Предпазване от забременяване

  • 1 543
  • 15
  •   2
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!
Имам няколко въпроса, които са доата важни, а ги отлагам все във времето. Не знам дали е най удачно тука да пиша, просто съм нова в групата и не успях да намеря топно, точната тема.
1. Следя си цикъла с приложение, но когато има ден, два + - разлика не винаги отбелязвам. И тъй като там опциите са 28 дена, 30,32 за цикъл, пък аз не си го следя с точност чак толкова сериозно, но да речем че е 28 дена. Продължителността също е относително, идва ми 3 дена, но още 2-3 дена ми цапа. Та календара ми показва само един ден овулация (15 ти ден, от началото на  последния цикъл) и между 10-ти и 16-ти ден фертилни дни. Интересува ме, имали някакъв шанс за забременяване през останалото време и как точно да си сметна тези рискови дни за забременяване, тъй като поради променлияите причини по горе се съмнявам в точността на календара.
2. Мога ли след прием на ескапел да почна противозачатъчни.
3. Ако си направя дамски душ след секс имали пак вероятност да се предпазя от забременяване, тъй като приятеля ми е голям философ и твърди, че спермата не живее във вода, следователно... Бля бля бля...
P. S. Цялото това мое притеснение и тъпи въпроси може би, идва от факта, че не стигаме до консенсус за ползване на презервативи, пък на мен ми писна да се притеснявам и да чакам всеки месец под стрес!
Благодаря предяарително!

# 1
  • Мнения: 7 411
Здравейте!
Имам няколко въпроса, които са доата важни, а ги отлагам все във времето. Не знам дали е най удачно тука да пиша, просто съм нова в групата и не успях да намеря топно, точната тема.
1. Следя си цикъла с приложение, но когато има ден, два + - разлика не винаги отбелязвам. И тъй като там опциите са 28 дена, 30,32 за цикъл, пък аз не си го следя с точност чак толкова сериозно, но да речем че е 28 дена. Продължителността също е относително, идва ми 3 дена, но още 2-3 дена ми цапа. Та календара ми показва само един ден овулация (15 ти ден, от началото на  последния цикъл) и между 10-ти и 16-ти ден фертилни дни. Интересува ме, имали някакъв шанс за забременяване през останалото време и как точно да си сметна тези рискови дни за забременяване, тъй като поради променлияите причини по горе се съмнявам в точността на календара.
2. Мога ли след прием на ескапел да почна противозачатъчни.
3. Ако си направя дамски душ след секс имали пак вероятност да се предпазя от забременяване, тъй като приятеля ми е голям философ и твърди, че спермата не живее във вода, следователно... Бля бля бля...
P. S. Цялото това мое притеснение и тъпи въпроси може би, идва от факта, че не стигаме до консенсус за ползване на презервативи, пък на мен ми писна да се притеснявам и да чакам всеки месец под стрес!
Благодаря предяарително!

Вероятнстта да забеменееш я има по всяко време, особено ако не се пазите..особеноако не искате .но,тея дни на овулация ( в червено на телефона) са най опасни.Какви са тея глупости с дамския душ?

# 2
  • Мнения: 4
Според информацията, която той имал от родителите си "при така грешка" с измиване с вода и сапун се разрешавал проблема. Едва ли не сапуна убивал спермата... По това което четох сапуна само спомага да се разтече, а не да убива каквото и да било. Та от там идва асоциацията с дамския душ

# 3
  • Мнения: 2 638
Правиш си интимен душ всеки път ли?

# 4
  • Мнения: 4
Не, не го правя! Именно за това исках да разбера има ли нещо вярно или логично в това

# 5
  • Мнения: 2 638
Не мисля, а е егоистично от негова страна. Не иска кондом, а интимен душ за теб. Би ти навредило всеки път.

# 6
  • Мнения: X
Има шанс да забременееш и в другите дни. Приложението показва приблизително, а кога е овулацията реално е индивидуално, при нередовен цикъл още повече. Спермата оцелява и известно време в тялото ти, до 5 дена. Това за сапуна е глупост. При еякулация се изстрелва с голяма скорост и на голяма дълбочина, не знам там какво ще сапунисваш и как. Като не можеш да убедиш Философа да ползва гуми, ползвай противозачатъчни, но имай предвид, че освен бременност има и болести, а човек, който мрази презервативите, им е развъдник. Можеш да си докараш сериозни проблеми.

# 7
  • Мнения: 4 009
Моят съвет е да си намериш малко по умен приятел, и всичко останало ще се реши. Отделно да почетеш малко книжки по биология и да разгледаш картинки как изглеждат женските полови органи и как се случва забременяването, че очевидно и двамата нямате никаква идея, а едва ли някой тук ще се навие да ви обяснява всичко.

# 8
  • Мнения: 194
Със сапуна най-много да убиеш естествената си среда и след месец да пуснеш нова тема как да се справиш с вагинална инфекция. Ако било толкова лесно, то никой нямаше да измисли презервативите. Ако така се пазят родителите му, по-скоро да каже колко аборта има майка му. Няма да забравя как като ученичка разбрах случайно колко много съседки са правили аборти през годините, тъй като мъжете им не ги пазели.
Още повече - докъде смяташ, че стига дамския душ?
Моля те, не му позволявай такива манипулации. Щом правите секс, значи сте зрели хора и може да поемете отговорност за действията си. И какво ще правиш, ако стане така че забременееш? Можете ли да се справите с отглеждането на дете? Можеш ли да понесеш аборт?

Според информацията, която той имал от родителите си "при така грешка" с измиване с вода и сапун се разрешавал проблема. Едва ли не сапуна убивал спермата... По това което четох сапуна само спомага да се разтече, а не да убива каквото и да било. Та от там идва асоциацията с дамския душ

# 9
  • Мнения: 5 277
Охххх, те хората противозачатъчни и спирали измислили, ако ставаше със сапун дали щеше да има противозачатъчни средства изобщо. Ще падна направо. С тоя ескапел внимавайте, не са бонбонки.

# 10
  • Мнения: 1 073
От ескапел можеш да си сътвориш страшни проблеми, дамският душ също може да направи нещо страшно там долу.... кажи на този тъп егоист да си слага кондома, а не да рискува здравето ти по този малоумен начин!!! Леле избеснях.... егати хората, не искал кондом, ама и деца не искал. А тея загубени родители добре, че дъщеря нямат, ще щяха да и скапят детеродните органи от сапуни и душове....
Вземи се стегни, момиче и мисли за здравето си, че един ден може да ревеш, защото си пила и правила глупости за нечии полов член...

# 11
  • София
  • Мнения: 7 990
Не зная на колко години е приятелят, но бих го зарязала само заради неграмотността и войнстващата тъпотия. В случая демонстрира краен егоизъм, защото последиците от бременност, аборт, отговорност, се изсипват все на главата на жената, чифтосала се с такъв тъпоумник.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 499
Отиди на лекар, може и при личния, да ти изпише противозачатъчни.
Календарчето става за предпазване, но с още няколко стъпки за подсигуряване - примерно да не правите въобще секс около овулацията и да не свършва в теб.

# 13
  • Мнения: 1 789
Най-добре си намери по- нормален приятел. Този не става!
Забременяването няма общо с хигиената след секс, но да се почистваш със сапун е опасно, има измиващи продукти за интимна хигиена за тази цел.

# 14
  • Мнения: 18
Направо си намери нов приятел миличка , след време съм абсолютно сигурна че ще пуснеш тема и за вагинална инфекция и какво да правиш . Когато видиш че си във овулация или във дните преди и след нея , ограничете контактите и кажи на твоя умник да слага презерватив или има и дамски такива наречени диафрагма . Вагиналните душове и промивките със сапун ще ти докарат още по - голяма беля и последствията ще са само за теб ... на него въобще ще му дреме на пишката миличка . Боже боже , стягай се момиче и .... вземи смени този умник най добре , вместо после да се чудиш откъде ти е дошло Simple Smile Весели празници

Общи условия

Активация на акаунт