Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 63

  • 30 311
  • 741
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 518
Второто е по-хубаво, още повече на прах.  При микронизиране размерът на частиците е значително намален, което позволява по-лесното им разпадане и оптималното им усвояване от организма. Капсулата се разтваря бавно, евентуално дразни стомах и част от съдържанието се унищожава от стомашните киселини. Разтворената прах във вода преминава така да се каже "транзит" през стомаха и достига много бързо до червата, където всъщност е необходима (то затова и течният аналгин действа в пъти по-бързо от таблетката).
Точно това на нечърълс не го виждам в айхърб, но ако поръчваш от там, това https://de.iherb.com/pr/ALLMAX-Nutrition-100-Pure-Micronized-Glu … 0-g/67688#details е на половин цена в сравнение с бг, а в момента и с 10% отстъпка (от гл т на цена го казвам).
Това, което си избрала, го има тук (бг сайт) на по-ниска цена. https://revita.bg/shop/%D0%BB-%D0%B3%D0%BB%D1%83%D1%82%D0%B0%D0% … 0%D0%B0%D0%BD-5-g

# 31
  • Мнения: 1 839
Здравейте,  ще попитам при вас за изледвания на щитовидната, резултатите са в норма, но ми се струва леко височко ТСХ-то. Някой има ли идея как ще ги тълкуват? Правих заради оплаквания, включително дискомфорт в областта на шията.

TSH  4.01     (0.27-4.2)
fT3   5.4    (3.1-6.8 )
fT4   18.7  (12-22)

# 32
  • Мнения: 182
Привет на всички
От 5 дена съм диагностицирана с Хашимото.
Радвам, се че намерих такава група.
Виждам, че тука сте доста напреднали с информацията и сте високо информирани.
Може ли да ми дадете инфо след колко време започнахте да чувствате облекчение и да намалите бета блокера. Защото аз съм с ниско кръвно и не мога да пия пълна доза, а само 3 пъти по половинка и поддържам висок пулс около 90 в покой. Лекаря каза, че трябва да усетя ефекта след време от тирозол и да търпя

# 33
  • Мнения: 1 518
Здравейте,  ще попитам при вас за изледвания на щитовидната, резултатите са в норма, но ми се струва леко височко ТСХ-то. Някой има ли идея как ще ги тълкуват? Правих заради оплаквания, включително дискомфорт в областта на шията.

TSH  4.01     (0.27-4.2)
fT3   5.4    (3.1-6.8 )
fT4   18.7  (12-22)
Crow, почти съм сигурна, че ще те тълкуват "нищо ти няма, всичко е наред". Да, високо ти е тсх-то. Ако е само хипофункция, то тя е все още добре компенсирана, гледайки фт3 и фт4 (идеални са на този етап). Ако те интересува дали става въпрос за Хашимото, тр да изследваш ТАТ и МАТ. Говоря за хипофункция само на база тсх-то ти и оплакването за дискомфорт в шията. Но той е хормон на хипофизата и понякога нивата му нямат общо с щитовидната жлеза, ако проблемът е в самата хипофиза. Това го казвам заради добрите фт3 и фт4. За да си изясниш положението, тр ехография на щж, антителата и комплектът от симптоми (ако го имаш😉).

# 34
  • Мнения: 1 839
Ясно. Комплектът от симптоми на първата страница е наличен, а дискомфортът в шията се засили последната година, затова ги пуснах. Но трябва да си избирам за какъв специалист да искам направление, защото си имам и други заболявания, които следя, та ако ще ги тълкуват "всичко е наред", ТАТ, МАТ и ендокринолог ще изчакат за догодина.

# 35
  • Мнения: 1 518
Пак казвам. Шансът е много голям такава да е реакцията, освен ако не целиш бременност. И все пак зависи от доктора. Между другото не подценявай хипофункцията и хормоните на щж. Едно неконтролирано хипо може да те свали точно за 24 часа и после месеци наред да не знаеш къде се намираш, особено, ако те подкарат световъртежите (това по отношение за догодина). Ставаш абсолютно недееспособен. Тая история с направленията е отвратителна, така че ако финансово се решиш, отиди на платен прием. Високото тсх обикновено крие висок инсулин и инсулинова резистентност (по лош вариант - диабет). Историята с хормоните е като свински черва.

# 36
  • Мнения: 347
Здравейте, може ли високо CRP - С реактивен протеин, да се дължи на Хашимото?

# 37
  • Мнения: 1 382
Хепи, и аз съм отворена към такива неща. Ако не ти представлява трудност може са го качиш (може и на лични). Мерси 🌷

# 38
  • Мнения: 48 005
О, забравила съм, виж така вижда ли се

Де факто е рекламен и там, откъдето ми го дадоха, продават и добавки според кр. Група. Не съм пробвала обаче нито храненето, нито добавките.
Там правихме и изследване на жива капка кръв, една лекарка от Пирогов те боцва и веднага гледа под микроскоп. Ако има остатъци храна,ти казва да изследваш ст.чр. тракт. Ако нещо й се видят не добре клетките, за анемия и т.н. На око един вид, но е интересно.

# 39
  • Мнения: 18 542
Само като видиш как не се препоръчва свинското за никоя кръвна група и рибеното масло неутрално и ти става ясно колко е достоверна тая таблица.
Благодаря, че ми затвърдихте мнението по този въпрос Simple Smile

# 40
  • Мнения: 48 005
Е...нали сме се разбрали че здравословното хранене е много много разтегливо понятие Wink

# 41
  • Мнения: 11 864
Момичета я да попитам, че вие сте в час с храненето, да не ходя тепърва да чета и аз Simple Smile . На съпруга ми му излезе сравнително висок инсулин и завишен лош и нисък добър холестерол, триглицеридите са в норма, но и те отиват към горна граница. Мисълта ми е какво да му спра хаха , захар и въглехидрати ясно заради инсулина, но за холестерола се чудя той не, че яде мазнотии?!? И Омеги май се пиеха в такива случаи...въобще ако има някой запознат по темата, ще ми помогне много.

Иначе съм доволна, че на детето поне изследванията станаха логични, но сигурно ще трябва да му се вдигне дозата на хормона. Беше спрял да сменя зъби от доста време и сега през последния месец когато всъщност са се подобрили изследванията, падна един зъб.

# 42
  • Мнения: 27 643
Мибобо, основната част от холестерола организмът сам си го произвежда и щом ТМ не "яде мазнотии", значи забелязваш, че не от "мазнотиите" му е така холестеролът. По-скоро е важно какви точно са мазнините и с какво се съчетават. Триглицеридите трябва да са под 1, те също доста се повишават от захар/въглехидрати (естествено, най-много от високи вгх, много захар, "боклуци"). Много зависи как точно се е хранел ТМ досега. Всяка промяна в положителна посока според мен би дала резултат- може и да не е нужно чак да се спират всякакви вгх, а просто да се намалят до някакъв оптимум.
Радвам се, че при детето нещата са ок и има логика в изследванията му! Simple Smile

# 43
  • Мнения: 18 542
Темата за холестерола е много обширна и си трябва четене. Не става да се обясни с 2-3 думи. Високият холестерол, сам по себе си, не запушва кръвоносни съдове, ако не е съчетан с хронично повишени нива на вътрешно възпаление на организма.
Аз лично бих била по-притеснена от нисък холестерол, отколкото от висок и най-вече обезпокоителна, е комбинацията високи триглицериди и нисък HDL на фона на хранене с големи количества въглехидрати.

# 44
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Холестерол се сваля с пектин.
Сутрин на гладно 1чл, може в кисело мляко да се сложи.
Знам, че дава бърз ефект.

Общи условия

Активация на акаунт