира, но качеството на изображението няма как Simple Smile

# 72
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 061
Привет,

Търся съвет за избор на телевизор с екран 55'', в ценови диапазон до 2000лв. Гледам основно моделите на Samsung и LG, тъй като Samsung ползвам от доста години и съм много доволна, а LG май в момента се представят доста добре.
Иска ми се да е с wi-fi, както и да мога да гледам ТВ през апликациите на А1/Виваком и т.н. Предполагам, че Нетфликс, YouTube и т.н. вече се поддържат от повечето тв в този клас.

Ще съм благодарна за всякакви насоки. Ако има значение, ще седи закачен на стойка на стената.
С 2 ръце препоръчвам LG OLED55C11LB точно във вашия диапазон е. Освен високото качество на картината, никакви проблем с приложенията. От мен изпробвани са AppleTV, HBOMax, Skyshowtime. Точно се събира в бюджета
https://www.emag.bg/televizor-lg-55-139-sm-smart-4k-ultra-hd-ole … 11lb/pd/D1MZBKMBM
А същият модел но 48 инча т.е. по-малкият размер е по-скъп и то с 1000 лева,което ми се видя доста странно тъй като по-големият размер предполага по-висока сума.Доколкото прочетох за OLED това било така защото по-малкият размер предлагал по-детайлно изображение.Ама да е по-детайлно,колко да по-детайлно,при условие че човешкото око не може да улови разликата между 720p и 1080p.Пък и 1000 лева отгоре...

# 73
  • Мнения: 3 695
Привет,

Търся съвет за избор на телевизор с екран 55'', в ценови диапазон до 2000лв. Гледам основно моделите на Samsung и LG, тъй като Samsung ползвам от доста години и съм много доволна, а LG май в момента се представят доста добре.
Иска ми се да е с wi-fi, както и да мога да гледам ТВ през апликациите на А1/Виваком и т.н. Предполагам, че Нетфликс, YouTube и т.н. вече се поддържат от повечето тв в този клас.

Ще съм благодарна за всякакви насоки. Ако има значение, ще седи закачен на стойка на стената.
С 2 ръце препоръчвам LG OLED55C11LB точно във вашия диапазон е. Освен високото качество на картината, никакви проблем с приложенията. От мен изпробвани са AppleTV, HBOMax, Skyshowtime. Точно се събира в бюджета
https://www.emag.bg/televizor-lg-55-139-sm-smart-4k-ultra-hd-ole … 11lb/pd/D1MZBKMBM

 Не съветвам никого да си купува измислена марка телевизор, защото след гаранцията, ще е невъзможен за ремонт. Може да има хубава картина (което е илюзорно), но няма да е за дълго. Избягвайте и марката "Philips", тя отдавна не произвежда телевизори, а  тези на пазара са китайско производство, но от по-жълтите. Не ви съветвам и да купувате от Емаг, защото е румънска фирма и е много вероятно да имате проблем при нужда от ремонт дори и в гаранционен срок.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 260
Привет,

Търся съвет за избор на телевизор с екран 55'', в ценови диапазон до 2000лв. Гледам основно моделите на Samsung и LG, тъй като Samsung ползвам от доста години и съм много доволна, а LG май в момента се представят доста добре.
Иска ми се да е с wi-fi, както и да мога да гледам ТВ през апликациите на А1/Виваком и т.н. Предполагам, че Нетфликс, YouTube и т.н. вече се поддържат от повечето тв в този клас.

Ще съм благодарна за всякакви насоки. Ако има значение, ще седи закачен на стойка на стената.
С 2 ръце препоръчвам LG OLED55C11LB точно във вашия диапазон е. Освен високото качество на картината, никакви проблем с приложенията. От мен изпробвани са AppleTV, HBOMax, Skyshowtime. Точно се събира в бюджета
https://www.emag.bg/televizor-lg-55-139-sm-smart-4k-ultra-hd-ole … 11lb/pd/D1MZBKMBM

 Не съветвам никого да си купува измислена марка телевизор, защото след гаранцията, ще е невъзможен за ремонт. Може да има хубава картина (което е илюзорно), но няма да е за дълго. Избягвайте и марката "Philips", тя отдавна не произвежда телевизори, а  тези на пазара са китайско производство, но от по-жълтите. Не ви съветвам и да купувате от Емаг, защото е румънска фирма и е много вероятно да имате проблем при нужда от ремонт дори и в гаранционен срок.
  За телевизор 32 инча каква марка препоръчвате да се избере....

# 75
  • Мнения: 3 695
Препоръчвам LG за всички размери. Напоследък Самсунг имат проблеми с качеството на матриците. Може да си вземете и който и да е турски телевизор, но внимавайте, защото има марки, които се правят в Китай и в Турция и нямат нищо общо. Питайте в магазина кой телевизор къде е произведен. 

# 76
  • Мнения: X
За телевизор 32 инча каква марка препоръчвате да се избере...
Най-евтината. С три години гаранция

# 77
# 78
  • Мнения: X
Като изключим 8 битовата матрица е перфектен

# 79
  • София
  • Мнения: 3 689
Може ли обяснение като за блондинка 😋
Ще го ползваме за гледане на филми от компютър към ТV, НВО-GO
Какво ще рече тази 8 битова матрица?

# 80
  • Мнения: X
Като за блондинка и за целите за които търсите телевизор е перфектен избор

# 81
  • Мнения: 3 695

Аз съм категорично против. Не мога да разбера защо избирате най-евтиния телевизор. За да е по-евтин от другите, значи има защо: спестени неща, евтини и неналични части (когато се наложи), компромисен външен вид и недостатъчно добра картина. Като отидеш в магазина, хвърли едно око и на марковите телевизори и поне отчасти ще разбереш защо съм против. Ако бюджета е ограничен, по-добре вземи по-малък, но марков телевизор.

# 82
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 234
Аз съм категорично против. Не мога да разбера защо избирате най-евтиния телевизор. За да е по-евтин от другите, значи има защо: спестени неща, евтини и неналични части (когато се наложи), компромисен външен вид и недостатъчно добра картина.
Неуместен въпрос е защо се избира евтиното. А и специално за Хайсенс причините за цената са единствено че искат да се наместят на пазара. В момента са втория най-популярен производител на тв в света и имат доста добра технология. Вид и картина се гледат от купувача на място и там твоите разбирания за естетика просто са непричем. Неналичните части пък са още по-непричем, у вас колко често са се чупили теливизори, защото у нас нито един от няколко десетилетия?

# 83
  • Мнения: 3 695
Качестото на сегашните телевизори (както и на всички уреди) не е същото както преди 10 години. Цената пада, а с нея и качеството.

# 84
  • Мнения: 9 137
Ние имаме същият като размер телевизор Хисенсе. И сме много доволни от него.
Разберете че няма китайски стоки,те са западни,но произведени в Китай. В София "китайските" електробуси са с германска и американска технология,окачване и т.н. Само ламарината им е китайска.

# 85
  • Мнения: X
Цената пада, а с нея и качеството.
И кое му е некачественото на този телевизор? Вътре има само една матрица и един SoC които я управлява
VA FALD панел вероятно на AUO или Самсунг с управление от поръчков SBC. Не е 10 битов и не може да се очакват чудеса, но за тази цена и за целите за които се купува е повече от перфектен

# 86
  • Мнения: 585
Като отидеш в магазина, хвърли едно око и на марковите телевизори и поне отчасти ще разбереш защо съм против. Ако бюджета е ограничен, по-добре вземи по-малък, но марков телевизор.
Предполагам няма да се учудите, че по някога в "по-немаркови" телевизори могат да се открият доста "маркови" компоненти. Това, което пише на кашона и пластмасата, не прави "марката". И обратното доста често е вярно. Какво ли не правят "марковите" брандове, че да покрият по-голям ценови диапазон на продуктите си Simple Smile

# 87
  • Мнения: 3 695
Отказвам да споря с хора които не са виждали какво има в едните и другите телевизори.

# 88
  • Мнения: 585
Спор може да се води, ако има ясни дефиниции. "Маркови" телевизори е далеч от ясна и професионална дефиниция Wink

# 89
  • Мнения: X
не са виждали какво има в едните и другите телевизори.
По-скоро точно защото съм виждал, знам какво да гледам когато избирам телевизор Grinning

Така и не разбрахме какво му е некачественото на петдесет инчовия Hisense

# 90
  • Мнения: 84
Здравейте!
Може ли мнение за този телевизор?
Благодаря предварително!

# 91
  • Мнения: 3 695
Поздравления за добрия избор, но защо от Е-маг?

# 92
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 131
Sоny са стабилни и като цяло за мен едни от най-добрите телевизори.

# 93
  • Мнения: 585
Не е лош избор. Хубаво е да кажете и за какво ще го използвате телевизора. В този ценови диапазон аз пак бих заложила на LG 55C2 https://www.technomarket.bg/televizor/lg-oled55c22lb-oled-smart-tv-09207909 В сравнение със Сони-то е по-добър, ако ще се гледа HDR съдържание. Ако ще се използва и за игри, този модел на Сони е доста по-зле от LG 55C2. LG 55C2 e с OLED evo матрица, която е по-добра от обикновената OLED матрици. По тази причина LG като собственици на OLED технологията ги влагат в своите по-висок клас телевизори и не ги дават на конкуренцията. Вероятно звукът на Сони би бил по-добър, ама то такъв телевизор без sound bar е срамота да се гледа, така че според мен звукът не е от съществено значение Simple Smile Друго предимство на Сони е, че матрицата е с по-матирана повърхност и ще има по-малко отражения, ако се гледа в силно осветена стая. Ако ще се гледа телевизия само от някой оператор и няма да се гледа HDR и да се играят игри, може би процесорът на Сони ще е една идея по-добър. Общо взето в наши дни човек трябва да си избира телевизор в зависимост от функциите и приложенията, които ще използва.

Последна редакция: чт, 29 дек 2022, 00:46 от Smulan

# 94
  • София
  • Мнения: 3 689
Здравейте разгледахме наличните ТV в този ценови диапазон. Спряхме се пак на Самсунг защото имаме такъв
Освен годината кой е по добър и защо според вас
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-UE-50 … ra-HD-LED/p/19289
И това
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-UE-50 … ra-HD-LED/p/19222

# 95
  • Мнения: 3 695
В момента Самсунг имат големи проблеми с матриците. Много мразя след време да ми казват "прав беше". По-добре избери друга марка.

# 96
# 97
  • Мнения: 3 695
Не мога да повярвам, че този измислен телевизор е на такава цена. Преди година си купих 49" смарт Панасоник за под 900 лв. Виж за LG или Panasonic или някое турско JVC, Telefunken или друга марка, но да е произведена в Турция. Можеш да ми се довериш, вътре в нещата съм.

# 98
  • Мнения: X
Това между какво? Самсунг VA FALD матрица, има диапазон около 70-75% от тази на OLED. Чудесен е. Аз съм с такова но 65" и 10 битова матрица и картината на 4K HDR от Netflix и Amazon е перфектна
Не мога да повярвам, че този измислен телевизор е на такава цена.
Измислен казаш и препоръчвал JVC и Telefunken? Добрееее

# 99
  • Мнения: 585
Не мога да повярвам, че този измислен телевизор е на такава цена. Преди година си купих 49" смарт Панасоник за под 900 лв. Виж за LG или Panasonic или някое турско JVC, Telefunken или друга марка, но да е произведена в Турция. Можеш да ми се довериш, вътре в нещата съм.
И к'во правим, ако в избраното JVC или Telefunken има noname 8-битова матрица ? Ще се радваме на надписа ли? И аз съм си купувала на времето 40" Panasonic, ама не щото пишеше Panasonic на него, а защото беше с IPS матрица на LG и за съжаление на беше под 900лв Simple Smile . С всичките недостатъци на IPS, тогава предлагаше може би най-близките до естествените цветове и максимално широк ъгъл на виждане.

# 100
  • Мнения: X
Търсим телефункен непроизведен в Турция. Освен да се върнем към модели от преди 2006 не виждам друг начин Stuck Out Tongue Winking Eye

# 101
  • Мнения: 3 695
Търсим телефункен непроизведен в Турция. Освен да се върнем към модели от преди 2006 не виждам друг начин Stuck Out Tongue Winking Eye
Тук сме да си помагаме, или да се заяждаме?

# 102
  • София
  • Мнения: 3 689
Искаме телевизор с екран 50' или 55'( това ни е максималното допустимо място). Ще се използва за гледане на ТВ, филми с кабел от компютъра, НВО .На кабелна ТВ сме все още- не с оператор и интернет кабел- устройва ни този вариант. До момента сме със Самсунг на 13 г 40' който си работи, но няма Андроид и имаме Бокс към него с който гледаме НВО, Нетфликс и приложението на Булсатком за телефони( мъжа ми си гледа там мачовете)
Искахме пак Самсунг, но не можем да сложим приложението на Булсатком - не го поддържа системата на Самсунг, и пак ще ни трябва боксчето отделно. Затова търсим по- бюджетен ТВ, но с хубава картина. Видяхме ги на живо и трите ТВ-Хайсенс, ТСL и Самсунг- последния има най приемлива за мен картина. А и ако менюто е същото - ще е по лесно за мен.
ТСL ще може да се използва без бокс, но на живо не ни очарова като Самсунг, а и служителя в магазина не беше услужлив да ни пусне менюто поне да видим .
Не робувам на марка

# 103
  • Мнения: X

Това е "менюто". Същото като всеки телевизор с Гугъл ТВ.
Изберете това което най-много Ви допада като усещане. 55" ако има място - колкото повече толкова повече Sunglasses

Едит: Ако не гледате 4К HDR филми, няма особено значение какво ще изберете

# 104
  • София
  • Мнения: 3 689
Много ви благодаря

# 105
# 106
  • Мнения: 585
За Нео предложението нищо не знам и не мога да дам отговор. От модела виждам само, че е с матрица на Самсунг.
Във втория и третия линк има един и същ телевизор, цената е различна, защото са различни доставчиците.
И двата модела са нови от 2022г, т.е ще има още поддръжка на операционната система.
Ако трябва да избирам за себе си от тези предложения, бих се спряла на последното LG 50nano763qa заради 10-битовата матрица и Magic дистанционното, което на мен лично много ми харесва. Първото LG 50uq70003lb е с 8-битова матрица и мисля само в Германия и UK се окомплектова с Magic дистанционно.

# 107
  • Мнения: 1 285
Благодаря за отговора! На третия не ми харесва стойката особено , предпочитам със крачета , телевизора ще стои върху скрин. Иначе дистанционното не е проблем. Има ли друг по- хубав модел от тези трите за 50-55 инча и до 850лв?

# 108
  • Мнения: 585
Аз точно телевизори със стойка харесвам. Ако има нужда, лесно може да се извърти леко на ляво или дясно. С крачетата това извъртане е проблем и може да не стигне площта на скрина.  Не бих казала, че в този ценови диапазон би имало голяма разлика. Гледайте да е с 10битова матрица.

# 109
  • Мнения: 1 285
Smulan , Благодаря още веднъж! Третия си избрах , ще преглътна стойката.

# 110
  • Мнения: 1 034

 Не съветвам никого да си купува измислена марка телевизор, защото след гаранцията, ще е невъзможен за ремонт. Може да има хубава картина (което е илюзорно), но няма да е за дълго. Избягвайте и марката "Philips", тя отдавна не произвежда телевизори, а  тези на пазара са китайско производство, но от по-жълтите. Не ви съветвам и да купувате от Емаг, защото е румънска фирма и е много вероятно да имате проблем при нужда от ремонт дори и в гаранционен срок.
Изречението с удебеления шрифт е някаква градска легенда. Собственият ми опит и опитът на познати говори съвсем друго.
Не е заяждане. Вероятно имате много познания по техническата част, но по отношение на търговската не сте прав.
Ще дам един пример, който освен, че е полза на еМаг, разсейва и предразсъдъците спрямо "измислените" марки (за мене Финлукс не е измислена, но както и да е), от друга страна потвърждава думите Ви за по-голямата надеждност на турските.
Скрит текст:
През далечната 2014 година, докато временно живеех на хотел, си купих на шега един Финлукс. Картината си беше супер, с живи и наситени цветове. После го пренесох в една от стаите в апартамента, докато го сменя с едно LG от еМаг, заради Wi-Fi и уж защото е по-марков. LG-то, уж 4К, обаче така и не успя да докара свястна картина, а  Wi-Fi тръгва, когато си поиска. (После разбрах, че и при други модели на марката се получава.) Както и да е - моделът не беше скъп и не мога да искам много от него, макар че Финлукса беше още по-евтин).
По интересното е, че в последния месец от гаранцията, дисплеят му изгоря. Подадох заявка до еМаг и след 2-3 дни дойде куриер и го взе от вкъщи. След десетина дни телевизорът пристигна вкъщи със сменен дисплей. Нито ми се е налагало да гледам намусени физиономии, нито да отговарям на мнителни запитвания, нито да го разнасям до магазин и оттам да ме пращат до сервиз.
След пребиваването в хотела и в апартамента, финлуксът работи две години на село, като имаше периоди, в които не се ползва и стоя във влажна и студена стая.
Подарих го на мои близки и онзи ден като дойде техникът у тях да свързва кабелната, отбеляза какъв боклук били тази марка телевизори. Само че като го пусна, отново грейнаха живите наситени цветове. Може и да са илюзорни, но това не ме интересува. Вече девета година машината си работи като надеждно средство за гледане на телевизия. Ако не му липсваха екстри, още щях да си го държа вкъщи.

# 111
  • Мнения: 3 695
С цялото си уважение към теб, колега и към труда ти да напишеш горния пост искам само да уточня, че Емаг е румънска търговска фирма. Те не произвеждат нищо, а Финлукс е търговска марка на магазините Зора. Купувайки стоки от Емаг, ние подпомагаме румънската икономика. Радвам се, че си уцелил на читав телевизор, но турските телевизори са си добри. Всъщност аз съветвах да не се купуват от най-евтините телевизори, защото наистина са боклуци, колкото и ги рекламират, и колкото и К да са, (което в повечето случаи не е вярно). Ще припомня английската поговорка, която гласи: "Не съм толкова богат, за да си купувам евтини неща" и ще допълня, че разочарованието от лошото качество остава много по-дълго от радостта от ниската цена.

# 112
  • Мнения: 7
Здравейте!
През 2018-та си купих 50 инчов Phillips 4К, модел 7303, на който му изгоря матрицата преди няколко дни и двама различни техници ми казаха, че не подлежи на ремонт. Прочетох мненията ви, че Филипс вече много са занижили качеството на телевизорите си, но аз съм очарован от системата им Амбилайт, която я няма в никоя друга марка телевизори и искам да си взема пак Филипс като съм се спрял на този модел
https://www.technomarket.bg/televizor/philips-58pus8507-the-one- … smart-tv-09207264
В Техномаркет предлагат за този модел удължаване на гаранцията с 3 години за 105 лева и така тя става 5 години. Знам, че Филипс отдавна се правят в Китай, но един познат си взе наскоро почти същия модел, само че серия 8536 на който пише, че е сглобен в Полша. Моля за съвет има ли значение това и заслужава ли си този телевизор с тази опция за удължаване на гаранцията?

# 113
  • Мнения: 3 695
Качеството на телевизорите вече е спаднало драстично. Допълнителната гаранция просто е задължителна и то за всички марки телевизори.
Все още се чудя какво им харесвате на телевизорите с табелката Philips, дали са сглобявани в Полша или някъде другаде, все са Made in China.

# 114
  • Мнения: 7
Качеството на телевизорите вече е спаднало драстично. Допълнителната гаранция просто е задължителна и то за всички марки телевизори.
Все още се чудя какво им харесвате на телевизорите с табелката Philips, дали са сглобявани в Полша или някъде другаде, все са Made in China.
А нима Sony, Samsung и LG не са Made in China?! Вече абсолютно всичко се прави в Китай, заради евтината работна ръка! Марките, които изброих не се отличават с по-високо качество от Philips! Имам приятел телевизионен техник, който наскоро ми каза, че му докарали Сони, което струва 3600 лева и е с непоправима повреда! Да, английската поговорка за скъпото и евтиното е много вярна, но за съжаление в България идва техника с най-ниското възможно качество и е все тая дали ще вземеш Филипс за 1200 лева или Сони за 3600!
Във Филипс харесвам най-много Ambilight, защото е много красиво и на тъмно много подобрява изживяването от хубав филм, например и за съжаление е тяхна запазена марка и го няма в другите марки. Ако някоя от другите марки имаше тази система, със сигурност нямаше да си взема пак Philips, но я нямат!
Който има Philips с Ambilight знае за какво говоря! Усещането няма нищо общо с това от останалите телевизори! Особено нощно време в тъмна стая!

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 23:23 от Borislav Malinov

# 115
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 234
Не е въпроса къде са сглобявани. Филипс постепенно си продаде марката и нещата с този етикет не се правят от тях, едно по едно. Телевизорите продаде преди десетина години, просто други фирми купиха правото да лепят това име и качеството далеч не е гарантирано. Ако мислиш да държиш телевизора доста време естествено е разумно да си имаш гаранция за колкото може по-дълъг период. Или да се откажеш от Амбилайта и да си вземеш нещо свястно.

# 116
  • Мнения: 585
Здравейте!
През 2018-та си купих 50 инчов Phillips 4К, модел 7303, на който му изгоря матрицата преди няколко дни и двама различни техници ми казаха, че не подлежи на ремонт. Прочетох мненията ви, че Филипс вече много са занижили качеството на телевизорите си, но аз съм очарован от системата им Амбилайт, която я няма в никоя друга марка телевизори и искам да си взема пак Филипс като съм се спрял на този модел
https://www.technomarket.bg/televizor/philips-58pus8507-the-one- … smart-tv-09207264
В Техномаркет предлагат за този модел удължаване на гаранцията с 3 години за 105 лева и така тя става 5 години. Знам, че Филипс отдавна се правят в Китай, но един познат си взе наскоро почти същия модел, само че серия 8536 на който пише, че е сглобен в Полша. Моля за съвет има ли значение това и заслужава ли си този телевизор с тази опция за удължаване на гаранцията?
Ако ще е Филипс и може да се вдигне малко бюджета, бих избрала 8807 модела заради истинския 120Hz панел, вместо 60-херцовия VA панел на 8507, който обикновено се влага в най-евтините телевизори. С 2 думи, огледайте и този модел https://www.technopolis.bg/bg/bg/Televizori/Televizor-PHILIPS-55 … b=characteristics

# 117
  • Мнения: 1 034
Купувайки стоки от Емаг, ние подпомагаме румънската икономика.
И аз съм патриот, но все пак процесът на родолюбие трябва да е двустранен - да бъде и от страна на родните производители/търговци, не да гледат на потребителите само като овце за стригане. Обичам и на родното море да почивам.
Аз съм за просперитета на родната икономика, но си спомням и как бяха се разпасали родните търгаши преди да навлезе конкуренцията отвън.
По темата. Онзи ден малко спонтанно реших да хвана една промоция и си купих ТВ от родна верига. Е, няма такъв мазохизъм от моя страна. Чудя се защо си го причиних, но вече бях ангажирал приятел с удобна за транспорт на обемни стоки кола, а и бях си навързал и други ангажименти
Беше през деня, нямаше много хора и с видимо неудоволствие развалих рахата и сладката приказка на двамата консултанти. Този, който ни обслужи, отговаряше с някакво раздразнение и високомерие на въпросите ни, пък не е като да сме досаждали много време. Искахме да ни покаже един-единствен модел. Да не говорим, че някои от отговорите му си бяха откровени глупости. Като цяло усещането беше като в офиса на мобилен оператор - монополист в края на 90-те години.
Изненадах се, защото друг път сме получавали добро обслужване там, но имаме взаимоотношения на ниво фирма и често сме контактували направо с управителя. Но не сметнах за нужно да го занимавам с мои битовизми.
 
По принцип пазарувам онлайн и това ще ми е обеца на ухото.

# 118
  • Мнения: 19
Здравейте,спрял съм се на този телевизор
https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-qe-65q60b-qled-smart-tv-09208324
Ще бъда благодарен да ми дадете някакво мнение за него,като цяло за операционната система Tizen,сполучлива марка ли е Samsung за  телевизори и QLED системата добра ли е.
Благодаря предварително

# 119
  • Мнения: 3 695
Tizen е много по-добра от Android, по-лесна за ползване и много по-бърза. Картината на OLED е безупречна. Удължената гаранция е задължителна.

Последна редакция: пт, 03 фев 2023, 16:25 от The Stranger

# 120
  • Мнения: 585
Tizen е много по-добра от Android, по-лесна за ползване и много по-бърза. Катрината на OLED е безупречна. Удължената гаранция е задължителна.
Всяка ОС с по-дълга поддръжка е добра. От OLED обаче до QLED има море разлика Wink
Здравейте,спрял съм се на този телевизор
https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-qe-65q60b-qled-smart-tv-09208324
Ще бъда благодарен да ми дадете някакво мнение за него,като цяло за операционната система Tizen,сполучлива марка ли е Samsung за  телевизори и QLED системата добра ли е.
Благодаря предварително
Приличен телевизор на цена 1700лв.
За сравнение може да погледнете и този Филипс за 1749лв.
https://www.technomarket.bg/televizor/philips-65pus8807-the-one- … -android-09211853
Преимуществата на Филипс-а са в малко по-бързата матрица в сравнение със Самсунг-а, както и по-високия refre rate. Тези характеристики са важни, ако гледате спортни състезания или филми с бързи сцени. От друга страна разликите не са фрапиращо големи, за да се каже твърдо кой е по-добрият телевизор. Като минус за Филипс-а бих отбелязала, че екранът му е леко лъскав и може да се получат отражения, ако се гледа денем на място, близо до прозорци.

# 121
  • Мнения: 3 695
Аз съм много против марката PHILIPS и има защо.

# 122
  • Мнения: 585
Аз съм много против марката PHILIPS и има защо.
Аз не робувам на марките. В предложения от мен Филипс матрицата е на LG Simple Smile

# 123
  • Мнения: 7
Цитат на: The Stranger link=topic=1283498.msg45963267
#msg45963267 date=1675460113
Аз съм много против марката PHILIPS и има защо.
Аз не робувам на марките. В предложения от мен Филипс матрицата е на LG Simple Smile
А значи ли това, че и в 55 инчовия 8807, който ми предложихте на мен, матрицата пак е на LG? Аз видях, че е IPS матрица със 120 херца опресняване на картината и е ясно, че е по-добра от VA матрицата при серия 8507, но като се има предвид краткия живот на VA матриците на Филипс, може ли да се каже същото за тези, които са с IPS матрица? Ясно е, че IPS матриците имат по-скъпа изработка и себестойност, но дали имат по-дълъг живот от VA? И дали конкретната матрица на LG е качествена? Тези неща ме интересуват и затова все още се колебая кой от двата модела да избера

# 124
  • Мнения: 585
А значи ли това, че и в 55 инчовия 8807, който ми предложихте на мен, матрицата пак е на LG? Аз видях, че е IPS матрица със 120 херца опресняване на картината и е ясно, че е по-добра от VA матрицата при серия 8507, но като се има предвид краткия живот на VA матриците на Филипс, може ли да се каже същото за тези, които са с IPS матрица? Ясно е, че IPS матриците имат по-скъпа изработка и себестойност, но дали имат по-дълъг живот от VA? И дали конкретната матрица на LG е качествена? Тези неща ме интересуват и затова все още се колебая кой от двата модела да избера
IPS е технология на LG.  Това, че телевизорът е Филипс, не значи, че всичко в него е производство на Филипс. В днешни дни много често едни и същи компоненти могат да се видят в различни брандове. Виждала съм монитори на Самсунг с матрици на най-големия им конкурент LG, както и обратното.
До скоро компанията за производство на екрани на LG беше съвместна на LG-Philips, но мисля че вече не съществува и си е само на LG Display(не съм ги следила в годините какви ги вършат) В днешни дни технологиите доста напреднаха и матриците са доста по-добри от по-старите, но едва ли някой може да даде уверение коя матрица ще изкара по-дълго. Поне аз не бих дала мнение коя ще работи по-дълго. Мога да споделя мой опит. В къщи имаме един 42" телевизор с IPS матрица, който е купуван 2013г и до преди 2 години беше основен такъв и продължава да си работи. Имаме още един 40" с куча марка матрица(даже не съм се интересувала каква е), купуван пак там някъде 2014-15г, подарен на съседка и той продължава да си работи. Все още се кефя на добрите цветове на IPS, въпреки техния недостатък с черното, дето не било съвсем черно Simple Smile . Та изхождайки от собствения си опит, бих казала, че IPS са държеливи, но това не значи, че няма дефектни и сред тях.

# 125
  • Мнения: 3 695
Аз съм много против марката PHILIPS и има защо.
Аз не робувам на марките. В предложения от мен Филипс матрицата е на LG Simple Smile
Сигурна ли си, че матрицата не е TPT ?

# 126
  • Мнения: X
8807 на Филипс е IPS матрица.

# 127
  • Мнения: 585
Да, 55 и 65 инчовите PUS8807 са с IPS матрици. По-малките са с VA

# 128
  • Мнения: 167
Здравейте,
Налага се да купуваме телевизор. От темата разбрах, че LG е добър избор. Насочих се към няколко модела.
43 UQ81003LB
43 UQ76903LE
UE-43BU8072
43NANO763QA
Моля разбиращите, да ми обяснят разликите и да ми помогнат в избора. Приемам и други предложения в този ценови диапазон.

# 129
  • Мнения: 68 888
Темата активна ли е? Blush

Искам и аз да питам нещо, и да помоля за съвет..

# 130
  • Мнения: X
Ами питай

# 131
  • Мнения: 68 888
Ми да питам тогаз, като сте рекли Simple Smile

Самсунг или LG , 43 инча съм заплюла.
Сега сме с две LG-та, но се замислих и за самсунг...

И конкретно да питам тези двата само по цвета ли се различават, или са различни просто като компоненти там..
Телевизор LG LED 43UQ76903LE
Телевизор LG LED 43UQ75003LF

И евентуално този самЦунг:
Телевизор Samsung 43AU7092, 43" (108 см), Smart, 4K Ultra HD,
или друг около тази цена?

# 132
  • Мнения: 3 695
Ми да питам тогаз, като сте рекли Simple Smile

Самсунг или LG , 43 инча съм заплюла.
Сега сме с две LG-та, но се замислих и за самсунг...

И конкретно да питам тези двата само по цвета ли се различават, или са различни просто като компоненти там..
Телевизор LG LED 43UQ76903LE
Телевизор LG LED 43UQ75003LF

И евентуално този самЦунг:
Телевизор Samsung 43AU7092, 43" (108 см), Smart, 4K Ultra HD,
или друг около тази цена?
Само Самсунг не взимай, особено пък този модел. Ако го вземеш, ще разбереш защо не ти препоръчвам Самсунг.

# 133
  • Мнения: 68 888
Днес го гледах на живо, цветовете ми харесаха.
Обаче май май ще заложа на познатото, на lg...страх ме е нещо да експериментирам сякаш, особено след като на сляпо отстреляхме един crown, и втори ден ме боли главата от грозните му цветове, бляк...веч го опаковах и мм да го връща в кауфланд Joy

Все сме имали и кучи марки- финлукс, телефункен и т н.... ама такава грозна картина  сефте виждам в живота си, хора, честно....в амок съм направо...

# 134
  • Мнения: 3 695
Днес го гледах на живо, цветовете ми харесаха.
Обаче май май ще заложа на познатото, на lg...страх ме е нещо да експериментирам сякаш, особено след като на сляпо отстреляхме един crown, и втори ден ме боли главата от грозните му цветове, бляк...веч го опаковах и мм да го връща в кауфланд Joy

Все сме имали и кучи марки- финлукс, телефункен и т н.... ама такава грозна картина  сефте виждам в живота си, хора, честно....в амок съм направо...
Ниските цени няма как да не се отразят на качеството.

# 135
  • Мнения: 68 888
Там е работата, че ниските цени не винаги се отразяват на качеството.
Финлуксът беше също евгин, а има хубава картина.

За двата модела на lg нищо не казахте..само по цвета ли се различават?

# 136
# 137
  • Мнения: 68 888
Благодаря, тъкмо четох в сайта на lg.
Няма магическо дистанционно, usb и hdmi черният
https://www.lg.com/bg/compare?bizType=B2C

# 138
  • Мнения: 68 888
Ще помоля отново за помощ.
Опитвам си да калибрирам картината, четох по др.форуми, гледах няколко клипчета, настроих останалото, но това не го намирам къде е и какво е - IRE?  Гледам два пъти го настройват...точки 20 и после 100?




https://forum.setcombg.com/lg-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0% … -lg-42lf562v.html

# 139
  • Мнения: X
Не се занимавай с глупости. Направи си настройките както на теб ти харесва

# 140
  • Мнения: 68 888
Там е работата че не мога. Не ми харесват и това е. Уж са добре, и на някой канал оп...лицата жълти като монголци.
Накрая ще си сложа пак телефункена ...Frowning1...поне вади хубава картина.

# 141
  • Мнения: 2 679
Там е работата че не мога. Не ми харесват и това е. Уж са добре, и на някой канал оп...лицата жълти като монголци.
Накрая ще си сложа пак телефункена ...Frowning1...поне вади хубава картина.
Аз съм с някакво ЛГ от скоро и настройката на картината си е сериозна работа. Дали са достъп до много настройки (поне на моя) и това вместо плюс май се оказа минус, особенно за човек който не разбира от тези неща.
На един канал ми харесва, на друг не. но в крайна сметка свикнах.

Като избирате телевизор имайте едно на ум. Гледайте характеристиките му хубаво и на повече места. За моя пишеше че е с незнам си какви панели матрици и т.н. пък се оказа че това се е отнасяло за по-големите телевизори (над 50 инча). По-малките били само с VA нещо си и ако не си срещу телевизора хората все едно имат жълтеница.

# 142
  • Мнения: 68 888
Точно и при мен е така - на едни канали, на рекламите също - ярки цветове , хубави. На друг канал - пълен т...ак...

Мдааа...четох че идват с кофти фабрични настройки. С ММ си говорехме, викам му сегашните телевизори не са като новите, и той вика добрутрооо...Simple Smile  Но явно е вярно. Той за това един стар мерцедес не го дава да го продадем  Laughing.... почвам да го разбирам.

В детската имам бяло 26 инчово ЛГ, да ти кажа, нищо не съм му настройвала, а вади перфекция картина, а аз не съм и претенциозна нещо. Старото 32 инчово ЛГ също беше с гот картина. Един измислен финлукс имахме, най-простия, чудесна картина. Телефункен и той.

Най-новото и най-скъпото, уж се очаква да ги превъзхожда, а то....обратното.

В друг форум един писа, купувам си скъп телевизор, пък после да плащам за калибриране-вика не е моето. И е прав според мен. Защото имаше и профи калибриране, срещу заплащане ...абе шантава работа, или аз съм овехтяла...Simple Smile

Ама те така ще да е вече с техниките.  Ама телевизор правиш, една картина като хората да не вади...сори, ама за моите разбиране това е вече отвъд и го не схващам.

# 143
  • Мнения: X
@teta75
Няма две еднакви матрици. Както и няма два чифта очи които да възприемат еднакво цветове.
Фабричните настройки са направени така, че да съответстват максимално на възможностите на матрицата. Ако тръгнеш да ги буташ, най-вероятно е да докараш цветовете до някаква боза която само на теб ти харесва. Калибриране се прави само когато имаш ясна представа какво се подава на електрониката.
Ако на една телевизия ти харесва цветовата ще го напиша "интерпретация" съседната може да има друга престава за качество. Освен това целият цветови диапазон дори и на монитора или телефона на който четеш това е резултат от множество изследвания точно на конкретния модел дисплей който производителят е използвал.

Въобще това с калибрирането е играчка за фанатици и най-вече за хора които знаят как и какво да правят.

В този ред на мисли Stuck Out Tongue Winking Eye
Скрит текст:
Нищо лично

# 144
  • Мнения: 9 137
Искаш да кажеш,че дали слушаш музика на грамофон или на последен модел МП3 е все тая? Еми не,ти самият каза че зависи от усещането (музикално) на конкретния човек.

# 145
  • Мнения: 68 888
Да препоръчам и този форум, доста ми беше полезен на мен лично..понаучих някои нещица, ориентирах се, от помощ ми беше накратко..Simple Smile
https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8% … 0%BE%D1%80%D0%B8/

При мен картината се пооправи с някои настройки, за момента ми е ок сякаш...най-хубави са ми рекламите, цветни, наситени Satisfied

На Смит ще припомня, че старото ЛГ и телефункен, които стоят в момента в хола, вадят страхотна картина без настройване дори. Та изводите за себе си аз ги направих, и написах какви са.

# 146
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 234
От 30г не ми се е налагало да настройвам телевизор, купуваш - гледаш и са си супер цветовете, къде ги намирате такива дето се бърникат?? За пръв път чувам, че е необходимо за телевизор произведен последните 20г  Scream
Опитвам си да калибрирам картината, четох по др.форуми, гледах няколко клипчета, настроих останалото, но това не го намирам къде е и какво е - IRE?  Гледам два пъти го настройват...точки 20 и после 100?
Ирето ти показва
Скрит текст:
първо с каква стъпка се променя и после каква му е стойността, определя степента на бяло-сиво-черно, от която пък зависят основните цветове, пък както знаеш от основните се правят всички останали. Примерно при смесване на червено и синьо се получава лилаво, но в зависимост от това какво точно е синото и какво червеното, дали ще са по-оранжев или по-зелен отенък ще се получи и различен резултат в крайното лилаво, което може да излезе от розово до тъмносиньо. И затова Ирето не се пипа без инструмент който да показва точните му стойности и общ овзето без техник, свързано е с енергията, която се подава към екрана и от там цветовете, а на око не е възможно да се премери точно

Искаш да кажеш,че дали слушаш музика на грамофон или на последен модел МП3 е все тая? Еми не,ти самият каза че зависи от усещането (музикално) на конкретния човек.
Ами те меломаните напоследък си купуват грамофони, а спорът кое е по-добро плочата или цифровия запис също не е разрешен докрай, а и всичко е въпрос на колони в края на краищата, което още повече усложнява спора Wink За телевизорите пък манджата е забъркана по още по-различен начин.

# 147
  • Мнения: 68 888
Какви 20г и къде го пише това?

Или компютри-компоти  е работата....

# 148
  • Мнения: 9 137
Спорът е естетически,а не технологичен. И при музиката,и при картината на телевизорите...

# 149
  • Мнения: 151
Здравейте!
  Можете ли да ме насочите към телевизор LG, който ще се използва в спалня, размер да е 43' и ще е добре да е с магическо дистанционно.

# 150
  • София
  • Мнения: 945
Здравейте! За мое огромно съжаление ще се наложи да сменяме телевизора. Мислим за 65 инчов, може и малко по-голям. Аз на първо четене харесах този:

https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-QE-65 … 0-8K-QLED/p/19183

Но мъжът ми пък не иска Самсунг, май заради TIZEN. Предпочита Android, ама не съм сигурна коя система е по-удачна.
Моля за мнение за операционните системи и ще съм благодарна на предложения за модел.

# 151
  • София
  • Мнения: 1 245
Смарт ТВ, 50 инча,  LG или Sharp?

Кой по-лесно се свързва с мобилен телефон с Андроид, като това не е единственото изискване?

Надеждност, качество на звук и картина също са от значение.

И косвени впечатления ще са ми от полза, Благодаря!

# 152
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 234
Смарт ТВ, 50 инча,  LG или Sharp?
Шарп вече се правят от китайците Хайсенс, докато ЛГ правят едни от най-добрите телевизори на пазара, от мен толкоз.

# 153
  • Мнения: 2 679
Най-лесно се свързват телевизорите с андроид. Сони, за други не се сещам. Хубаво е да се поясни и за какво ще се ползва свързването.

# 154
  • София
  • Мнения: 1 245
Най-лесно се свързват телевизорите с андроид. Сони, за други не се сещам. Хубаво е да се поясни и за какво ще се ползва свързването.

Основно за слушане и гледане на музика и снимки.

# 155
  • Мнения: 705
Предложете добър телевизор 32 инча.

# 156
  • Мнения: 317
Може ли мнение за този телевизор. Малко прибързано  го купихме просто не бях виждала такъв. Продавача ни зариби и го взехме https://www.technopolis.bg/bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-QE … 6?tab=description

# 157
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 131
Предложете тв, който да не е на цена 5000 лв.

# 158
  • Мнения: 3 695
Предложете тв, който да не е на цена 5000 лв.
Колко голям искаш да е?

# 159
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 131
около 40 инча

# 160
  • Мнения: 3 695
Препоръчаните от мен марки са Sony и LG. Послушайте ме и няма да сгрешите. Не случайно Ви препоръчвам тези марки, но не ми се обяснява защо. Евентуално на лични, ако искате да научите неща от кухнята. В никакъв случай не се доверявайте на продавачите!

# 161
  • Мнения: 881
Трябва да избера телевизор 55", който ще бъде единственият в жилището, което означава, че трябва да отговаря на изискванията на цялото семейство. Но те не са много - да има ярки цветове (без жълти лица), добър звук, да е смарт с юзър френдли меню и да е съвместим с други устройства - мобилни телефони и лаптоп.
И по-възможност да е на средна за пазара цена.

# 162
  • Мнения: 180
Може ли мнение за този телевизор. Малко прибързано  го купихме просто не бях виждала такъв. Продавача ни зариби и го взехме https://www.technopolis.bg/bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-QE … 6?tab=description
Този изглежда много интересно. Може ли да попитам дали наистина няма отблясъци от лампи? Ъгъла на гледане широк ли е?

Искаме да сменим нашия 10-годишен Филипс с нещо ново. Търся 55" или 65" (до дивана са около 4 метра). В същото време масата за хранене се пада доста в страни, та затова широкоъгълен обхват на гледане и задължително да няма отблясъци от лампи, че е ужас сега. Направо не ми се гледа (не че има много време за ТВ, но това е друг въпрос Simple Smile ) Моля, ако имате някакви наблюдения за подобен телевизор, да споделите. Бюджет имаме около 2к, като и черен петък ще чакаме. Simple Smile Благодаря!

# 163
  • Мнения: 585
Аз бих чакала черните петъци за някой 55 инчов OLED на LG. Би трябвало да се появи някой за около 2000лв.

# 164
  • Мнения: 294
Здравейте!
Виждам, че препоръчвате LG, но аз си нямам и представа от характеристиките и затова гледам, според критериите ми, а именно до към 700-750лв и да е 43инча.
Харесах конкретен телевизор, но както споменах хич ме няма в гледането на характеристики и ако може съвет...
https://zora.bg/product/43ur80003lj
А приемам и други предложения Blush телевизорът ще се използва в спалня и не му трябва нищо специално

# 165
  • Мнения: 4
Здравейте,
Когато си купувате телевизор, носете една флашка със записани на нея четири снимки с висока резолюция. Снимките трябва да съдържат само следните цветове – зелен, червен, син и черен. Поискайте да ви пуснат всяка снимка и внимателно гледайте матрицата за изгорели пиксели. Носете и кратко видео, но с много динамични сцени и гледайте дали замазва ръбовете на изображението, напр.  спортни изяви.
Ако не сте специалисти, едното ще ви даде представа за качеството на матрицата, а другото за динамичния диапазон, така да се кажe на прост език, макар че няма такъв термин за оценка на TV матрици.
И така... да няма изгорели пиксели при покупката и да не замазва ръбовете на изображенията при бързи сцени.
Марката изберете според бюджета си, но не подлъгвайте по маркетингови трикове, че TV1 за 1000 лв е по-добър от TV2 за същата цена.

Последна редакция: ср, 01 ное 2023, 16:07 от Black One

# 166
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 131
Препоръчаните от мен марки са Sony и LG. Послушайте ме и няма да сгрешите. Не случайно Ви препоръчвам тези марки, но не ми се обяснява защо. Евентуално на лични, ако искате да научите неща от кухнята. В никакъв случай не се доверявайте на продавачите!
Sony са топ и аз го знам. но са много скъпи за съжаление. ще се насочвам към LG

# 167
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 131
какво мислите за този тв?
LG LED 43UQ91003LA

https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D … LED%2043UQ91003LA

# 168
  • Мнения: 3 695
Добър е, но е по-важно на теб да ти хареса.

# 169
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 131
В крайна сметка си взех този :

https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D … LED%2043NANO763QA

идеален ми е ! много съм доволна. цял ден не мога да спра да го гледам.

# 170
  • Мнения: 3 695
Поздравления за избора! Със здраве да си го гледате!

# 171
  • Мнения: 180
Аз пък се разписах с LG C2 от офертата на Емаг. Сега ще очакваме доставката. Нямам търпение да го видя на място вкъщи. Доста изчетох и се надявам да не сме сбъркали с него.

# 172
  • Мнения: 585
Аз пък се разписах с LG C2 от офертата на Емаг. Сега ще очакваме доставката. Нямам търпение да го видя на място вкъщи. Доста изчетох и се надявам да не сме сбъркали с него.

Не си сбъркала Hug

# 173
  • Мнения: 3 695
Избора е добър, но не трябваше да го взимате от Е-маг. Е-маг е румънска фирма и печелбата им отива в Румъния. Отделно може да имате проблеми ако се наложи гаранционен ремонт

# 174
  • Мнения: 180
Цената беше определяща и в този случай. По нашите магазини не открих подобно предложение. Дано няма проблеми и да не се налага да се занимаваме с връщане или ремонти.

# 175
  • Мнения: 585
Избора е добър, но не трябваше да го взимате от Е-маг. Е-маг е румънска фирма и печелбата им отива в Румъния. Отделно може да имате проблеми ако се наложи гаранционен ремонт

Въпросното LG беше на много добра цена в Емаг. На повечето големи брандове гаранционните ремонти могат да се извършват, в който и да е оторизиран сервиз в ЕС или света, така че гаранцията от Емаг е най-малкият проблем. Преди няколко години гаранционният сервиз на някои лаптопи на Леново беше в Полша и да ти кажа под секрет, че отстраняваха гаранционни проблеми по-бързо от някои оторизирани сервизи в България. Ако стоката е доставена от Емаг, а не външен търговец, фактурите се изпращат от българско юридическо лице, така че и печалба, и ДДС остават тук.

# 176
  • Мнения: 18 000
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-QE-65 … a-HD-QLED/p/10166

Отзиви за този ТВ? И аз питам за разликата между андроид и Tizen.

Имаме от години LG с умното дистанционно, което тук много се коментира, да, много е добре, когато работи, защото много често без никаква причина просто забива

Последна редакция: пн, 20 ное 2023, 12:02 от R@N

# 177
  • Мнения: 3 695
Телевизор Самсунг? Не ти го препоръчвам какъвто и да е.

# 178
  • Мнения: 68 888
За Самсунг четох като избирах аз, че цветовете им са по-живи.
Не знам обаче дали е така реално, тъй като купих ЛГ..но още ме човърка любопитството...честно казано.
Да, гледала съм ги в магазина и ми харесаха там.
Но като си го занесеш вкъщи е мааалко по-различно, за това не знам лично аз.

# 179
  • Мнения: 3 695
За Самсунг четох като избирах аз, че цветовете им са по-живи.
Не знам обаче дали е така реално, тъй като купих ЛГ..но още ме човърка любопитството...честно казано.
Да, гледала съм ги в магазина и ми харесаха там.
Но като си го занесеш вкъщи е мааалко по-различно, за това не знам лично аз.
Вкъщи е различно, защото в магазина пускат клипове със супер високо качество, което го няма в телевизионните предавания.

# 180
  • Мнения: 68 888
Същото казах и аз. Знам го това.
Написах, че нямам личен опит със самсунг вкъщи.

# 181
  • София
  • Мнения: 3 689
В къщи е различно,защото в магазина клиповете са поне ultra HD и4К
Телевизионните прогреми от кабелна телевизия рядко са поне HD
Ние у дома сме с 3 телевизора Самсунг, 2 от които на повече от 10г
Доволни сме- последния го избрах аз преди година точно заради картината

Последна редакция: вт, 21 ное 2023, 09:09 от vnd

# 182
  • Мнения: 9 137
С каквото ще качество да са клиповете пускани в магазините. Пак има разлика в картината между отделните марки телевизори.

# 183
  • Мнения: 18 000
И ние сме имали Самсунг, първия се скапа много бързо, оказа се дефектна партида, имах ядове със сервизи, вярно е, но след като го смениха следващия изкара 10 години, още работи на село. LG имаме сега, с прословутото дистанционно, добре си работи, но дистанционното е греда, писах вече, работи когато си иска

# 184
  • Мнения: leet
Моля за съвет за избор на телевизор. Ще се използва за гледане на телевизия/филми. За мен няма голямо значение дали ще е 50 или 55 инча, но ако съм разбрала правилно, 50 инчовите от някои модели се отличават от 55 и по-големите същия модел. Цена около 800-900 евро, ако е по евтин- чудесно. Нямам никаква представа от матрици, операционни системи и т.н, и ще съм благодарна за всеки съвет. Спряла съм се на тези:

https://www.public.cy/product/tileoraseis/tileoraseis/tileorasi- … qned826re/1807606

https://www.public.cy/product/tileoraseis/tileoraseis/tileorasi- … t-50qn90c/1786350

https://www.kotsovolos.cy/sound-vision/televisions/%CF%84%CE%B7% … g-oled-55c15la-55

https://www.kotsovolos.cy/sound-vision/televisions/%CF%84%CE%B7% … led-qe50qn90aa-50

# 185
  • Мнения: 3 695
От мен - ДА и за двата LG, НЕ за марката Samsung

# 186
  • Мнения: leet
От мен - ДА и за двата LG, НЕ за марката Samsung
А кой от двата е по добрият избор?

# 187
  • Мнения: 3 695
Малко по-добре се вижда OLED, но аз препоръчвам QNED заради възможността за ремонт за панела. Останалото е въпрос на личен избор.

# 188
  • Мнения: leet
Благодаря много

# 189
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 061
От мен - ДА и за двата LG, НЕ за марката Samsung

Както писа R@N,прекарали сте се с дефектна партида/партиди.Имам Samsung от 2010г. и не го заменям за Сонита,Монита както и за други знайни и незнайни марки с изключение на LG може би.Единственият му недостатък е че няма Wi-Fi,ама как да има като е от 2010.

# 190
  • Мнения: 3 695
От мен - ДА и за двата LG, НЕ за марката Samsung

Както писа R@N,прекарали сте се с дефектна партида/партиди.Имам Samsung от 2010г. и не го заменям за Сонита,Монита както и за други знайни и незнайни марки с изключение на LG може би.Единственият му недостатък е че няма Wi-Fi,ама как да има като е от 2010.
Не съм се прекарал аз, вътре в нещата съм. В момента матриците на Самсунг от 43 инча нагоре масово дефектират. Отделно страничната подсветка на телевизорите им сгъва масово след втората година.

# 191
  • Мнения: 705
Здравейте,мислех си че сме си купили нов телевизор на черен петък,но днес разбрах че само съм сънувала!Та въпроса ми е какъв телевизор бихте препоръчали за  бюджет 1500лв,по възможност 55инча,най-важното условие е да се свърза с компютър без кабел,да се пускат филми без проблем и да чете субтитри.Сега сме с телевизор Сони,който  е на около 5г ,модела е 49XF8505,не знам кой клас е от телевизорите им,но не беше много евтин,поне 1600лв дадохме за него.Да ,телевизора вади добра картина,но Андроида ми е най-скапаната система която може да съществува и не искаме вече такъв телевизор,предния беше самсунг и бяхме доволни от смарт функциите,но тук говорим за първите смарт телевизори,а сега нещатата са много променени според мен.Може ли препоръка за марка и модел и виждам,че в темата има един човек,който е много против Самсунг,ако може да сподели и той защо и какво не им харесва,може и аз да съм в грешка ...

# 192
  • Мнения: 1 097
Аз ползвам Samsung Qled 50 инчов и LG OLED 48 инчов. LG е с по-добра картина и мнооого по-добър звук.
Откъм смарт меню и опции Самсунга е по-удобен за работа.
На LG magic дистанционното е малко странно, ама се свиква.

# 193
  • Мнения: 2 679
Здравейте,мислех си че сме си купили нов телевизор на черен петък,но днес разбрах че само съм сънувала!Та въпроса ми е какъв телевизор бихте препоръчали за  бюджет 1500лв,по възможност 55инча,най-важното условие е да се свърза с компютър без кабел,да се пускат филми без проблем и да чете субтитри.Сега сме с телевизор Сони,който  е на около 5г ,модела е 49XF8505,не знам кой клас е от телевизорите им,но не беше много евтин,поне 1600лв дадохме за него.Да ,телевизора вади добра картина,но Андроида ми е най-скапаната система която може да съществува и не искаме вече такъв телевизор,предния беше самсунг и бяхме доволни от смарт функциите,но тук говорим за първите смарт телевизори,а сега нещатата са много променени според мен.Може ли препоръка за марка и модел и виждам,че в темата има един човек,който е много против Самсунг,ако може да сподели и той защо и какво не им харесва,може и аз да съм в грешка ...
Какво му е скапаното на андроида ?
Аз до миналата година бях със сони, минах на ЛГ и все още си го търся андроида. Лично за мен плюса на Сони е че има изобилие от приложения.
На сонито с Коди безжичната връзка ставаше супер, дори можеше да се гледат филми директно от замунда. На ЛГ трябваше да инсталирам някакво приложение на компютъра и всеки свален филм да го добавям в него.
Ако ще използвате телевизора за свалени на компа филми имайте предвид кои телевизори какви кодеци поддържат. Най-редовно се оказва че ЛГ не поддържат еди кой си кодек (последните от тази година май го оправиха, но не съм сигурен) и звук не тръгва. А Сони май държат правата за най-поддържаните аудио формати

# 194
  • Мнения: 705
Последния път свалях един филм 5 пъти,накрая не успях да го гледам на Тв,на два не тръгва звук,на 1 картина,на другите не тръгват субтитри,всеки път дори и да има субтитри трябва да се свалят на телевизора,не помня дали с Коди съм пробвала ,но свалях сумати плеъри,накрая с VLC най-лесно стана,но другите проблеми си останаха,а това Коди сваляте и го на компютъра,защото аз позлвам папката на споделено видео и плеъра на телевизора.Другото е ,че редовно забива телевизора и губи връзка,трябва рестарт от контакта направо.Идва и другия проблем,например на флашката или дори от компютъра ако гледаш сериал и името е по дълго не показва до край и не знаеш  кое кой епизод е,докато на стария Самсунг като задържиш на епизода запова да се движи и знаеш кое какво е....

# 195
# 196
  • Мнения: 3 695

 TCL? УжасТ! За нищо на света. Да,евтини са, но има защо. Англичаните имат една сентенция: Не съм толкова богат, за да купувам евтини неща, а аз твърдя, че разочарованието от ниското качество остава дълго след радостта от ниската цена.

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 1 054
У нас всички тв са Сони и аз също не бих купила нещо евтино. Но съм чувала добри отзиви от познати за тази марка, затова само предложих да ги погледне поне.

# 198
  • Мнения: 3 695
Така, значи гледаш Sony, но препоръчваш TCL? Малко като продавача на готови мъжки костюми, който ходи с костюми, изработени по поръчка.

# 199
  • Пловдив
  • Мнения: 1 054
Хаха.
Последното Сони (55 инча) го взехме преди две години за 2000 лв. на промоция. Сега не знам колко струват, но определено няма да са до търсената цена.
Та затова така... ☺️

# 200
  • Мнения: 2 679
Последния път свалях един филм 5 пъти,накрая не успях да го гледам на Тв,на два не тръгва звук,на 1 картина,на другите не тръгват субтитри,всеки път дори и да има субтитри трябва да се свалят на телевизора,не помня дали с Коди съм пробвала ,но свалях сумати плеъри,накрая с VLC най-лесно стана,но другите проблеми си останаха,а това Коди сваляте и го на компютъра,защото аз позлвам папката на споделено видео и плеъра на телевизора.Другото е ,че редовно забива телевизора и губи връзка,трябва рестарт от контакта направо.Идва и другия проблем,например на флашката или дори от компютъра ако гледаш сериал и името е по дълго не показва до край и не знаеш  кое кой епизод е,докато на стария Самсунг като задържиш на епизода запова да се движи и знаеш кое какво е....
Коди се инсталира на телевизора от флашка. Сваля се файла и се инсталита. Настройката е малко трудна, но мога да ви пратя обяснението което съм писал.
Аз си шервах папката където се сваляха филмите, само добавях субтитрите и гледах.
Както казах може и директно от замунда, само се свалят субтитрите, и се избират от приложението.

ПП това със звука е точно заради неподдържан кодек.

# 201
  • Мнения: 705
Благодаря много за информация,ако е удобно пратете ми как става това с флашката.Сега се обадиха от магазина ,че в крайна сметка ще имаме телевизор ,защото уж имаше проблем с поръчката и нямаше бройки,но все пак Сонито си остава за друга стая и ще инсталирам това Коди и поне ще мога наистина да ги сравня,защото в магазина ми е много трудно.

# 202
  • Мнения: 9 137
Аз ползвам Samsung Qled 50 инчов и LG OLED 48 инчов. LG е с по-добра картина и мнооого по-добър звук.
Откъм смарт меню и опции Самсунга е по-удобен за работа.
На LG magic дистанционното е малко странно, ама се свиква.
Ние сме към ВИВАКОМ и оттам ни дадоха тяхно си дистанционно – дълго,но много тънко и тясно. Дистанционното на телевизора го ползваме само за да го включваме/изключваме.

# 203
  • Мнения: 1 097
Аз не искам да използвам декодери и подобни също съм на виваком, но ползвам тяхното смарт приложение за телевизорите, за да гледам тв.

# 204
  • Мнения: 1 774
Има смарт телевизори на star light в емаг...брат ми ползва на тази марка 32 инчов вече около 7 години....сега вече струва около 200 и няколко лева...ние също си взехме 2 смарт на тази марка...единия е 40 инча за 320лв,а другия е 50 инча за 530лв...мисля,че по големи нямат...доволни сме всичко си работи..картината и звука са хубави...може да прочетете ревютата за тях в емаг доста се купуват

# 205
  • Мнения: 3 695
Има смарт телевизори на star light в емаг...брат ми ползва на тази марка 32 инчов вече около 7 години....сега вече струва около 200 и няколко лева...ние също си взехме 2 смарт на тази марка...единия е 40 инча за 320лв,а другия е 50 инча за 530лв...мисля,че по големи нямат...доволни сме всичко си работи..картината и звука са хубави...може да прочетете ревютата за тях в емаг доста се купуват
Да, купуват се защото са евтини, а не защото са хубави. Брат Ви е бил късметлия, дано и Вие да имате късмет.

# 206
  • Мнения: 705
Освен олх,къде евентуално може да се продаде телевизор?

# 207
  • Мнения: 1 774
Може и късметлия да е..познавам лично само още 1 човек който има такъв и също го ползва от около 3 години...знам че има много по хубави....аз просто казвам за бюджетен вариант който си има доста екстри

# 208
  • Бургас
  • Мнения: 260
Обмисляме да купим телевизор около 40 инча.  При положение, че ми е ограничен бюджетът към коя марка да се насоча....Какво да гледам, като ида в магазина....

# 209
  • Мнения: 2 679
Обмисляме да купим телевизор около 40 инча.  При положение, че ми е ограничен бюджетът към коя марка да се насоча....Какво да гледам, като ида в магазина....

Кажете за какви пари, че това е много относително.

# 210
  • Бургас
  • Мнения: 260
Обмисляме да купим телевизор около 40 инча.  При положение, че ми е ограничен бюджетът към коя марка да се насоча....Какво да гледам, като ида в магазина....

Кажете за какви пари, че това е много относително.
Около 500лв.  Ще се гледа основно кабелната  телевизия.

# 211
  • Мнения: 3 695
Обмисляме да купим телевизор около 40 инча.  При положение, че ми е ограничен бюджетът към коя марка да се насоча....Какво да гледам, като ида в магазина....

Кажете за какви пари, че това е много относително.
Около 500лв.  Ще се гледа основно кабелната  телевизия.
За тези пари гледай цената. Ако Бюджета е поне 700 лв,  може да си вземеш нещо хубаво и качествено.

# 212
  • Мнения: 1
Здравейте, ако можете да ми дадете мнение за Qled технологията на Самсунг. От това за което до момента съм информиран е, че е по-надеждна от Oled, защото при последната, много често се получавало дефект със замръзване на лого на канал, или се получава някаква отсянка с времето на стари изображения. Въпреки че има видима разлика в качеството на картината, особено в наситеността на черното при Oled. Също така, при директна светлина от прозорец или лампа, ми казаха че нямало никакъв проблем с картината, въпреки че в едно от мненията в Емаг беше написано точно обратното. Та ако някой е ползвал повече от няколко месеца такъв телевизор, моля да сподели плюсове и минуси.

Последна редакция: нд, 17 дек 2023, 12:51 от Lestat3344

# 213
  • Мнения: 3 695
Здравейте, ако можете да ми дадете мнение за Qled технологията на Самсунг. От това за което до момента съм информиран е, че е по-надеждна от Oled, защото при последната, много често се получавало дефект със замръзване на лого на канал, или се получава някаква отсянка с времето на стари изображения. Въпреки че има видима разлика в качеството на картината, особено в наситеността на черното. Също така, при директна светлина от прозорец или лампа, няма никакъв проблем с картината, въпреки че в едно от мненията в Емаг беше написано точно обратното. Та ако някой е ползвал повече от година такъв телевизор, моля за мнение.
QLED е ново търговско наименование на познатото ни LCD, докато OLED е друга бира.

Последна редакция: нд, 17 дек 2023, 21:03 от The Stranger

# 214
  • Мнения: 14
Здравейте, обмислям да купя нов телевизор след празниците. Виждам, че тука масово се препоръчва LG/ Sony, та аз си харесах едно Sony, но пък от бая време съм набелязала и ето този: https://www.ozone.bg/product/smart-televizor-kivi-55u750nw-55-dled-uhd-byal/

Четох добри отзиви в нета, но малко ме притеснява безизвестната марка. Другият плюс е, че цената е добра за техническите му характеристики.

Sony-то, което набелязах е това: https://www.ozone.bg/product/smart-televizor-sony-55x75wl-55-lcd-4k-cheren/

ноо... малко надхвърля бюджета ми. въпреки това бих отделила макс 1300 лева.

ще го ползвам за гледане на телевизия, PS, Youtube и разни платформи за филми/ сериали. Целя се към 55/ 50 инча

Бихте ли споделили мнение? Отворена съм и за други предложения за други модели/ марки. Благодаря Simple Smile

# 215
  • Мнения: 3 695
Телевизор не се купува всеки ден. Има хубави и евтини стоки, но поотделно. Моя съвет е да вземеш Сони-то и да дойдеш да ми благодариш.

# 216
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
Здравейте,
Харесах си този телевизор
 https://www.technomarket.bg/televizor/sony-xr-50x90saep-uhd-led- … 56d73d7&CID=no_id
Качествата му оправдават ли цената?

# 217
  • Мнения: 3 695
Здравейте,
Харесах си този телевизор
 https://www.technomarket.bg/televizor/sony-xr-50x90saep-uhd-led- … 56d73d7&CID=no_id
Качествата му оправдават ли цената?

ДА!

# 218
  • Мнения: 18 000
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SONY-KD-55X85 … ra-HD-LED/p/10642
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-QE-55 … a-HD-QLED/p/10167

Между тези два се колебая, какво ще препоръчате? За тв и филми, не играем игри, не ни е важно това

# 219
  • Мнения: 585
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SONY-KD-55X85 … ra-HD-LED/p/10642
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-QE-55 … a-HD-QLED/p/10167

Между тези два се колебая, какво ще препоръчате? За тв и филми, не играем игри, не ни е важно това
Може повече да усложня нещата, но бих добавила още един, който да погледнете:
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-LG-OLED55C32L … a-HD-OLED/p/10737
В моите предпочитания бих ги наредила така:
1. LG и Samsung
2. Sony
Samsung-a има по-ярки цветове от LG-то. Sony е с по-малки ъгли на виждане и за мен това е важен недостатък.
В крайна сметка аз бих избрала LG заради по-добрия upscaling при по-ниска резолюция, а това е важно за гледане на телевизия, тъй като излъчванията на повечето кабелни оператори не са с най-високата резолюция. Другото важно за мен преимущество е, че LG поддържа всички аудио формати, включително DTS.
Ако LG не е избор за вас, пред двата телевизора бих предпочела Самсунг-а

# 220
  • Мнения: 3 695
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SONY-KD-55X85 … ra-HD-LED/p/10642
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SAMSUNG-QE-55 … a-HD-QLED/p/10167

Между тези два се колебая, какво ще препоръчате? За тв и филми, не играем игри, не ни е важно това
Samsung-а го пропуснете. От няколко години масово дефектират матриците им.

# 221
  • Мнения: 18 000
LG е сегашния и  ми се щеше да сменя марката, на родителите ми два пъти сменяха кинескопа още в гаранция и нещо се отдръпнах. Самсунг преди години ни подмениха в гаранция и новия беше добре, Сони не сме имали

# 222
  • Мнения: 2 679
Аз минах от Сони на LG и съжалявам. Гледам много свалени филми, и LG не поддържат някои от аудио кдеците. Трябва да ги пускам през HDMI кабел от компа.

# 223
  • Мнения: 18 000
Гледаме само Нетфликс и НВО, не тегля филми, искам нещо с хубава картина и звук и лесно за употреба.
На LG харесах тогава дистанционното, то пък доста често забива, незнайно защо

# 224
  • Мнения: 2 679
Гледаме само Нетфликс и НВО, не тегля филми, искам нещо с хубава картина и звук и лесно за употреба.
На LG харесах тогава дистанционното, то пък доста често забива, незнайно защо
И аз се подлъгах с дистанционното. Има си плюсове и минуси, но бих определил минусите като повече. Като цяло не съм много доволен от софтуера на LG. Ако имаше бутон за включване/изключване на мишката сигурно щеше да е по-добре.

# 225
  • Мнения: 18 000
Помня, че когато купувахме някои от тв консултантите казаха, че на някои марки не могат да бъдат теглени различни приложения, за НВО питах тогава конкретно, вярно ли е това? Сони и Филипс споменаваха

# 226
  • Мнения: 2 679
Помня, че когато купувахме някои от тв консултантите казаха, че на някои марки не могат да бъдат теглени различни приложения, за НВО питах тогава конкретно, вярно ли е това? Сони и Филипс споменаваха
Имам някакъв спомен че преди 3-4 години може би HBO спряха подръжката за телевизори преди определена година.

# 227
  • Мнения: 478
Другото важно за мен преимущество е, че LG поддържа всички аудио формати, включително DTS.

LG и Samsung не поддържат DTS декодиране от поне 6-7 години.

Това е за LG C3.



--------------------------

Smart платформите на телевизорите са бонус, по който много от потребителите се подхлъзват и третират като основна функция. Телевизорът трябва да остане "на служба" в продължение на много години. 5, 10, че и повече. Smart платформите биват поддържани около 3 в най-добрия случай, като в един момент приложения започват да изчезват, да си губят сертификатите и просто да не работят.

Решението на всякакви такива проблеми е едно външно устройство, което:

1. Ще получава софтуерна поддръжка доста по-дълго.
2. Значително по-бързо и приятно за работа е от платформата в телевизора.
3. Може да бъде подменено/обновено по всяко време без да се подменя телевизора.
4. Подлежи на избор отделно от телевизора.
5. Има значително повече възможности и съвместимост, защото не е зависимо от лицензните споразумения на производителя на телевизора.
6. Позволява избор на телевизор да се прави като се игнорира платформата и се гледа това, което е най-важно в телевизора - качеството на изображението.
7. Ако си вземете малко устройство (Firestick, Chromecast), може да си го разнасяте с вас по почивки и екскурзии, и да си гледате телевизия/нетфликс/хбо/дисни/Ютуб все едно сте си вкъщи.
8. Дистанционните на някои от устройствата са доста по-удобни и качествени от тези на телевизора и могат изцяло да го заменят.
9. При смяна на телевизора, просто слагате устройството на новия и си продължавате както сте си свикнали. Няма сваляне на приложения, настройки и т.н.

Цените за нови такива кутийки варират от 100лв (Amazon Firestick 4K, Roku, Google Chromecast 4K, Xiaomi Mi Box) до 400лв (Nvidia Shield, Apple TV), което на фона на удобството и спестените главоболия изобщо не е много, дори и с най-скъпите варианти. Особено като се има предвид, че ще го ползвате години наред, вероятно повече от самия телевизор.

# 228
  • Мнения: 585
Другото важно за мен преимущество е, че LG поддържа всички аудио формати, включително DTS.

LG и Samsung не поддържат DTS декодиране от поне 6-7 години.

Това е за LG C3.

--------------------------

LG has confirmed that its 2023 TVs will be compatible with DTS audio codecs in addition to the already-supported Dolby Atmos.
https://www.svconline.com/proav-today/2023-lg-oleds-dts
C32LA е от 2023г

# 229
  • Мнения: 478
"2023 LG TVs from the QNED85 and up plus all OLED TVs will decode the DTS, DTS:X and Imax Enhanced Audio CODECs for the purposes of sending them to an external Audio device that also support these CODECs. LG is not promising that the TV speakers will play back the audio."

Ефективно за най-скъпите си модели, са добавили passthrough на повечето DTS кодеци, а не вътрешно декодиране.

# 230
  • Мнения: 585
Е, че то кой ще търси DTS, ако ще го слуша през вградените пищялки на който и да е телевизор Simple Smile

# 231
  • Мнения: 689
Аз имам по различен въпрос  как се почиства екран на мат телевизор?
Имам предвид за петна а не само прах. Пробвах спрей за екрани,който ползвам за обикновен екран но замаза ужасно стои на петна.
Също и не съм на ясно как да направя настойка за nfc функция . The sheriff е телевизора

# 232
  • Мнения: 3 695
Аз имам по различен въпрос  как се почиства екран на мат телевизор?
Имам предвид за петна а не само прах. Пробвах спрей за екрани,който ползвам за обикновен екран но замаза ужасно стои на петна.
Също и не съм на ясно как да направя настойка за nfc функция . The sheriff е телевизора
Екрана се почиства както се почиства стъкло. Пръскаш с препарата и после забърсваш с гюдерия, микрофибърна кърпа или хартиена салфетка.
 За настройката не мога да помогна, вероятно си в чужбина, защото такива телевизори в България няма.

# 233
  • Мнения: 478
Е, че то кой ще търси DTS, ако ще го слуша през вградените пищялки на който и да е телевизор Simple Smile

Че с какво DTS се различава от Dolby Digital, за да изисква по-различно отношение?

Виждам, че повечето потребители тук, гледат телевизия през говорителите на телевизора. Същите ако свалят филм от торент, в повечето случаи той няма да тръгне със звук. Това в отговор на въпроса "Кой ще търси DTS".
Хората не търсят DTS специално. Те си свалят филм и искат като си го пуснат да тръгне. Дали гледат на телевизор, саундбар или външна система няма значение, изборът си е техен.

Освен това, стерео усилвател с външни говорители, закачен на оптичен изход от телевизора, не е "вградена пищялка", но също няма да може да възпроизведе филм с DTS пуснат на LG телевизор, бил той и произведен след 2023 година. Simple Smile

Ако някой търси съвместимост, трябва да гледа към външен плейър или телевизори с Андроид.

Аз имам по различен въпрос  как се почиства екран на мат телевизор?
Имам предвид за петна а не само прах. Пробвах спрей за екрани,който ползвам за обикновен екран но замаза ужасно стои на петна.
Също и не съм на ясно как да направя настойка за nfc функция . The sheriff е телевизора

Влажна микрофибърна кърпа в този случай. С препарат (дори с такива "за екрани") рискувате да нарушите покритието на екрана и такива замазани петна да останат перманентни.

По принцип се чисти само с мека кърпа. Ако има петно (отпечатък, пръски и т.н.) от нещо, може да дъхнете с уста като на стъкло на очила и да забършете с кърпата. Всякакви нормални петна изчезват така.

Последна редакция: чт, 21 мар 2024, 18:50 от w00x

# 234
  • Мнения: 15
Здравейте! Изчетох цялата темата и виждам, че давате добри отзиви за Сони. Искаме да си вземем 50 инча Сони за спалнята. Спряхме се на следните два модела :
https://zora.bg/product/kd50x81kaep-127-sm-3840x2160-uhd-4k-50-i … roid-led-smart-tv
https://zora.bg/product/kd50x75wlpaep
Може ли препоръки. Виждам че са произведени различни години, но друга разлика не откривам. А за тези пари мислите ли, че може да се намери нещо по-добро от тях?

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
Здравейте,
Харесах си този телевизор
 https://www.technomarket.bg/televizor/sony-xr-50x90saep-uhd-led- … 56d73d7&CID=no_id
Качествата му оправдават ли цената?
На предната страница питах за Сони.
Но моят е друга серия.
Страхотна картина и звук, но аз преминах от 32” на 50” и културният шок беше огромен.

# 236
  • Мнения: 3 695
Препоръчвам модела от 2022 година. Цените на техниката слизат надолу, но пък става чуплива и непригодна за ремонт.

# 237
# 238
# 239
  • Мнения: 34
Здравейте, може ли да ми препоръчате смарт телевизор 32 инча, който работи с приложението на eon. Пуснах запитване във Виваком и те ме препратиха към техния сайт, в който бяха изброени много малко и определени марки и модели. Телевизора ще ползвам в кухнята, докато си готвя и после вечеряме.

# 240
  • Мнения: 4 714
Здравейте, момичета и момчета. Телевизорите вкъщи са ЛГ, но все си мислех, че не е най-добрата им марка. Приятели има Филипс и Самсунг, и много се хвалят с тях. А виждам, че тук предимно за ЛГ съветвате. Simple Smile
Ще трябва да избера още един телевизор за стаята на децата, насочила съм се към 32 инча. Може ли препоръка към модел и марка? Не искам да е нещо скъпо, а по-скоро средна работа... Цена/качество.
И за кое "особено" дистанционно на ЛГ говорите?! Мен точно това ме дразни в нашите, че като влезем в Интернет, трябва да пишем буква по буква на екрана, докато наши приятели имат клавиатура на дистанционното си и много лесно и бързо се пише. При нас е обратното - трудно и бавно.

# 241
  • Мнения: 68 888
Това е магическото дистанционно на ЛГ
https://www.lg.com/bg/tv-aksesoari/lg-an-mr20ga

Като мишка е  накратко. Клавиатура няма.

# 242
  • Мнения: 3 695
Здравейте, момичета и момчета. Телевизорите вкъщи са ЛГ, но все си мислех, че не е най-добрата им марка. Приятели има Филипс и Самсунг, и много се хвалят с тях. А виждам, че тук предимно за ЛГ съветвате. Simple Smile
Ще трябва да избера още един телевизор за стаята на децата, насочила съм се към 32 инча. Може ли препоръка към модел и марка? Не искам да е нещо скъпо, а по-скоро средна работа... Цена/качество.
И за кое "особено" дистанционно на ЛГ говорите?! Мен точно това ме дразни в нашите, че като влезем в Интернет, трябва да пишем буква по буква на екрана, докато наши приятели имат клавиатура на дистанционното си и много лесно и бързо се пише. При нас е обратното - трудно и бавно.

 За телевизор марката е LG. Philips отдавна нямат нищо общо с холандската марка, телевизорите с тази марка са толкова върли китайчета, че няма накъде повече. Самсунг е добра марка, но от няколко години имат масови проблеми с матриците, по тази причина не я препоръчвам.

# 243
  • Мнения: 2 679
Родителите ми имат филипс на 2 години и....голяма мъкам беше настройката. Половин ден си играх да им подредя каналите. О след седмица пак на ново.

# 244
  • Мнения: 4 714
Благодаря ви. Значи ще е пак LG Simple Smile
Аз пък се борих с техните настройки, много трудни ми се видяха Grinning
Тета, нашите дистанционни са подобни, без скролчето вътре, с обикновени копчета са в средата със стрелки.

Дописвам: момчета, от тези трите вие кой бихте взели? https://techmart.bg/product/product/index/category/542/filter/17 … 258/35796/lang/1/
Дали се виждат вариантите?
Благодаря ви! Simple Smile

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 12:48 от aDream

# 245
  • Мнения: 68 888
Скролчето е мишката.
Попита за магическото, дадох линк към него. Не само външен вид на дистанц.се гледа...

# 246
  • Г. О.
  • Мнения: 1 731
Вкъщи на телевизор LG/43' картината стана доста синя. Нищо не сме променяли в настройките. Пак може да се гледа, всичко друго е ок, но синеенето дразни. Трябваше преди месец да купим нов телевизор, но тъй като не успяхме, се надявам да е до края на този месец. Мислех да не е пак LG, поради описания проблем, но явно като цяло марката е ок и повечето хора я предпочитат.

# 247
  • Мнения: 3 695
Вкъщи на телевизор LG/43' картината стана доста синя. Нищо не сме променяли в настройките. Пак може да се гледа, всичко друго е ок, но синеенето дразни. Трябваше преди месец да купим нов телевизор, но тъй като не успяхме, се надявам да е до края на този месец. Мислех да не е пак LG, поради описания проблем, но явно като цяло марката е ок и повечето хора я предпочитат.
Посиняването се оправя за 130 лв. Подсветката на повечето телевизори е светодиодна, а на последните модели светодиодите са изляти на лентата, като прегреят има пада жълтия луминифор и затова светят в синьо. Тъй като цените падат надолу, но с тях пада и качеството.

Общи условия

Активация на акаунт