ДЕКЕМВРИйче расте, рита и лудува, мама с тънката талия се сбогува ! {тема 6/2020}

  • 31 146
  • 779
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 484
За Алиекспрес-И аз четох в някакъв форум съвет, че над 30$ се пише някакъв текст на продавача , даже го имаше набран текста, та да пише на пратката че е по- евтина.
Боровинка, мерси за инфото. Направо ще си въведа моя адрес. Обаче като съм поръчвала чрез посредник от други сайтове давам техен адрес. Например в Брандс фор френдс съм поръчвала от Германия и доставката ми беше 3 лв с посредника(dostaviam.bg)
 То иначе една пратка с Еконт в БГ ти е пет лв.

# 61
  • Мнения: 1 546
С AliExpress си поръчваш директно от продавача в Китай. Даваш си твоя личен адрес и си идват по пощата.
Но това е друга тема, де. Не е за бременни и Декемврийчета ❤. Из форума много такива теми за онлайн пазарене има.

# 62
  • Мнения: 171
На мен ми излязоха най-сетне изследванията за антитела. Образувала съм някакви тип Е в съотношение 1:8, които не предизвиквали анемия, но трябвало да ги следим, в 28 г.с. да пуснем пак изследвания. Тотално съм в шок, защото нищо не разбирам какви са тези антитела тип Е и изобщо за какво става дума. В гугъл четох, че антитела Е отговаряли за алергичните реакции на организма, а аз наскоро два пъти вече се подувам от ухапване на насекоми, един от пътите дори ходих в спешното за инжекция. Не знам обаче това същите антитела ли са, какво общо имат с бебето, дали е възможно да са от алергия към инежкциите фраксипарин за разреждане на кръвта. Ще съм благодарна ако някоя от вас има представа за какво става въпрос и ми обясни какви са тези антитела и какво общо имат с бебето.

# 63
  • Мнения: 103
Uffie, аз пускам изследвания за наличие на антитела, тъй като с ММ сме - и + резусфактор. В този случай задължително всеки триместър се правят изследвания, за да св провери дали тялото ти не образува антитела( ако бебчо е с различен резусфактор от твоя- както е при нас- аз съм отрицателен и ако бебче е с + моето тяло може да реагира по някакъв начин и да започне да образува антитела). Но дали става въпрос за същите антитела- не знам. Кой ти хи назначи тези изследвания и обясниха ли ти защо ? С какви кръвни групи сте ?

# 64
  • Мнения: 507
Мами, вчера цял ден и почти цяла вечер бебката ме риташе. Сега съм като труп, нямам енергия, все едно силата ми е отнета Grinning

# 65
  • Мнения: 171
Става дума за същите антитела. Аз съм с резус фактор -, ММ +, явно и бебето е +, защото имаме конфликт в резусфакторите с бебето. Лекарката, която ме следи, ми пусна тези изследвания, за да види образувала ли съм антитела. Резултатът е, че съм образувала някакви антитела тип Е или нещо такова.. 
Uffie, аз пускам изследвания за наличие на антитела, тъй като с ММ сме - и + резусфактор. В този случай задължително всеки триместър се правят изследвания, за да св провери дали тялото ти не образува антитела( ако бебчо е с различен резусфактор от твоя- както е при нас- аз съм отрицателен и ако бебче е с + моето тяло може да реагира по някакъв начин и да започне да образува антитела). Но дали става въпрос за същите антитела- не знам. Кой ти хи назначи тези изследвания и обясниха ли ти защо ? С какви кръвни групи сте ?

# 66
  • Мнения: 103
Защо не се чуеш с АГ и да изкоментирате резултатът, за да не гадаем л да нв се притесняваш излишно? Аз се чувам с моята след всяко изследване

# 67
  • Мнения: X
Fifiana, благодаря за загрижеността - днес бях на регулярни кръвни изследвания и реших да натисна за някой свободен лекар да ме види, че нямаше да се разберем така. Е, видяха ме, човеко си се движи - главичен беше и видях на монитора сърдечния пулс. Малко ме гледаха като психопатка, дето сън не спи от паники, ама по-добре така, отколкото да си докарам нещо стресово.

# 68
  • Мнения: 2 019
Момичета, някоя от вас дали е различавала вече движението на бебо от хълцане? В момента моя момък се е разбунтувал да удря и от двете страни на корема ми, но като си сложа ръката се усеща и едно много ритмично през еднакъв интервал по-леко подскачане, което продължава от няколко минути. Дали е хълцане? 🤔

# 69
  • Мнения: 171
Това е обяснението на АГ по телефона.
Защо не се чуеш с АГ и да изкоментирате резултатът, за да не гадаем л да нв се притесняваш излишно? Аз се чувам с моята след всяко изследване

# 70
  • Мнения: 226
Габи, не се притеснявай щом всичко е наред. Съвсем скоро ще започнеш да усещаш бебче по-ясно, сигурна съм. Щом всичко е наред, явно просто е по-срамежливо.
Малечка, това е интересно. Преди няколко дена на морето вечерта такова фиаско ми спретна бебо. И аз така го усещам едновременно от две страни на корема, по-точно - горе и долу от дясно, но пък и през ум не ми мина, че може и да е хълцане. Аз помислих, че рита и с ръце и с крака и с всичко възможно Grinning. Една приятелка казваше, че усеща хълцането, но вече беше 8-9 месец и по-скоро беше като някаква цялостно надигане и мърдане на корема, но знам ли. По-опитните мами тук да кажат.

# 71
  • Мнения: 2 019
Явно подскачаше и буташе и с ръце и с крака, защото го усещах на по педя от пъпа и от двете страни(сигурно е застанал странично) и отделно от едната страна на корема се усещаше това "тупкане", като пулс, но по-бавно, през 1-2 секунди. Направо се втрещих в първия момент, до сега не го бях усещала. 😂

# 72
  • Мнения: 226
Явно подскачаше и буташе и с ръце и с крака, защото го усещах на по педя от пъпа и от двете страни(сигурно е застанал странично) и отделно от едната страна на корема се усещаше това "тупкане", като пулс, но по-бавно, през 1-2 секунди. Направо се втрещих в първия момент, до сега не го бях усещала. 😂
Същото беше и при мене Yum
Даже вече се бях нагласила да заспивам, викам си какво му стана на това бебе, скача ли, танцува ли, вътре аквапарк ли има Rolling Eyes

# 73
  • София
  • Мнения: 2 097
Списъчето е обновено. Yellow Heart

Аз това тупкане/пулс го усещам отдавна, поне от 2 месеца.
И аз се чудя какво е...
Не мисля, че е хълцане, тъй като го усещам почти постоянно. Stuck Out Tongue Winking Eye

Имате ли неволно изпускане на урина, или т.нар. инконтиненция ?
Случва ми се все по-често. Cold Sweat
Мисля да започна с упражненията на Кегел, тъкмо нали и за раждането помагат.
Мамите, които вече са раждали - задълбочи ли се проблема
след раждането ?

Последна редакция: ср, 26 авг 2020, 22:20 от rave

# 74
  • Мнения: 1 282
Аз нямам такъв проблем може би заради шевовете от първото раждане..

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт