Януари бавно наближава, тогава бебе ще се гушка в мама!

  • 13 474
  • 300
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27
Кръста и мен ме боли. С 10 килограмов корем оставаше и да не ме боли Laughing. Даже щеше да ми е чудно. Моря болките и схващанията единствено с повече движения и  разходки. Не бих се намазала с нищо.
За помощта след раждането, таткото е голям ентусиаст. От сега се е разбрал с шефа си да излезе отпуска когато родя поне за 2-3 седмици иска да е плътно до мен. И аз отхвърлям варянта да ми помагат бабите. От много акъл съм сигурна , че ще ме боли глава ooooh!. В крайна сметка свекърва ми  особено е човек който не се разбира лесно и упорито си държи на прищевките. Доста често се налага да изсъскам по силничко та да млъкне. Неприятно и за двете страни, но друг начин няма.

# 31
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
и аз съм много зле с кръста - миналата седмица чак ми се дорева от болка. Не мога да седя или лежа - оправя ме само разходката и S-образната чупка в кръста.

# 32
  • Мнения: 100
Само мен ли не ме боли кръста, а за сметка на това коленете ужасно?!  Shocked ¬удя се вече дали да не си купя наколенките на доктор Ливайн  Joy

# 33
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
мен кръста ме боли само като се натоваря пове4ко Cryама си боли бая и трябва да внимавам пове4ко понеже си имам проблеми отпреди с него.хващала ме е дископатия или ломбаго ли беше newsm78ина4е много ми тежи ве4е корема и ми пре4и.при вас така ли е.направо съм като глътнала футболна топка hahaha
да ви се похваля как снощи усетих 3 ритника от моята бебка,като третия го усети и таткото.толкова беше щастлив 4е нямам думи Laughingкато малко дете се радваше.и ми вика - ама то направо щеше да ми пробие ръката Joy hahahaама аз му викам,4е това не е нищо и ще става все по силно.приятна събота и неделя моми4ета и си по4ивайте  bouquet

# 34
  • Мнения: 333
Мен кръста не ме боли засега, надявам се да е така поне докато коремчето е по-леко, че после какво ще правя!

Да ви кажа какво си случи на морето. Като цяло изкарахме СУПЕР. Само първия ден времето беше лошо и после се оправи. Всеки ден плаж, аз разбира се бях само под чадъра.   grinning039 Водата беше много студена за мен, само се плисках леко, че след едно потапяне бебо така се разбунтува, че се изплаших. Като цяло много ме риташе през цялото време, вече се усеща и с ръка и целия корем се мести. Страшен релакс, с мъжо само двамата, вечер вечеря и разходка из комплекса (Златни пясъци)  nuts, с Клеми се видяхме, пихме кафе,  morning е някой хора пиха бира  Laughing . Една вечер бяхме до Варна и там разходка, хапнахме много вкусно в р-т "Тамбукту". eat
Докато последния ден не си изкарах акъла, не само моя, а и на мъжо.  newsm09 След плажа взех душ и като взех да се обличам гледам кръв по хавлията, а след малко получих и някакво воднисто течение. Така се изплаших, обадих се на моята лекарка и тя каза веднага да отида на лекар. Тръгнахме за Варна, от наши познати разбрахме, че "Майчин дом" бил добър избор и направо там. Наистина се оказа много добра клиника, посрещна ни много учтивия д-р Георгиев и след дълъг и обстоен преглед се оказа, че нищо ми няма. А кръвта по халата може би е била от това, че сутринта си бях правила обезкосмяване с бръснача и може да съм разкървила някоя раничка, а за течението каза че било нормално, т.е. не са около плодните води както аз се бях притеснила. Успокоих се, даже го питах вижда ли пола на бебо и той каза, че не виждал мъжки атрибути, но аз ще изчакам прегледа при моята лекарка тя да каже, че той само за малко погледна. Та така, така се бях притеснила, а се оказа че било грешка. smile3521

# 35
  • Мнения: 175
Здравейте и честита темичка!!!
Бях се загубила на работа и докато се дотътря до вкъщи ми оставаха сили само да си спретна някаква салата и в леглото. Направо едвам гледам вече ... ще се прибирам към Варна да ме поглезят нашите  Party
Ще раждам там ,защото след ужасиите, на които се наслушах от познати и изчетох във форума за Бургас, не искам да си и помисля да раждам тук!!!!  Naughty
Въпрос към мамчетата от Варна - към Майчин дом ли сте се насочили?? Защото аз ще съм там, най-вероятно.
А за помощта - първо ще е от майка ми - по понятни причини, после като се приберем в Бургас - от свекито, която незнам как ще удържам да не се полупремести вкъщи!!!! Ако това стане сигурно ще ме приберат в лудница. Аз отсега заявих, че когато е нужно ще я викам, мъжа ми - живот и здраве да се върне и той, ще е основния помагач.
И аз искам да е при мен на раждането, но той не е много навит. А както се стекоха нещата, стискам палци да е изобщо в България  Praynig

# 36
  • Мнения: 3 405
Гале, добре че всичко е наред. Същия доктор установи моята бременност Grinning

Аз днес си купих бременни дънки, т.е. дънкища Shocked, ако знаете колко огромни изглеждат, но ще ме изкарат зимата.

# 37
  • Мнения: 333
И аз трябва да търся дънки за бременни, че стана студено.
Ним, кажи от къде си напазарува толкова много неща? Видях снимките и ми харесват, аз тия дни ще обикалям, дано намеря нещо подходящо като номер и модел който да ми хареса.

Анджелина, доктора беше много мил, той ли ти следи бремеността? Те работят ли със здравната каса? Ако го видиш му прати много поздрави.

# 38
  • Мнения: 84
Здравейте момичета!
Дано като мен всички се радвате на една хубава и спокойна събота!
Аз се амбицирах да чистя днес, че от търчане време не остава да си оправим къщата. И какво толкова съм изчистила - пуснах прахосмукачка и след това с блумеджика минах коридора и кухнята и усетих че коремът ми пак е твърд. Легнах да си почина и взех 2 но-шпа, които май ме пооправиха, ама вече ще внимавам повече.
За присъствието на татковците, моето мнение е по-скоро че трябва да чакат отвън и да видят вече бебето измито и увито ...Моят по-скоро има желание да присъства, обаче аз се притеснявам, че мислейки за това че той е там, че може нещо да се травмира, ще ми подейства по-скоро напрягащо, отколкото успокояващо. Макар че най-вероятно толкова ще ме боли че няма да мога да мисля за нищо друго...После, в такъв момент си мисля че най-голямо успокоение и увереност може да ми вдъхне медицинския екип, стига те да са хора, на които имам доверие и които се държат достатъчно подкрепящо, а пък мъжът ми, колкото и да ме  обича и да ми съчувства, какво може да помогне с гледане...
А за бабите, честно казано предпочитам да не ми се бъркат много и да ми дават разни съвети, дето в по-голямата част са сигурно плод на "народните вярвания"...но едва ли ще мога да се справя сама, особено в началото...а пък и си представям че ще ми се приисква от време на време да изляза вечер, или като порасне бебока да си вземем романтичен уикенд със скъпия.
Ще мислим като му дойде времето 

# 39
  • Русе
  • Мнения: 249
Привет и от мен! Сега се връщам от поредната обиколка... търсех си обувки за дъжд, но нещо не си харесах. Пак ще трябва да правя компромиси. Поне си взех плат за панталон.
Болки в кръста имам всяка вечер.  Започват от кръста и продължават по целият гръб. Много приличат на бъбречна криза, но не е. Иначе са ужасно силни и минават рязко - странна работа. Ходих по лекари, не са контракции. Ще трябва да си свиква, че ще е така до края.

И аз съм решила да раждам във Варна живот и здраве. Ориентирала съм се към ВИП-а на АГ-то при д-р Александров, но дотам да я докараме...

# 40
  • Мнения: 3 405
Гале, не ми води той консултацията, но беше приятен лекар Grinning

# 41
  • Мнения: 69
Здрасти,да ви питам ,дали може да се ползва при бременни-PHYTO шампоана против косопад.Има и ампулка,ама дали е безвредно,на упътването нищо не пише. newsm78

# 42
  • Мнения: 4 915
......

Искам да попитам мамите от Пловдив и Варна дали са ходили в магазини Хиполанд и имат ли впечатления от цените и изобщо?  newsm78 Някой чувал ли е кога и къде в София ще го отварят туй чудо, че всеки път като им видя рекламата в "9 месеца" и проточвам лиги да се засиля натам!

Ще го отварят в новия търговски център Sky City в Гео Милев:  http://www.skycitycenter.com/info_bg.html

По въпроса с присъствието на бащата при раждането - негова воля. Лично аз бях секцио първия път и не виждах нужда съпругът ми да присъства на операцията. А и по-добре стана така.
Сега пак не мисля да повдигам въпроса. По-склонна съм да мисля, че на татковците може и да им се спестят някои сцени, независимо дали те укрепват, не пречат или влошават отношенията между съпрузите.

Всъщност се включвам само да кажа, че след преглед при доц. Томова, засега  Wink очакваме още едно момиченцеFlutter

П.П. И понеже мен новината малко ме изненада - явно подсъзнателно съм се поддавала на приказките на всички "айде, сега да е мъжко!", та не съм си мислила за име на момиченце...Не че няма да намисля и за момче - за всеки случай...Та, ето няколко сайта със списъци на български имена, преди малко ги изрових от Гугле-то:


http://imena.hit.bg/
http://www.angelfire.com/ca6/ivayla/bgnames.htm
http://stratsimir.exsisto.com/names/
http://margaritta.dir.bg/azbuchniik/01A.html

Ако прецените, добавете ги в заглавната страница на темата към "Полезно".

Последна редакция: сб, 09 сеп 2006, 23:14 от Free Soul

# 43
  • Мнения: 3 405
Free Soul, честито Hug

Аз посетих Хиполенд Варна тези дни. Нищо особено, само дето има много детски неща на едно място. Цените ми се сториха нормални, количките и столчетата за кола са на цени както навсякъде, имаше столчета и по 70 лв. Дрешките са малко надути откъм цена с 2-3 лв, но може да са на някоя по-известна фирма, знам ли newsm78
Иначе има всичко за бебето, почти. Има голям избор на шишета, биберони, залъглаки, играчки и т.н.

Не ми разрешиха да снимам, бях си харесала количка и исках да я снимам, но ми казаха, не Naughty

И за по-големи деца има артикули, за учениците също.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 249
Добро утро! Аз си изпратих татито в командировка и сега ми е едно такова чоглаво и тъжно.  Sad

Галина, супер много се радвам, че с бебо всичко е наред и историята на морето е била фалшива тревога!  Heart Eyes По принцип капилярите ни са по-слаби сега и на по-нежните места, където и кожата е тъничка, е напълно възможно да се случи такава беля. Ама си е шаш де!
За покупките - дрешките са от един адски невзрачен и забутан магазин "Сузи" на ъгъла на Вашингтон и Симеон (много близо до Халите). Влязох по случайност. Сега съм се наточила да мина през "Беборан", който се намира на Пиротска в пешеходната зона.  smile3508 Страхотни зимни неща имаше там, а от обиколките ми насам-натам установявам, че магазинът не е скъп. Мисля още няколко бодита да забърша от Сузи, а от Беборан - гащеризоните и по-дебелите дрешки. Хавлийките са от Метро, но вчера като бяхме там, не ги видях. Бяха на промоция на доста ниска цена и явно са се свършили.  newsm78

Free Soul, мерси много за инфото! Отивам да разгледам сайта!  Simple Smile

Ох, айде отивам да убия малко време в нет-а и се чудя дали да си лягам или няма смисъл!  newsm78 Че заради татито станах в 5.30  smile3507

Общи условия

Активация на акаунт