Домакини 72/ Идва есента, на домашни мезета и питиета

  • 40 010
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 826
Калинче каква е тая царска закуска.А за лекарствата и рецептата ти завиждам.
Минахме оня преглед за мм и смени лекарства,уж по -евтини да ги взема по каса,той ми омота здравата и са по-скъпи хаха.Та още едно ходене ще имам,за да ги оправя.
Аз доволна свърших си задачите,взех си гоблена от рамкиране,купих си едно пръстенче за спомен от мама,а мм добави и обеци към тях.
Естествено после в къщи размествах гоблените пак ,за да сложа новия.Време е да спра с поръчките ,че вече няма място по стените хаха.Преди малко гърмя и трещя,ама само росна.А толкова е сухо вън...
Скрит текст:

# 46
  • Мнения: 11 623
Писе добра работа си свършила!
За рецептата - хич не е сложно за въвеждане... самата рецепта/лл я попълва на компа и я принтира/има "отрязък" - в аптеката получавам лекарствата с/у рецептата, а "отрязъка" го пускам в специална кутия на входа на поликлиниката 10дни преди да ми свършат лекарствата. От там вземат "отрязъка" и въз основа на него/то си пише име и лекарства/ принтират нова рецепта, която те чака на рецепцията/изобщо не се виждаш с лекар или сестра, ако си само за повтаряща рецепта/. Това, ако нямаш онлайн акаунт, ама той се прави лесно.
Сега с "мерките" рецептата направо я дават в аптеката/има аптека в поликлиниката/, та даже не ходиш и до рецепцията. Иначе смс пращаха и преди "мерките" и за да напомнят за записан час за преглед, и за рецепта, и за да си запишеш час за профилактика.....

# 47
  • Мнения: 39 370
Лейди, чудна ви е системата.
Мерси за закуската.
Писе, честити покупки. И аз все си купувам бижута за празници от името на ММ. Тази година ме изненада с нов лаптоп и пропуснах, но имам няколко, които все още никъде на съм разходила, освен у дома.

# 48
  • Мнения: 1 826
Мерси Мария.А твоите да ни покажеш,лаптопа да служи дълго време.
Калинче,ами мечтая си да не вися и се разкарвам за рецепти,протоколи,каса...А ей сега смени го това лекарство ,а аз не исках защото си свикна,едно на ръка че увеличи дозата която му идва висока и аз бях като мед. сестра  ,та се наложи да я намалим.Не знам ама нещо системата ни е здравата сбъркана и вместо за толкова години да се оправи,тя става все по зле.
Хайде наздраве и май...та му.

# 49
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Добро утро!

Калинче, докато стигнем ние тази система има много вода да изтече
Писе, тя, че системата е сбъркана, сбъркана е. Ама и докторите са безхаберни, бездарни и им изнася, защото те си я извоюваха тази система. Държаха да са търговски дружества на времето, сега се правят, че реват уж заради пациентите. А тези, които мога ти искат и в тази система си вършат работата така, че да е добре и за пациента и за тях.
Аз пък да се фръцна, че ще се видя с Валето на обяд, фръц

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Грабвам кайвето!
Блазе ви на двечките,че ще се видите!
Аз трябва да ходя пак на ЛЛ.Криста имаше леко зачервено гърло.Лекарката каза,че не е нищо сериозно,да смучи и да пръска тантум,но за всеки случай даде 3 дни почивка в къщи.Сега разбрах от класната,че трябва втора бележка,че детето е здраво.Как пък няма да набутам здраво дете в претъпканата болница?!Ще ида сама,но пак ще чакам доста.Поне слагам маска до ушите направо,очила и дезинфектант.Излишна бумащина и струпване пред кабинетите на лекарите е това!

# 51
  • Мнения: 11 623
Добро утро!
Мако да ударите и по едно кафе за всички нас, дето няма да сме на срещата!

За "хроничните" рецепти все ми се струва, че могат да го въведат, вместо тези рецептурни книжки, дето се попълват на ръка.... Както принтират амбулаторния лист - той е зададен в програмата...

# 52
  • София
  • Мнения: 9 860
Привет, привет!
Лейди, чак кафене няма да пием, ще се видим набързо, защото после имам интервю, анкета в социалните, за да видим дали ще ме одобрят за асистент на Бубка за догодина. 😒
Аз недоумявам с тия бележки какви ги вършат. Това пък за бележка след оздравяване за първи път го чувам. Простотия голяма.

# 53
  • София
  • Мнения: 8 380
Привет, момичета!
Бюрокрацията навсякъде е напаст! Колко неща могат да се уредят на едно единствени място, е да, ама не. Защо да е лесно, като може да е трудно.
Онзи ден ММ вися в КАТ 4 часа, за да подаде документите си за смяна на шофьорската книжка. Аз останах у дома да готвя, а той по някое време ми взе номерче, та аз чаках само 2 часа. Иди на това гише, иди на онова гише, попълни тези бланки, попълни и онези, само дето не ми измериха гръдната обиколка и ханша, и не ми взеха цитонамазка. А ЕГН-то го попълвах на няколко места. Накрая поне 7 пъти ме снимаха, все нещо не им харесваше. Не аз, а снимката. Най-накрая стана. Сега пък аз не се харесах, ама кой ме пита мене.
СЛАВЕ, жалко, че си ми далече. Да беше по-близо щях и на котката ви да издам бележка. Stuck Out Tongue Winking Eye
Измих няколко прозореца и изведнаж ентусиазЪмът ми секна. Ще го чакам пак да се Яви.
Хайде, останете си със здраве, а аз отивам да си полегна, че сутринта отворих сергията в 7.30.

# 54
  • Мнения: 39 370
Краставичките отмятам.
Фло, ще ти се карам. Есенно време никой не мие прозорци, а просто се придърпват плътните завеси. Ако имаш външни щори- най- добре.

# 55
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Фло, мъжа ми като сменява талона на колата, заради газовата и сменения адрес, беше в КАТ за около час и половина.Аз като си сменях книжката миналата година, откарах кажи речи цял ден. Как може като е повече работа дая вършат по-бързо, а като е по-малко да се мотаят толкова
И при нас още има доволно количество краставички, ама приключих тази година. 3 дози, стига толко, има и в магазина
Есенно и зимно време мия прозорците само отвътре. Този на хола най-често, че пушим тук и много се събира
Вчера си засях магданоз, че си намерих семе, днес и копъра от Валето ръснах, и сега ще им бая, че да тръгнат Joy
Утре ще поспим и Шефа не е на у-ще, че ще ходим до болницата на преглед

# 56
  • Мнения: 1 826
Е какво е това чакане за книжки бе момичета.Аз бях готова за 10 м,ползваха снимката от личната карта,попълниха ми молбата и аз само си я проверих и подписах.Ама не съм била в КАТ,а паспортната служба защото и там може.
А за прозорци ,ще почакат моите ,като ми мине крака,а до тогава може и да завали хаха.
Славе бързо да се оправя Криста,давай мед  по една лъжица сутрин и вечер ако  обича и поне 30 минути нищо да не пие или яде.
Вале дано мине бързо при социалните и те одобрят.
А за срещата завид.
Ма ко бързо да поникнат семенцата и да се похвалиш  скоро.
А аз ще продължа да си мечтая да ни улеснят , ама кога ли.А лекарите вече от бюрокрация и писане на какво ли не ,прегледа минава като ..А това което се съмнявах за мм се оказах права.Само, че никога няма да го разбера как заради едни пари, увреждаш здравето на човек. Да са ми живи и здрави младите лекари,че им досаждам с въпроси и ми дават съвети хаха.
Днес пореден ден без вода.Ама как да я оправят бързо, като сутринта стояха 1 час ,за да решат какво да правят,по обяд пак около час и нещо откараха в почивка и се разработиха да зариват и тропат, като почиват хората.А каква кал и как е заровена дупката ...няма да казвам.

# 57
  • Мнения: 6 002
pisenxeto много ги обичам ремонтите на водопровод.... Трима стоят и гледат четвърти, който дяла клечка. След седмица тръбта  е избира на не повече от метър и това отново се повтаря. При родителите ми всичко това се повтаряше докато не подмениха изцяло водопровод, настилка ремонтираха тротоари, вече повече от две години  нямат проблеми, но мисля че  в целия град ремонтираха.
ма ко успех с изследванията.
Вале и сега кокошките са повече от щастливи .Надявам се да се развият добре нещата със социалните.
Славе да оздравявя Криста.
Flo 51 развесели ме отново.
Имам нужда от няколко профилактични прегледа, яд ме е че когато личната ми предлагаше, нямах как да се възползвам, а сега нямам време.
Отивам да приготвя вечеря за децата.

# 58
  • София
  • Мнения: 9 860
Ма ко, забравих да ти кажа!!! Още не е късно, де. Застани до копъра и му нашепни:
РасТи, расти,
като Валето дебел стани!!!

Свърших работа в социалните, ще видим.

Джейми, да, щастливи са😄.

# 59
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Ох, бе Вале, не ми мина през ума JoyJoy
Славе, бързо да се оправя Криста.
Джейми, няма да му правят изследвания, доктора просто да го види
Писе, вашето ВиК когато и да го закрият, все ще е късно. Това е някакъв тормоз

Заговорихме се за КАТ днес и реших за всеки случай да погледна книжката на мъжа ми, че имах спомен, че е година-две след моята. Ами от края на юли е изтекла. 2 месеца преди това пак вися там и не му дошло на ума и това да оправи. Ето още нещо, което може администрацията да подобри. Като отиваш в една институция за различни неща, да те подсетят или направо да ти предложат да и двете да оправиш

Общи условия

Активация на акаунт