Секцио по метода Щарк след “класическо” секцио

  • 2 131
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
Здравейте. Както се вижда от темата, въпросът ми е дали е възможно да се направи секцио по метода Щарк след “класическо” секцио?
Според малкото информация в нета, ако една жена вече е оперирана чрез метода на Пфаненщил (това което се води “нормалното” или “класическо” секцио), то следващото секцио пак трябва да е такова, не може по Щарк.
Аз вече имам 1 секцио по медицински причини, и мисля, че е по стария метод, тъй като след това много болеше, едва ходех първите няколко дни и акушерките си спомням ми казваха да го карам по-леко защото са ми правили “сложна коремна операция все пак” - това по техни думи и, че са рязани мускули и много пластове. Секциото не беше в България, затова нямам и епикриза, там не дават, не е практика т.е. не мога да проверя.
Предстои ми второ раждане, 99.9% пак ще е секцио, но доктора ще го прави по Щарк, което е супер, но днес докато се поразрових за инфо и попаднах на това, че не може, ако вече е правено секцио по другия начин. Ще питам разбира се и моят доктор, но дотогава би ми бил от полза вашият опит. Благодаря.

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
Аз някаква голяма разлика не виждам.И при двата случая се режат много пластове.

# 2
  • Мнения: 280
Ами разлика има доста - при класическото разреза е по ниско, в окосмената част, точно над стамната кост, и се реже всичко, включително коремни мускули, съдове, има повече кръвозагуба и по-тежко възстановяване след това.
По Щарк, се реже малко по-нагоре, и само един пласт, не се режат коремните мускули, после доктора действа с пръсти докато стигне до матката. Кръвозагубата е много по-малка и съответно по-лесно и бързо възстановяване.
Но не знам защо след класическото, секцио по Щарк е противопоказно. Затова се надявах някой минал по този път да сподели.

# 3
  • Мнения: 399
Може би защото разреза е на друго място и има опасност да се отвори стария? Сигурно зависи и колко време е минало от първото. Защото ако пак е по класическия режат на стария белег.

# 4
  • София
  • Мнения: 646
Здравейте, кой лекар ще ви прати по метода Щарк?

# 5
  • Мнения: 178
Здравейте. Както се вижда от темата, въпросът ми е дали е възможно да се направи секцио по метода Щарк след “класическо” секцио?
Според малкото информация в нета, ако една жена вече е оперирана чрез метода на Пфаненщил (това което се води “нормалното” или “класическо” секцио), то следващото секцио пак трябва да е такова, не може по Щарк.
Аз вече имам 1 секцио по медицински причини, и мисля, че е по стария метод, тъй като след това много болеше, едва ходех първите няколко дни и акушерките си спомням ми казваха да го карам по-леко защото са ми правили “сложна коремна операция все пак” - това по техни думи и, че са рязани мускули и много пластове. Секциото не беше в България, затова нямам и епикриза, там не дават, не е практика т.е. не мога да проверя.
Предстои ми второ раждане, 99.9% пак ще е секцио, но доктора ще го прави по Щарк, което е супер, но днес докато се поразрових за инфо и попаднах на това, че не може, ако вече е правено секцио по другия начин. Ще питам разбира се и моят доктор, но дотогава би ми бил от полза вашият опит. Благодаря.
Здравейте! Ако може бихте ли споделили направиха ли ви секцио по метода на Щарк?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт