СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 3

  • 9 814
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 556
И ние имаме поне едно будене през нощта, но само я вземам при мен и тя продължава да спи. По някое време като се събудя я местя обратно, а ако остане при мен сутринта я оставям да спи. Като се събуди слиза от леглото и почва да чука по вратата. Спи до 7-7:30,преди обед почти не спи вече, а следобед ако съм до нея може и 2 часа да спи.
Да ви питам вие как ходите до тоалетна, че аз съм с придружител 😁
Вързвам я в количката или в столчето за хранене и я избутвам така, че да ме вижда, далеч от колони, каси на врати и всякакви други подобни, че ако се докопа коланите ги преодолява и се изправя.

# 16
  • Мнения: 131
И Павел още се буди нощем, според мен ще е така още дълго време. Спи си в леглото (долепено) около половината нощ, после няма смисъл да го бутам пак обратно, защото се буди и пак идва и само рискувам да не спим изобщо.
В един момент ще започне да спи, знам го, обаче съм на ръба на силите си и ми се иска да е по-скоро този момент.

Аз също ходих до нашия пункт, дадоха ми едно заявление да си попълня вкъщи и ми казаха за повече информация какво трябва да подготвя, да звънна на един телефон. Снимах си една бележка на стъклото им и май се оказва, че за трето и повече деца таксата даже е с 50% намалена, но трябва да нося допълнително актове за раждане на децата и удостоверения за адресна регистрация. То не че има значение, и без това сумата е малка. Още не съм звъннала обаче да питам.
С другите ми деца бях пробвала различни частни кухни и най-много им харесваше на Вълшебник. Но и това си е въпрос на вкус. А приятелки, които бяха опитвали и частни и държавна кухня тогава ми бяха споделили, че държавната е дори по-хубава. Сега като ми е сравнително близо пунктът, мисля направо на нея да минем.

Арияна, моето се буди в 6:30-7. Ако имах възможности да спим до 8:30, изобщо бямаше да го будя Grinning Но това си е лично мнение, базирано на насъбрано сутрешно недоспиване Wink Иначе сутрин спи различно, обикновено по 20 минути, в редки случаи ако сме на дълга разходка и го возя - час - час и нещо може да направи. Следобед ако съм до него спи по час, ако не, пак 20 минути. И това е от нещата, които искам да се промени вече - да започне да прави по-дълъг следобеден сън, без будене след 20 минути.
Ами честно казано дори до 8:30 като спи не се наспи вам, защото през нощта се е събудил три пъти през час и половина, което направо ме съсипва. Могa да будувам, но това будене през час ме изтощава супер много. Тя вече не може да спи в количка, трябва да сме сами да има бабунки по пътя и самодиви да пеят 😂😂😂  преди спеше на обяд по 2 часа, сега по - малко, искам и аз това да се промени.

# 17
  • Мнения: 131
И ние имаме поне едно будене през нощта, но само я вземам при мен и тя продължава да спи. По някое време като се събудя я местя обратно, а ако остане при мен сутринта я оставям да спи. Като се събуди слиза от леглото и почва да чука по вратата. Спи до 7-7:30,преди обед почти не спи вече, а следобед ако съм до нея може и 2 часа да спи.
Да ви питам вие как ходите до тоалетна, че аз съм с придружител 😁
Вързвам я в количката или в столчето за хранене и я избутвам така, че да ме вижда, далеч от колони, каси на врати и всякакви други подобни, че ако се докопа коланите ги преодолява и се изправя.
[/quote
Ааа и аз съм с придружител. Пробвах сама, ама се почва един рев, едно тропане по вратата. Идва с лазене и почва да се изправя за каквото намери

# 18
  • София
  • Мнения: 1 538
Аз го връзвам на столчето или в кошарата за игра с кака или бати и така ходя. ММ работи от вкъщи и понякога се възползвам и той като дойде при нас за кафе, да отида до тоалетна тогава. С другите като бяха бебета, влизах с тях. В един момент и с двамата Joy

# 19
  • Мнения: 31
Ние сме заедно в тоалетната също, ако ще се забавя, взимаме и книжка, абе докато нямаш дете, това не можеш да го разбереш и толкоз. 😁 Толкова съм се чудила... Искам да ви попитам, тъй като от вчера се разболявам, днес вече е по-сериозно положението, а сме с детето денонощно в момента само двете, няма как да я пазя. Давате ли нещо за имунитет в такива случаи, чудех се дали да не давам Авирон кидс, ако я заразя да мине по леко?

# 20
  • Мнения: 161
Да ви питам вие как ходите до тоалетна, че аз съм с придружител 😁
Вързвам я в количката или в столчето за хранене и я избутвам така, че да ме вижда, далеч от колони, каси на врати и всякакви други подобни, че ако се докопа коланите ги преодолява и се изправя.
Аз до тоалетна не ходя. Joy Шегувам се... Почти. Joy
Аз няма къде да го оставя. И от столчето за хранене се изправя, и по легла и дивани се качва... (Въпреки, че може слиза от тях, винаги съм с едно наум и го следя какво прави.) Гледам да съм максимално бърза. Понякога го държа на коляното ми и върша работата, но е неудобно. Скоро ще започвам да го оставям да си щъка в банята с мен, че това напрежение от отиването до тоалетна не ми харесва.

# 21
  • Мнения: 556
На нас тоалетната ни е отделно от банята и е малка, иначе изобщо нямаше да му мисля, щях да я взимам с мен вътре.
Вчера в движение се изправи в количката, изхлузи се от коланите, абе вече и на разходка не е спокойно.
И тя се катери навсякъде, слиза, а вече и върви из вкъщи, отвън още не се престрашава да се пусне. Станала е толкова бърза, онзи ден за норматив е взела разстоянието м/у хола и кухнята и докато се обърна си миеше ръцете във водата на кучето 😂

# 22
  • София
  • Мнения: 1 538
Ние сме заедно в тоалетната също, ако ще се забавя, взимаме и книжка, абе докато нямаш дете, това не можеш да го разбереш и толкоз. 😁 Толкова съм се чудила... Искам да ви попитам, тъй като от вчера се разболявам, днес вече е по-сериозно положението, а сме с детето денонощно в момента само двете, няма как да я пазя. Давате ли нещо за имунитет в такива случаи, чудех се дали да не давам Авирон кидс, ако я заразя да мине по леко?
Здравей, как сте? Малко късничко пиша, но на мен педиатъра ми е казвала, че може вит. Ц и Биозин кидс като са толкова малки (под 1 годинка) и като превантивна мярка. Ще е много полезно обаче да знаем какво друго още може да се дава, а и те вече са на 1 годинка. Какво ти казаха относно Авирон кидс, става ли вече да се дава (и аз имам един неотворен вкъщи и ще ми е много полезна информацията за него)?

# 23
  • Мнения: 3 944
На мен ми предписаха Осцилококцинум превантивно, като имаме планове да ходим на почивка и ще срещне повече хора. Все още не съм давала.

Отпразнувахме и рождения ден. Малката се държа геройски и беше свежа и усмихната целия ден и ходеше при всички гости.

# 24
  • Мнения: 31
Поне нашата педиатърка каза, че Авирон вече мога да дам, друг е въпросът детето до колко мога да го накарам да го пие. Първите два пъти имаше огромен интерес, по-скоро защото е нещо ново, от там нататък отказва и половината го плюе. Но, да, имаме зелена светлина за Авирон. За сега бебето е здраво, аз оцелявам, в петък е рождения ѝ ден и трябва да сме на линия здрави и весели. 😁

# 25
  • Мнения: 3 944
Момичета има ли някакви документи, които се подават в работата, че ще се ползва и втората година майчинство?

# 26
  • Мнения: 131
Момичета има ли някакви документи, които се подават в работата, че ще се ползва и втората година майчинство?
Да, копие от акта за раждане. Някаква декларация 7 от нои и аз попълних декларация 8. Ама тези документи ти ги дават от работата, поне на мен ми ги дадоха. Аз си занесох само копие от акта за раждане на бебето

# 27
  • Мнения: 161
Момичета има ли някакви документи, които се подават в работата, че ще се ползва и втората година майчинство?
На мен ми дадоха да попълня само декларация (приложение 7 към чл.4).

# 28
  • Мнения: 149
И аз попълних само декларация 7, нищо не съм им носила допълнително ☺️

# 29
  • Мнения: 556
Декларации те в НОИ ли ги попълват или на работа?

Общи условия

Активация на акаунт