Избор на телевизор

  • 40 313
  • 247
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 68 896
Същото казах и аз. Знам го това.
Написах, че нямам личен опит със самсунг вкъщи.

# 181
  • София
  • Мнения: 3 688
В къщи е различно,защото в магазина клиповете са поне ultra HD и4К
Телевизионните прогреми от кабелна телевизия рядко са поне HD
Ние у дома сме с 3 телевизора Самсунг, 2 от които на повече от 10г
Доволни сме- последния го избрах аз преди година точно заради картината

Последна редакция: вт, 21 ное 2023, 09:09 от vnd

# 182
  • Мнения: 9 139
С каквото ще качество да са клиповете пускани в магазините. Пак има разлика в картината между отделните марки телевизори.

# 183
  • Мнения: 18 000
И ние сме имали Самсунг, първия се скапа много бързо, оказа се дефектна партида, имах ядове със сервизи, вярно е, но след като го смениха следващия изкара 10 години, още работи на село. LG имаме сега, с прословутото дистанционно, добре си работи, но дистанционното е греда, писах вече, работи когато си иска

# 184
  • Мнения: leet
Моля за съвет за избор на телевизор. Ще се използва за гледане на телевизия/филми. За мен няма голямо значение дали ще е 50 или 55 инча, но ако съм разбрала правилно, 50 инчовите от някои модели се отличават от 55 и по-големите същия модел. Цена около 800-900 евро, ако е по евтин- чудесно. Нямам никаква представа от матрици, операционни системи и т.н, и ще съм благодарна за всеки съвет. Спряла съм се на тези:

https://www.public.cy/product/tileoraseis/tileoraseis/tileorasi- … qned826re/1807606

https://www.public.cy/product/tileoraseis/tileoraseis/tileorasi- … t-50qn90c/1786350

https://www.kotsovolos.cy/sound-vision/televisions/%CF%84%CE%B7% … g-oled-55c15la-55

https://www.kotsovolos.cy/sound-vision/televisions/%CF%84%CE%B7% … led-qe50qn90aa-50

# 185
  • Мнения: 3 695
От мен - ДА и за двата LG, НЕ за марката Samsung

# 186
  • Мнения: leet
От мен - ДА и за двата LG, НЕ за марката Samsung
А кой от двата е по добрият избор?

# 187
  • Мнения: 3 695
Малко по-добре се вижда OLED, но аз препоръчвам QNED заради възможността за ремонт за панела. Останалото е въпрос на личен избор.

# 188
  • Мнения: leet
Благодаря много

# 189
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 061
От мен - ДА и за двата LG, НЕ за марката Samsung

Както писа R@N,прекарали сте се с дефектна партида/партиди.Имам Samsung от 2010г. и не го заменям за Сонита,Монита както и за други знайни и незнайни марки с изключение на LG може би.Единственият му недостатък е че няма Wi-Fi,ама как да има като е от 2010.

# 190
  • Мнения: 3 695
От мен - ДА и за двата LG, НЕ за марката Samsung

Както писа R@N,прекарали сте се с дефектна партида/партиди.Имам Samsung от 2010г. и не го заменям за Сонита,Монита както и за други знайни и незнайни марки с изключение на LG може би.Единственият му недостатък е че няма Wi-Fi,ама как да има като е от 2010.
Не съм се прекарал аз, вътре в нещата съм. В момента матриците на Самсунг от 43 инча нагоре масово дефектират. Отделно страничната подсветка на телевизорите им сгъва масово след втората година.

# 191
  • Мнения: 705
Здравейте,мислех си че сме си купили нов телевизор на черен петък,но днес разбрах че само съм сънувала!Та въпроса ми е какъв телевизор бихте препоръчали за  бюджет 1500лв,по възможност 55инча,най-важното условие е да се свърза с компютър без кабел,да се пускат филми без проблем и да чете субтитри.Сега сме с телевизор Сони,който  е на около 5г ,модела е 49XF8505,не знам кой клас е от телевизорите им,но не беше много евтин,поне 1600лв дадохме за него.Да ,телевизора вади добра картина,но Андроида ми е най-скапаната система която може да съществува и не искаме вече такъв телевизор,предния беше самсунг и бяхме доволни от смарт функциите,но тук говорим за първите смарт телевизори,а сега нещатата са много променени според мен.Може ли препоръка за марка и модел и виждам,че в темата има един човек,който е много против Самсунг,ако може да сподели и той защо и какво не им харесва,може и аз да съм в грешка ...

# 192
  • Мнения: 1 098
Аз ползвам Samsung Qled 50 инчов и LG OLED 48 инчов. LG е с по-добра картина и мнооого по-добър звук.
Откъм смарт меню и опции Самсунга е по-удобен за работа.
На LG magic дистанционното е малко странно, ама се свиква.

# 193
  • Мнения: 2 679
Здравейте,мислех си че сме си купили нов телевизор на черен петък,но днес разбрах че само съм сънувала!Та въпроса ми е какъв телевизор бихте препоръчали за  бюджет 1500лв,по възможност 55инча,най-важното условие е да се свърза с компютър без кабел,да се пускат филми без проблем и да чете субтитри.Сега сме с телевизор Сони,който  е на около 5г ,модела е 49XF8505,не знам кой клас е от телевизорите им,но не беше много евтин,поне 1600лв дадохме за него.Да ,телевизора вади добра картина,но Андроида ми е най-скапаната система която може да съществува и не искаме вече такъв телевизор,предния беше самсунг и бяхме доволни от смарт функциите,но тук говорим за първите смарт телевизори,а сега нещатата са много променени според мен.Може ли препоръка за марка и модел и виждам,че в темата има един човек,който е много против Самсунг,ако може да сподели и той защо и какво не им харесва,може и аз да съм в грешка ...
Какво му е скапаното на андроида ?
Аз до миналата година бях със сони, минах на ЛГ и все още си го търся андроида. Лично за мен плюса на Сони е че има изобилие от приложения.
На сонито с Коди безжичната връзка ставаше супер, дори можеше да се гледат филми директно от замунда. На ЛГ трябваше да инсталирам някакво приложение на компютъра и всеки свален филм да го добавям в него.
Ако ще използвате телевизора за свалени на компа филми имайте предвид кои телевизори какви кодеци поддържат. Най-редовно се оказва че ЛГ не поддържат еди кой си кодек (последните от тази година май го оправиха, но не съм сигурен) и звук не тръгва. А Сони май държат правата за най-поддържаните аудио формати

# 194
  • Мнения: 705
Последния път свалях един филм 5 пъти,накрая не успях да го гледам на Тв,на два не тръгва звук,на 1 картина,на другите не тръгват субтитри,всеки път дори и да има субтитри трябва да се свалят на телевизора,не помня дали с Коди съм пробвала ,но свалях сумати плеъри,накрая с VLC най-лесно стана,но другите проблеми си останаха,а това Коди сваляте и го на компютъра,защото аз позлвам папката на споделено видео и плеъра на телевизора.Другото е ,че редовно забива телевизора и губи връзка,трябва рестарт от контакта направо.Идва и другия проблем,например на флашката или дори от компютъра ако гледаш сериал и името е по дълго не показва до край и не знаеш  кое кой епизод е,докато на стария Самсунг като задържиш на епизода запова да се движи и знаеш кое какво е....

Общи условия

Активация на акаунт