?Въпроси всякакви за СО? 2020

  • 204 871
  • 5 611
  •   1
Отговори
# 5 325
  • Мнения: 2 638
Съжалявам. Ако този чат ти е упора да избягаш от лош мъж, давай. Дано успееш.

# 5 326
  • Мнения: 18 327
Да блокираш виртуалния няма да ти реши проблемите.
Ще ги решиш като напуснеш насилника.

# 5 327
  • София
  • Мнения: 35 163
Анонимна, може да не те манипулира, може да е точно такъв - прекрасен!
Но и не го ползваш по предназначение, а като спасителен пояс.

Любовникът не е да пълни дупки и проломи в разбити отношения, а за лично удоволствие.

# 5 328
  • Мнения: X
Потърси нещо друго с което да бягаш от ежедневието, кариера, хоби, нещо което ти харесва и може да ти достави нови емоции и адреналин. Мъжете не са добър избор, когато проблемите идват от друг мъж.

# 5 329
  • Мнения: X
Много сте прави, благодаря за мненията.
Ще трябва да вземам много сериозни решения. Но като си знам "смелосттта", сигурно всичко в реалността ще продължава, докато съвсем се изгубя.
Благодаря. Ще се връщам да чета, някои мнения са точно в десетката.

Последна редакция: пт, 11 дек 2020, 15:00 от Анонимен

# 5 330
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Анонимна, страдащата жена често идеализира проявата на чужда доброта и внимание. Непознатият е по- грижовен. Но все още не е сигурна алтернатива. Най-ценния ми приятелски съвет е бил да не предприемам сериозни действия в уязвимо състояния. Всеки греши. А ти имаш нужда от опора и спокойствие. Мисля, че първо трябва да надвиеш емоциите с разум. Да оправиш или приключиш сагата с настоящия. Като свободна жена ще имаш самочуствие и по-рационолен избор.
В живота, подадената ръка може да е към пропаст или към лична нирвана. Зависи от качествата на партньора. При теб е все още непознат.
Поощрение за смелостта ти е ,че имаш шанс за нормален и приятен живот.

Последна редакция: пт, 11 дек 2020, 15:07 от Viviana91

# 5 331
  • Мнения: 18 327
Намери си хоби, та да се разсейваш малко от насилника /?!/. Въх бе! Нали каза, че кариера има? Айде тогава навън от връзката. И ще си чатиш с когото си искаш.

# 5 332
  • Мнения: X
Намери си хоби, та да се разсейваш малко от насилника /?!/. Въх бе! Нали каза, че кариера има? Айде тогава навън от връзката. И ще си чатиш с когото си искаш.

Разтоварването по какъвто и да е начин помага човек да спре да се чувства като хамстер в колело и да събере сили да си види истинските проблеми. Няма нищо лошо в хобитата, най-малкото започваш да общуваш с нови хора, виждаш какъв е живота им и започваш да го сравняваш със своя. И осъзнаваш колко ненормално е станало "нормалното" при теб.

# 5 333
  • Мнения: 758
Едно от нещата, които ме вадят от равновесие, е насилие под каквато и да е форма към даден човек. Няма нужда човек да изпитва морални или емоционални сътресения, заради някой, който го е тормозил(особено физически). Казвам това по повод на притеснения от предателско естество. Вън от това, Анонимна, мисля, че ще се срещнете с мъжа от виртуалните въжделения, защото не сте си безразлични. От там нататък ще вземете решение как да продължите- дали да останете притихнала, или да продължите живота си без мъжа си.

# 5 334
  • Мнения: X
Хора, пиша тука, не знам дали е за тука въпроса, но не знам и аз къде. Моя приятелка е имала случка тази вечер с мъжа си, за пореден път е имало физическо насилие и тя уж вече е готова да го изгони. То това не е за първи път, но...Уж тоя път е сигурна. Да, ама той онзи си е луд за връзване. Казал, че ако тя се обади в полиция или нещо направи ще подпали къщата. Той и преди с това я държеше. Не му пукало, щял да подпали всичко. И сега тя иска да ходи в Съдебна медицина, докато той е на работа утре, ама се страхува, че ще се обадят в полицията и ако го задържат верно не се знае какво ще направи като го пуснат. Тя преди писа жалби до полиция, онези идват и казват не можем да се намесим почти с нищо и после я оставят с него да му сърба попарата. Тя ме помоли да търся дали ако идела за медицинско в Съдебна медицина направо - щели да се обадят, ама аз търся и не намирам информация. Тя самата е много на вие с интернет, явно не е намерила и тя нищо. На мен тайно ми писа сега, докато той спи, че той рови и по телефони. Знае ли някой може ли да си извади медицинско от Съдебна медицина без да се обадят в полицията? Попаднах на инфо, че ако иде в Пирогов от там са длъжни да звънят в полицията и да го задържат. Но има и отделни места, където се води Съдебна медицина примерно в Александровска, ама да ги питам директно ще звъннат ли в полицията е нелепо. И последно - случая е съвсем истински, не става дума за мен под прикритие ако някой това си помисли или за някаква пързалка. Аз за щастие не съм в това положение, но предпочитам да задам въпроса анонимно, не искам да се свързва с моя профил. И последно -  не може тя да го напусне, защото жилището е нейно.

# 5 335
  • Мнения: 1 119
Хора, пиша тука, не знам дали е за тука въпроса, но не знам и аз къде. Моя приятелка е имала случка тази вечер с мъжа си, за пореден път е имало физическо насилие и тя уж вече е готова да го изгони. То това не е за първи път, но...Уж тоя път е сигурна. Да, ама той онзи си е луд за връзване. Казал, че ако тя се обади в полиция или нещо направи ще подпали къщата. Той и преди с това я държеше. Не му пукало, щял да подпали всичко. И сега тя иска да ходи в Съдебна медицина, докато той е на работа утре, ама се страхува, че ще се обадят в полицията и ако го задържат верно не се знае какво ще направи като го пуснат. Тя преди писа жалби до полиция, онези идват и казват не можем да се намесим почти с нищо и после я оставят с него да му сърба попарата. Тя ме помоли да търся дали ако идела за медицинско в Съдебна медицина направо - щели да се обадят, ама аз търся и не намирам информация. Тя самата е много на вие с интернет, явно не е намерила и тя нищо. На мен тайно ми писа сега, докато той спи, че той рови и по телефони. Знае ли някой може ли да си извади медицинско от Съдебна медицина без да се обадят в полицията? Попаднах на инфо, че ако иде в Пирогов от там са длъжни да звънят в полицията и да го задържат. Но има и отделни места, където се води Съдебна медицина примерно в Александровска, ама да ги питам директно ще звъннат ли в полицията е нелепо. И последно - случая е съвсем истински, не става дума за мен под прикритие ако някой това си помисли или за някаква пързалка. Аз за щастие не съм в това положение, но предпочитам да задам въпроса анонимно, не искам да се свързва с моя профил. И последно -  не може тя да го напусне, защото жилището е нейно.

В следващите дни:

1. Застрахова жилището си.
2. Мести всички ценни неща.
3. Вади медицинско.
4. Отива в полицията и подава жалба. Изисква ограничителна заповед. Повод: заплаха за убийство.
5. На следващия ден, звъни в полицията докато влиза в жилището и казва, че е в опасност. Влиза вътре. Полицията идва.

След тези сигнали негативния вариант е да го пуснат след 24 часа. Отива с всичко ценно да спи на хотел/ в приятелка.

После, с полиция си взима останалото.

Ама... тя иска ли наистина да го напусне?

# 5 336
  • Мнения: X
Хора, пиша тука, не знам дали е за тука въпроса, но не знам и аз къде. Моя приятелка е имала случка тази вечер с мъжа си, за пореден път е имало физическо насилие и тя уж вече е готова да го изгони. То това не е за първи път, но...Уж тоя път е сигурна. Да, ама той онзи си е луд за връзване. Казал, че ако тя се обади в полиция или нещо направи ще подпали къщата. Той и преди с това я държеше. Не му пукало, щял да подпали всичко. И сега тя иска да ходи в Съдебна медицина, докато той е на работа утре, ама се страхува, че ще се обадят в полицията и ако го задържат верно не се знае какво ще направи като го пуснат. Тя преди писа жалби до полиция, онези идват и казват не можем да се намесим почти с нищо и после я оставят с него да му сърба попарата. Тя ме помоли да търся дали ако идела за медицинско в Съдебна медицина направо - щели да се обадят, ама аз търся и не намирам информация. Тя самата е много на вие с интернет, явно не е намерила и тя нищо. На мен тайно ми писа сега, докато той спи, че той рови и по телефони. Знае ли някой може ли да си извади медицинско от Съдебна медицина без да се обадят в полицията? Попаднах на инфо, че ако иде в Пирогов от там са длъжни да звънят в полицията и да го задържат. Но има и отделни места, където се води Съдебна медицина примерно в Александровска, ама да ги питам директно ще звъннат ли в полицията е нелепо. И последно - случая е съвсем истински, не става дума за мен под прикритие ако някой това си помисли или за някаква пързалка. Аз за щастие не съм в това положение, но предпочитам да задам въпроса анонимно, не искам да се свързва с моя профил. И последно -  не може тя да го напусне, защото жилището е нейно.

В следващите дни:

1. Застрахова жилището си.
2. Мести всички ценни неща.
3. Вади медицинско.
4. Отива в полицията и подава жалба. Изисква ограничителна заповед. Повод: заплаха за убийство.
5. На следващия ден, звъни в полицията докато влиза в жилището и казва, че е в опасност. Влиза вътре. Полицията идва.

След тези сигнали негативния вариант е да го пуснат след 24 часа. Отива с всичко ценно да спи на хотел/ в приятелка.

После, с полиция си взима останалото.

Ама... тя иска ли наистина да го напусне?
Благодаря за съвета. Така казва, че тоя път иска твърдо, ама тя много страх има от този и преди така е казвала, но не стига до край. Но те имат и деца, не става да си отиде на хотел. И все пак не разбрах ако си извади медицинско от Съдебна медицина ще се звъни ли оттам в полицията от тях служебно, имате ли представа? Тя иска някак си тайно да си издейства тоя път документи без да го задържат. Аз знам, че е имало идвания на полиция и са го викали да пише обяснения преди, задържан е за часове и толкоз, после си го пускат по живо по здраво да ходи пак да я бие. По повод на нейни жалби и обаждания. Все пак благодаря за мнението, ще й споделя тези неща. П.П. За ограничителна заповед може ли да извади директно? Тя преди твърдеше, че се съветвала с адвокат тайно и й казал, че е нужно да е имало задържане от полицията, за да докаже.

Последна редакция: ср, 23 дек 2020, 02:27 от Анонимен

# 5 337
  • Мнения: 11 570
Явно положението е зле.
Вадене на мединско, огр заповед, и готово

# 5 338
  • Варна
  • Мнения: 36 689
Преди години моя много близка си вади. Категорично никой не е звънял в полицията.

Дано е твърда този път, че такива клякат много лесно и бързо. Дали от страх, дали от навик...

Редът, който е дала Тайра, е добър. Непременно застраховка. Медицинско по най-бързия начин, докато не са изчезнали следите по нея.

# 5 339
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 973
Хора, пиша тука, не знам дали е за тука въпроса, но не знам и аз къде. Моя приятелка е имала случка тази вечер с мъжа си, за пореден път е имало физическо насилие и тя уж вече е готова да го изгони. То това не е за първи път, но...Уж тоя път е сигурна. Да, ама той онзи си е луд за връзване. Казал, че ако тя се обади в полиция или нещо направи ще подпали къщата. Той и преди с това я държеше. Не му пукало, щял да подпали всичко. И сега тя иска да ходи в Съдебна медицина, докато той е на работа утре, ама се страхува, че ще се обадят в полицията и ако го задържат верно не се знае какво ще направи като го пуснат. Тя преди писа жалби до полиция, онези идват и казват не можем да се намесим почти с нищо и после я оставят с него да му сърба попарата. Тя ме помоли да търся дали ако идела за медицинско в Съдебна медицина направо - щели да се обадят, ама аз търся и не намирам информация. Тя самата е много на вие с интернет, явно не е намерила и тя нищо. На мен тайно ми писа сега, докато той спи, че той рови и по телефони. Знае ли някой може ли да си извади медицинско от Съдебна медицина без да се обадят в полицията? Попаднах на инфо, че ако иде в Пирогов от там са длъжни да звънят в полицията и да го задържат. Но има и отделни места, където се води Съдебна медицина примерно в Александровска, ама да ги питам директно ще звъннат ли в полицията е нелепо. И последно - случая е съвсем истински, не става дума за мен под прикритие ако някой това си помисли или за някаква пързалка. Аз за щастие не съм в това положение, но предпочитам да задам въпроса анонимно, не искам да се свързва с моя профил. И последно -  не може тя да го напусне, защото жилището е нейно.

Ако искаш, пиши ми на лично.

Общи условия

Активация на акаунт