СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 3

  • 9 806
  • 306
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 149
Декларации те в НОИ ли ги попълват или на работа?
При работодателя е редно да се попълнят необходимите документи и той да ги задвижи по служебен път към НОИ и тн.

# 31
  • Мнения: 149
Момичета, споделете за рождения ден на дребосъчетата ☺️ На нас ни предстои в неделя и ще сме в камерен състав - бабите, брат ми и неговото семейство. Няма да има голям купон с деца както го мислех в началото, живи и здрави за следващите празници като разбира нещо от тях 😄.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 538
И на Павел е в неделя Simple Smile. И ние ще сме само роднини, без деца (освен кака му и батко му). Ще правим и прощъпулник тогава.
На баткото го празнувахме обаче с деца, в събота (иначе той беше на 8-ми).

# 33
  • Мнения: 131
Ние го празнувахме на 13 с роднини само в заведение, малката се държа геройски.

# 34
  • София
  • Мнения: 626
Празнувахме в заведение само най-близките роднини и беше чудесно. Изкарахме до 21:30.

# 35
  • Мнения: 3 944
Ние бяхме повечко хора в заведение с голяма градина, с много деца. Малката издържа геройски, не е мрънкала изобщо, игра си с децата, разреши на гостите да й се радва и да я гушкат, много се забавляваше. Поспа само 20-30 минути и се събуди свежарка. Въобще беше дете мечта - усети че е нейният ден.

# 36
  • Мнения: 556
И ние бяхме в заведение, градината беше голяма, но имаше само 2 деца, едното от които доста голямо. Поспа госпожицата 1 час и после разходи всички гости из ресторанта 😁
От превъзбуда заспа чак в 21:30,а иначе си ляга най-късно в 20 :00.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 538
Здравейте момичета. Как сте?
При нас нещата са общо взето добре, децата ходят на градина, а с малкия си се гледаме. Дано никой не се разболява и да си ходят редовно на градина какта и баткото.

Аз имам един въпрос относно цикъла и ми се иска да разбера дали има и други с такъв проблем. След това раждане ми дойде за първи път 9 месеца след раждането. Беше си нормално всичко. Предните раждания беше около 7 месеца слес раждането. С първото ми дете имах проблеми също, но по-различни. Тогава ходих на лекар и понеже се оказа, че всичко е наред и с кърменето много неща може да не са наред, си бях казала, че няма да се впечатлявам толкова ако при следваща бременност имам пак проблеми. Сега обаче пак взех да се тревожа. С първото ми дете след първия цикъл мина месец и половина, докато пак ми дойде. После започна да върви много слабо, но по 10 дни и да имам прекъсване от 10 дни, после пак. След консултация с лекар и пиене на калций с вит ц, нещата май се оправиха (всъщност не знам дали са се оправили, защото после пак забременях, 11 месеца след раждането). Втория път не си спомням, но май всичко изглеждаше ок, освен че беше леко нередовно, но тогава кърмех до годинка и 1++ месец. И така, сега след това раждане минаха 9 месеца и после цикъла ми е през 45-50 дни, вместо всеки месец, до сега имам 3 цикъка и последните два, които са и със закъснение са супер обилни. До такава степен, че нощни always пропускат отвсякъде за през нощта. През деня също е много обилно и се случва да прелеят. Аз такова нещо до сега не съм виждала. Трябва да сменям всеки час първите два дни от цикъла. Иначе продължителността е нормална - 6 дни както и преди, но първите 3 дни са ужасни. Болки имам само първия ден, леки и съвсем поносими и нормални, както обикновено, единственото, което ме притеснява е количеството. Забелязвам и че въпреки количеството не ми прилошава, не се чувствам по-зле от обикновено, нормално недоспала съм си, но не и да припадам.
Както си бях казала, че няма да обръщам внимание на нищо, сега много взех да се притеснявам. Просто на мен не ми се е случвало никога такова нещо. Все още кърмя и то по доста пъти - един път през деня, иняколко пъти през нощта и един сутрин. Взех АМ и от няколко дни правя опити да отбивам малко по малко. Но нещо не ми се получава, нощно време е много неспокоен. Вече има един пробил кътник, голяма драма е с неговите зъби, виждала съм освен подуване при кътниците и посиняване (щях да се трогна, ако не бях виждала същото и при другия ми син и тогава питах педиатъра и разбрах, че понякога така се получава като никнат кътниците и е нормално).
Та исках да ви попитам дали някоя от вас се е сблъсквала с такъв проблем - изключително обилен цикъл първите пъти? Колко време мина докато се нормализира?

# 38
  • Мнения: 1 782
Кате, аз бях така преди да забременея и се оказа, че имам полип. Хистероскопия за 15 мн и всичко беше ОК след това. 
Запази си час точно след цикъл, за да може се види като е най-тънка лигавицата.
Дано да е просто от хормоните, но при мен беше точно както го описваш. Нощем си навивах аларма, за да сменям....

# 39
  • София
  • Мнения: 1 538
Благодаря ти, Дара. Много ми се искаше да не се стига до лекари, но наистина е по-добре да се консултирам. Все пак, мисля да изчакам до следващия път, да пробвам да отбия малкия в следващия месец или поне да сведа кърменето до 1-2 и само вечер/нощем. Да видя как ще е и ако и следващия път е така, ще се наложи да отида.

# 40
  • Мнения: 149
Кате, не знам колко ще съм полезна, но да кажа и аз. Сега ми дойде за пръв път след раждането (т.е година и кусур не съм виждала цикъл). С гинеколога ми се разбрахме да изчакам още един път да ми дойде и да ида за рутинна цито и преглед. Но и той ми каза, че е напълно в реда на нещата заради кърменето да има разни малки смущения. Но, ако е прекалено обилен или интервала между два цикъла е прекалено къс ще ме прати да изследвам хормони. Така че, изчакай още един цикъл, все пак тялото трябва да си влезе в релси, но ако е пак така обилен иди на преглед, просто за да си спокойна ☺️

# 41
  • София
  • Мнения: 626
Кате, аз едва ли ще съм ти съвсем от полза, но все пак. На мен ми дойде цикъл 3-4 месеца след раждането. Не съм кърмила изобщо обаче, тъй като кърма изобщо не ми тръгна. Първите два цикъла ми бяха супер обилни. Ходих на преглед след това и пускаме хормони. Всичко беше наред и така и не стана съвсем ясно защо не ми е тръгнала кърма, а за цикъла док каза, че има нужда от време да се регулира. Дано всичко е наред с теб, но все пак според мен си направи един преглед!

# 42
  • MT
  • Мнения: 538
На мен ми идва на 26-27 дни. Увеличиха се дните с 1-2(преди бяха максимум 6-7), сега е седмица или 8 дни продължителността, като последните е супер оскъдно, а първите три дни като в касапница. 5 пъти ми идва досега, продължавам да кърмя ексклузивно, няма да отбивам скоро. Сигурна съм, че имам някакъв малък хормонални проблеми, защото след идването на първи МЦ имах обилно течение, никакви болни, но ужасно АКНЕ.  Чудех се и си снимах лицето всеки ден и покрай МЦ се влошава и приличам на кактус. Аз си мисля хормони, и ще пусна изследвания като приключа с кърменето или след Декември, когато ми е следващия контролен преглед с АГ, защото сега нямам никакво желание да се занимавам. Ще живея още няколко месеца и с пъпки, не е болка за умиране.

Малката е с поставена диагноза АБКМ/Уртикария (педиатъра и Др.Мустаков потвърдиха). Искам да попитам мамите на деца с подобна диагноза какво избягват да дават, освен млечни продукти и може би яйца. Имате ли изследвания или тестове за алергии/алергени, с които да внимавате? Ако кърмите -  на диета ли сте? Аз пуснах кръвен и ще чакам 10 работни дни, за да получа резултатите, но се побърквам. На диета съм, ядем само вегански продукти от Соя - поне към нея няма реакция и пак може да се наслаждава на "сирене", "кашкавал" и подобни вкусни неща.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 538
Блаходаря на всички за отговорите Hug. Определено ще отида на преглед, но ще изчакам поне един цикъл. Като цяло януари се пада да отида за преглед и цитонамазка, обаче ако са така нещата и следващия път, ще отида по-рано.

За алергиите не мога да помогна, слава Богу засега не сме се сблъсквали с този проблем. Лия, дано малката бързо да го израсте.

# 44
  • Мнения: 31
Лия, здравей, моето бебе е с АБКМ от вторият месец след раждането. Обрив, диария, болки и кървави жилки в акото бяха симтомите при нея. Тъй като кърмех минах на диета, без млечни, телешко и към онзи момент още много други неща, които се оказа, че е било безсмислено да махам от храната си. Моята препоръка е да четеш етикети, в изключително много продукти има мляко под някаква форма, стресиращо е, но това е алергия която не зависи от количеството приет алерген. Тоест и малко количество обърква режима, а поне 6 месеца е добре да се спазва стриктно. И също така, това е най-израстваната алергия от появяващите се в детска възраст, вероятността детето да не я израсте е минимална, така че, горе главата! 😊 Препоръчвам ти групата във Фейсбук "Родители на деца с АБКМ", с повече критично мислене има полезни съвети там. 😁

Общи условия

Активация на акаунт